Küçük Düşün Büyük Olsun!

El öpmeye gittiğimizde esimin teyzesi lahmacun soylemisti dışarıdan o geldi aklıma

Masallah kuzuya
Meme emmek istemiyor mu ?
İlk zamanlar gaz sorunu cok oluyor ama hareketlenince biraz daha geciyor
Yok bi türlü emmedi sağıp veriyodum sütümü doktor da ek mama verdirmişti sonra emmediği için sanırım bi de yalnız olmamın stresi yorgunluğu sütüm iyice azaldı nerdeyse kalmadı günde 1 veya 2 kere süt verebiliyorum ancak çaylar filan aldım ama pek kar etmedi açıkçası

Eşimle sabah sabah hastaneye gittik eş durumundan ilk aşımı oldum çok şükür, sonra eşimle markete gittik, simit, kepekli ekmek, bir paket tavuk baget, bir paket gögüs fileto, bir karpuz, bir paket yufka bir kaç bir şey daha aldık eşim ödedi ne kadar ödedi bilmiyorum ama 100 tlden fazla tuttu. Sabah sabah kahvaltının üstüne karpuz yedik valla tatlıdan iyi gitti. Bu akşam için kıymalı-pastırmalı yumurta, mercimek çorbası, dünden kalan sarmalar da var tatlı zaten var, ayran da yaparım yeter. Mutfagı ben topluyorum arkamdan dağıtan olunca istediğim gibi derli toplu durmuyor. Bayram bitse de evimi şöyle temizleyip tv izlesem rutinimi özledim.

Selam kızlar,
Buralara da uğrayamaz oldum :)
Dün bayram günü telaşı. Akşam da kardeşlerle birlikteydik. Tantuni faslı vardı sonra çay faslı çocukları uyutup.
Bugün de eşim çiğ köfte yapacak.
kız iyi eğleniyor ama babası ona diyor siz gelmeyince üzülürüm ayyy çocuğun kafasına sokuyor sinir oldum ben.
Kalkmış bana diyor ne olcak geldik kaldık işte sizde gelin. Espriyle söylüyor annemlerin yanında. Ben de dedim yılda iki üç defa geliyorum istanbul bursa uzak değil millet her ay geliyor. O kadar kalmamı da çok görme. Çocuğun kafasına da sokma giderken mırıldanmasın dedim. Sinir de oldum. Ya millet gider aylarca kalır anasının evinde. Biraz free erkek olaydı iyiydi
Ben burada güzel vakit geçiriyorum muhabbet sohbet. Evde tv dizi izleme sürekli olması sıkıcı geliyor bana. Çok televizyon bağımlılığım yok eşim de tv yi çok sever.
neyse yani dün annemle bayağı konuşmuşlar bize kardeşlere ortak ev ya da arsa konusunu anneme demiş bundan sonra birşey alsam da kendi üzerime yapmam kızla eşimin malı olsun diye yedirenk in üzerine yaparım demiş. Kardeşini anlatmış. Ohhh sevindim dedim. Çünkü eskiden kardeşim kardeşim diye ölüp bitiyordu. Kardeşi de onu zerre kadar düşünmedi. Gün geldi benimle kardeşi için kavga yaptı.
Bugünlerdeki ekonomik dıruma gelince de coin düşüşü oldu keşke satsaydım dedim. Hala zararda değilim ama inşallah bu düşüş yüksek artışla sonuçlanır. Bilsem satıp düşükten yeniden alırdım. Kardeşime de dedim 5 i geçince satalım bekleyip düşük olanı alalım. İşte kısmet. Gece yarısı düşüş olmuş. Tamamen nasip kısmet buna inanıyorum

Süt öyle bişey ki stres hemen etkiliyor anında kesiliyor
Benim de kaynamam yanımda ilken ilk 20 gün hep sağdım ,kaynamam sürekli mama yap derdi ,sütün yok derdi çok üzülürdüm o gitti meme vermeye başladım tuttu memeyi
19 ay emzirdim

Ne güzel ben de çay aldım içiyorum sağmaya çalışıyorum ne kadar alsa az çok yararı olur diye mamayla bir idare ediyoruz pazartesi kontrolümüz var doktorla da konuşcam bu durumu bakalım ne dicek

Merhabalar, ilk aylar gaz cok oluyor eger kiz ise 2 ayda geciyor ama erkekse daha uzun surebiliyor. Yapilari oyleymis. Oglumda 1 sene surdu valla. Kizim 2 ay da gecti.
Sut artmasi icin bestlak damla oneririm, kullananlar cok memnun.

Merhabalar, ilk aylar gaz cok oluyor eger kiz ise 2 ayda geciyor ama erkekse daha uzun surebiliyor. Yapilari oyleymis. Oglumda 1 sene surdu valla. Kizim 2 ay da gecti.
Sut artmasi icin bestlak damla oneririm, kullananlar cok memnun.
İnşallah geçer damlayı da araştırıcam teşekkür ederim

Annemlerde de bırak bayramı, ne zaman gitsek illa yemek sofrası kurulur. Tok gitsek bile illa yeriz

Selam kızlar dün yazamadım esim saat 10 u geçiyordu akşam fena oldu kız kardeşimi aradım geldiler eşimi hastaneye götürdü eşi kardeşimin saolsun iğne vurmuşlar alerjik reaksiyon geçirmiş olaca karşı geldi kaşıntısı geçti sabaha kadarda iyi olmuş çok az bişe kaldı oda zamanla geçiyormuş kaldılar gece kahvaltı ettik Beraber iyi oldu film izledik akşam yemeği hazırladım makarna vardı dün yaptık durum istemistim yememistik kıymalı patates yaptım pilav közlenmiş biber patlıcan vardı buzluktan onlarla salata yaptım yedik sabah açılınca markete gittim a 101 e altinkilic peynir indirimdeydi önceden fabrika satış yerine giderdik güzel ürünleri yarım kg aldım yumurta suçuk simit 3 lu türk kahvesi indirimli idi yeşil zeytin 81 verdim akşama ekmek yetmedi oglusla bakkala çıktık aldık ekmek patates soğan oglusa biseler 12 ödedim orayada gittiler kardesimler 1 saati geçti az uzandim yorulmusum

Selam kızlar
Dün evdeydim gorumcemgil geldi. Yemeğe kayinvalidesine gidecek diye yemeğe kalmadılar. Çay, çerez, tatlı, bisküvi falan çay saati yaptık.
Bugünde sabah kahvaltiya KV ye gittik. Yürüyerek de gidilecek kadar mesafenin var bugün gittik. Eşimin teyzesi de bizimle aynı mahallede dönüşte onlara uğrayacaktır, onlar geldiler KV ye orda görüştük.
4 e kadar oradaydik çocuklar bahçede oynadılar. Oğlanda öğlen uykusu yaptı biraz orda. Hava çok güzeldi, güneş iyi geldi, kaynım da kızını getirmisti. KV ile karşılıklı binalarda oturuyorlar.
Giderken börek ekmek falan aldım 41 TL harcadım. Dönüşte de içecek aldım kola, içe tea, meyve suyu. 18 TL de ona verdim. Kız saksıda çiçek istiyordu masasına yolda gördü Mor bodrum papatyasi aldim 10 TL de ona verdim.

Önceki gün marketten hamburger köftesi, ekmeği, papates almıştık eve gelip biraz uyumuşum sonra kalktık hamburger yaptık.
KV de çocuklara 100 er TL harçlık verdi.
Dünde kız arkadaşlarıyla sotedeki arkadaşların evlerine şeker toplamaya gitmişler, biraz şeker biraz harçlık vermişler. İlk defa şeker topladı.
Çocukların bayram harçlığı 1Gr alacak kadar birikti. Gerçi gram da 500 e dayandı. Pazartesi hesaba atıp yarısına altın, yarısına da gümüş alırım. Kenarda birisin.

Karpuzuncekirdegi nereyesun
Durtim de aklimdayken
Canım geldim geldim
Annemlere gitmiştik kalmaya biraz rahatsızlandı ama önemli bir şey değil. Orda da çok bakamadım telefona. Kızımın yine dişleri çıkıyor ne yemek yiyor ne duruyor doğru düzgün. Hepsi birlikte olunca akşam bile bakamadım pilim bitmiş oluyordu. Şimdi döndüm ama sen napıyorsun

Stres yapma bizimki de 2 aydan sonra meme reddine gitti 1 yıl sagdım verdim.
Sifa olsun diye cıkanı sag ver bagısıklıgı icin cok önemli ama mama vermek de dünyanın sonu degil.
Sütüm yetiyor de kafanda hep.
Dogada bebegine yavrusuna yetemeyen anne yok böyle düsün.
Süt var yetiyor olumlaması yap

Aa gecmis olsun kuzu

Slm kızlar
Eve geldik ama kendime hala gelemedim
Annemin kuzeni var Adana da kzıı benle,kocası covid olmustu entübe olmustu en son.
Bugun paylasmıslar 7 si diye sok olduk vefat etmis cocık
Off icime oturdu gencecik Avukattı,bebek istiyor tedavi görüyorlsrdı.
Annem hemen aradı annesini,kzın evi toplamaya gitmisler istanbula aglıyorlar tabi
Ah be
Eve geldim ama elim ayagım tutmuyor,Rabbim onlara sabırlar versin,mekanı cennet olsun insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…