Küçük Düşün Büyük Olsun!

Sok da 14 tl bıraktım,kuru meyvler gelmis.Hurma kurusuyla ,seftali krusu aldım(3,75 tl paketi)Hurma aldım bide 7 tl.
Kafa dalgın kurulardan birini bırakmısım markette.
Cennet hurması kurusunun tadına bakayım dedim bildiğin 3 tane var icinde:S
Tadı enfes ama zarar yani:)
Napalım saglık olsun.
Hurma güzelmis ama etli,ramazana alınabilinir.

Aksam icin az kuru var kociye,Alyayla bana da ıspanak kavurcam ama gelin görün evde ne yok?Sogan
Hic yok 0:S
Ay ins dondrulmus vardır bimde falan
Hic ugrasasım yok sogan dogramayla.
Kardesimler ramazanlık market kartı bastırmıs.
Allah kabul etsin her sene bastıryorlar.
Bu sene bimden 250 tl lik bastırmıslar.
Sordu var mı tanıdık diye?
Arkadasım var covid atlattılar,esi rest.da calısıyodu kapalı 1 sneedir.Calısamıyor.
Dedim kabul ederse o var,abla sor bi dedi.
Dün sordm özelden dedim bacım yanlıs anlamazsan böyle böyle.
Askolsn ne yanlıs anlıcam saolsn dedi.
Bugun ulastırcam ona kartı.
Bimden dünyayı alır yine 250 tlye.
Allah kabul etsin.
Vesile olmak bile icimi ferahlattı.

Canım geçmiş olsun kuzuya. Acil şifalar.
Allah kabul etsin yardımlarını kat kat geri çevirsin inşallah

Günaydın kızlar ancak yazabildim.
kahvaltıdan sonra kahve içeyim dedim. Suyu koydum. Bir baktım kemdimi işin içinde buldum
Mutfağı topla sonra odayı mutfağı süpürdüm. O arada ocağı kapattım. Girdim banyoya lavabo ovdum., tozunu aldım etrafın. Wc ye çamaşır sıyu döktüm bekliyor şimdi. Mutfak tezgahı lavabo çamaşır suladım. Çamaşır topladım astım. Tabi o arada ikinciye ocağı açtım ve kapattım. Ha oturayım diyorum yok. Yeni bir iş gözüme ilişiyor. Kaç gündür de koltuğu tıkayacağım makinayla hala yıkayacağım
İçim dışım da çamaşır suyu kokusu ile boğuldu. Camları açtım. Ama ciğerimden geliyor kokusu. Bu defa ani giriştim maskeyi takmayı unuttum. Takınca iyi oluyor. Eldiven de aldımmı tamamdır. Yine elim soyuldu.
daha birsürü de iş var. Şimdi çamaşır katlarken size yazayım dedim. Kahve eşliğinde, nihayet kahvemi de içiyorum :)
Ya kızlar eşim bana kredi kartını verdi para bırakmayı azalttı bu güne kadar kaç defa kredi kartı benimkini kullan diyordu. Ben kullanmıyordum. Şimdi tamamen verdi bana. Bakalım gidişata göre. Para verince zulo yapmak kolay oluyordu ya alışverişleri karttan yapacağım parayı az kullanacağım ya da isteyeceğim para. Artık bakalım duruma göre. Çok da para istemeye alışkın da değilim.

Ya anlattığın haliyle gözümde çok tatlı canlandı
Benimki de yemeğin üstüne emerdi niyet edince Allah kolaylığını verir insallah
Benim de bir yandan emmesi hoşuma gitmiyor da değil , gözlerini bana dikip fosur fosur emiyor gel de biramtir memeden..
Ama bıraktırmak lazım. Bensiz uyumaz, kimse pek yemek yediremez. Belki memeden kesilince yapışmaz bana

Çok geçmiş olsun

Hem para bıraksın hemde kartı. Her yerde kart kullanmak da olmuyor ki. Bakkaldan ekmek alsam, yada çocuğa birşey alsam 2 çikolatayı kartla mi odeyeyeim deyin, sonra yine marketten kredi kartı ile alıp, parayı zula ya koyabilirsiniz

Allah hayrini kabul etsin kardesinizin.
Bizde yıllardır kendi çapımızda erzak kolisi yapıyorduk ramazanda. Ama artık verecek pek kimseyi de bulamıyoruz çevremizde. Daha öncelerde birkaç kere başka şehirden ihtiyaç sahiplerine bir gazetenib köşe yazarı sayesinde ulaşırsın. Şimdi o gazeteci vefat etti artık öyle birşeyler pek onumuze cikmiyor. Artık yakın çevreyi tekrar gözlemlemek lazım. Corona sebebiyle işsiz kalan çok insan vardır.
İnşallah bor an önce kurtuluruz virüs illetinden de herkes işine gücüne döner

Aslında para verdi de eskiden daha çok veriyordu üç beş ödeyecek kadar oluyor tabi. Ama çok olsa daha iyi olur zulo için. Aynen öyle derim param bitince artık. Eğer vermemiş olursa

Allah kabul etsin canım kardeşinin hayrını.. Sevabı sanaada aynı şeklide..
sende vesile oluyorsun.. Rabbim daha çok versin..

Haklısın canım.. Rabbim darda kalan nerde ne kadar kulları varsa yardım etsin inşallah..
İnsanlarda hayırlısıyla normal hayatına dönsün..

Saolasın cnm Aminn
Valla benimde aklımda var ama vereceğim kisiler hem var hem yok.
Ark.var 4 aylık bebegi var,esini isten cıkarmıslar.
Vermk istesem yanlıs anlar ters teper

Selam kızlar Nasılsıniz bende yoğun geçiyor günler acemi anne oalrak artık annemden devr aldım Giydir çıkar işini korkarak yapıyorum işte
Annem ramazan başlamadan önce yani 2 hafta sonra dönecek hiç gitsin istemiyorum çok Duygusalım zaten bu ara gideceğim demesiyle gözlerim doluyor zaten alisacagiz artik

Halk arasında biz buna lohusalık diyoruz canım:)
Duygusallığın hep ondan.. Geçecek bugünelrde alışacaksın Allah'ın izniyle canım.
Dünyaya yeni bir canlı getirmenin vermiş olduğu o sorumluluk duygusu ağır gelebiliyor insana.. Geçecek ama.. üzülme..
Annende gider gelir yine.. Ne yapcan işte herkesin bir evi, düzeni var.. buna şükür..

Merhabalar..Güle güle meme kitabını tavsiye ederim, hem anneler için bir bölüm var hem de çocuğa okumak için bir hikaye var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…