Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selam benim emg yarinmis yeminle kafa gidik🤷‍♀️
Yemek yaptim.
Hamur isi yaptim evi supurdum halam annemlerde kalmak istedi (cekiniyo ya kiyamam rahatsizlik veririm diye kal dedimsede istemedi) parka indik kizi salladim ordan anneme gectik saat 18.00 civariydi zaten.
Esim gelince geldik eve.
Yarin yine halam gelecek benimle hastaneye

Bugun markete ciktim yogurt, salatalik, dereotu, domates, limon, cips, 1 koli yumurta, tavuk, kiza devam sutu aldim. 110tl
Trendyol yemek indirimi vardi 20tl.
Ikili pizza siparis verdim 26tl ona odedim.
Halam oglan falan yedik.

Bu ara icim cok daraliyor.
Halam 65yasinda onun bile hayat enerjisi okadar yuksek ki.
Hayat doludur, eli ayagi cabuktur, erinmez hic.
Su yasta bende bir bezmislik.
Kafalar dolu ya.

Bende son yillarda kendimi oyle hissediyorum. Insanin yasadiklari emiyor resmen hayat enerjisini. Bazilarina bakiyorum bir suru sorunu derdi var ama bi elinde sigara bi elinde kahve umrumdami dunya modundalar. Biz karalari baglar otururz hemen.
Onlar gibi olabilsem keske diyorum hic yaslanmiyorlar dertlenmiyorlar ama yok olamayiz biz.

İyigeceler bacımlar
Kız anca uyudu cünkü ben bugun hata yaptım😣
Daha dogrusu ögle uykusunu kacırdık
Ama 17.00 de artık dayanamadı yerlere yatuyır uykusuzluktan😭
Aldım uyuttum 19.00 de uyandı tabi
Bu saate sarktı gece uykusu
İyi gene fazla uzatmadı😄
Yogurt corbası yaptm bayagı yedi kalkınca
Karpuz yedi
Kendime tost bastım yemekle ugrasmadım.
Bizim burdaki A101 asırı salmıs,koci dedi alma ordan bisey naptıkları belli değil dedi.
Mayonez alıyorm bugun,aa bi baktım dondurucuda baget tavukların jelatinlerini yırtmıslar😱
Hayır napıosn yani onu yırtıp?Tek tek mi alcn napcan🤦🏻‍♀️
A101 sevmiyorum hic. 1 2 kisi calistiriyor onlarda hisbiseye yetisemiyor. Dondurucu urunleri asla almam bozuk cikaxak gibi geliyor bana. Yerel marketlerden alacaksam bim i tercih ederim o konuda. Sirkülasyon daha cok, calisani daha cok. Daha guvenilir sanki.

Cok gecmis olsn kuzu
Kardesimin kızda anaokulunda kapmıs getirmis evde 2 gündür:KK43:
Cocugun ses gitmis resmn.
Yasak aslında hasta cocugu okula yollamak,bazı veliler cok rahat.
Okulda bi cocuk hastaymıs,üstelik anne evdeymis calısmıyomus.
Ögretmen yarın yollamayın bu halde okula alamayız demis,1 gün yollamamıs kadın 2.gün göndermis.
Ama 4 cocuk hasta simdi.
Neden yolluyosn yani bile bile.
Kavga ederim ben cok okulda:KK43:
Tahammülüm 0 cocuk konusunda.
Ya başka çocuklarında hakkına giriyolar yayılıyor zaten anaokulu zamanı çok oluyor diyolar

Okuyamadım henüz canlar teşekkürler geçmiş olsun dilekleriniz için oglus ateşlendi nöbet yapiyor eltimler uğraşı merak etmişler kaynanam söylemis saolsun geldiler meyve muz poğaça ekmek gevrekli çubuk almışlar yesin diye geldiler tavuk çorbası pilav vardı oglus uyuyordu biz oturduk biseler yedik o sıra uyandı kustu rahatladı sonra biseler yedi keyfi iyiydi arada ateş yapıyor ıslak bezle kompleks yaptım ılık duş aldırdım 1 saati geçti şurup verip uyudu baktım yarım saat geçti yine kustu yatağı temizledim Alez var simdim havalandırdı içerdeki koltuğu açtım şimdi orda uyukladi düşmüş ateşi biraz mutfak topladım makine açtım çamaşırı çok açtım elde yıkadım biraz şimdi ascam kusuyor ishal var di akşama kadar çok çıktı kıyafet inşallah gece kötü olmaz dün ateş yoktu götürdüğumuzde kan idrar almadılar gidersek kan idrar alın diycem

Günaydın kızlar
Dün oglus kustu bir kere akşamdı rahatladı ddik gece yattık bı baktım yatarken bişe yoktu ama titriyor üşüyorum ddi uyandirdik aldık hastaneye kapıdan cikicas bir kez daha kustu hastanede serum taktılar salgın var ddiler 2 ssaate yakın ordaydik 4 e geliyodu döndük aç ilacı vardı içirip uyuttum kalktı şükür ateş yapmadi çok abur cubur yedirmeyin ddi babasına söyledim alma🤦🤦 çok diye eczaneden ilaçları aldık Allah'tan yakın eczane varmış araba yok taksi bekledik geldik eve kapı önünü sildim cikardiklarimizi makineye attım yıkanıyor akşam binposta banyoda akşam kustu paspas fln atmıştım onlar kurumuş bugünde geçsin öyle sererim banyoya kullanmadığım bez attim
Geçmiş olsun canım şimdi nasıl kuzu

Bugun ben bardak kirdim halamda bardak kirdi 😂 nazar cikti diye diye evde bardak kalmadi
Ciddi oyle bardak tabak kiran sakar biri degilimdir hatta diger evdeyken kirilsada sunlar yenilerini alsam derdim.
Burda kirila kirila bardak kalmadi.
Hepsi mak. Giriyor bazen bardak kalmiyor.
Almiyorumda son bardak kalana kadar devamke😂
Darisi tabaklarin basina.
Ferahlasin dolaplar.

Biraz esmalari çekip uyucam
3saat uykuyla falan duruyordum.
Kizda uyumusken.

Halam bugun biraz dualar falan okudu evimde Allah razi olsun..
Ben bu hafta okuyamadim onunda agirligi huzursuzlugu var.
Yeni evinin nazarı çıkmıştır lellim😅

A101 sevmiyorum hic. 1 2 kisi calistiriyor onlarda hisbiseye yetisemiyor. Dondurucu urunleri asla almam bozuk cikaxak gibi geliyor bana. Yerel marketlerden alacaksam bim i tercih ederim o konuda. Sirkülasyon daha cok, calisani daha cok. Daha guvenilir sanki.
A101 çalışanların emeğini sömürdüğü ve fazla mesai ücretlerini ödemediği sabah oldukça erken işe başlattığı yani işçinin hakkını yediği için eşim A101 den birşey almam sen de alma diyordu. O zamandan bu yana soğudun o marketten

İyi geceler kızlar,
Bugün ablamla vakit geçirdik. Kahvaltıya eksikleri aldım 50 tl. Sonra simit açma poğaça aldım 15 tl ödedim. Sonra ben avm ye kıyafet değiştirmek için gittim. Baktım kalmamış harıl harıl gidiyor daha dün zaranın mağazasında o elbiseden asılar doluydu. Millet akın etmiş belli🙄 para yok ekonomik kriz diyen kimdi. Zaten kasa kuyruklarını hiç anlatmayayım.neyse baktım başka model.Yerine bir tane şort beğendim, ama elbise 220 tl şort 120 tl 100 tl lik hoşuma giden bişey yoktu.,Ablamla konuştuk O dedi benim o elbise çok hoşuma gitti. İlerde giyer boşver dedi. Neyse göğüs kısmını az içten dikerim. Sonra da giyer.Oradan sonra kotondan hızlıca kendime Kırmızı bir elbise aldım. Kırmızı olsun 40 krş fazla olsun dimi yani😂 150 tl de oraya ödedim. Geldim eve oturduk biraz. Tabi Ela yine şımardı fena. Biri olunca hiç hiç sözümü dinletemiyırum. Bu ara herkese ben annem herkesten çok seviyorum diyor. Bir de anne elimi tutsun annemin yanında oturacağım. Bu ara bir annecilik başladı. Bebeklik dönemlerinde hiç hiç yoktu..
Geçen bana diyor, iyiki siZin kızınız oldum. Çok üzülüyordum ya sizin kızınız olamam diye😅 öncesini hatırlayıp kurgulaması mümkün değil.
Neyse akşam 18:00 da ablamı gönderdim. Daha geç gidecekti, Taksiyle konuştum en geç 1 saat sürer otogar dedi. Eşim de yok trafik olur yok gecikmesin dedi. Kız erkenden orada olmuş 40 dk sürmüş. İlahi kocam dedim😂
Eşim geldi kızı parka götürdü ohh be girdim banyoya bakımlarımı yaptım. Nihayet dedim.

Slm 💉 ası oldum sinovac kolum hafif ağtıyor
Ama başım fena halde
Gelemiyorum buraya kv bende tek çöp kaldırmıyor paso oturuyor
Evi iş işyrrinin işi valla bana 24 saat yetmiyor yeminle cumartesi gitcek inşş
Şifa olsun canım.aşının yan etkisi olmuş gibi yap. Halsizim İyi değilim de yat. Yapsın kayınvalidecik. 😂

Dondurulmus ürün ıspnak falan alıyorm bende.
Ama tavuk bimden de A101 den de almadım hic.
Bizim burda Akugur var ondan alırım acil durumda bildiğim marka.
Tavuk alacaksak genelde koci Metrodan alır.
O rulo börek vs leri alırım ben genelde orlardan.
Bimin Ekmekcik marka mantısını seviyorm mesela,alıyorm arada.

Okuyamadım henüz canlar teşekkürler geçmiş olsun dilekleriniz için oglus ateşlendi nöbet yapiyor eltimler uğraşı merak etmişler kaynanam söylemis saolsun geldiler meyve muz poğaça ekmek gevrekli çubuk almışlar yesin diye geldiler tavuk çorbası pilav vardı oglus uyuyordu biz oturduk biseler yedik o sıra uyandı kustu rahatladı sonra biseler yedi keyfi iyiydi arada ateş yapıyor ıslak bezle kompleks yaptım ılık duş aldırdım 1 saati geçti şurup verip uyudu baktım yarım saat geçti yine kustu yatağı temizledim Alez var simdim havalandırdı içerdeki koltuğu açtım şimdi orda uyukladi düşmüş ateşi biraz mutfak topladım makine açtım çamaşırı çok açtım elde yıkadım biraz şimdi ascam kusuyor ishal var di akşama kadar çok çıktı kıyafet inşallah gece kötü olmaz dün ateş yoktu götürdüğumuzde kan idrar almadılar gidersek kan idrar alın diycem
Ahh kıyamam cok gecmis olsn.
Hemencik toplasın ins🙏🏻🙏🏻

Slm 💉 ası oldum sinovac kolum hafif ağtıyor
Ama başım fena halde
Gelemiyorum buraya kv bende tek çöp kaldırmıyor paso oturuyor
Evi iş işyrrinin işi valla bana 24 saat yetmiyor yeminle cumartesi gitcek inşş
Sifa olsun🙏🏻
Yat dinlen halsizim de😭
Kalksın kendi yapsın napcaksa kvden

İyigeceler bacımlar
Kız anca uyudu cünkü ben bugun hata yaptım😣
Daha dogrusu ögle uykusunu kacırdık
Ama 17.00 de artık dayanamadı yerlere yatuyır uykusuzluktan😭
Aldım uyuttum 19.00 de uyandı tabi
Bu saate sarktı gece uykusu
İyi gene fazla uzatmadı😄
Yogurt corbası yaptm bayagı yedi kalkınca
Karpuz yedi
Kendime tost bastım yemekle ugrasmadım.
Bizim burdaki A101 asırı salmıs,koci dedi alma ordan bisey naptıkları belli değil dedi.
Mayonez alıyorm bugun,aa bi baktım dondurucuda baget tavukların jelatinlerini yırtmıslar😱
Hayır napıosn yani onu yırtıp?Tek tek mi alcn napcan🤦🏻‍♀️
Okulu hayırlı olsun kuzunun canım ☺️☺️

Bende son yillarda kendimi oyle hissediyorum. Insanin yasadiklari emiyor resmen hayat enerjisini. Bazilarina bakiyorum bir suru sorunu derdi var ama bi elinde sigara bi elinde kahve umrumdami dunya modundalar. Biz karalari baglar otururz hemen.
Onlar gibi olabilsem keske diyorum hic yaslanmiyorlar dertlenmiyorlar ama yok olamayiz biz.
Halamda oyle kiz halaya derler bi de😔 alakam yok.
O da cekmis zamaninda yani insan elbette yasiyor bisiyler ama hep guleryuzluydu halam, hep umutlu, hep sukreden, hep enerjili hala da oyle.
Kimsenin kalbini kirmaz küçükle kucuk buyukle buyuk olur.
Dun kiza bakti bende, bulasiklarimi yikamis, ibadetini yapar bi yurur sipir sipir yetisemezsin, yerleri hala eliyle siler egilip
Kahvesini sigarasini alir hususi keyif yapar.
Cok ozeniyorum.
Yasadiklarini yasasam eminim depresyonun dibini siyirirdim.
Ama hayat enerjileri nasil bukadar yuksek cok saskinim

Ve gercekden yaslanmiyo
Sacin duzgun beyazi yok
Yuzunde kirisigi yok
Hep yuzu guluyo hic asık gormedim desem yeridir

Bizde mi sorun var ben anlamadim

X