Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selam kızlar,
Buralarda hava bir yağışlı bir güneşli bizim de dengemizi bozdu.
Aşı olduk biz eşimle. İlk gün kolda biraz ağrı oldu başka bir sıkıntımız yok çok şükür. Çocukların peşine parkta bahçede yemekte temizlikte geçiyor günlerimiz. Eşimin teyzesiyle yakın oturuyoruz. onlar 2 haftadır evleri tadilatta geçen hafta ablasına yani KV ye gittiler bu hafta yemeğe bana geldiler biz çağırdık. Zaten her gün kendimize yapıyorum 2 tabak fazla yaparim dedim. İyi oluyor bize de uzun zaman evde misafir agirlamiyorduk şimdi ben yapıyorum onlar toplayıp yıkıyorlar 🙂

A101 de healder soulder şampuanlar indirimdeymis. 13 TL imiş sanırım. Eşim gitmiş görünce 2 tane almış. Benimde bitmek üzereydi iyi oldu kampanya olması yarın ugrarsam birkaç tane daha alırım. İyi oluyor indirimli olduğunu görünce stok yapıyorum, sürekli kullanılan birşey ve fiyatlar her markette farklı oluyor.

Aksam 8 gibi eve indik zebrayi taktik.
Esim cok begendi niye diger odalara bundan almiyosun dedi
O yikatiriz diyo valla yapmam almam dedigim seyleri bir bir aliyorum🙈
Basima dert aliyorum.
Oglanin odayada alicam simdi zebra
Ama evin havasini degistirdi bende begendim.

Halam gitmemis cok sevindim.
Hemen bi cay demledik.
Balkonda ictik geldik.

Kolilerden getirdim biraZ.
Evdeki fazla deterjanlarimi koli yapmıştım onlarida goturdum.
Giderken oyle agir olmayanlardan bir iki götürelim diyorum esime zaten burdan asansore koyup ordan asansore koyuyoruz bosunami nakliye tutuyoruz biz diyor.

Kredili sigorta için bankanın yaptığı 2500 TL lik poliçeyi ben kendim 490 TL ye yaptırıp bankaya gondermistin hafta başı 2500 TL nin iadesi yaptılar. 200 TL yi zula için diğer hesabıma atıp altın aldım. 200 TL de çocukların Birikim hesabına atıp altın ve gümüş aldım. 100 TL lik de hisse aldım 😄 dün de biryerden eşime ödeme gelecekti benim hesabıma göndertmiş. Onunla da önce 1 Gr altın aldım. Kalaniyla bir tane kredi kartının borcu kapanacak kurtulacağız birinden. Dün teyzemler bizdeyken kredi sigortasını iptal ettirdiğini söyledim o da yeni çekmiş 730 TL ye yapmış banka. Biz 430 TL ye yaptık bankaya gönderdik banka ertesi gün iadeyi yapmis. Benim banka 2 hafta sonra yapmıştı ona hemen yapmış aradı beni çok sevinmiş. Yebi mutfaga granit tencere takımı istiyordu onun parası çıktı diyor 🙂 ben mutfağına hediye alırım diyordum ama böyle yardımcı olmuş oldum 🥰

Günaydıınnnn
Bugün bize gün erken aydı☺️ Kızı odasında uyuttum gece. Sabah yürüyüşe başlayacağım diye eşim odasında yatsın dedi. Uyanır sandı sanırım :) pazar günü ya🤣🤣 adama uyku yok..hergün 10:00 10:30 da kalkan çocuk pazar günü erken uyanıyor😅
sabahın 6 sında uyandı eşim yanımıza getirdi, illa anne sen gel yatağa diye ağlandı. Neyse geçtim. Biraz yattık onun yatağında tam dalacaktım anne acıktım dedi. Birşeyler hazırladım az. Yedi. Şimdi bezelye ayıklayacağız. Bugün öğlen o uyurken ben de uyurum.

Geçmiş olsun kuzu asi karsitligim yok yanlız beni hiç yan etkisi yok gibi lanse edilmesi korkutuyor aşının yan etkileri anlatilmiyor malesef guvenilirligi tam değil malesef yan etki uzun vadede ne gibi sıkıntıları olacak belli değil takip ettigim bir doktor var kanda pıhtılaşma ritm bozukluğu ve kalp krizi çok görülüyor biontek te diyolar eşime aşı çıktı olcak ddi benim daha yeni açıklandı ben en azından 1 ay bekliycem aynı anda olmayalım ddim evde çocuk var istenmeyen bir durum olursa birimiz olalım yanında kardeşine geçmiş olsun inşallah geçer bu durumu hemen
Saolasın cnm
Sinovac olabilrisin tereddütlerin varsa.
Biontech yan etkileri bilinmiyor evdt😣
İns sorunsuz atlatırsınız🙏🏻

Kredili sigorta için bankanın yaptığı 2500 TL lik poliçeyi ben kendim 490 TL ye yaptırıp bankaya gondermistin hafta başı 2500 TL nin iadesi yaptılar. 200 TL yi zula için diğer hesabıma atıp altın aldım. 200 TL de çocukların Birikim hesabına atıp altın ve gümüş aldım. 100 TL lik de hisse aldım 😄 dün de biryerden eşime ödeme gelecekti benim hesabıma göndertmiş. Onunla da önce 1 Gr altın aldım. Kalaniyla bir tane kredi kartının borcu kapanacak kurtulacağız birinden. Dün teyzemler bizdeyken kredi sigortasını iptal ettirdiğini söyledim o da yeni çekmiş 730 TL ye yapmış banka. Biz 430 TL ye yaptık bankaya gönderdik banka ertesi gün iadeyi yapmis. Benim banka 2 hafta sonra yapmıştı ona hemen yapmış aradı beni çok sevinmiş. Yebi mutfaga granit tencere takımı istiyordu onun parası çıktı diyor 🙂 ben mutfağına hediye alırım diyordum ama böyle yardımcı olmuş oldum 🥰
Bereketli olsun😍🙏🏻🙏🏻

Tünaydınlar
İyi pazarlar🍒
Babalar günümüz kutlu olsın😅
Hem ana hem babayız,bebelerin bütün yükü üstümüzde sonucta dimi😄
Saka bi yana baba gibi babaların bbabalar günü kutlu olsın🍒
Kızıyorm ediyorm ama benim koci de baba gibi baba kızına🥰
Yani adam hakkını yemiyim ben kadr kosturuyo pesinde,hık mık demiyo,adeta kızın bakımını kendine görev edinmis🤣
Koci mesaiye gitti
Sabah lakost almıstık dün Alya babaaa süprüüüz diyerek onu verdi😂
Aksma yemek de yaparz sevdiği yemekleri yeter😅
3 tane but vardı difrizde.
Organik alıp atmıstım.
Benimki pek sevmez kemikli ama yapacak bisey yokz
Sabah hasladım onları 1 tanesindem kıza tavuk suyu corba yaptm,icine dittim.
2 tanesini salcalı fırına sürcem.
Tereyaglı eriste yaparm yanına seviyor koci
Kızı uyuttım 2 mak.camasır yıkadık
Satısım olmus alıcı erkekmis basta farketmedim.
Ama bezdirdi okadr cok soru sorduki aldıktan sonra.
Dedim iptal edin biz sizin beklentinizi karsılayamayız.
Aldıgı da sisme havuz.
Eve havuz yaptırsa bu kadr sorar.
Bana neyle sisircez onu agızla siser mi diye sormus😣
Söylücem dedim simdi neyle sisircek
Koci de yazma cvp deli mi ne dedi.
İptal etcm siparisi.
İssiz galiba is arıyor kendine ugrasamıcam.

Selamm.
2 koli daha topladim bugun.
Alinacaklara tik atiyorum🙆‍♀️
Oglanin zebrayida aldim sabah.
Kaldi halilar, yolluk, perde falan.
Sirayla.
Kart kesildikce aliyorum ay, ay
Temmuzda da balkonun masa ve aksesurlarini alicam.
Uniteyede alici cikti gibi☺️
Bakalim o da elden cikarsa cok iyi olacak baska bisi kalmiyor zaten.

Bu aksam yine inicez eve plastikleri tepsileri toparladim bi de ayakkabilar var onlari gotururum bu seferde giderken.

Tünaydınlar
İyi pazarlar🍒
Babalar günümüz kutlu olsın😅
Hem ana hem babayız,bebelerin bütün yükü üstümüzde sonucta dimi😄
Saka bi yana baba gibi babaların bbabalar günü kutlu olsın🍒
Kızıyorm ediyorm ama benim koci de baba gibi baba kızına🥰
Yani adam hakkını yemiyim ben kadr kosturuyo pesinde,hık mık demiyo,adeta kızın bakımını kendine görev edinmis🤣
Koci mesaiye gitti
Sabah lakost almıstık dün Alya babaaa süprüüüz diyerek onu verdi😂
Aksma yemek de yaparz sevdiği yemekleri yeter😅
3 tane but vardı difrizde.
Organik alıp atmıstım.
Benimki pek sevmez kemikli ama yapacak bisey yokz
Sabah hasladım onları 1 tanesindem kıza tavuk suyu corba yaptm,icine dittim.
2 tanesini salcalı fırına sürcem.
Tereyaglı eriste yaparm yanına seviyor koci
Kızı uyuttım 2 mak.camasır yıkadık
Satısım olmus alıcı erkekmis basta farketmedim.
Ama bezdirdi okadr cok soru sorduki aldıktan sonra.
Dedim iptal edin biz sizin beklentinizi karsılayamayız.
Aldıgı da sisme havuz.
Eve havuz yaptırsa bu kadr sorar.
Bana neyle sisircez onu agızla siser mi diye sormus😣
Söylücem dedim simdi neyle sisircek
Koci de yazma cvp deli mi ne dedi.
İptal etcm siparisi.
İssiz galiba is arıyor kendine ugrasamıcam.
Ayy y. Odasini tulu satilmadan biri soruyordu kadin bana diyor ki mutfaga olur mu?
Ben ne bilim senin zevkini yani mutfaga tutupda gupurlu tul takmak istiyorsan alir takarsin bana ne soruyon.
Ay bana soruyor mutfakda kullanilir mi diye.

Bende çocukların odasına zebra alacağım ama bir türlü ölçü almaya fırsat bulamadım
Ben cok katiydim stordu zebraydi ama takinca bi ferahlik geldi bana.
Tul guneslik ayri ayri ugrasmamak bos duvar falan.
Tulu kucuk yaptiriyosun duvar bos kaliyor, boydan boya yaptiriyosun her yer tül oluyor
Misal y. Odamin duvari 4mt
Tulle bas edemezdim.
Iyi oldu.
Esim simdi her yere yaptir diyo sevdi.

Ayy y. Odasini tulu satilmadan biri soruyordu kadin bana diyor ki mutfaga olur mu?
Ben ne bilim senin zevkini yani mutfaga tutupda gupurlu tul takmak istiyorsan alir takarsin bana ne soruyon.
Ay bana soruyor mutfakda kullanilir mi diye.
O sorular beni benden alıyor
Kızım 10 kg olur mu falan diyolar banada ne bilim olur mu kac yassa ona göre al iste🤦🏻‍♀️

Çocukların odasına zebra sipariş ettim 385 TL ye. Gelsin bakayım beğenirsem duruşunu ofise de alırım. Tül perde güneşlik çok kalabalik oluyor korniş bile yeri geliyor tartmiyor. Ben Nasılsa kiraciyim birkaç yıla çıkarım diyordum ama buralarda kiralar da ev fiyatları da uçtu. Şimdi en az 2 sene daha burdayım ki taşınma masrafına değsin. Stor da 2 sene kullansam yeter. Zaten bu ay kiranin senesi doldu. Zalimler Tüfe nin en tavan fiyattan yaptılar zammı %15 civarı 🤯
Kira ve aidat 4 bini geçiyor bu aydan itibaren 😭😭

Çocukların odasına zebra sipariş ettim 385 TL ye. Gelsin bakayım beğenirsem duruşunu ofise de alırım. Tül perde güneşlik çok kalabalik oluyor korniş bile yeri geliyor tartmiyor. Ben Nasılsa kiraciyim birkaç yıla çıkarım diyordum ama buralarda kiralar da ev fiyatları da uçtu. Şimdi en az 2 sene daha burdayım ki taşınma masrafına değsin. Stor da 2 sene kullansam yeter. Zaten bu ay kiranin senesi doldu. Zalimler Tüfe nin en tavan fiyattan yaptılar zammı %15 civarı 🤯
Kira ve aidat 4 bini geçiyor bu aydan itibaren 😭😭
Bizim binadaki satilik dairede 620bine satilmis.
Gercekden cok pahali evler.
Stor ben hic kullanmadim.
Bakalim ilk olcak benide 3-4 sene goturse yeter diyorum.

Bizim binadaki satilik dairede 620bine satilmis.
Gercekden cok pahali evler.
Stor ben hic kullanmadim.
Bakalim ilk olcak benide 3-4 sene goturse yeter diyorum.
İlk evlendigimde tüm camlara stor güneşlik almıştım eşim pek sevmemisti.

Bizim burda 3+1 daireler 3 bin altinda kiralar eski ve bakım isteyen ve merkezden uzak yerler. Bunlarda satılık fiyatları 1-1.5 milyon TL fiyatlarında. 2+1 ler de 700 binden başlıyor.
Yani ben oturacağım evi alır mıyım bilmiyorum. Ancak topraktan falan denk gelirse ya da paranın en az yarısı kadar bir para havadan gelirse alırım yoksa hiç gerek yok. 30 yilda ev parası anca amorti ediyor ki, o kadara ömür yeter mi

Selam kızlar,
Ohh uyuduk ailecek uykumuzu aldık. Kızla biraz oturdum. Az sinema izledik biraz oynadık. Eşim uyandı saat10 da. Her pazar biz uyurken erken uyanır kalkar bu pazar da biz uyandık uyuyası geldi. Neyse çıktım yürüyüşe. Dönüşte markete uğradım. Online market alışverişimi tamamlayamamıştım. Carrefourdan aldım ayçiçek yağı ve kağıt havlu. 95 tl. Gece sigara böreği sarmıştım. Gelince duş aldım. Kahvaltı hazırladım. Sigara böreği kızarttım. Yedik. Az oturup uyuduk. Akşama balığı yapar eşim.

X