Küçük Düşün Büyük Olsun!

Hamdolsun öyle darda değiliz,
Bende çalışıyorum sadece şuan raporluyum.
Ayrıca eski işyerinden çıkış almış 1ay işsizlik almış sonra işe girmişti.
Yani kızıp çıksa veya çıkarılsa 9 ay daha işsizliği var.
bir miktar birikimimiz de var.
Yaşı 42.Özel sektörde iş bulması baya zorlaştı.
Buraya da tanıdıkla girdi.
Yoksa vasıflı eleman ama işte yaş sorunu.
Ona canım sıkıldı,iş huzuru önemli...
Bakalım hayırlısı...
Elinizde bulunması iyi üzülmen normal kim olsa sen gibi olurdu cnm Allah yardım eder
Yaş tabi gectikçe iş bulma sıkıntısı ister istemez oluyor
Bizim işyerinde ki abi ordan çıktk
Adam bir türlü bulamadı ama şuan ki işim çok iyi diyor
Kendine ufak çaplı iş yapabilir
Biizm binada bakkal var
İyide kazanıyor bi meslek yokmuştu babası açmış abi öyle şeyler yapabilir kazancına iyi imkanınız varsa

Bakalım hayırlısı...
Hakkınızda hayırlısı olsun. İşyerinde paradan çok ortamdaki huzur önemlidir benim içinde. İnşallah eşin de iyi bir bölümde calismaua devam eder.

Selam canlar,
Kız uyudu koştum buraya. Sabah kahvaltı annemle ev topla süpür. Ablaya kahveye gittik. ( babamın önceki evliğinden olan kızı diyeyim, uzun anlattım :) )
Yeğene hediyemi verdim.
sonra kiraz bahçesine geçtik biraz kız hamağa bindi. Az kiraz yedik. Bu yıl annemlerin erik de kiraz da yok. Çünkü çiçekler açmış üzerine kar yağınca hepsi gitmiş. Şeftali çok yetiştiriliyor buralarda. Bakalım o ne olacak.
Neyse sonra gelince çay falan yine yedik hamur işleri. Sonra da çocukların peşindeydim bahçede. Halam beni görmeye geldi ben gidemedim😬 kadınla çok oturamadım kızın peşinde koşmaktan. Ela Geçen yıl dut yemiyordu bu yıl yedi bayağı dut. Tam olmadı ama yeni yeni olmaya başladı.
Akşam kardeşim geldi işten onunla lafladık. Yemek bahçede çay. Soğuktu eve girip kızları yıkadım ben o da giyindirdi. Uyuttuk ancak.
Elanın iki gündür burnu akıyordu, bugün de öksürük başladı. Benim de boğazım batıyor. Havaların dengesizliğine bünyemiz alışkın değil😅 gündüz yanıyor burası gece buz. Hala gece doğalgaz açıyor annem.
Bizde durumlar böyle.

Selam canlar,
Kız uyudu koştum buraya. Sabah kahvaltı annemle ev topla süpür. Ablaya kahveye gittik. ( babamın önceki evliğinden olan kızı diyeyim, uzun anlattım :) )
Yeğene hediyemi verdim.
sonra kiraz bahçesine geçtik biraz kız hamağa bindi. Az kiraz yedik. Bu yıl annemlerin erik de kiraz da yok. Çünkü çiçekler açmış üzerine kar yağınca hepsi gitmiş. Şeftali çok yetiştiriliyor buralarda. Bakalım o ne olacak.
Neyse sonra gelince çay falan yine yedik hamur işleri. Sonra da çocukların peşindeydim bahçede. Halam beni görmeye geldi ben gidemedim😬 kadınla çok oturamadım kızın peşinde koşmaktan. Ela Geçen yıl dut yemiyordu bu yıl yedi bayağı dut. Tam olmadı ama yeni yeni olmaya başladı.
Akşam kardeşim geldi işten onunla lafladık. Yemek bahçede çay. Soğuktu eve girip kızları yıkadım ben o da giyindirdi. Uyuttuk ancak.
Elanın iki gündür burnu akıyordu, bugün de öksürük başladı. Benim de boğazım batıyor. Havaların dengesizliğine bünyemiz alışkın değil😅 gündüz yanıyor burası gece buz. Hala gece doğalgaz açıyor annem.
Bizde durumlar böyle.
Seftalilerin çıkmasını bekliyorum. Temmuzda çıkıyormuş yarma seftaliler.
2 sene önce hamileyken şeftali almaya gittik bursa ya 😂😂
Çok seviyorum ben bursa seftalisini. Burda bulamıyoruz o kadar güzelini.
Kurban Bayramı'nda gitmiş olsaydın sipariş verirdim sana şöyle 1 kasa 😛

Hizir gibi yetismisler valla, cok sanslisin 😊
Hersey hallolur, sizi okudugumdan beri biliyorum neleri halletmedin Allah askina hic dert etme kendine birseyi.
Yaa cok sukur
Nasil bunalmistim 2gundur.
Bu isin hallolmasi patronun boyle demesi nasil rahatlatti.
Iyi insanlar iyiki varlar.
Dua tek siginagimdi hep Rabbime anlattim ona sigindim.
Bakinca dunyalik seyler ama insani etkiliyor neticede maddi olarak.
Dolabi yapacak olan abi para icin sikinti yapmayin isterseniz 3ay sonra ödemeye baslayin bile dedi.
Ufak tefek seyler kaldi onlarda toplasam 1000tl falan tutar aya bolup alicam.

Sabredene, sukredene, dua edene Allah bereketini veriyor.

Selam canlar,
Yeğene hediyemi verdim.
Bizde durumlar böyle.
Ahh en sevdigim yaz gunu koy havasi aksami
Cekersin yorgani disarida circirbocegi sesi tertemiz serin bir hava
Karanlikdaki o yildiz yogunlugu off bee
Yerimede uyu 😂

Yakın mıyız bilmiyorum ama bizBursaya gitmeyi düşünüyoruz bayramda 😂

Yaa cok sukur
Nasil bunalmistim 2gundur.
Bu isin hallolmasi patronun boyle demesi nasil rahatlatti.
Iyi insanlar iyiki varlar.
Dua tek siginagimdi hep Rabbime anlattim ona sigindim.
Bakinca dunyalik seyler ama insani etkiliyor neticede maddi olarak.
Dolabi yapacak olan abi para icin sikinti yapmayin isterseniz 3ay sonra ödemeye baslayin bile dedi.
Ufak tefek seyler kaldi onlarda toplasam 1000tl falan tutar aya bolup alicam.

Sabredene, sukredene, dua edene Allah bereketini veriyor.
Canım dönüp geçmişi okuyamadım ama dolap için anlaştın galiba, hayırlı olsun canım benim

Işıkları kapattım oturuyorum.
Eşim işte, oğlum yok.
ÖYLE MORALİM BOZUK Kİ,İç sıkıntım çok ağladım biraz geçmedi...
Allah bir kapi kaparsa bin kapi acar insallah.
Oyle bir durumda olmaz.
Ben sıkıldığımda bunaldığımda dua eder dua okurkende cok aglarim
Gozyaslarimla kitap islanir o derece
Sonra ferahlar icim.
Bazen aglamakda iyi geliyor duygu yogunlugundan hep.
Bi de dolunay var o da bizi bisiler yapiyo sahi napiyo astrolojiden sorumlu devlet bakanımız de bakalim hep dolunayin islerimi bu bizi aglatan bunaltan zalimsin dolunay D dimple81

Canım dönüp geçmişi okuyamadım ama dolap için anlaştın galiba, hayırlı olsun canım benim
Evet canim ustumden yuk kalkti resmen.
Yine ucuza halledemedik ama kac kisiden fiyat aldiysam hep ayni fiyatlar.
Bu 1.500daha altina yapiyor o fiyatlarin.
O da babamin tanidigi olduğundan

Allah bir kapi kaparsa bin kapi acar insallah.
Oyle bir durumda olmaz.
Ben sıkıldığımda bunaldığımda dua eder dua okurkende cok aglarim
Gozyaslarimla kitap islanir o derece
Sonra ferahlar icim.
Bazen aglamakda iyi geliyor duygu yogunlugundan hep.
Bi de dolunay var o da bizi bisiler yapiyo sahi napiyo astrolojiden sorumlu devlet bakanımız de bakalim hep dolunayin islerimi bu bizi aglatan bunaltan zalimsin dolunay D dimple81
Ya benim hepsi eklendi, oğlumu ailemi çok özledim,Duaya bende çok inanırım,
İş durumları böyle,
arabayı aldığımız adam hiç dürüst değilmiş mesela biz hiç hakkını yemedik ama o dürüst değilmiş...
Ağrılarım oluyor hala,Adet oldum onun dengesizliği var vs vs.

Bakalım hayırlısı...
Hakkınızda hayırlı çoğu sektör etkilendi esim iki senedir düzenli işi kendi yapıyor tam dizeldik ddik pandemi çıktı bu ara durmuştu elindeki işleri var şükür bu hafta biter diyo yeni bi iş almadı henüz belirsizlik heryerde rabbim feraha kavuştursun evlada hasret çok zor bir an önce kavuşursun insallah

Ahh en sevdigim yaz gunu koy havasi aksami
Cekersin yorgani disarida circirbocegi sesi tertemiz serin bir hava
Karanlikdaki o yildiz yogunlugu off bee
Yerimede uyu 😂
Soğuğunu sevmiyorum yaaa. 😅 ama gece bile kuş sesi olıyor şimdilik. Horoz tavuk köpek sesleri. Burası şehre yakın köy yolunda yer aslında tam köyün içinde değiliz ama Çevrenin yeşili yeter. Tabi asla sizin memleket gibi olamaz. Annemlerin ev hemen yol kenarı.,sizin memlekette ağustos ayında sobalı evde durduğumu biirim. Annemlerin evde soba da yok., hiç eski o soba keyfi yok :)

Temmuzda kısmetse geleceğiz canım. Annemlerin şeftali ağacı yok. Evin kenarında 2-3 işte kendi çapında kiraz dut vişne erik ayva ağacı var.
şeftali olsa getirirdim sana siparişe bile gerek yoktu. Ama istersen yetiştiren köylülerden alırım sana. En güzeli o yarma şeftali oluyor

Selam kızlar nasılsınız ne var ne yok
Benim eşimin işyeri otomotiv sektörü
İşler çok durgun çıkış verecekler miş
Öğrendik eşim ile ilgili problem yokmuş ama bölümünü değiştirmişler çoğu kişinin
Şimdi verdikleri yerdeki amiri durmadan laf söylüyor moralini bozuyor
Daha gireli 3 ay oldu, sevdi de orayı ama işinde huzurda önemli.
Dedim ezdirme kendini,hakkını savun,
Olmadı onun Üst amiri mutlaka vardır,git durumu anlat,
İşini yaptığın sürece buna hakkı yok.

arabanın bakım zamanı gelmiş 2000 ona gidecek
2000 civarı kasko bu da bizi şuan çok gerdi.
Ama en önemlisi İşindeki huzursuzluğu çok sıkıntılı dönemler
Canım iştenmi çıkacak tam anlamadım. İş yerinde huzurlu olarak çalışması da önemli.

X