Küçük Düşün Büyük Olsun!

Cok iyiymiste bizim bölgede yokmuş zalim
Dersin köyuz sanki
Bizim bölgede de yok malesef. Bizim evin sokağında 500 MT mesafede 3 tane migros, 2 biçen market, a101, happy center ve bim var. Ama Trendyol market hizmeti yok.
Eşimin babası biz tanışmadan 3 ay önce vefat etmişti. Öyle pek durumları da aman aman iyi değildi. Kendilerine kadardı. Çocukları okutmuş meslek sahibi yapmıştı. Biz evlenirken kimseden Maddi destek istemedik. Eşim kredi çekti düğün ve ev eşyaları için. Bizimkiler çeyiz yaptılar. Yatak odasını aldılar, perdeleri, birkaç parça halı, tüm mutfak eşyaları falan. Onun harici herşeyi eşimle kredi çekip ödedik.en azından kendi istediğimiz gibo bir düzen kurup düğün yaptık. Kendi paramız olduğu için de kimse birşey söyleyemedi. Evlendikten 6 ay sonra ev aldık ama o sırada hala düğün için kredi ödememiz devam ediyordu. Öyle böyle derken herseyimizi kendimiz yaptık. Eşimin babadan kalma bir arabası vardı onu sattı ev alırken o zamanın parasıyla 6- 7 bin TL falandi. Zaten arabanin da tüm masraflarını biz karşılıyorduk.

Şimdi gene kendi çabalarımıza borç harç kredilerle yaptık yatırımlarımızı. Mesela ay sonu tüm borçları ödeyip kenarda 300 TL kalıyorsa hemen onu başka bir takside bağlıyorduk. Yoksa kenarda para tutamıyorum. Ha bu arada hem gezdik tozduk yedik içtik hemde çocuklarımıza kendimize yatırım yaptık. Şimdi biz ailelerimize destek oluyoruz elimizden geldiği surece

Bizde KV de diğer oğlu ve kızına daha fazla destek olur her konuda, bizden de kendisine destek bekler. Kv nin nazını sadece benim eşim çeker digerleri pek umursamaz. Onlarda kaldığında hastaysa bizi arar gel doktora gotur diye. Yada şuraya gidicem gel beni al diye. Şimdi gorumcemin cocuguba bakıyor yakın oturuyorlar, evde olduğu zaman da diğer gelininin çocuğuna bakıyor. Onlardan yorulduğu zaman da bize geliyordu hafta sonu tatiline. onların tek çocuğu var benim 2 çocuğum var ve ben evden de çalışıyorum.ama bana hafta sonu yasaklarda tatile gelip oturduğu yerden kalkmaz, bı yemek yapayım, çocukları yedireyim falan demez. Ama diğer çocuklarına gidince bizim çayımızı bile KV getirir. Sürekli onların çocuklarının yemek saati yok altını değiştireyim, yok terledi üstünü değiştirelim diye koşturur.

Yok canım.. Aslında böylesi belkide bizim için daha hayırlı demek.
Bize faydaları olmadığı için karışma hakları da olmadı..
Sizden fark olarak babam bana ev aldı evlenirken..
Çünki eşimin babasından bir halt çıkmayacağını düğüne yakın anladı..
Çok şükür durumu da o zamanlar müsaitti aldı..
Kendi üstüne almıştı evi ilk başta.. Daha sonra emekli olunca diğer mallarını da hepimize böldü.
Kendi evleri dışında 3 evleri de vardı..Bana aldığı ev ile beraber..
Ve hepsininde ederi aynı değerlerde idi..
Benim oturduğumu benim üstüme verdİ.. diğer iki evi de kardeşlerime verdi..
Böylece kimseye hak da geçmemiş oldu..
Allah razı olsun onlardan..
Gerçekten birde kira ödeseydik o zamanlar daha zorlanırdık.. Bizde eşyalarımızı falan eşimle bir olup taksitle aldık..
Belkide onların almaması da bizim için hayırdır ..Rabbim daha iyisini bilir..
Şimdi kafam o kadar rahat ki..
Kendi yağımızla kavruluyoruz işte..Buna şükür..

Bu evlat ayırmaları işte insanın zoruna gidiyor maalesef..
O evlatsa oda evlat.. Onuda sen doğurdun..
Torunsa oda toun o da torun..
Benim rahmetli kayınvaldemde öyleydi..Öldü gitti ama...
Kızının çocukları varsa yoksaydı..
Zaten onun elinde büyüdüler..
Belkide ondandı bilemiyorum.. Ama insanın zoruna gitmiyor da değil..
Elden ayaktan düşüpte bizde kaldığında da gördüki benim çocuklarım da ona soğukdu.
Herşey karşılıklı işte.. Çocuklarıma sevgi az gösterdiğinden benim kızlarda ona mesafeli idi..

AA evet oo orası yıkıldı baya oldu canım..
Ama hala boş..Bişey yapılmadı..Öyle duruyor..:)

Hayırlısı be canım.. Sağlık olsunda çalışalım Rabbim versin..
Paranın sadece adı var zaten ki

Güle güle kullanın canım yatağınızı hayırlı olsun:)İnşallah yeni yatağı ile uyku sorununuzda çözülür..

Oyyşş..Hava mis gibi.. Öğle arasında çıktım bir güzel yürüdüm.. 10374 adım olmuş sabah ile birlikte..
Sıcaktan terledim valla..
Bahar mı gelmiş mi ne mis gibi hava..
Bizim hastanenin arkasında sosyal tesisler var yanında park var.. yürüyüş parkuru var..
Orada döne döne yürüyorum
Normalde arkadaşla beraber yürüyoruz.. Arkadaşda izinde o yüzden bu hafta iyi havalarda artık kendim takılırm:)
Covid çıktı çıkalı yemekhaneye gitmiyorum..
Öğün şeklimi de değiştirdim..
Sabahları eskiden işe geldiğim gibi 8,30 da kahvaltımı ederdim..12 12.30 gibi öğlenleri de yemeğe giderdik..
Artık kahvaltımı 10.,30 11.00 11 .30 gibi yapıyorum.. Evden kahvaltılık getiriyorum..
Öğlen yemeği kaldırdım.. Böyle daha sağlıklı oluyor..
Bir daha da bişi yemiyorum..Hee çok acıkırsam bazen galeta vss yada bir iki çayla bisküvi yiyorum..
Ama kahvaltım sağlamsa hiç acıkmıyorum eve gidene kadar..
Eve gidince de akşam yemeğine kadar bişi yemiyorum..
Beni mahveden akşamki çay ile yediklerim

Bereketli olsun canım iyi bile ödüyorsun yarım maaşla hayat pahali

Bereketli olsun canım ramazan öncesi ne güzel erzaklarin ağız tadıyla yiyin

Bizimde 12 yilimizdi bir ay önce beğendiğim bir bileklik aldı kuyumcudan 1 2 özel güne gider ddim bende ona spor ayakkabı aldım istiyordu güle güle kullan canim yüzüğünü nice yıllara

Valla canim sen yine iyi baktin.
Benim asla tahammulum yok.
Yani bana yapilanlari asla unutamiyorum.
Benimkide koyden gelmedi burdada kimsenin yanina sigamiyor o ceneyle.
Ben beddua etmistim yani kolay kolay etmem ama canim yanmisti.
Demistim kapi kapi gezsin rahat edemesin herkesden bi laf isitsin, dediklerim oldu.
Ama yinede elime falan kalmasin istemem.
Cok merhametliyimdir ama ona hic yok.
Esimin annesi diye Allah icin diyorum ama yok yani.
Kadini gormeye dahi tahammulum yok.
Ben unutamiyorum bu anlamda kinciyim.

Ben hic bisi gormedim.
Esimin babasi esim cok kucukken ölmus
Dugunde kimse yardim etmedi destek olmadi.
Esim kendi cabasiyla yapti ve ailemin aldiklari falan.
Uzerine ablasinin kardesinin takacagi bilezige kadar esime aldirtmislar sonradan ogrendim.
(ablasi, kardesi evli)
Ortak dukkanlari vardi ozamanlar 3erkek kardes esnaflardi ordan bile esim bi dunya borclarini odedi onlarin.
Ama ilahi adalet var iste.

Esimin kiz kardesi esinden ayrildi (torunu var)
Abisinin durumu iyi diil emekliligi yok sigortasi yok
Duzgun bir isi yok cocuklari bakiyo evine.
Yine diger kaynimin sigortasi, emekli olma durumu yok.
Orda burda calisiyo surekli isten cikiyo.

Allah hakki yenenin, mazlumun her daim yaninda.
Ben bunu hep gordum yasadim.
Cok sukur bizden cikan o paralar fazlasiyla geldi bize geri.

benim de canim ne zamandir icli kofte vs istiyordu.ev yapimi satan birini buldum fellah kofte vs de aldim 250 tl tuttu insallah iyidir valla evde yapamam ben oyle seyleri
Icli kofte bende hic denemedim

Kadinbudu yapmistim icliyede bi el atmam lazim
Afiyet olsun

Kiza surubu kesmistim yine kotuledi
Dedim vermim ama burnu tikandi, oksuruk basladi.
Pofss.
Benimde bugun burnum tikali, koku vs alamiyorum ikimizde pertingen.
Ins. Corona falan degilizdir.
Ates agri yok
Burun tikali bende
Kizi uyuttum ama arada oksurup uyaniyo salliyorum gidip.
Ayagin altina z. Yagi, corekotu yagi az da dovulmus sarimsak karisimi surup uzerine corap giydirip yatirinca oksurugu kesiyormus.
Bi denicem kiza oksurugu devam ederse.
Tereyag pekmez eritip yedircem uyaninca.

Bana kizdan bulasti kesin benim bisim yoktu bogazim agrimaya basladi oyle oyle bulasti banada.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…