Küçük Düşün Büyük Olsun!

amin inşallah
cğmelemiz sağlık ve berekt ile kazançlarını harcasn
Bunlar yuzunden zaten yuvalar yikiliyor.
Bırak kendi görsün ne dolduruyosun.
Ayy oglumda var kizimda.
Özellikle oğlum için müdahale etmicem.
Kendi yapsın hata yapacaksada.
Bana sen istedin ya da sen engel oldun desin istemiyorum.
Kimsenin gunahina girmek istemiyorum.
Zaten yurtdışı hayali var bir ecnebi gelin getirecek kesin
Alexler, davidler falan olur benim torunum😂
Dilinide anlamam

Kızıma müdahale edebilirim 🙈
Kız veriyoruz kolay mi.
Şaka bir yana ailesi böyle işte dolduran tiplerdense ufak bir olay çıkarırım.
Yaşadıklarımı yasasin istemiyorum.
Değer kıymet bilenlere karşılaştırsin mevlam.

Yurt dışı vs diyince dün sitenın parkında bi teyzeyle tanıştım torun bakıyordu eşimin memleketlisiymis ordan sohbet ettik torunların adı robin ve lorin
Gelin yabancı sanırım.
Ya da kız annesi damat yabancı.
Babannemi anneanemi sormadım da lorin robin seslenip duruyordu.
Bende david, alex diye seslenirim😂
lellim bizem oğlanlar getirir maria ları yapar alexleri
parkta bebe eylerizz
:):)

ahhahahah

kızlar selam
müdür aradı istanbuldan 1.100 tl zam yapmışlar:):)
çok sevindim tşk ettim
açıkcası bu covit dönemi yapmazlar diye düşünüyordum
allah bereket versin en açıkcası memnun oldum
henüz sevgili beyime zamdan bahsetmedim :):)

dün karnı yarık nohutlu pilav cacık yapmıştım
bugünde yeter
ama oğlan pizza istedi ona bugün pizza söyledim
yogurt çorbası yaptım sadece
yogurt çok olunca çevirdim çorbaya

evde olunca bu arada 3 çeşit yemek yaptım tencere ile dondurucuya koydum
acil olunca hemen ocağa atar pişirirm diye
biber doldurum
karnıbahar oturtması yaptım kıymalı ve patates oturturması da yaptım
alıp ocağa at hemen pişir kolay olur diye

hafta sonları eşim ile evi çekip sildik temizledik birlikte
camları faland aldım
tek sıkıntı mutfaka dolapları
geçen hafta bir başladım
eşim söylendi
oruçsun bu iş zor yapma dedi
öyle deyince 6 dolap silmiştim gerisi kaldı
benim dolaplar çok malesef
covitten kadında alamıyorum
gerçketen iyi bir dolap işi lazım
artık bakalım nasıl olacak
Oo hayırlı olsun zammın canım herşeyi söylememek lazım adamlara 😁😁 buzlukta hazır yemek seviyorum bende çok

Selam kızlar
Bizde bugün kapanma öncesi eksikleri almaya gittik kızımla.
Bim de 270 TL bıraktık, migrosta 75 TL, süt aldık mayalamak için 30 TL
Gratise uğradık 55 TL de buraya Bırakıp küçük oğlan uyanmadan eve yetistik. Hemen yemek yaptım. Tavuklu şehriye çorbası, mücver, yoğurtlu patlıcan kızartması, havuç tarator yaptım. Bugün meze, salata günü yapicaz. Sıkıldık artık her gün ne yemek yapsam, ne yesek diye düşünmekten

Daha once yardım ettiğim bir aile vardı, onları yıllar önce bir köşe yazarının yardım köşesinde ulaşmıştım başka sehirdeler. Ara ara yardım isterdi elimizden geldikçe yapardık, dün de mesaj atmışdi tam kapama olacak eşin çalışamıyor diye, filtre zekât için bizi unutmayın diye onlara da filtre olarak 200 TL gönderdim.
Teyzemin de daha önce bu aileye yardım göndermişti dün oblaara da bahsettim onlarda gonderecekti.
Zor günler böyle yardımlaşarak en kısa sürede atlatacagiz inşallah 🙏

Selam kızlar
Gratise uğradık 55 TL de buraya Bırakıp küçük oğlan uyanmadan eve yetistik. Hemen yemek yaptım. Tavuklu şehriye çorbası, mücver, yoğurtlu patlıcan kızartması, havuç tarator yaptım. Bugün meze, salata günü yapicaz. Sıkıldık artık her gün ne yemek yapsam, ne yesek diye düşünmekten

Daha once yardım ettiğim bir aile vardı, onları yıllar önce bir köşe yazarının yardım köşesinde ulaşmıştım başka sehirdeler. Ara ara yardım isterdi elimizden geldikçe yapardık, dün de mesaj atmışdi tam kapama olacak eşin çalışamıyor diye, filtre zekât için bizi unutmayın diye onlara da filtre olarak 200 TL gönderdim.
Teyzemin de daha önce bu aileye yardım göndermişti dün oblaara da bahsettim onlarda gonderecekti.
Allah kabul etsin çikolatam, tuttugun eli bırakmamak ne mutlu size.
nora2010 nora2010 canım üzme kendini şimdi istirahat etmen lazım, sağlıgına kavuşunca eski düzenini devam etrirsin.
K kardespayi ben kapılarımı iki hafta bir aspirinli ve sirkeli su ile siliyorum, geçen yıl pandemi döneminde kafayı yiyecektim evin tozunu aldıkça siliyordum hafta da kaç kere ediyordu bilmiyorum. Ama bu sene biraz aştım bunu pandemide bitmiyor zaten.
Kızlar benim de iki kızım var ben de hep taraflıyım diyorum "KIZ TARAFIYIM" diyorum, doğru zamanda doğru insanlar ve kadir kıymet bilenlerle karşılaştırsın evlatlarımızı hep duamdır. İyi insanlara çıksın yollarımız.

Gelelim harcamalara Trendyoldan öyle güzel harcadık ki kredi kartı ezildi. Bugün resmen tatlı günüydü kızlar tatlılar istediler evde yapılmak üzere güllaç duruyor ama onu istemiyorlar Antep fıstıklı baklava, tulumba ve sadece bizim ilçede ramazan ayında yapılan bir tatlı var ondan aldım 65 tl tuttu az az aldım. Çorbam vardı yanına köfte patates salata-ayran tamamladım. Çok şükür bin şükür. Yazlıkta ki fırının arızası için bu gün gitmek zorunda kaldık artık yarından sonra yasak eşim iş çıkışı geldi aldı bizi, servis bir güzel parasını aldı 350 tl inanın çok geldi hatta eşim çok istediniz dedi biraz indirim istedi ağbi baştan konuşsaydık hiç girişmezdim dedi ben şok. Yani istediğim parayı ödeyeceksiniz dedi resmen.

Gelelim harcamalara Trendyoldan öyle güzel harcadık ki kredi kartı ezildi. Bugün resmen tatlı günüydü kızlar tatlılar istediler evde yapılmak üzere güllaç duruyor ama onu istemiyorlar Antep fıstıklı baklava, tulumba ve sadece bizim ilçede ramazan ayında yapılan bir tatlı var ondan aldım 65 tl tuttu az az aldım. Çorbam vardı yanına köfte patates salata-ayran tamamladım. Çok şükür bin şükür. Yazlıkta ki fırının arızası için bu gün gitmek zorunda kaldık artık yarından sonra yasak eşim iş çıkışı geldi aldı bizi, servis bir güzel parasını aldı 350 tl inanın çok geldi hatta eşim çok istediniz dedi biraz indirim istedi ağbi baştan konuşsaydık hiç girişmezdim dedi ben şok. Yani istediğim parayı ödeyeceksiniz dedi resmen.
fırsatçılar.ben olsam yaptırmazdım net.

Malesef çoğu esnaf çıkarcı olmuş bir müşteri bulup kazanamadıklari parayı böyle çıkarıyor herkes esnaf olamıyor ben baştan sorarım hep yaptıracağım şeyi ama ikram yapabilirmisz ayip etmis

Selam herkese,
İyi akşamlar. Bugün günüm temizlikle geçti. Koltukları çektim altını sil süpür. Kızın odasını da öyle yatağın altını süpürdüm sildim. Komple evi temizledim.
kızda bugün çiş kaçırma oldu 3 defa. Neden anlam veremedim. Dışarıda bile çişi gelince eve kadar tutarken bugün böyle olması şaşırttı beni. Tablet hiç açmadım, tv de açmadım. Benimle birlikte biraz yardım ediyor gibi yaptı biraz oynadı. Öyle bitirdim işimi. Yemeğim vardı zaten koci kahvaltı istedi ama yemek var dedim. Yarın yaparız o zaman dedi. Yarınki menüm belli :)
Bugün makarna için de bolonez sos yaptım. Üzerine permasan peyniri. Haşlanmış dünden kalan makarna da değerlenmiş oldu.
yine marketten internet alışverişi yaptım. Birini eşimim üyeliğinden yaptım hepsiburadadan 25 tl indirip kaptım. Kendime şampuan ped labne peynir soda kabartma tozu vanilya aldım. Hızlıca geldi. Hepsiburada da hızlandırmış market olayını.
Akşam da iki tane çay aldım trendyoldan ofçay heryerde bulamıyorum. Hem kampanyalı fiyatı trendyolda buldum iyi oldu. Şimdi kıza saç şampuanı almam lazım. Vücut için bitkisel var zaten. Banyoda köpük yapıp oynuyor onu ziyan etmesin. Uni baby baktım carrefourda indirimliymiş. İnince bakarım markete. 10 tl fiyatı.
İyi yorulmuştum bugün ama yorgunluğum geçti şükür.

Biz bitcoine az bir para yatırmıştık ya ilk ana paranın 780 tl hariç diğer kısmını kullandık. Bayağı kar vardı. Bir baktık gümm düşüş oldu. Bugün kardeşimle görüştüm artış başlamış. Bakalım ne olacak. Yükselirse niyetim kardan çekmek. Kardeşimim yaptığı gibi yapmak. Daha mantıklı sanki.

Kim nasıl kimden üç kuruş fazla para koparsam derdinde. Ayıp ya

Selam kızlar

Allah kabul etsin canım. 🤲

Biz bitcoine az bir para yatırmıştık ya ilk ana paranın 780 tl hariç diğer kısmını kullandık. Bayağı kar vardı. Bir baktık gümm düşüş oldu. Bugün kardeşimle görüştüm artış başlamış. Bakalım ne olacak. Yükselirse niyetim kardan çekmek. Kardeşimim yaptığı gibi yapmak. Daha mantıklı sanki.
coinler toplanmaya basladi bizim arkadas grubu cok ilgili .biz de gecen girelim dedik kimligi isteyince esim bi guvenemedi .devlet duzenleme yapicakmis o zaman girelim dedik artik

kızlar selam
müdür aradı istanbuldan 1.100 tl zam yapmışlar:):)
çok sevindim tşk ettim
açıkcası bu covit dönemi yapmazlar diye düşünüyordum
allah bereket versin en açıkcası memnun oldum
henüz sevgili beyime zamdan bahsetmedim :):)

dün karnı yarık nohutlu pilav cacık yapmıştım
bugünde yeter
ama oğlan pizza istedi ona bugün pizza söyledim
yogurt çorbası yaptım sadece
yogurt çok olunca çevirdim çorbaya

evde olunca bu arada 3 çeşit yemek yaptım tencere ile dondurucuya koydum
acil olunca hemen ocağa atar pişirirm diye
biber doldurum
karnıbahar oturtması yaptım kıymalı ve patates oturturması da yaptım
alıp ocağa at hemen pişir kolay olur diye

hafta sonları eşim ile evi çekip sildik temizledik birlikte
camları faland aldım
tek sıkıntı mutfaka dolapları
geçen hafta bir başladım
eşim söylendi
oruçsun bu iş zor yapma dedi
öyle deyince 6 dolap silmiştim gerisi kaldı
benim dolaplar çok malesef
covitten kadında alamıyorum
gerçketen iyi bir dolap işi lazım
artık bakalım nasıl olacak
Bereketli olsun canım. Güle güle harcayın.
Benim eşim de bu yıl martta 1100 zam aldı. Şaşırdık hiç beklemiyorduk. Geçen yıl pandemi tam zam ayına gelmişti, zam alamamıştı. Bu yıl çok şükür arttı

Dışarı attım bugün kendimi nasil iyi geldi.
Annemle buluştuk.
Kızı ona verdim dedim sen parka götür lcw değişim yapim ben Allahım nasıl kalabalık.
Asansör kuyruğu bekle (5 kat çıkmaya gözüm kesmedi) sıra bekle herkes kucak kucak alıyor
Degistim.
Salincagi dezenfekte ettim
Önce siliyorum sonra dezenfektan ya da kolonya sıkıyorum
Insanlara tuhaf geliyor sanırım onlar nasıl oturtuyorlar bilmem.
Salladim biraz.
Birazda ata bindirdik.
1 kavanoz yoğurt almıştım yanıma bir de muz.
Yoğurdu yedi muzunda yarısını yedi uyudu.
Şok ve hakmarda girdim annem bekledi kızla
Soğan,helva falan bisiler aldim.
Ordan makbule hurma aldım.
Kasaba daha gecemedim.
Tavuk , et esime paslarim artik.
2 de yufka aldircam sigara böreği sarim yine.
11.30 çıktık eve gelmemiz oldu 14.30
Parkda oturduk annemle epey.
Dün eve gitmiş bakmış mutfaklar baya küçükmüş
Ama ev ferah dedi.
Boşver üst katın mutfağını istediğin gibi yaptirirsin zaten üstü kullanmak istiyorsunuz falan dedi (kendimiz cizicez plani)
Umudum teras kat.
Sürekli yukariyi kullanmayı düşünüyoruz
O sebeple mutfak falan olacak.
Hatta ufak bir kış balkonuda düşünüyorum.
2 berjer 1 minik tv
Cam kapattirip bakalim
Idare edillcem teras yapılana kadar bir süre minnak mutfakla.
Ben küçük evi olan kadını kinaya kinaya😂
Allahım affet tövbe ediyorum
Parka ben bu ara götürmüyorum. Ancak sabah erken kimse gitmeden götürmeye çalışıyorum. Öyle temizleme şansım hiç olmuyor. Çünkü hiç durmuyorki oradan iniyor oraya biniyor salıncağa 10 şekilde biniyor kaydırağa desen öyle 😅 başedemiyorum. Bir de bizim buraya küçük para atılan müzikli araba koydular hergün camdan görüyor istiyor. Geçen bahçeye inince uğradık. Son oraya bindi gelince banyo yaptırdım :)
Küçük olduğu için şanslısın

Onun yatağında var kuzu bizimki kötü oldu attım ertesi gün isedi🤦🤦aldım artık mecbur oruç oruç silmesi zor oluyor
Ben dün yatağımızın nevresimi değiştim. O arada alezi de yıkadım. Kurumayınca alezsiz serdim. Sabah geldi yanıma. Uyanınca tuvalete görüreyim dedim yok dedi. Anne yatalım yatakta dedi falan sonra çişimi kaçırdım anne dedi🙈 alezi birgün takmadım o gün kaçıracağı tuttu. Aylarca alezli yattık. Yok çiş kaçırmadı. Ya benim yatağın nasibi bu 😁 kedi çişi kızın çişi daha neler neler dökülmediki. Bebekken de birşeyleri dökmüştü. Yani lekeyi çekiyot resmen yatağım😅

X