Küçük Düşün Büyük Olsun!

Yaaa en guzelleri daha guzelleri olsun insallah.

Cok eksikli harcamali olasada bu isler evet zevkli
Evet zaten eşyalarım yeni daha 5 sene oldu evleneli. Benim eve almasakta olur ev dizmesi çok zevkli sana yardım edeyim mi hahahaha
Ay bu yüzden sürgülü dolap almadım çok sıkıntı oluyor, yer varsa kapaklıların gözünü seveyim. tabi doğru söylüyorsun emek olmadan yemek olmuyor. Ne kadar kenara atarsak o kadar kar.
Beklerken de birikim yap ama 20 tl bulsan kenara at olurmu
Yapıyorum zaten yapıyorum. Bu ay da gram aldık attık kenara. Bir de ben bozukluk vs bile olsa atıyorum kumbaraya. Başka türlü çok zor bu devirde geçim ve mal mülk sahibi olmak.

Ne güzel herşeyini yenilemişsin tertemiz oturursun şimdi,keyfini sürmesi kalmış inşallh allah gönlünüze göre verir de alırsınız arabayıda

aynen öyle.
Oğlum var benim 11 yaşında.
10 tl versen kumbarasına atar.
Marttan beri teyzesinde 300 tl m oldu anne dedi
Bisikletini değiştirmek istiyor ekler de alırız neyse tutarı.
Önceki bisikletini de kendi aldı 4 sene önce biz galiba 100 tl kattık

Gel valla kizlarda oynar biz ev duzeriz
Cok ihtiyacim olacak birine

Çocukluktan başlaması çok güzel birikime. Hem sorumluluk duygusu gelişir, hem parasının kıymetini bilir. Ben de kızıma kumbara alıcam anlamaya başladığında.

Ne güzel herşeyini yenilemişsin tertemiz oturursun şimdi,keyfini sürmesi kalmış inşallh allah gönlünüze göre verir de alırsınız arabayıda
Allah isteyen herkese versin,emek olmadan yemek olmuyor gerçekten.
Raporluyum evdeyim ve inan çok sıkıldım.
Yarın bakalım gidip göreceğiz arabayı anlaşırsak expere sokup alıcaz.
Günlerdir uyuyamıyorum inanın sıkıntı stres heyecan

Çocukluktan başlaması çok güzel birikime. Hem sorumluluk duygusu gelişir, hem parasının kıymetini bilir. Ben de kızıma kumbara alıcam anlamaya başladığında.
Evet haklisin.
Oglumun hep kumbarasi vardi suanda da var.
Bayram harcliklarini atti icine.
Hep orda parasi olur ama az ama cok.
Bazen oyun falan aliyo parasiyla.
Ama okul dönemi haric para istemiyor bizden.
Bir de o an evde nakit olmasa acil bisi lazim olsa ondan borc aliyorum

selam kizlar
tr_lelli is degistirmeyi dusunuyorum lellim .
aslinda hepinize tutumlu anneler olarak danismak istiyorum kafam cok karisik.benim suan ki isim rahat kizlar ama maasi gorece dusuk.sinavda iyi sayilabilecek bir puanla girmistim o zamanlar maddi olarak pek dusunmemistim.simdi cocuklar artan ev fiyatlari derken acaba sinava yeniden girip bolum mu degistirsem diyorum .ama tabi sinavi gecmek icin gunluk 8 saat en az ders calisip sonrasinda da gece vardiyam olcak falan .bu nereden cikti derseniz cocuklara kres bakiyorum 2500 lira iki cocuk 5 bin .1000 de extra masraflari falan 6 bin ikizlerin aylik maarafi .Allah saglik versin tabi ki mesele o degil ama imkanim varken yapsam mi boyle bisi

Gel valla kizlarda oynar biz ev duzeriz
Cok ihtiyacim olacak birine
Ay evet insanın o zaman çok ihtiyacı oluyor birisine. Hele çocukla çok zor oluyor ya.
aynen biZim kızlar oynar. seninki ne alemde başladı mı yürümeye?
Amin
Evet insan da heyecan oluyor fazlaca.

En zor zamanlari valla, bebekken ne kolaylarr.

Benim de vardı küçükken, bir şeyler biriktirdikçe başarmanın gururuda oluyor çocukken.
ne güzel oğlun başlamış,darısı kızlarımıza

Gunaydinlarr, sabah 5.30da kalktik hazirlandik arabaya esyalari koyup yola cikacaktikki araba calismadi
Tekrar geri yattik, esim simdi tamirci ariyor bakalim kac para kacmis içine arabanin.. aküden diyor esim ama bakalim. Bugun tamir edilirse yarin cikariz artik yola.

Evde bunalanlar cok haklisiniz, calismak iste olmak velinimetmis simdi anladim
Cayin kahven geliyor,ogle yemegin hazir gidiyor yiyorsjn. En azindan oturup sicak cayini icebiliyorsjn. Bende iznimin bitmesini dortgozle bekliyorumm.

lelli senin kuzu erkek ya hani ve bizimkinden büyük.
aklı erince de şimdiki gibi olurmu sence benim kuzum.
Bazen paramız yetmedi deyince Anne baba benim kumbaramdan alabilir siniz diyor
ama büyüyünce de tutumlu olurmu endişeleniyorum ya...

Canım sen bilirsin ama çocukların böyle küçük kalmayacak,sende böyle genç.
Rahatını bozma, bak nöbetsiz iş gerçekten önemli.
Sırf rahatlığı için seçti kardeşim bölümünü.
O yaşayacağın strese değmez...artı doğu görevi olurmu sana tekrar bilmiyorum.
ama 3 5 sene sonra o 5000 kreş parasını vermeyeceksin.
İyi bir devlet okulu çözer işi...

aslinda istedigim bolumler ileriki zamanlarda nobetsiz.agir brans secmem yine aslinda .dogu gorevi simdi de var bakalim nasipse 2 seneye .
devlet okullari burda sabahci oglenci gibiymis .yani o sans da bizim icin yok 2 de cocuklar gelse ben 5 bucukta cikiyorum mecbur yine ozel okula veririm

Ahhh ahhh çoook bunaldım evde
Geçmiş olsun canım, inşallah fazla masrafı olmaz arabanın

okul yaşına gelene kadar değişir o.
bütün okullar 9 3 e dönüyor artık.

9 3 ile uymaz ki bana nora.5 bucukta cikiyorum ben her turlu ya cikista bakici kurs etut vs .7 bucukta cikiyoruz kisin biz mesela evden vs vs anneanne babaanne falan lazim en iyi ihtimalle
o zaman gene özel okul haklısın canım.
veya yanlarına okuldan sonra 3 4 saat durabilecek güvenir bir tanıdık.oyun ablası gibi ödevlerini yaptıran.

Ama şu durumda en mantıklısı özel okul evet.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…