Küçük Düşün Büyük Olsun!

Az uzandim namaz kılıp camları sildim dışarı çıkmadan bir oğlanın odanın silmedim apt.bosluguba bakıyor kirlenmiyor pek orası yatak odasının perdeler yıkandı astım salonu yarın halletcem pirinç isladim pilav et kızartma ve patlıcanlı beğendi istedi esim belki birde kereviz salatası

Slmlarr
Anam anca gelebildim
11 de 1 saat uyudu,o arada evi topladım 12 de uyandı.
13.00 de beyimgil kalktı
Yani lüften kalktı
Kahvaltı hazırladım,nevresim degistirdim
Kız uyurken toz almıstım
Koci uyanınca mutfaga girdim,mutfak dolaplarını marcla sildim sipsak,buzdolabınj sildim.
Koci kahve pasta istedi
Kıza corba icirdim
Koci şse gitti kızı uyuttım ,gec uyudu ayaktayız gece
16.00 e geliyodu birazdan kaldırırım artık
Bezelye pisiriyorm
Öglen hurmalardan lelli tarifli züber yaptm
Cok güzel oldu
Kahveyle gömdüm

Ya ben benimkiler var sanırdım demek ki varmış benzer aileler benimde kv asla otobüse binmez akrabadan alır araba benzin koyarlar yokken bile öyle Kıymet verir kendine bende saf gibi 2 araba değiştirip gittiğim zamanlar oldu değer vermek lazım işte kendine öğreniyorum yavaş yavaş

ya biz de ilk evlenince bir yilda 100.000 km yapmistik gezerken esimle nobetle calisiyorduk .yillarca gezdik tabi sifir birikim oldu sirf gezmekten ah ah pandemi
Benim de aynı hala da kaç bekar arkadaşım var benim yaşımda. Görüşüyoruz.
biz de hala gorusuyoruz ikisi bosandi bizimkilerin ama o bekarliktaki tat yok ya.Allah icin esim karismaz ehliyetim araba arkadaslar hepsi tamam ama eski heyecanlar o deli haller kalmadi gece 3 te kucuk parkta oturup cig kofte yiyelim modumuz vardi simdi biri yapalim dese o moda giremem her sey vaktinde guzelmis cidden

Masrafa sokmayı ben de istemedim zaten herkesin geçim durumu belli. Olmayanı istemek bana akıllıca gelmiyor. İki altın takacağım diye niye insanları huzursuz edeyimki.
Benim isteme ve yüzük takma aynı gün oldu. Buna da ben karar verdim. Çünkü ayrı şehirdeydi ailem iki defa oraya insanları taşımamın da benim işten defalarca izin almamın da anlamı yoktu bence. Eşimin babasına da dedim sakın altın takma. Gitmiş bilezik almış.
Hee annemlerin oranın da bir adeti vae gelin almada oranın çevre gençleri yolu keser para ister gelin almada ben onu da yaptırmadım. Yani ailelerden birşey beklemedim. Kalkıp insanlara niye para yağdırayım. :)
Zaten kına gecemi annemin orada yaptık. Düğünü burada yemekli yaptık. Çok kişi çağırmadım. Arkadaş çevrem buradaydı. Çok da eğlendik.düğüne değil eğlence yerine geldik sanki dedileR. Düğünde takılanları babası hariç diğerlerini Teyze dayı kardeşininkini eşim yapmış. Kardeşlerim de ortak set aldılar. Modeli ben beğendim. Hepimizin düğünün de öyle yaptık o standartı bozmadık :)

Bizde de yok canım. Nasıl olsunki en basitinden çocuklarımız var iki sohbet edemiyoruz sorumluluklar farklılaştı.

Hic oyle arkadas ortamlarim olmadi bende erken evlenenlerdenim.
Babam o konularda ketumdur zaten

Gec saatde eve gelinmez, aksam gezmesi olmaz vs vs.
Annem ne kadar rahatsa bu konuda babam onun zittidir.

Oyle arkadas grubum falanda yoktu zaten.
Benden sonra arkadaslarimda evlendi sirayla.

Bende evlendikden sonra gezdim hep.
Otel tatilimi bile ilk defa esimle yapmistim.
Gezmeyi sever.
Hatta bir yere gideceksek hep yol uzatir daha cok yer gorelim diye.
Pandemi ve kizla gezemeyiz zaten bir sure
Ama gormek istedigim bir kac sehir daha var.
Duzelirse ortalik istiyorum 1-2 gece konamakla gitmek.

cikolatasoslukek birden ev bombos gelmistir annene ve babana.
Tuhaf ya alisilagelmis bir duzen evdeki ses birden bombos.
Insan yalniz kaliyor bir sekilde nekadar kalabalikda olsa
Aynen öyle. 3 kardeş evlendik 4. Kardeş de askere gitti. Allah'tan en kucugumuz ile arada bayağı yaş var. birtek o kaldi evde.

Bende hep son beşik olması taraftarıyım. Büyükler gidince bizimle kalır diye düşünüyorum

Esim suan kiz icin oyle diyo.
Bu benimle kalcak diyo
Ona mesgale cikti

Bugun yine hic oturamadigim bir gun oldu
Kiza corba-ispanak yaptim.
Mercimek corbasi, guvec, pilav yaptim.
Tart kek, kurabiye yaptim.
Camasir as topla katla.
Evi supur
Esimede bulastirdik o da hep yatti bugun hala uzanmış vaziyetde.
Cay corba meyve
Kiz da koltukda siraliyim derken 2 defa dustu birinde cok agladi.
Arkami döndugum an koltuga tirnamiyor dengesini kaybediyor hoop yerde.
Yetisemiyorum daha.

Sabah oglan borek yok mu diyo.
Oglum sariyerborekcisimiyim ben sabah aksam borek corek nerden bulim sana dedim.

Buzlukda da bisi kalmadi
Yapmiyorum ramazanda yemezler sahurda borek yerler ancak onuda taze yaparim.

Tart keki pasta gibi susledim krema, cilek falan birer dilim yedik.
Bugun sadece ispanak kavurup yedim.
Yarinda kabak salatasi yicem.
Ramazan oncesi mideyi alistirim.

2kupa bitli cayi ictim.
Daha bisi icmem yemem kiz uyusa uyucam

Bugun tek uykuyla duruyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…