Küçük Düşün Büyük Olsun!

Hanımlar günaydın. Konuyu baştan okuyamadım ama tecrübeli arkadaşlar var belli. Bi konu da fikir almak istiyorum. Ben yeni birikim yapmaya başlayacağım. Hatta ufak ufak başladım. İleride kredi çıksın diye maaş hesabımdan euro alıyorum. Küçük küçük aldığım için 1 liradan fazla kambio vergisi kesmiyor. Ama netten bakınca 9 lira ise 10 liradan alıyorum. Bankadan almakla zarar mı ediyorum.hem birikim olsun hemde notum yükselsin diye tercihim bankada biriktirmek. Çekeyim mi paramı

Kira 1300 660 kredi arabanun ikisi toplM 2 yani
1300 den aasagı ev yok kız zaten
Ben de 2000 sandım baby bizim de kredi 2000 kira gibi koyuyor.
benim koci de bu ara tutturmuş berjer koltuklu takım alalım evdeki L koltuğu kullanmayalım. İyi hoş ben de biliyorum para olsa en güzelini alıp yapmayı. Herşey para malesef. Ev kredisi bitince araba değiştirecekti. Ondan vazgeçer gibi oldu çünkü istediği arabalar çok pahalı. Sonra telefonu değiştirmeye niyetlendi şimdi de ev eşyasına taktı. Anneme olan borcun konusu bile geçmiyor. Ev kredisi bitince bu konulardan bahsederse diyeceğim kadına olan borcumuzu ödeyelim. Hiç sevmediğim şey. Bu eve nakit öderken ben ona şart koştum. Annemden borç aldım dedim son birikimimi verdim, sonra bes paramı çektim sigortamı eksik günümü ödeyeceksin dedim. Umarım yapar. Sigorta acele değil de. Borç parayı vermeli. Onu da anloyorum hepimiz hevesleniyoruz.
Sonuçta o para benim birikimimdi ama olsun hep zorda kalınca ben çıkarttım birikim. kenarda param olması lazım. Yoksa ben de bilim o parayla evime eşya almayı

Canım ne kadar kısıtlasan da yaşı ilerledikçe çocuklarla biraraya gelince başedemiyorsun. İlla yiyor içiyor öğreniyor tadını. Bizim daha cola hiç içmedi asitli içecek vermedim. Sadece birara soda istedi az baktırdım tadına hoşuna gitmedi. Acıı diyor şimdi colaya da soda diyor Allahtan içmiyor. Ama cips jelibon biri varken falan engel olamıyorum. Bu yıl Annemlere gidince cola olayı belki başlar diye düşünüyorum çünkü çocuklar hep içiyor orada

Maşallah eşine elind sağlık, afiyet olsun.
Benim eşim de dün tiramisuma el attı şekil yaptı yapmasa şaşardım.

HErhalde elestirilmediği bi dagınıklık kocinin beni
Cünkü anasınun yanında ben Kadir Ezildi flaanım
Cok rahatsızsa isin ucundan tutsun kocan yani
Mutfağı toplamış kıza kahvaltı hazırlayıp yaptırmış. Onun Çenesi.iyiki yapmış. Bakalım bugün de cam silmeye niyetlendik yardım edecek ama o sadece cam kısmını siliyor ben çerçevelere el atarım

Selam kızlar
Biz yine erkenciyiz bebiş anca uyudu
Çamaşır çalıştırdım bir makine onları astım kahvaltı bulaşığını topladım
Dün temizlik yapamadım
Şimdi toz süpürge Vileda ve banyoya girişcem akşama kadar bitiririm diye düşünüyorum
Yemek ne yapsam bilemedim pazardan aldıklarımız bitti buzlukta börülce vardı onu yaparım belki
Kocam kişisi de kahvaltıdan kalktığımızdan beri pubg oynuyor telefonu balkondan atmamak için kendimi zor tutuyorum çünkü taksidini ben ödedim ah bekar olcaktım mangalda kül bırakamazdım da çocuğumun rızkı şimdi ziyan olmasın

Allah kolaylık versin iki oda kurmak ta zor benim oğlan hala büyük beşikte bu yaz tasinmassam bende bu beşiği verip baza alacağım bu ara bizimle yatıyor aramiza giripbabası elleme diyor çok seviyor istiyo hep bizle uyusun

Bizde de mama sandalyes yürütec ardiyede
Badana da hepsi gidecek ins
Esyaları da pandemiden dogum yapn arkadaslara gidemedik yoksa tutmuyorm
Duyduguma veriyorm
Kapıya koymak iyi fikir ama
Bendede vardı mama sandalyesi eltimin yeğenin verdi bize ama büyük hantal biseydi eskimistide oglusta kullanmadı çok koydum onuda Ikea antilop tarzı olanları begeniyodum var diye almadım sonra yerde bizimle sofraya oturttum daha rahat ettim

Erkeklerin hesap bilmemesi sinir ediyor birde kayınvaliden alınca borç gormuyilar herhalde kendi ailesi olsa yaoarlarmiben borç komularini sevmiyorum hemen bitsin istiyorum hep

Erkeklerin hesap bilmemesi sinir ediyor birde kayınvaliden alınca borç gormuyilar herhalde kendi ailesi olsa yaoarlarmiben borç komularini sevmiyorum hemen bitsin istiyorum hep
Ben de taşınırken annemden 1000 TL almıştım geçen sene arabanın sigortasını da babamın karttan geçmiştik 900 TL hiç lafı açılmadı geri istemediler ama eşime dedim ben işe dönünce hepsini olmasa bile en azından 300 500 verelim ellerine söyleyelim elimiz bollaştıkça geri ödücez diye en azından yarın birgün bişey olursa istemeye yüzümüz olsun ne kadar anne baba da olsa para mevzusu başka bişey kendime laf ettirmek istemem

Dün yazamadım kızlar okudum sizleri, annem-babamı iftara alamıyoruz onlara iftarlık hazırladım bekar amcam var onada koydum ama çok yorulmuşum. Pırasalı arnavut böreği, tavuk parçalı şehriye çorbası, tam bugday-kepek unu-mısır unu ve normal undan ekşi maya ekmeği yaptım birde güllaç götürdüm çok mutlu oldular akşam bizde onlardan yedik yemeklerimiz kaldı bu gün yemek yapmam. Babamın domatese karşı alerjisi var yemekler hep sade bizde öyle yemiyoruz artık bu şekilde ortasını buluyorum.
Eşimle buzdolabını ve no frost dolabını tekrar düzenledik bende stoklarımızı gördüm. Tereyag 3 kilodan fazla var bir süre almam, kaşar bu ay almasam olur ama alırım çok gidiyor evde. Bezelye geçen yıl çok koymuştum dört poşet daha var bakla bir poşet, bamya iki poşet karnıyarıklık-musakkalık patlıcan var birkaç poşet birde kızlar çok seviyor diye kapuskalık lahana ve sarmak için bir bütün lahana var. Kıyma iki kilodan fazla var kuşbaşı et bir kilo var, bir bütün tavuk ve pirzolalık, gögüs baget var bayagı vardı birde balkabagı koymuştum iki poşet de onlar var limon ve portakal koydum üç poşet yazın limonata yaparım yani 5 çekmeceli dondurucunun bir gözünü ancak boşaltabildik ama buzdolabının iki çekmecesi de full az az o kadar çok yiyecek varki mutlu da oluyorum almam gerekende sucuk var sadece bir kangal kalmış. Kileride hafta içi elden geçirecegim sonra alış veriş listesi hazırlayacagım bakalım ne tutacak. Sonra da temizlik malzemelerini kontrol edicem çünkü bazen kontrolsüz aldım kampanya oldukça aldım kaçtane tuvalet kagıdı var bilmiyorum. Eşimle sabah sabah bu ayki ödemeleri hazırladık kredi kartları maşallah 3700, kredi 1300 tl faturalar da var bakalım Allah yar ve yardımcımız olsun. Eşimle fitreleri de kime vereceğimizi konuştuk ikiye bölmeye karar verdik hem onun hem benim içimizden geçenlere vericez Allah nasip ederse. Kızlar çok yazdım kusura bakmayın.

oyyy maşallah 2 ay gider size o etler
Allah kabul etsin canım fitre nizi de.

Fitre ve Zekat a dikkat etmek lazım.

Kahvaltilik, et falan olunca rahat oluyor.
Rabbim kabul eylesin

bir kilere o kadar ihtiyacim var ki

Selam kızlar.
ev şeklideğiştirdik az bir cam sildik. Alışveriş yaptım. Bugün doluymuş yetişemedim dünden bu yana yok kartı bulamadık yok işim vardı kaçırdım teslimat ücreti kampanyalı günü. yarın teslimat ücreti ödeyeceğim malesef. Kociye de desem 5 tl hesabımı yapıyon diyecek. Tutturdu dondurma al carrefourdan kampanyalı iki adet aldım. Başka kampanyalı ürünlerden de aldım.
Bir de diyor iki dondurmanın hesabını yapıyorız.,eee dedim 5 + 5 = 10 tl
Neyse hallettim. Yürüyüşe akşam çıkarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…