Küçük Düşün Büyük Olsun!

Aynen birde iki çocuk olunca işte bitmiyor evde eş yardımı şart oyala diyorum bazen o zmn rahat iş yapiyorum
a
benim eşim sabahlara kadar pc başında oluyor. şu ara biraz işleri sakin destek oluyor. kızla da dersleri falan genelde eşim ilgilenir ben anca küçüğünü oyalarım yoksa bırakmıyor ablasına canlı derse girsin, ödev yapsın.istiyorki ablası hep onunla oynasın.

eşimin yetiştirmesi gereken işler olunca ben kendi başımın çaresine bakıyorum olduğu kadar. çünkü o da bazen 3-4 saatlik uykuyla ayakta durmaya çalışıyor.

Valla hiç belli olmuyor kuzu o ya ne cins insanlar gördüm nazi geçtiğine yapıyor annesine babasına kardeşine anca evlenince kız napsa yerler benim annem pek çeşit yapmadığı için onlar gelince değişik şeyler yapıyorum hoşlarına gidiyor pilav patates et anneme çeşit😒sebze fln çeşit bilmezdi
Valla karisina yapamaZ
Benim daha eyvallahim yok ya.
Bende hep kimseyi kirmim kirmim diyorum ama yoruldum

İyi aksamlar
Kızla yemek sorunsalımız var
Corbaları reddediyor,sulu yemekleri de 2 kasıktan sonra reddediyor😣
Öglen corbayı oldugu gibi bıraktı cok az tazefasulye yedi,karabugday patladı yedi ac cünkü😣
Uyku öncesi süt icti,devam sütünü kescem bu gidiisle😣
Uykuya rahat geciyor ama bu sefer ögünler kalıyor
Gerci yeni cıktı bu cumadan beri😣
Aksam yine corbayı red faslı 3 kasık taze fasulye yedi süt istedi🤦🏻‍♀️
sıkıldım bugun sambali tatlıısı yaptım
Fındık falan unutmusum üezsrine ama sevdim güzel olmus.

babyloading87 babyloading87 kuzu iade sureleride uzadi.

Nolcak yani gelen kizi yabancimi.
Insan en kotu bi manti haslar bi sehriye corbasi yapar. Toplasan 20dk.

Ayy anneme bende kiziyorum bu ara.. Surekli ya markete gidecek ya oram agriyo buram agriyo.
Markete giderken hic bisi yok ama
Kadina bisi deme bisi isteme
Kardesimde zirt pirt geliyo onada ayri sinir oldum.

Oruc tutmuyor yemek saati geliyor yemek begenmiyor.
Ben oruclu oruclu yemek yap ev topla kizi eyle
Ee yeme git nerden yiyosan ye ya da gelme.
En sonunda patlicam cok az kaldi.
Gecen surat yaptım artik.
Yok baharati cokmus yok aciliymis sanki lokantayim onun zevkine gore yapicam evlende karin yapsin dicem artik.

Biz gayetde yiyoruz annem bunlara sogansiz baharatsiz falan yapa yapa.

Bu ara okadar gerginim ki asla eski ben diilim.
Herkese laflari pat pat vurasim var.

Anneme dicem kor topal kimi buluyorsan evlendir.
Vallahi ben ugrasamam kimseyle.
Ben başımdakilerle ancak ugrasiyorum.

Artik icime attiklarimi kusucam herkese.
Annemede soyliceklerim var.
Kırmızı mumlu davetiyeyle mi cagırıyorz diycen olmucak
Gelme begenmiyosn yemek
Yani ne alaka yemek saati gelmek sürekli
Ben kız kardesime gitmem habersiz.

Kardesimin kıza cikolata yollucam 110 tl ayılı kutular ciceksepetinde
220 elektrik
100 kasko 150 saglık cekilcek
Ve buay avans yatmaz 15 gün evdeyiz diye
Ayın sonundan ümitsiizim
Ama koci 1 kg antepfıstıgı tozu siparis etti bana🤦🏻‍♀️
Baklava yapcakmıs
Yarım kilo alcam yeter,yesil sarma yapckmıs🤦🏻‍♀️
Ay daha hediyesi var yegenimin
Gr alırım diye hesaba attıgm. Paradan kk ya yatırdım
Cünkü evdeki hesap carsıya uymadı kart yüklü geldi
Kapanma iyi gÜzelde maas alamazsak yandık😓
Koci de diyo ne alaka devlet kapadı sen mi istedin vermeleri gerek diyo ama ins yarım maas almayız😣

O kadar yoruldum ki kızlar, komple evi temizledim temizlik günümde uyku tutmuyor beni sabah eşim işe ben önce bir kabaktan yemek yaptım içli köfte dondurucudan çıkarıp kızartırım çorba var salata-ayran tamamdır. Evim misler gibi oldu yemekde tamam, hemen elimi yüzümü yıkadım üstümü değiştirdim dogru bankaya babamın maaşımı çekmeye kızımın alerjisi nüksetti hapşırık, gözleri yaşarıyor eczaneden ilac aldım. Pilavlık bulgur,çökelek,un, galete birkaç birşey daha aldım 55 tl gitti. Kuyumcuya gidecektim unutmuşum hava o kadar sıcaktı ki eve geldim gelincede aklıma geldi bir daha çıkmak istedemedim kızlarım trendyoldan aldı 6 gram bir bilezik şükür aldım ama keşke beklemeseydim bayagı zarar ettim ama yapacak birşey yok 2795 tl şimdi mutfak beni bekliyor kalkıp girişicem kargoda durmuyor.
Ohh bayagı is yapmıssın abla
Bereketli olsun bileziğin😍

Hamur yaptım oğlanla her yer un🤦🤦 ona az verdim sekilledi bazlama yaptı küçük bı tane mayalansin yaparım bı tane ona seviyor bir tepsi pide bide kizartcam biraz canım istiyor🤣
Benim kocide sahurda hamur alcakmıs isten gelirken🤦🏻‍♀️😂
Sahur vakti bide onla ugras🤦🏻‍♀️

Selamm iyi akşamlar kızlar,
Valla günüm yemekle toplamakla uğraşmayla geçiyor sanki 🙉🙈 ben pek alışkın değilim sanırım
Neyse ezogelin çorba yaptım çok oldu yine. Arkadaşa veririm yarın. Hazır çorbası olsun. Karışık Kızartma ve köfte yaptım. Kuru fasulye piyaz yaptım. Pişmemiş köfteler kaldı yarın yaparım da onu ne yapsam acep. Domates sos yaptım ben zeytinyağı kullanıyorum., eşim beğenmiyor. Teyze kızartma yaptığı yağdan kullanıyormuş.Onu diyo.
Normalde ayçiçek yağı kullanma makarnaya bile zeytinyağı kullan diyen adam benim kocammıydı 😅😂
Bu ara yatırım yaptığımız para artışta inşallah böyle devam eder. Bugün de koci motor almaktan bahsediyor 30 bin tl ciiik. Allahım ya. Keşke çok kar yapsak da şu paramı kurtarsam.

Kardesimin kıza cikolata yollucam 110 tl ayılı kutular ciceksepetinde
220 elektrik
100 kasko 150 saglık cekilcek
Ve buay avans yatmaz 15 gün evdeyiz diye
Ayın sonundan ümitsiizim
Ama koci 1 kg antepfıstıgı tozu siparis etti bana🤦🏻‍♀️
Baklava yapcakmıs
Yarım kilo alcam yeter,yesil sarma yapckmıs🤦🏻‍♀️
Ay daha hediyesi var yegenimin
Gr alırım diye hesaba attıgm. Paradan kk ya yatırdım
Cünkü evdeki hesap carsıya uymadı kart yüklü geldi
Kapanma iyi gÜzelde maas alamazsak yandık😓
Koci de diyo ne alaka devlet kapadı sen mi istedin vermeleri gerek diyo ama ins yarım maas almayız😣
İnşallah canım ya, ben geçen yıl çok zorlandım çok iyi anlıyorum seni. Düşünüp verirler inşallah.

İyi aksamlar
Öglen corbayı oldugu gibi bıraktı cok az tazefasulye yedi,karabugday patladı yedi ac cünkü😣
Havalar ısındı ya iştahları azalıyor. Büyüdükçe yedikleri daha da azalıyor. Normalde de 3 kaşıkmı yiyordu. Ben bir kase bitirmedi diye yemiyor diyorum🙈 ben mi yanlış yoldayım bilemedim 😬

Kuzu evet herkesin yemek zevki, damak tadi farkli.
Ama gittigim evde sevmediğim yemek varsa tabagima koydurmam.
Koydularsada elestirmem.
Ki biz lop lop yedik.😂
Insan takma cins diyo ama iste zoruna gidiyor.
Gelme kardesim yemek saati ozaman.. Otur evinde.
Geliyosanda tokum de yeme.
Ben de sevmem canım eleştirmeyi. Beğenmiyorsan gelme. Ya da dediğin gibi koydurma tabağına. Benim eşim de habire eleştirir. Sanki tek yemek kültürü onlarda var. En güzel yemeği onlar biliyor. Kendi de yapıyor ya yemek ondan genelde bir kulp bulur.
ben genelde diyorum beğenmyorsan yeme ya da kendin yap😂 adam öyle öyle masterchef oldu başıma🤣🤣🤣

O kadar yoruldum ki kızlar, komple evi temizledim temizlik günümde uyku tutmuyor beni sabah eşim işe ben önce bir kabaktan yemek yaptım içli köfte dondurucudan çıkarıp kızartırım çorba var salata-ayran tamamdır. Evim misler gibi oldu yemekde tamam, hemen elimi yüzümü yıkadım üstümü değiştirdim dogru bankaya babamın maaşımı çekmeye kızımın alerjisi nüksetti hapşırık, gözleri yaşarıyor eczaneden ilac aldım. Pilavlık bulgur,çökelek,un, galete birkaç birşey daha aldım 55 tl gitti. Kuyumcuya gidecektim unutmuşum hava o kadar sıcaktı ki eve geldim gelincede aklıma geldi bir daha çıkmak istedemedim kızlarım trendyoldan aldı 6 gram bir bilezik şükür aldım ama keşke beklemeseydim bayagı zarar ettim ama yapacak birşey yok 2795 tl şimdi mutfak beni bekliyor kalkıp girişicem kargoda durmuyor.
Bereketli olsun canım

İyi aksamlar
Canim havalar ısındı canı istemiyor olabilir devam sütüne guveniyo olabilir zaman zaman oluyor cocuklarda aç olinca önce yemeğe teşvik edersin

Selamm iyi akşamlar kızlar,
Valla günüm yemekle toplamakla uğraşmayla geçiyor sanki 🙉🙈 ben pek alışkın değilim sanırım
Neyse ezogelin çorba yaptım çok oldu yine. Arkadaşa veririm yarın. Hazır çorbası olsun. Karışık Kızartma ve köfte yaptım. Kuru fasulye piyaz yaptım. Pişmemiş köfteler kaldı yarın yaparım da onu ne yapsam acep. Domates sos yaptım ben zeytinyağı kullanıyorum., eşim beğenmiyor. Teyze kızartma yaptığı yağdan kullanıyormuş.Onu diyo.
Normalde ayçiçek yağı kullanma makarnaya bile zeytinyağı kullan diyen adam benim kocammıydı 😅😂
Bu ara yatırım yaptığımız para artışta inşallah böyle devam eder. Bugün de koci motor almaktan bahsediyor 30 bin tl ciiik. Allahım ya. Keşke çok kar yapsak da şu paramı kurtarsam.
Bereketli olsun cnm🙏🏻

Havalar ısındı ya iştahları azalıyor. Büyüdükçe yedikleri daha da azalıyor. Normalde de 3 kaşıkmı yiyordu. Ben bir kase bitirmedi diye yemiyor diyorum🙈 ben mi yanlış yoldayım bilemedim 😬
Yok kasesini bititir normalde
Atak da olabilir bilemedim
Ben Alyayla yemek sorunu yasamadım simdiye kadr garip geliyor bu halleri🤦🏻‍♀️
Sıcaktan da olabilir asırı su iciyor bu ara🙆🏻‍♀️

X