Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ben de manuel ehliyeti aldım hiç kullanmıyorum. O debriyaj beni bitiriyor. Bizim araba manuel. Ve büyük geliyor bana. Aslında passat hayranıyım ama kim dedi kullanacağımı. Eşim de otomatik arabayla değiştirelim sen rahat kullanırsın diyor. Paniğim konusunda etki edermi bilmiyorum. Bir evin borcu bitsin biraz nefes alalım da bakarız önümüze. Acelesi yok bence

Kızlar bir covit haberi daha sitede görüştüğüm iki arkadaştan birinin eşi pozitif çıkmış. Bu ara kızı okula başladı ramazandı falan çok da görüşememiştik.
Yine geçen yıl pandemi dönemine döneceğiz sanırım.
oturduk sıramızı bekliyoruz bakalım.
Arkadaş süt emziriyordu ya ilaç kullanmak zorunda kalırsam diye tedirgin olmuş.

İnşallah sizin de çabucak geçer zaman. Minik kızınızın nasibine bir kapı açılır size de dualarım sizinle

bende bikaç araba kullandım arkadaşların dememek için hep manuel di.
otomatik denemedim bile denk gelmedi.
kullanabilir miyim bilmiyorum.
zaten şu anki arabamız hatcbak gene öyle bişey olur olursa, büyük arabayı park etmek de sorun

Benimkide daha doğmamış tin diyorum karnindaydim diyor
Benim kız da beni teyzeyemi bırakmıştınız o zaman diyor
Bizim daha o karnında olayını kavrayamadı. Çünkü hamile birisini göremedi kuzum. Ben ona bir defa anlatmaya çalıştım, konuyu değiştirdi tam anlamıyla anlatamadım. Ama bazı şeyler yine de hafızasında yer etmiş sanırım. Çünkü bugün ona sarıldım iyiki varsın dedim. Bana ne dese çok mutluyum ben senin kalbinde büyüdüm anne dedi.
Bilinçlimi söyledi bilmiyorum. İlerleyen zamanda hamileliği de kavrayacak tabi. O zaman bakalım ne diyecek meraktayım.

Çok duygusal bı kızın var kuzum çok şanslısın inşallah hep seni böyle sevsin çok şanslı senin gibi bir anneye sahip

Park etmek direksiyon dersinde en kolay ve pratik yaptığım şeydi. paralel parkı en fazla üç hamlede yapmak zorundaydım. Ama bazen iki hamlede bile yapıyordum. Ama araba küçüktü
Parkı etmenin bana kolay gelen yanı heryerden araçların çıkmamasıydı :))) no panik no stres

Çok yazamıyorum canlar misafirim var salı anneme geccekler kuzular nasıl oynuyolar oglus sıkılıyor du şimdi gidince onlar yine sıkılacak inşallah viruş biter bu sene anaokulu na yollayabilir iz kendi yaşıtları olsun biseyler öğrensin buyudukce zor oluyor oyalamak sikilio aynı şeylerden

İlk arabami küçük, otomatik vites almıştım. Hem İstanbul gibi bir yerde partk yeri bulma derdi oluyor, hem de trafikte depriyaj ile uğraşmak sıkıntı.
Sonra araba alırken manuel bakiyordu eşim daha uygun diye. Bir gün otomatik vites kiralamistik orada çok iyiymiş otomatik vites çok rahatmis diyordu.
(İlk arabamiz biraz eski modeli, acemiliği mi onda atayım diye uygun bir araç almıştık)
Ondan sonra o da hep otomatik vites baktı.
Bazen öğrensen iyi olur manueli diyor, mecbur kalırsın kullanmaya diyor ama bende o zaman taksi çağırırım yada araç kiralarım diyorum
Sonra biraz daha büyük uzun bir araç aldık. İlk başlarda nasıl kullanicam küçük araca alışığım diyordum ama ilk kullanmada gayet rahat kullanıp park ediyordum. Boşuna evham yapmıştım. Direksiyona geçince arabanın büyük küçük olması hiç fark etmiyor.
Şimdiki biraz yüksek kaldırıma bile çıkıp park ediyorum gerekirse

Eve almamak kesin cözüm bence.
Bizim evde olmadıgından kuru incir hurma kemiriyor Alya.
Henüz kücük dolaptaki cikolatayı alıp yiyemiyor tabi ama tezgahta kurumeyve tutuyorm ,gözünün önünde gördükce istiyr simdilik.
İlerde tabi nolur bilmem ama simdilik iyi gidiyor.
Aksm sekersiz incir dolması yapmıstım kaymakla yedi.
Agzına cevizleri doldurmus tabi yutamadı eksin yasadık o ayrı

Bıcırık ya.. Benim küçük kızımda küçükken sorardı birşey isteyeceğinde anne paran varmı diye..
Akıllı bıdıklar ya ..Maşallah kuzuma..Düşünceliler:)

Canım maalesef şuan geçen seneden bin beter durumdayız maalesef..
Geçen sene ki kadar sıkı değil yasaklar maalesef
Gerçekten kendi tedbirimizi kendimiz almamız şart artık da.. Oda ne kadar olcak

Sana katılıyorum canım.. Eve alınca evde olunca yeniyor maalesef..
Benim kızlarda çikolata hastası...Babaları alıştırdı maalesef..Çok iyi bişey gibi küçüklerken her eve gelirken alırdı..
Büyük kız koca kız oldu hala babasından çikolata ister
Küçük ablası kadar değil ama ara ara oda yiyor ..
O başka aburcburda çok seviyor
En iyisi almamak..Alırsan yiyorlar çünkü..Biz bile yiyosak

Günaydınlar herkese..Geldik bismillah bakalım..Hayırlı bir hafta olsun inşallah.
Sabah ohh bu hafta 4 gün çalışıcaz hevesiyle kalktım Şimdiden perşembe olsun diye bakıyorum:)
ben normalde 6 gün çalışıyorum
ama resmi tatil ile pazar arası olan cumartesi leri de tatil.
4 gün çalışıcam diye sevinirken şuan hastanede ameliyat işlemleri ile uğraşıyorum.
Herşey nasip...

Benim koca da hiç oyalamaz oynatamaz tv açar kendi eline telefon alır bende delirirrim. Yemek yaparken bile yanıma alırım o yüzden ben yemek yapıyorsan o da mercimek pirinçle vs ile oynar sabahtan akşama kadar oğlana kepçe vinç kamyon dozer okuyorum anlatıyorum

Günaydın bizim kv bugün geliyor
Allah biliyor ya hiç istemiyorum
İçimden geelmiyor
Şu hasta halimle oturur yerinden kımıldamaz sinir oluyorum
Umursamıycam hiç
İki senedir kp şehir dışında habire bizde buda yada başka yerlerde geziyo koronoda olmuyo gezmekten
Benimde gelsin orucu burda tutsun
Ben de hastayım ya hasta dedim
Tabi kendi hasta değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…