Kucak Hastasi Bebekler :((

E

EU1

Ziyaretçi
Kizlar benim kizim kucaga cok alisti ve inanin nasil yemek yedigimi bile bazen anlayamiyorum alelacele yiyip kalkiyorum.Bazen kucagimdayken yemege calisiyorum.

Ve haliyle ne is yapabiliyorum ne zevkle bir yemek yiyebiliyorum devamli kucagimda yerine koydummu basliyor aglamaya.Bu sadece gunduzleri icin gecerli.

Ama en sonunda pes ettim ve aglasada almicam aglar aglar susar sonra zamanla alisir dedim.3 gundur aglatiyorum emzirme disinda kucagima almiyorum.O kadar fena olmustuki artik kucagimda uyuyo yerine koydummu uyaniyor aglamaya basliyordu.Ve simdi sanirim basarmak uzereyim.Artik aglasada bakiyo alan yok basliyo etrafi seyretmeye hareketler yapmaya.

Kucagimda o kadar zaman geciriyorduki etrafi incelemeye zamani olmuyordu ve kucagimda devamli uyku halinde oluyordu.

Bugun 3. gun ve hastaliginin disinda asla kucagima almiyorum esimede aldirmiyorum aglayip aglayip susuyo artik ilk gunlerdeki gibide cok aglamiyo mizildaniyo diyelim daha uygun olur.Valla ben kurtuldum kucaktan onuda kurtardim iki buklum kaliyordu kucagimda yerinde rahatca uyumak varken perisan oluyordu cocuk.Kokumu istiyordu gogsume dokunmak istiyordu.

Bilmiyorum vicdansiz bir annemiyim ama hem kendim icin hem onun icin bunu yapmak zorundaydim.Inanin gunlerce evi supurmedigim oluyordu esim geldiginde is yapardim o cocuga bakar ben utu yapar camasir atardim.Geceleri evi toplayip yatardim gunduz kizim izin vermiyo diye.

Annemler burdayken rahattimda simdi tek basimayim ve artik bir duzene sokmam gerekiyordu kizimi.Misafir gelirse ne yaparim diyordum inmiyordu kucagimdan oda yetmiyor baskasinin kucagindada durmuyordu.

Sizler ne durumdasiniz kizlar benim kizim benide kendinide mahfediyordu ama simdi alisti artik yerinde guzelce duruyo arada mizildiyo ama bakiyo alan yok susuyo.Sizlerde boyle yapmayi dusunuyormusunuz arkadaslar?

hiç sorma aynı dert bendede var hala devam diyorum almayacağım kucağıma ağlasın ağlasın sussun ama öyle bir ağlıyorki korkuyorum birşey olacak diye durmak bilmiyor bayılacak gibi ağlıyor dayanamayıp geri alıyorum kucağıma bende tekim kimsem yok dediğin gibi yemek bile zor yiyorum ya benim kucakta yada babasının birde bizimki kucakta oturmayacaksın gezdireceksin yada ayakta duracaksın ne yapacaksam bana da akıl verin ne olur

hiç sorma aynı dert bendede var hala devam diyorum almayacağım kucağıma ağlasın ağlasın sussun ama öyle bir ağlıyorki korkuyorum birşey olacak diye durmak bilmiyor bayılacak gibi ağlıyor dayanamayıp geri alıyorum kucağıma bende tekim kimsem yok dediğin gibi yemek bile zor yiyorum ya benim kucakta yada babasının birde bizimki kucakta oturmayacaksın gezdireceksin yada ayakta duracaksın ne yapacaksam bana da akıl verin ne olur

Canim hic korkma aglat burda doktorlar 15 dakika aglatma suresi veriyo.Ve inan burdaki yabanci kadinlar dogar dogmaz disipline sokuyo cocuklari.Biz daha insancil daha merhametli ve daha duskun oldugumuz icin baglarimiza o yuzden basaramiyoruz o sekilde yetistirmeyi.Ama kararliyim canim 3 gundur aglatiyorum artik anliyo cin gibiler valla kimileri diyo ne anlar disiplinden anlamaz olurmu parmaginda oynatiyordu beni.Ama artik yok agliyo agliyo bakiyo gelen yok yeni bir uygulama basladi :)) susuyo etrafo seyrede seyrede uyuyo.

Suan uyuyo mesela agladi agladi sustu.Ve artik zaman gelicek yerine koyar koymaz uyuyacak uyumadigi zamanlardada etrafina oyuncaklar koyucam dikkatini cekecek seyler yattigi yerden etrafi seyredicek.Yoksa o perisan ben perisan surunup gidicez.Sanada tavsiyem birak aglasin suan biliyo senin dayanamadigini feryadi basiyoki gelsin alsin ne kadar feryat o kadar cabuk ve cok ilgi :)) Saka degil valla cok zekiler herseyiii anliyorlar.Simdi bizimki anladi donus yok bitti eski gunler bir iki agliyo sonra kendi haline kaliyo.Sende oyle yap canim onada yazik hep kucakta iki buklum oluyorlar bazen kendini arkaya atiyo bazen bacagi katlaniyo yazik valla ne anlarlar bilmem kucaktan kokuysa koku emzirirken kokla iste :)) Cok cadi benimki cok birde sesi bir gurki gorme laelaelaelaelae

Ayrica uyku saatide duzene giriyo bizimki sabah 10 da kalkiyo 2 saat oyalaniyo 12 de bidaha yatiyo saat 2 de kalkiyo sonra yine 2 saat oyalaniyo sonra yine yatiyo 1 saat sonra uyaniyo sonra 9 a kadar oyalaniyo yemegi altini acmasi oynamasi falan sonra 9 da yatiyo sabaha kadar.Bazenn duzen bozuluyo ama yavas yavas :))

teşekürler deneyeceğim bakalım inşallah dayanabilirim eşimede aldırmayacağım ne olacak bakarım yazarım sana da

teşekürler deneyeceğim bakalım inşallah dayanabilirim eşimede aldırmayacağım ne olacak bakarım yazarım sana da

Tamam canim Allah yardimcin olsun hadi :)) haberlerni bekliyorum

Esimde ilk zamanlar aman aglatma der dururdu birgun ona biraktim devamli kucakta olunca bunalmisti adam tamam boyle olmaz aglat ama cok degil dedi :))

Canim hic korkma aglat burda doktorlar 15 dakika aglatma suresi veriyo.Ve inan burdaki yabanci kadinlar dogar dogmaz disipline sokuyo cocuklari.Biz daha insancil daha merhametli ve daha duskun oldugumuz icin baglarimiza o yuzden basaramiyoruz o sekilde yetistirmeyi.Ama kararliyim canim 3 gundur aglatiyorum artik anliyo cin gibiler valla kimileri diyo ne anlar disiplinden anlamaz olurmu parmaginda oynatiyordu beni.Ama artik yok agliyo agliyo bakiyo gelen yok yeni bir uygulama basladi :)) susuyo etrafo seyrede seyrede uyuyo.

Suan uyuyo mesela agladi agladi sustu.Ve artik zaman gelicek yerine koyar koymaz uyuyacak uyumadigi zamanlardada etrafina oyuncaklar koyucam dikkatini cekecek seyler yattigi yerden etrafi seyredicek.Yoksa o perisan ben perisan surunup gidicez.Sanada tavsiyem birak aglasin suan biliyo senin dayanamadigini feryadi basiyoki gelsin alsin ne kadar feryat o kadar cabuk ve cok ilgi :)) Saka degil valla cok zekiler herseyiii anliyorlar.Simdi bizimki anladi donus yok bitti eski gunler bir iki agliyo sonra kendi haline kaliyo.Sende oyle yap canim onada yazik hep kucakta iki buklum oluyorlar bazen kendini arkaya atiyo bazen bacagi katlaniyo yazik valla ne anlarlar bilmem kucaktan kokuysa koku emzirirken kokla iste :)) Cok cadi benimki cok birde sesi bir gurki gorme laelaelaelaelae

senın dedığını bızde denekdık 5 aylık bır oğlum var akşam 6 da ağzını bı acıyodu onbucuğa kadar 3 ay böle surdu doktora bıle göturdum bazı bebeklerın kırız saatı var dedı 3 ay böle sonra duzelır dedı ama dedığım gıbı bende duymuştum yurdışındakı ailleler 15 dakkıka ağlatıyolarmış sonra susuyomuş gel görkı benım bebış daha 5 dakıkada morarmaya ve nefesını dönduremeye başladı bızde cok korktuk:1no2: ve bı daha denemedık cunkı nefesı tıkanıyo tukruğunu yutamıyo ve bır kac kere boğlum olayı atlattık o yuzden ağladığında hemen kaldırıp kucağımıza alıyoruz buda onu cok ıyı bılıyo yaramaz kullanıyo benı bu halı ıle bıde 4 aylık dış cıkardı sureklı salya akıttıyo korkuyoruz bızde tıkanır tekrar dıye o yuzden ben mecburenn benı parmağında oynatmasına ızın verıyorum yaramaz bebışımınjeyyar

annis seni yazdiklarini okurken ayni seyleri yasiyoruz vallahi tuvalete bile zor gidiyorum deniycem senin yaptiklarini insallah ise yarar

annis seni yazdiklarini okurken ayni seyleri yasiyoruz vallahi tuvalete bile zor gidiyorum deniycem senin yaptiklarini insallah ise yarar

Zaten benide delirten o oldu tuvalete bile zor gidiyordum canim.

Yalniz birden cok aglatma once birak aglasin sonra baktin kotu oluyo al gun icinde soyle 3 kere falan aglat sonra yine ertesi gun yani alistira alistira yap :)) insallah ise yarar canim haber et banada :))

bak daha simdi emdi yatti 2camasir asayim dedim baktim bagiriniyor kendini oyalayamiyor babasi dun bebek askilari varya ondan siparis etti yarin gelir artik careyi ondan bekliyordum asicam onume is yapicam dun evi kucagimda supurdum resmen deneyeyim senin yontemi sana yazicam canim

kucağa alışması çok kötü ama çok ağlayan bebekler ilerde arsız olurlamış,çoçuklarınada sabırsız davranıp her yaramazlığına kızan annelerin çoçuklarıda ilerde hoşgörüsüz ourmuş diye duydum.yakınlarımdan birinin kızı bebekliğinde çok huysuzdu ama annesi çok sabırlı davranıyordu şimdi çoçuk arkadaşlarıyla her şeyi paylaşıyor iyi anlaşıyor etkisi varmıdır bilmem bir bilene sormak lazım

Canim Burada Kadinlar Vallahi Yatagina Bi Atiyor Aglasada Sizlasada Yemek Vakti Gelmedigi Surece Bakmiyorlar
Biz Hemen Gik Dedimi Kos Kos Kos Hemen Aliyoruz Kucagimiza Sonrada Simarik Oluyorlar
Ben Sasiyorum Su Yabancilara

Canim Burada Kadinlar Vallahi Yatagina Bi Atiyor Aglasada Sizlasada Yemek Vakti Gelmedigi Surece Bakmiyorlar
Biz Hemen Gik Dedimi Kos Kos Kos Hemen Aliyoruz Kucagimiza Sonrada Simarik Oluyorlar
Ben Sasiyorum Su Yabancilara

aynen ya elin gavurunda var keramet tovbe tovbe ya misafirlige gittik bir turk arkadasin eltisine ingiliz kadin kizi daha 2 yasinda onun harici 4 buyuk cocugu var kizinin eline verdi bir boyali icecek dedi hadi yataga kiz aldi biberonu tipis tipis odasina ne bakmak ne etmek taa kac saat sonra kizi cagirdi geldi kiz yemegini yedirdi yine odasina ne itiraz ne mizilti arkadasla bakistik yuh dedik nazi kampi kizim oyle olsun istemiyorum tabi ama daha 43 gunde bezdim evin kralicesi bizde esimle kole altini aliyorum masaji gaz cikarmasi banyosu hersey tamam ama yatir yataga bir feryat komsular birgun polis cagiracaklar diye korkuyorum cocugu kesiyorlar diye o odasinda yok yok yataginda muzik kutulari masali tavanda izliyorsun adam nasil ozendi o odaya ama sadece cekmecesinden body almaya girmenin disinda ise yaramiyor yatirdigim paraya yazik hep salonda kucakta iste biraz lutfedip uyursa park yatagina yatiyor deli edicek beni 4te kalkar uyumaz gaz problem nasil hali yola sokucam en sonunda getircem bir ingiliz gelsin bunun hakkindan tukendim ben

ya arkadaşlar ben farklı düşünüyorumm tabi zamanında sizin gibi çok bezdiğim de oldu(kanter içerisinde işten gelip bir ayağımla anakuçağını sallarken bir yandan da yemek yapmaya uğraşırken veya 24 saat nöbettden çıkıp bebek arabasıyla banyoya yanıma alıp bi yandan türkü şaklabanlıklarla duş almaya çalışırken:roflol:)şimdi düşünüyorumda niye kalıplara sokalım çocuklarımızı ...yapılan araştırmalar göstermişki bebekler saatli emzirilmeliymişş asla saatli emzirmedim çocuklarım ne zaman istediyse emzirdim(kaldı ki şimdi yeni bir araştırma çocuk ne zaman isterse diyorrrrrr yaniiiii)çocuk fazla kuçağa alınmazmışşşş efendimm her ağladığında bakılmazmışşşş mışşda mışşş
ya kızlar bi düşünsenize kuçağımıza sığdıkları zamanlar okadar sınırlı ki ...okadar hızlı büyüyorlar ki..... o kadar minik o kadar güvensizler ki...o kadar tatlılar ki....o kadar bizimler ki.....ağlarken bile annneeeee diye ağlıyorlar
valla ben belki yoruldumm belki çoookkkk yoruldummm ama çocuklarım büyürlerken ben onları onlar beni hissettii ben çocuklarımı arsız yetiştirmedim dengeli bir sevgi hangi çocuğu arsız yaparki....yerinde kural koyacaksınız cezada vereceksiniz tabi fakat dedim ya okadar hızlı büyüyorlar ki ve kucaklarımız o kadar onların ki....

kucağa alışması çok kötü ama çok ağlayan bebekler ilerde arsız olurlamış,çoçuklarınada sabırsız davranıp her yaramazlığına kızan annelerin çoçuklarıda ilerde hoşgörüsüz ourmuş diye duydum.yakınlarımdan birinin kızı bebekliğinde çok huysuzdu ama annesi çok sabırlı davranıyordu şimdi çoçuk arkadaşlarıyla her şeyi paylaşıyor iyi anlaşıyor etkisi varmıdır bilmem bir bilene sormak lazım

Valla canim ben burda simarik arsiz bir bebege raslamadim yabancilarda.Inan bana bir magazaya gitsek bir cocuk feryat figan bagiriyor ortaligi birbirine katiyorsa hepsi Turklerin cocuklari.Devamli ilgiden her dediklerini yapmaktan cocuklar artik aglayarak herseyi yaptirmaya calisiyo.Ama yabancilarin cocuklari yemin ederim buyuk insan gibi ya.Yok bence bu kadar duskunluk bu kadar alaka cocuklari daha hircin yapiyo

Ah Kizlar Ya Bende De Var Ayni Dert
Tuvalete Bile Zor Gidiyorum
Nasil Aliştiricam Bilmiyorum
Birakayim Ağlasin Diyorum
Mosmor Kesiliyor...

Valla canim ben burda simarik arsiz bir bebege raslamadim yabancilarda.Inan bana bir magazaya gitsek bir cocuk feryat figan bagiriyor ortaligi birbirine katiyorsa hepsi Turklerin cocuklari.Devamli ilgiden her dediklerini yapmaktan cocuklar artik aglayarak herseyi yaptirmaya calisiyo.Ama yabancilarin cocuklari yemin ederim buyuk insan gibi ya.Yok bence bu kadar duskunluk bu kadar alaka cocuklari daha hircin yapiyo

kesinlikle sana katiliyorum hele en uyuz durum annelerin elinde tabak cocuklar gezerken peslerinden yemek yedirmesi burda daha masa haricinde yemek yiyen cocuk yoktur biz kendimiz bu hale getiriyoruz evet tabiki onlar canimiz sevmemiz sart ama onu yetistirmekte cok onemli dunyayi onun etrafina kurarsak gercek hayata gectiklerinde cok zorlanirlar kurallarimiz olmali ama malesef uygulamamiz kotu benimkiz kardesimin oglu yemek yemezdi tabak elinde dolasirdi yok kirk nazla yedirirdi 3saat anneye eziyet en sonunda dr goturdu dr ac birak inadini kir ama sakin tutumunu degistirme senile oynar dedi hakikaten inatla yemedi agliyor ama kardesim dayandi 2 3 gun sonra inadi kirildi adam gibi mama sandalyesine oturdu ne versen itirazsiz yemeye basladi simdi krese gidiyor ve o masa haricinde elinde yemek yemez ,yemek secmez ogretmeni bile bayiliyor ama o alistirana kadar ki 2-3 gun zor gecti.Bazi seyler bizim elimizde sanirim

benımkıde aksam 6 dan 10 kadar oyle gunduzlerı emdıkten sonra gazıda cıkmıssa ana kucagında emzığiyle etrafı seyrederek uyuyor
gazı cıkmayınca kucagıma mecburen alıyorum
doktorum zaten bır bucuk saatte bır emzıreceksın dedı saatle ...yoksa daha fazla gazı olur...

aksam 10 kadar kucagımda oyalanıyor sonra yatagına bırakıyorum ..alıssın dıye...

bebegıme sallamayı hıc öğetmedım

Bence en doğrusunu yapmışsına.s
Ama düzenin bozulmamasına çok dikkat et eşin yada ailenden başkaları düzeni bir bozarsa bir daha ağlama süreleri uzuyor.
Böyle devam ederse çok güzel uyku düzeni olur,uykusunu aldığı için keyifli
keyifli olduğu zamanda daha enerjik ve öğrenmeye açık oluyor.
sağlıkla büyüt bebeişinia.s.

benımkıde aksam 6 dan 10 kadar oyle gunduzlerı emdıkten sonra gazıda cıkmıssa ana kucagında emzığiyle etrafı seyrederek uyuyor
gazı cıkmayınca kucagıma mecburen alıyorum
doktorum zaten bır bucuk saatte bır emzıreceksın dedı saatle ...yoksa daha fazla gazı olur...

aksam 10 kadar kucagımda oyalanıyor sonra yatagına bırakıyorum ..alıssın dıye...

bebegıme sallamayı hıc öğetmedım

Zaten canim cocuklarda suc yok bizlerde suc var.Bak sen sallamamissin hic bilmiyo cocuk haliyle aramiyo.Bende ogretmedim gece 10 oldumu yatagina koyuyorum yukari uyuyo ama gunduzleri devamli kucak istiyo_Onada annemler burdaydi annem alirdi babam alirdi esim ben derken kucaga alisti cocuk.Simdi tek basimayim nasil yetiseyim hem ev hem esim hem cocuk kac parcaya boluneyim.O yuzden yavas yavas kucaktan sogutmaya ve duzenli bir sekilde uyutmaya basladim.Uyumadigindada almiyorum mizildaniyo ama olsun sonra susuyo etrafi inceliyo.

X