Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ay valla okuyunca evt abc gibi olmus🙈
Benimkide ben cirpmiyorum diye benim halilarimi cirpmisti.
Ki ihlasin robotu var bende bilen bilir nasil dovuyo haliyi.

Bi sabah uyandim kadin butun halilari balkina atmis, acmis camlari, buzdolabini dokmus bir yandan da soyleniyo bana duyuruyo pis pis falan diye.
Gittim tv izledim oturup😂
Bende de boyle bi giciklik var bana boyle yaparsa tersini yaparim.
Yardimda etmemistim.
Yerleride eliyle silmisti.
Sonra ben yardim etmeyince bir dahada kaldirmadi oyle evi.
Demek dusundiki ben kaldırım bu da otursun duzeltsin ellemedim valla.
Soylendi durdu

Insan gibi desin
Ya da demesin ev benim duzen benim ona ne ki.
Bir daha oyle kaldiramadi evi iyi olmustu.
Bak aklima geldi simdi iyi yapmisim.
Canim kendim 😂
Ayyy ne gıcıkmış. Yap da ne söyleniyon dimi. İyi balkondan aşağı atmamışsın onu🤣🙈 ben bile gıcık oldum

Bir de ayip ya
Benim annem babam almis ne alaka eltim yicek.
Ama onlardan bana asla getirmezdi.
Eltim izin vermez ki.
O eltimin annesi receller, salcalar yolluyordu koyden
Koyde yasiyolar tereyagindan peynirine daha 1 defa getirdigini gormemisimdir
Oyle olcanda iste
Valla bi laf vardir ya .... yaraniyor diye.
O oyle yapiyordu onunla konusmuyordu, laf sokuyordu bi de akrabasi dusun.
Ben sesimi cikarmiyorum diye ezdi beni zaten.
Cok cahilmisim cok.
Biz KV yo insan yerine koyup saygı duyduğumuz için bizi hiç tinlamiyorlar. Diğerleri sevmediği için onlara yaranmak için herseyleri yapıyorlar. Biz 2 arayla doğum yaptık eltimle. Ektim yabancı bu arada. KV herşeyi yaptı mevlüt için tüm hazırlıklar falan, eşime diyordu kuruyemisciye götür beni lohusa şerbeti alıp yapayım diye. Ben mevlüt yaptim annemler, eşimin teuzesi 1 gece önce gelip tencere tencere sarma sardı. KV de arkadaşları ile gün yapıyorlardı. Benim koca da kv yo güne götürüp getirmişti.
Benim doğumdan sonra da bana şerbet yaparken bir şişe de aşağıdaki eltiye indiriyordu. Yemek yaparken aşağıya bırakıp geliyordu. Çünkü ben yataktayim ve mutfakta kendisi yemeği falan yapıyordu 2 hafta falan öyle geçti.
Sonra da bize gelirdi gelmeden aşağıdakileri yemeklerini hazırladı. Bizde de benim yapmamı beklerdi akşam yemeğini bizde yerdi.

Biz diyet yapardık eşimle. KV de bize gelirdi. Kendisi eltilerde yemek işleri falan hep kendindeydi.
Eşim de bizde nasılsa diyete uygun yemekler oluyor gel bize dedi. Bende siz yemeklero yapmıyor musunuz q çeşit kendinize göre yapın 1 çeşit de onlara göre yapın dedim. Sonra da eşime kızdım ne münasebet dedim. Onlar evde 2 kadın 1 çocukla, ben tek başıma 2 çocuklayim. Bir zahmet de kendi yemeklerini yapıp yesinler dedim.

Ramazanda eltigiller oruç tutması iftar vakti bir bakardık KV gelmiş iftara. Hani müsait miyiz, fazla yemeğim var mı, hiç sormazdi. Neyse 1 2 sene oturup taşındılar başka mahalleye de kafam rahatladı. Sürekli gun içinde 2 3kere gelip gitmesi kalmadı.

Ben mutfağını komple yiktirip yeni yaptığım zamanlarda yine bizim binadaydilar. 1.5 ay sürdü evdeki tadilat ama sadece mutfak değil koridorlar falan da yapıldı. Biz 2 çocukla yazın eşim de evden iş yapmaya çalışıyor. 1 gün gelin bizde yemek yeyin demediler. Biz 1.5 ay her öğün dışardan söylemek zorunda kaldık. Ki küçüğü 9 10 aylık falandı. Eltiminde 2 ay büyüktü bebeği. Hani bebeğin çorbası var mıdır nasıl yaparlar ne yedirir diye 1 gün sormadılar 1.5 ay boyunca. O yüzden şimdi elti, KV, görünce birbirlerine yakın oturuyorlar ben başka mahalledeyim. Kiralık ev bakarken çok beğendiğim site vardı sırf oblara yakın diye ne ben istedim ne de eşim istedi. Uzak olayım ne gözüm görsün yaptıklarını, ne de kulağım isitsin

Ben de öyle olamadım. Evet evlenmeden önce çok yerde bulduğumu eğilip toplardım. Havlularımı nevresimimi ütülerdim. Daha neler neler ütülerdim. Ama evlenince çalışıyordum. Eşim yapma otur diye diye beni rahat hale soktu😅 zaten bekarlıktaki gibi vakit de olmuyorduki. Sonra işterim uzaktı yoruluyordum saldım iyice, çocuk da olunca iyice saldım. Ancak yeni yeni düzgün temizlik yapabiliyorum ama yine de hiç eskisi gibi olanıyırum. Zaten artık enerjimde yetmiyor. 😅
Dağınık ev, mutlu çocuk 🥰

Su kaymakli tuhaf degil mi?
Hergun ya birinde ya biri onda.
Biri dedigimde annesi yengesi gorumcesi.
Hic yalniz evde durdugunu gormedim.
Gercekden cocuguna bakamiyor mu acaba ilginc.
Görümce avukatmıs bide,kaburga dolmasına kadar pisiryor kadın masallh
ama bu kızın elinden bi is gelmiyor.
Bide anasını alıp görümceye cöküyor:KK70:
Bence kocası cok seviyor,yoksa kimse durmaz o sekilde.
cocukla yalnız kalamıyor bence de.

Bu arada görümcem sonra kovmuş onu.. Teyzesi de görümcemin orada oturuyor..
Teyzesi almış evine.. Bizi aradı ertesi gün gelin alın diye..
Eşim gitmedi..
Dedi gönderin madem taksiyle..
gönderdiler..3 ay daha kaldı..
sonra kendi tutturdu beni evime götürün diye..Evi de tozlanmış pislenmiş ..İçim elvermedi..
Bir kadın buldum beraber temizledik evini.. A dan z ye alışverişini yapıp götürdük evine..
Evi bize yakındı..Eşim arada iş çıkışları gitti alıişverişini yaptı..
Arada beraber yaptık.. Yaptığım yemeklerden gönderdim vs..
İlaçlarını hallettik vs..Sonrasında kızı 1 yıl ne aradı ne sordu ne geldi ne gitti.
Bende inat ettim bir daha evime getirmedim.. O rahatlığı görürlerse daha da aramazlar dedim.
Neyse zaten ocak ayında rahatsızlandı.. Bunu duymuşlar gelip alıp götürdüler en sonunda..
Orda da daha kötü olmuş hastaneye kaldırdılar.
Sonrasında çıkmadı zaten hastaneden..
Yinede Allah rahmet eylesin diyorum.. Hakkımı da helal ettim ..
Görümcemle görüşmüyorum artık.. Eşim de çok kızgın ve kırgın onlara...Rabbim herkesi iyilerle karşılatırsın.. Ne diyelim..
Ay ya insan annesini nasıl atar.
Ben de diyordum cocukdan önce,düserse annen bana gelmesin diye.
7 sene hic biseyimde yoktu cünkü
1 bardak su vermedi lohusalıgımda.
Yüzüne de söyledim.
AMa suan yumusagm,diyorm bıraksalar yardım etcekmis demek.
Benim annemde hic iletisim kurmadı kvdemle onun da etkisi var tabi.
Görümcemin de isine geldi.
Ama kızıma bakıyr,1 senedir öyle böyle.
Yazın alya 1 yasında flandı kvdem de bi videosunu cekmis koci,annesi bulasık yıkıyo arkası dönük,video cekildiğinin farkında değil kvdem.
Alya yeni yeni konusmaya calısıyor biseyler söylüyor
Kvdem de laf atıyor kıza ,anneem diyo,
Annemlere atmıstım o videoyu
Kardesim dedi aa abla hic kvdene kızma bak anneem diyo cocuga,video cekildiğinin farkında değil dedi.
Sanıyorlarki kvdem kıza öylesine bakıyor :)
Cidden hep annemm diyo kadın yeter bana o icten bakması.

Görümce avukatmıs bide,kaburga dolmasına kadar pisiryor kadın masallh
ama bu kızın elinden bi is gelmiyor.
Bide anasını alıp görümceye cöküyor:KK70:
Bence kocası cok seviyor,yoksa kimse durmaz o sekilde.
cocukla yalnız kalamıyor bence de.
Bencede durmaz ya kim ceker allasen 2gun evde yalniz duramayan kadina der ki evlenmeseydin cok ayrilamiyosan anandan abinden
Mizmiz cocuklar gibi.
Annesini goturdu abisini yengesinide goturdu..
Kiz geliyo 2kisi (gorumcesi
Bunlar gidiyo kac kisi valla almam eve

Biz KV yo insan yerine koyup saygı duyduğumuz için bizi hiç tinlamiyorlar. Diğerleri sevmediği için onlara yaranmak için herseyleri yapıyorlar. Biz 2 arayla doğum yaptık eltimle. Ektim yabancı bu arada. KV herşeyi yaptı mevlüt için tüm hazırlıklar falan, eşime diyordu kuruyemisciye götür beni lohusa şerbeti alıp yapayım diye. Ben mevlüt yaptim annemler, eşimin teuzesi 1 gece önce gelip tencere tencere sarma sardı. KV de arkadaşları ile gün yapıyorlardı. Benim koca da kv yo güne götürüp getirmişti.
Benim doğumdan sonra da bana şerbet yaparken bir şişe de aşağıdaki eltiye indiriyordu. Yemek yaparken aşağıya bırakıp geliyordu. Çünkü ben yataktayim ve mutfakta kendisi yemeği falan yapıyordu 2 hafta falan öyle geçti.
Sonra da bize gelirdi gelmeden aşağıdakileri yemeklerini hazırladı. Bizde de benim yapmamı beklerdi akşam yemeğini bizde yerdi.

Biz diyet yapardık eşimle. KV de bize gelirdi. Kendisi eltilerde yemek işleri falan hep kendindeydi.
Eşim de bizde nasılsa diyete uygun yemekler oluyor gel bize dedi. Bende siz yemeklero yapmıyor musunuz q çeşit kendinize göre yapın 1 çeşit de onlara göre yapın dedim. Sonra da eşime kızdım ne münasebet dedim. Onlar evde 2 kadın 1 çocukla, ben tek başıma 2 çocuklayim. Bir zahmet de kendi yemeklerini yapıp yesinler dedim.

Ramazanda eltigiller oruç tutması iftar vakti bir bakardık KV gelmiş iftara. Hani müsait miyiz, fazla yemeğim var mı, hiç sormazdi. Neyse 1 2 sene oturup taşındılar başka mahalleye de kafam rahatladı. Sürekli gun içinde 2 3kere gelip gitmesi kalmadı.

Ben mutfağını komple yiktirip yeni yaptığım zamanlarda yine bizim binadaydilar. 1.5 ay sürdü evdeki tadilat ama sadece mutfak değil koridorlar falan da yapıldı. Biz 2 çocukla yazın eşim de evden iş yapmaya çalışıyor. 1 gün gelin bizde yemek yeyin demediler. Biz 1.5 ay her öğün dışardan söylemek zorunda kaldık. Ki küçüğü 9 10 aylık falandı. Eltiminde 2 ay büyüktü bebeği. Hani bebeğin çorbası var mıdır nasıl yaparlar ne yedirir diye 1 gün sormadılar 1.5 ay boyunca. O yüzden şimdi elti, KV, görünce birbirlerine yakın oturuyorlar ben başka mahalledeyim. Kiralık ev bakarken çok beğendiğim site vardı sırf oblara yakın diye ne ben istedim ne de eşim istedi. Uzak olayım ne gözüm görsün yaptıklarını, ne de kulağım isitsin
Iyilikden maraz dogar diye eskiler vallahi bosuna dememis.
Ne sinir bozucu durumlar.
Insan kendini enayi gibi goruyor..

Bende onlara gore daha sakindim, daha sessiz.
Kimsem yoktu gelip giden(akrabam falan yok pek olanda uzakda)
Onlarin koyden falan gelip kaliyorlardi kardesleri vs
Yok onun kardesi geldi yok onun anasi geldi.
Herseyi bahane edip bana yerlesiyordu..
Kucuk eltimin bir laf sokusunu duydum yanimda soktu lafi sok oldum.
Ben desem o lafi var ya ooooo burdan karsa yol olurdum herkese beni gecerdi.
Ama o eltim onun akrabasi diye sesini cikaramiyordu.
Kizin ailesi tehdit ediyordu (aldiniz kizi ettiniz geri yollamicaksiniz karismicaksiniz vs vs) ne olsa hemen koye yetistiriyordu eltim.
(eltim, kaynanamin ablasinin torunu)
Orda ablasi var enistesi var k.V nin yemiyodu yani laf edemiyodu)

Yüzüne de söyledim.
Yazın alya 1 yasında flandı kvdem de bi videosunu cekmis koci,annesi bulasık yıkıyo arkası dönük,video cekildiğinin farkında değil kvdem.
Kardesim dedi aa abla hic kvdene kızma bak anneem diyo cocuga,video cekildiğinin farkında değil dedi.
Kiz torunu niye icten bakmasin
O da canindan..
Tabi herkes boyle olamiyo ama inan mecburi olsa bakmaz.
Insan sevmedigi insana cocuga bile bakamaz.
Bahaneler bulurdu bence o da
Hastayim derdi mesela
Kadin hastayım dese napcan zorla baktiramazsin

Allah guc kuvvet versin
Iyi insanlarka karşılaştırsın her daim

Yüzüne de söyledim.
Sorma canım sadece atsaa.. Anlatamayacağım şeyler de yaşanmış orada..
neyse oralara hiç girmiyim..
Orada kalırken de bizde şahit olduk bir iki tartışmalarına..
Afedersin köpek gibi bizim yanımızda azarladı.. kocası kardeşi ben varım düşün..
Ama iş çocukluk da başlıyor canım.. Ezelinden kopuk bir aile ..Aile bağları yok gibi bişi..
Bunda babasının da suçu çok.. Aileyi ayakta tutmamışlar. Demiştim ya çocuklar maalesef hırgür bir şiddet içeren bir evde büyümüşler..
Zaten bir müddet sonrada babası bırakıp gitmiş.,
Çok zorluklar yaşamışlar.. Anlatsam bitmez burada..
Kayınvalidem her görüştüğümüzde anlatırdı yaşadıklarını..
Görümceme de kızıyorum ama bir yandan da annesini bu kadar sevmemesinin suçu birazda annesindeydi sanırım..
Bilmiyorum.. Kader işte bazı şeyler..
Eşime diyorum senin imtihanında annen babanmış..
Yüzlerini güldürmmemişler hiç:KK43:
Eşimin çocukluğuna dair öyle güzel anılar az anlattığına göre..
Herkes yaşadığını bilir..Tabi ki her ne olursa olsun anne annedir.. Dinimizde de yeri büyük analık hakkının..
Eşiminde kırgınlıkları vardı annesine karşı.. Ama o sürdürmedi.. Ölümlü dünya .Öldü gitti işte..
En azından eşimin annesine karşı pişmanlığı yok içi rahat..
Aynı şekilde benimde vicdanım rahat..

Yüzüne de söyledim.
Torunu tabiki sevecek.. Ama sevmeyen anneanne babaannelerde var..
Seviyorsa ne güzel..,Zaten sevmes bakmakda zor gelir..,istemez bile..

Kiz torunu niye icten bakmasin
O da canindan..
Tabi herkes boyle olamiyo ama inan mecburi olsa bakmaz.
Insan sevmedigi insana cocuga bile bakamaz.
Bahaneler bulurdu bence o da
Hastayim derdi mesela
Kadin hastayım dese napcan zorla baktiramazsin

Allah guc kuvvet versin
Iyi insanlarka karşılaştırsın her daim
Valla kendi anamız bakmıyor baby kaynanan iyi bide üç bebe az değil anam olsa yatak döşek yatar ölüyım hastayım diye babam dediki benim karı hasta bakamaz bebene dedi işe girecektim ha tmm dedim
Şimdi bazen eşimle işe gidiyoruz anneme diyorum altın bilezik iki ayda ödetti bakcan senin yüzünden çalışıyom bak dedim
Annem almasaydı parayı 60 milyara iyi kötü bi araba aldıydım verdim kurtuldum neyse bi vesişeylede ödendi altın yine artıyo

Torunu tabiki sevecek.. Ama sevmeyen anneanne babaannelerde var..
Seviyorsa ne güzel..,Zaten sevmes bakmakda zor gelir..,istemez bile..
Benim kv görsen ölüyo geberiyor ama bişey desen yapmaz etmez öylesine
Kız okula giderken ağlıyordu okulda bekledim işte bebe oğlan bezi batırmış bebenin altı kızarmış geldim alıyo hiç vicdan yok yani
Yerinde olsam arada kv küçük seyler hediye ederdim baby 🥰🥰🥰

X