Küçük Düşün Büyük Olsun!

Gel gel ne ararsan var de içimiz soğuyo
Nora sende ben gibisin artık kv takmıyorum
Umursamıyorum iki senedir habire gelip duruyo kalıyo sinirimi bozuyor kp sehir dışında çalışıyor oh altın biriktiriyor
Baby bereketli olsun
Lelli gecmiş olsun nerelerdesin nasıl oldun
İki gündür bende pek iyi değilim mide bulantısı baş ağrısı sanki midemin içinde bi yumru oluşmuş gibi
Sırttım agrıyo
Hiçbişry cnm istemedi
Pek kaale almıyorum doğru.
İşime de pek karşılamıyor lar mesafeli bir ilişkimiz var.hiçbirşeye maddi manevi faydaları olmayınca, bildiğimi okuyorum.

Valla benle bizim ki resmen yarış yapmıyo ağız dalgası dayanamayıp söylüyom
Kocamdan biliyo hak ediyo bka dedim gecende kocama uuzn zamandır sabrediyom
Duyuyorsun söylüycem bende insanım sıkıntıdan mideme vuruyo dedim hiç ses etmedi biliyo çünkü
Ben görmeyim iyiki uzaklar
Hatta dün bayramı konustuk işte bayramda yasak olur filan dedi bende 3 gün önceden koşarsın anana dedim böyle. Yasak gelir gitmeyiz diyo çalışırım evde diyo yaya dedim bende keşke dedim
Ben yillardir gorusmuyorum kaynanamla.
Bayram icin bende zarf attim ablasina abisine gitmeyelim diye.
Dedim yasak olur o da bayramda olmaz dedi yasak.
Olmasada gidilmez kimseye vakalar olmus 50bin dedim.
Cekemem ablasini bosuna zaman kaybi oluyo bana 🤪

Buraya gelince. Her şeyi sizle paylaşıyorum içim rahatlıyor
Yenegemin kardeşi boşanıyormuş
Abim gizlice söyledi iki çocugu var
Yenegemin annesi gil yola gelir belki evlenince dediler adam olmayan evlenince nasıl yola gelecekse bitane pavyon karısı bulmuş onu alcam diyormuş dedim Allah akıl versin ondan karımı olur yengem gizliyo boşanma davası açılmış en çok karısına ve iki küçük bebeye acıdım
ALlah akıl fikir versin Tv'de görüyorum millet şaşırmış çocuklarda acimiyolar valla

Benimde hep tencerem tabaklarimin yerini degisiyordu
Bi de gorumcemle kocamin resmi vardi eskiden cekilmisler
Onu bu almis saklamis cerceveli salonun ortasina aciyordu konsola.
Ben gorumcemin resmini konsolumda sergilemek zorundamiyim?
Gorumcemin cocugunin resmini vitrineme koyuyordu.
Ne alaka yahu banane sevmiyorum niye evimin bas kosesine koyim.
Kaldiriyordum.
O koyuyodu ben kaldiriyordum.
Sonra koymadi daha.
Napti bilmem.
Benimkinim evi yok cocuklarinda kaliyo ama boyle arsizligiyla..
Seni adamdan saymiyo ev onun gibi davraniyor.
Sen o evde hic bisisin.
Senin kayınvalden levellerden level atlamış canım.
İşte belli başlı evi olmayınca sıkıntı maalesef.
Kendi evi gibi hareket etmeside sıkınıt.. Bende gelemiyorum öyle şeylere..
Benimkinin evi vardı.. Son 2 sene baya zorlanıyor diye görümcem aldı götürdü.
Oh dedik. Zaten hep onlara yarandığı için araları da iii diyorduk..
Ama çok değilmiş..
Kendi kızı çekemedi sonra dedi alın götürün biraz da sizde kalsın.
Neyse aldık getirdik 3 ay kaldı..
Seninki gibi kendinden başkasının hiçbişeyini beğenmezdi.
ANLATSAM sayfalara sığmaz..3 ay sonra götürdük kızına geri..
Onlara daha düşkündü..1 ay geçmeden kızı aradı gelin alın ben çekemiyorum artık diye..
Eşim olmaz dedi..Sırayla bakalım madem.. 3 ay sizde 3 ay bizde..
Aslında görümcekin amacı onun evini satmakmış.. Kaynanam bize geldiğinde söyledi..
Evini sattırıp parasınıda kendi alacakmış ev almak için..(İşte ben bunu duyunca burda film koptu bende)
Sen hem bizede bakıt hem evi sattırıp paranın sen üstüne kon ne münasebet..
O olay olmasaydı öyle böyle ben bakardım ara ara..Alla rızası için sırf.. ve kocamın hatırı için..
Aiyy içim şişti aklıma geldi yine bunlar:KK43:

sözüm meclisten dışarı ama temizlik takıntılı insanla r maalesef insana değer vermiyor.
ben haftasonu mutfak dolabı mı sildim.
aspiratör ve fırını eşim silmişti.
filtreleri kaynattım deterjanla
Ocak arkası taşları hep ocak silişimde her daim silerim.
Kv diyor bak buralar pis, sararmış bak ötekiler gibi mi 🤣🤣🤣
yahu musluk arkasındaki hiç buhar sıçrama yan taşla Ocak arkası 1 mi 🤣
Ben de öyle olamadım. Evet evlenmeden önce çok yerde bulduğumu eğilip toplardım. Havlularımı nevresimimi ütülerdim. Daha neler neler ütülerdim. Ama evlenince çalışıyordum. Eşim yapma otur diye diye beni rahat hale soktu😅 zaten bekarlıktaki gibi vakit de olmuyorduki. Sonra işterim uzaktı yoruluyordum saldım iyice, çocuk da olunca iyice saldım. Ancak yeni yeni düzgün temizlik yapabiliyorum ama yine de hiç eskisi gibi olanıyırum. Zaten artık enerjimde yetmiyor. 😅

Senin kayınvalden levellerden level atlamış canım.
İşte belli başlı evi olmayınca sıkıntı maalesef.
Kendi evi gibi hareket etmeside sıkınıt.. Bende gelemiyorum öyle şeylere..
Benimkinin evi vardı.. Son 2 sene baya zorlanıyor diye görümcem aldı götürdü.
Oh dedik. Zaten hep onlara yarandığı için araları da iii diyorduk..
Ama çok değilmiş..
Kendi kızı çekemedi sonra dedi alın götürün biraz da sizde kalsın.
Neyse aldık getirdik 3 ay kaldı..
Seninki gibi kendinden başkasının hiçbişeyini beğenmezdi.
ANLATSAM sayfalara sığmaz..3 ay sonra götürdük kızına geri..
Onlara daha düşkündü..1 ay geçmeden kızı aradı gelin alın ben çekemiyorum artık diye..
Eşim olmaz dedi..Sırayla bakalım madem.. 3 ay sizde 3 ay bizde..
Aslında görümcekin amacı onun evini satmakmış.. Kaynanam bize geldiğinde söyledi..
Evini sattırıp parasınıda kendi alacakmış ev almak için..(İşte ben bunu duyunca burda film koptu bende)
Sen hem bizede bakıt hem evi sattırıp paranın sen üstüne kon ne münasebet..
O olay olmasaydı öyle böyle ben bakardım ara ara..Alla rızası için sırf.. ve kocamın hatırı için..
Aiyy içim şişti aklıma geldi yine bunlar:KK43:
Ee noldu ev.

Ya sirayla bakilsa yine bir nebze
Bizde sirada yok.
Keyfine gore takiliyordu.
Bende 1 ay kaliyordu digerlerinde 1er hafta.
Ee bunuda kizi cenesi yuzunden istemiyordu ogullarin baksin diyormus.
Ozaman b.eltimin 4 cocuguda kucuk yok orasi kalabalik yok otekinin bilmem nesi gelmis koyden vs vs bana kaliyodu ihale
Burnumdan getiriyordu.
Oyle siraya koysan falan bana bakmiyolar beni evden atiyolar diye yayiyordu köylere
Gecimsiz heryerde gecimsiz iste.

Simdi eltimlerlede rahat diil.
2-3 kistir koyde kocasindan ayrilan kiziyla kaliyo. Kizi calisiyo sabah gidip aksam geliyodur
O dil varken ondan hic bir yere sigamaz.
Kimse istemiyor

Benimde hep tencerem tabaklarimin yerini degisiyordu
Bi de gorumcemle kocamin resmi vardi eskiden cekilmisler
Onu bu almis saklamis cerceveli salonun ortasina aciyordu konsola.
Ben gorumcemin resmini konsolumda sergilemek zorundamiyim?
Gorumcemin cocugunin resmini vitrineme koyuyordu.
Ne alaka yahu banane sevmiyorum niye evimin bas kosesine koyim.
Kaldiriyordum.
O koyuyodu ben kaldiriyordum.
Sonra koymadi daha.
Napti bilmem.
Benimkinim evi yok cocuklarinda kaliyo ama boyle arsizligiyla..
Seni adamdan saymiyo ev onun gibi davraniyor.
Sen o evde hic bisisin.
Ayy bizden uzak olsunlar yerinde mutlu olsunlar hayatta ezdiremem kendimi
Hatta geçen gün eşimle de konuştum açık açık yüzüne söyledim bize beş kuruş faydaları olmadı ne evlenirken ne evlendikten sonra manevi olarak bak doğum yapcam hala bi faydaları yok işleri düştü mü seni aramasınlar oraya buraya gitmek için seni aramasınlar ben istemiyorum benim arabama binmelerini gitsin damadını arasın işi düştüğünde dedim
İşleri düştü mü oğlunun arabası var ya oraya götürsün buraya götürsün yok canım dedim binmicekler arabama yedi kat ellere gezmeye gidiyorlar minibüs minibüs gezip oğlunu sayıp sevip evinin kapısını çalmıyolar

Bende çok eskiden okurdum sonralari üye olup yazmaya başladım 🤗🤗
Benim de ilk kadınlar kulübü ile tanışmam 2013 şubat ayı ilk çocuk düşünmeye başladığımızda ilk ay hamile kalamayınca kendimi burada buldum😂 sonra gerçekten çok anlamda bana faydası oldu çok bilgi aldım, yolumu çizmeme yardımcı oldu ve çok da arkadaşım oldu. Hala da görüşüyorum. Kızımın ilk arkadaşı da buradan tanıştığım arkadaşın kızı 😁

Bu arada görümcem sonra kovmuş onu.. Teyzesi de görümcemin orada oturuyor..
Teyzesi almış evine.. Bizi aradı ertesi gün gelin alın diye..
Eşim gitmedi..
Dedi gönderin madem taksiyle..
gönderdiler..3 ay daha kaldı..
sonra kendi tutturdu beni evime götürün diye..Evi de tozlanmış pislenmiş ..İçim elvermedi..
Bir kadın buldum beraber temizledik evini.. A dan z ye alışverişini yapıp götürdük evine..
Evi bize yakındı..Eşim arada iş çıkışları gitti alıişverişini yaptı..
Arada beraber yaptık.. Yaptığım yemeklerden gönderdim vs..
İlaçlarını hallettik vs..Sonrasında kızı 1 yıl ne aradı ne sordu ne geldi ne gitti.
Bende inat ettim bir daha evime getirmedim.. O rahatlığı görürlerse daha da aramazlar dedim.
Neyse zaten ocak ayında rahatsızlandı.. Bunu duymuşlar gelip alıp götürdüler en sonunda..
Orda da daha kötü olmuş hastaneye kaldırdılar.
Sonrasında çıkmadı zaten hastaneden..
Yinede Allah rahmet eylesin diyorum.. Hakkımı da helal ettim ..
Görümcemle görüşmüyorum artık.. Eşim de çok kızgın ve kırgın onlara...Rabbim herkesi iyilerle karşılatırsın.. Ne diyelim..

Ben sürekli bir elinde süpürge, diğerinde Vileda ile aksama kadar temizlik yapacak bir kadın değilim. Hee öyle olana da lafım yok ama bana göre değil. Ben işimi görecek kadar yapıyorum. Her zaman camlaro,mutfak dolaplarını,vitrini, duvarları silecek kadar ne zamanım var, ne de sabrım. Ara ara yardımcı alıyordum pandemi de pek almadım. Yapabildiğim kadarını yaptım.
2 çocuk, evden çalışan ben ve eşim..
Varsın cam da kirli olsun, vitrin de tozlu, duvarlarda kalemle boyalı...
Evimizde biz mutluyuz, beğenmeyen de gelmesin modundayim..
Al benden de o kadar. Aynı beni anlattım sanki :)
Bizimde kız küçükken virüsten önce arada kadın komple temizliğe geliyordu. Şimdi virüs var bir de tabi ekonomik olarak zorlanmaya gerek yok. Eşim geçen diyor ev borcu bitince iki haftada bir çağır kadını. O kadar çok gelmesine gerek yok da komple temizliğe arasıra gelse iyi olur. Ben bilmiyorum yetiştiremiyorum zaman kalmıyor. Evet çalışmıyorum ama Yine de gün hemen bitiyor. Ya kız sürekli tablet izleyecek ben işimi yapacağım ona vakit ayırmayacağım, ya da temizlemeyeceğim. Bilmiyorum yetişmiyor: yetiştirenlere de hayranlıkla bakıyorum. Bir dizi bile izleyemiyorum. Hani başka şeylerle vakit geçirsem gündüz tv açmıyırum. Tek yaptığım şey kız çizgi film izlerken burada yazmak okumak. Akşam da erken uyursa eşimle otururken yine burada okuyup yazıyorum ya da film izliyoruz. Günlük rutin işleri ancak yetiştiriyorum

Bu arada görümcem sonra kovmuş onu.. Teyzesi de görümcemin orada oturuyor..
Teyzesi almış evine.. Bizi aradı ertesi gün gelin alın diye..
Eşim gitmedi..
Dedi gönderin madem taksiyle..
gönderdiler..3 ay daha kaldı..
sonra kendi tutturdu beni evime götürün diye..Evi de tozlanmış pislenmiş ..İçim elvermedi..
Bir kadın buldum beraber temizledik evini.. A dan z ye alışverişini yapıp götürdük evine..
Evi bize yakındı..Eşim arada iş çıkışları gitti alıişverişini yaptı..
Arada beraber yaptık.. Yaptığım yemeklerden gönderdim vs..
İlaçlarını hallettik vs..Sonrasında kızı 1 yıl ne aradı ne sordu ne geldi ne gitti.
Bende inat ettim bir daha evime getirmedim.. O rahatlığı görürlerse daha da aramazlar dedim.
Neyse zaten ocak ayında rahatsızlandı.. Bunu duymuşlar gelip alıp götürdüler en sonunda..
Orda da daha kötü olmuş hastaneye kaldırdılar.
Sonrasında çıkmadı zaten hastaneden..
Yinede Allah rahmet eylesin diyorum.. Hakkımı da helal ettim ..
Görümcemle görüşmüyorum artık.. Eşim de çok kızgın ve kırgın onlara...Rabbim herkesi iyilerle karşılatırsın.. Ne diyelim..
İnsan neler çekiyor demi iyi dilleri olsa birşeyler olur
Benim kv hemen kocama duygu sömürüsü yapar eşimde çok duygusal hemen ağlamaya başlar
Diyorum seni duygusal yerinden vuruyo
Bide anne hakkı ödenmez hakkımı nasıl ödüycen gibi laflar söyler
Artık umursamaz oldum. Herkesi çekiştirip hiç aramam kandilde kandile beni arar hiç aramazsın soramazsın der en iyisi uzknolmak

Ee noldu ev.

Ya sirayla bakilsa yine bir nebze
Bizde sirada yok.
Keyfine gore takiliyordu.
Bende 1 ay kaliyordu digerlerinde 1er hafta.
Ee bunuda kizi cenesi yuzunden istemiyordu ogullarin baksin diyormus.
Ozaman b.eltimin 4 cocuguda kucuk yok orasi kalabalik yok otekinin bilmem nesi gelmis koyden vs vs bana kaliyodu ihale
Burnumdan getiriyordu.
Oyle siraya koysan falan bana bakmiyolar beni evden atiyolar diye yayiyordu köylere
Gecimsiz heryerde gecimsiz iste.

Simdi eltimlerlede rahat diil.
2-3 kistir koyde kocasindan ayrilan kiziyla kaliyo. Kizi calisiyo sabah gidip aksam geliyodur
O dil varken ondan hic bir yere sigamaz.
Kimse istemiyor
Ev duruyor canım...Evde aslında sıkıntılı.. Yola girmiş yapan müteahhit.. Vakıfın arazsine girmiş 1 metremi ne..
Senelerdir mahkemelik.. Satmak yasak.. Zaten görümcem satılamayacağını duyunca kovdu evinden kadını..
Satamadı ya.. Ev öyle duruıyor hala..
Görümcem bir kere eşimi aradı eşim tersledi kapadı..Bilmiyorum bundan sonrası ne olcak..
Vakıf binayı satın alabilirmiş.. Mahkemelik anlayacağın..
Teyzesinin de evi var o binada..
Ananesinden kalma zaten orası..Bilmiyorum bundan sonrasında ne olur..

nora2010 nora2010 aiyy okurken ben sistim.
Kim yediyse parasini o baksin valla.
Benimkide bana pis diyordu.
Elimle yerleri silmiyorum, halilari cirpmiyorum diye.
Ben bel fitigi olunca kendi bakacak ya bana.
4m2 yun haliyi ben nasil cirpim Allah askina
Ki cirpma gunu pazartesi günüydü yasakti diger gunler.
Ben her gun ev supururdum ozamanda
Yine yapardim oglum kucuktu
Kadin herkese boyle malesef bi kendini begeniyo.
Napsan yaranimiyordun.

Valla Allah icin bile olsa icim almiyo o kadini.
Istemiyorum gormek falan.
Kendi kotuluguyle tek basina kalsin oyle.
Halı çırpmak ne ya hangi devirde yaşıyoruz🙄 bizim de teyze temizlik takıntılıdır da karışmaz bizim evlere. Hijyen hiç yok ama onda 🤣🤣🤣
Bu arada geçmiş olsun canım tekrardan. Benim kardeşimin komşusu sadece koku alamıyordu öyle geçirdi covit. Evde maskeyle işini de yaptı. Tek belirtisi koku kaybıydı. İstersen yaptır bir test emin olmak istiyorsan.

Alfabe gibi olmuş ben AB Bebeler kocam B+ brnzetememişim
Benim kv gecen gittik neyse un oldu filan süpürdüm kalktı halıyı attı dışarı beni çırpın diye bende çırpma dım spiralim düşer yasak çünkü
Kalktı bi hışımla şak şak diye çırpıyo benimkide noluyondedi anan halı çırpıyo dedim spiralim düşer dedim ben evimde çırpmıyom yerinden kalkmuyo bizde kendi evinde tak tak viledayla ev siliyo
Ayyy koptum ya sen çok yaşa emi🤣🤣🤣

Kızlar selam
Sabah evdeki işleri hallettim. Çamaşırları topladım katlayamadım. Kıza etli yoğurtlu çorba yaptım. Sonra park istedi hava güzel diye de çıkarttım. Oradan aşağı parka gittik. Hadi öyle de gönlünü ettim. Sabah Su az akıyordu. Vanayla oynadım. Kız çizgi film izliyordu.
Park dönüşünde kıza yemek yedirecektim. Ona sadece çorba yaptım. Hatta birşey daha yapsammı diye düşünüyordum. İyiki yapmamışım. 6-7 kaşık yedi ben doydum dedi. Ya nasıl olur doyarmıki. Sabah kahvaltısı ile duruyor. Arada yediği kutuyemiş. Az o da. Meyve yedi. Muzlu süt içti. Kahvaltıda ve yemekte su ile karnını doyuruyor. Onun gibi yesem ooo fit ötesi olurum heralde 😅
Neyse yemekten kalktı bir baktım kağıt yiyor. Aldım kağıtları attım çöpe. Ciddi ciddi yemiş kağıt. Sonra başladı ağlamaya susmak yok babamı ara babamı ara. Beni şikayet edecek🤣 aradım ağlaya ağlaya anlatıyor. Koci de zaten bana mesaj yazmış bir vanayı açacaksın zormu diye hepten tellendim. Dedim çocuk var evde kapıya çıkıyor hemen ben çıkınca çöpü bile o uyurken ya da birşey izlerken atıyorum.
neyse sonuç olarak kız uykumm vaar dedi dedi ağladı en sonunda uyuttum.
Ama kafam balon oldu. Sen uğraş yap yemek, yani biz çorba yemeyecektik. Buzlukta börek vardı onu çıkartmıştım. Mercimek köftesi var. Yoğurt falan yeriz diye düşündüm. Çorbayı ona yaptım. Sonra git o parktan o parka geldik top oynadık. Evdeki işlerim kaldı. Sonra da yemek yeme.git kağıt ye😅 Gelde kızma. 💆🏻‍♀️
Benim oğlum da gizli gizli perdenin arkasında kağıt yer yemek niyetine 😂😂

X