Ksa dnem Askerlik...

askerde acemi eğitiminin sonunda düzenlenen, sonrasında usta asker olunan tören.

yemin edecek askerler silah arkadaşlarıyla beraber üzerinde türk bayrağı ve tüfekler olan uzun masaların yanına uygun adım yürüyerek gelip komutanın talimatıyla bir ellerini bayrağın üzerine, diğer ellerini arkadaşlarının beline koyarak yüksek sesle şu yemini ederler:

"barışta ve savaşta,
karada,
denizde ve havada
her zaman ve her yerde
milletime ve cumhuriyetime
doğruluk ve muhabbetle hizmet
ve kanunlara
ve nizamlara
ve amirlerime itaat edeceğime
ve askerliğin namusunu
türk sancağının şanını
canımdan aziz bilip
icabında vatan,
cumhuriyet ve vazife uğrunda
seve seve hayatımı feda eyliyeceğime
namusum üzerine
and içerim"

:kedi:

alkisalkisalkis harika canım ya bende videoda izlemiştim cuma canlı canlı izlicm

canım önce böyle duygulu şiirler okunuyor.. sancak getiriliyor insanlar ayakta

selamlıyor ... sonra komutanların üst rütbelilerin konuşmaları oluyo orda olmayanların da

mesajları okunuyor.. daha sonra bir yemin var işte askerler hep bir ağızdan onu okuyorlar..

bu sırada da ellerini masanın üstündeki silaha koyuyorlar. sonra yine bir kaç şiir ve tören

bitiyor canımm.. askerini tanımama olasılığın da yüksek hepsi aynı kıyafet aynı şapka

aynı boy :) gibi duruyorlar uzaktan..

bişey olmuyor çilekçim türküler eşliğinde yemin ediliyor sen dikiliyorsun o kadar

teşekkürler kızlar..opuyorumnanaktan

askerde acemi eğitiminin sonunda düzenlenen, sonrasında usta asker olunan tören.

yemin edecek askerler silah arkadaşlarıyla beraber üzerinde türk bayrağı ve tüfekler olan uzun masaların yanına uygun adım yürüyerek gelip komutanın talimatıyla bir ellerini bayrağın üzerine, diğer ellerini arkadaşlarının beline koyarak yüksek sesle şu yemini ederler:

"barışta ve savaşta,
karada,
denizde ve havada
her zaman ve her yerde
ve kanunlara
ve nizamlara
ve askerliğin namusunu
türk sancağının şanını
canımdan aziz bilip
icabında vatan,
namusum üzerine
and içerim"

o okurken bende okuycam kaydirigubbakcemile kaydirigubbakcemile3

ne güzel gidiyosunuz kızlar
sizinkiler yakın yerde mi?
bizde dua ediyoruz ki k.peder rahat gidip gelsin uçakla gidecek bide sis ve tipi olacakmış o gün.
inşallah rahat gider gelir
nişanlım evci çıkacak kısmetse cuma günü. 3 gün öğretmen evinde falan kalırlar herhalde.
pazar saat 17 de birliğine dönecekmiş :Saruboceq:

Son düzenleme:
bizde dua ediyoruz ki k.peder rahat gidip gelsin uçakla gidecek bide sis ve tipi olacakmış o gün.
nişanlım evci çıkacak kısmetse cuma günü. 3 gün öğretmen evinde falan kalırlar herhalde.

benimki yakın canım ben istanbul o tekirdağda 1,45 dk yol.evci çıkıcak eve gelicek inşallah 3 gün rahatız.dün akşam haberlerde izledi yağışlar yurdu terkediyomuş kaydirigubbakcemile3
çok şükür kar yağar diye çok korkuyorum nasıl giderim yağarsa diye düşünmekten her gece rüyalarımda kar topu oynuyorum :eek:

"barışta ve savaşta,
karada,
denizde ve havada
her zaman ve her yerde
ve kanunlara
ve nizamlara
ve askerliğin namusunu
türk sancağının şanını
canımdan aziz bilip
icabında vatan,
namusum üzerine
and içerim"

canım benim yarimde erzurumda ama ben yemin törenine gidemiycem çok uzak diye istemiyor.nasıl oralar

canım benim eşim ankara çok şükür yakın sayılır bi aksilik çıkmazsa yemin törenine gitcem çok özledimmm çokkk senağlama

benimki yakın canım ben istanbul o tekirdağda 1,45 dk yol.evci çıkıcak eve gelicek inşallah 3 gün rahatız.dün akşam haberlerde izledi yağışlar yurdu terkediyomuş kaydirigubbakcemile3
çok şükür kar yağar diye çok korkuyorum nasıl giderim yağarsa diye düşünmekten her gece rüyalarımda kar topu oynuyorum :eek:

ne kadar şanslısın istediğin zaman çarşı izninde göreceksin hasret biraz olsun azalır dimi

inşallah yağmaz ayyy evet hava acacakmış cok yakınsınız canım yaa maşallah :nazar:

ne kadar şanslısın istediğin zaman çarşı izninde göreceksin hasret biraz olsun azalır dimi

yok tatlım aaslında bakma böyle de çok zor.gittiğinden beri her hafta sonu gördüm ama bi defa c.tesi günü gittim pazar günü bitmek bilmedi.bilmezmisin insan oğlu doyumsuz hep daha fazlasını ister aynı o duruma geliyo.bırakıp gelmek çok zor.ablasına anlatıyomuş telefonda gittiği anda özlüyorum yine diyomuş.
tabiki çok şükür hiç görememekten iyi ama as kaza bir hafta sonu gidemediğimi düşün işte o hafta hepinizinkinden zor geçer benim için.
yani hasretlik bu, askerlik bu aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık işte

inşallah yağmaz ayyy evet hava acacakmış cok yakınsınız canım yaa maşallah :nazar:

zaten ordaki kısa dönemler her hafta görüştü ailesiyle görseniz altın günü gibi oluyo ziyaretçi alanı :KK70: kekler börekler sarmalarkaydirigubbakcemile3

canım benim eşim ankara çok şükür yakın sayılır bi aksilik çıkmazsa yemin törenine gitcem çok özledimmm çokkk senağlama
ya kızlar ne güzel yakınmış sizinkiler ne şanslısınız
canım benim yarimde erzurumda ama ben yemin törenine gidemiycem çok uzak diye istemiyor.nasıl oralar
cnm ben erzurumda değilim. istanbuldayım.
hem uzak hem bir sürü masraf hemde hava şartları pek iyi değil erzurumda
ben hep tv de görüyorum erzurumu tipi var hergün kar yağıyo
ne bilim ya zordur oraya gitmek. neyse şansımıza artık sağ salim gelsinlerde:Saruboceq:
bu arada allah kavuştursun.
hangi askeriyede acaba seninki
bnmki palandöken eteklerindeki askeriyedeymiş hava savunmada

biizm bu cuma belli olacakmış usta birliğin nereye düşeceği...

2 tane kötü yer varmış 3 tane iyi

hele bir tanesi alanyaya çok yakınmış cennet diyorlarmış hem sıcak hem güzel

diğer kötü olan 2 yer dağın başı dondurucu soğukmuş şekerler

merakla bekliyoruz

sizin ne zaman belli olacak

bir de benimki hergün arıyor 2 kere.. uzun dönemler baştan çok gıcıklık yapmışlardı banyoya sokmamışlardı bunları 2 hafta yıkanmamış hiç. şimdi düzeltmişler arayı dün dışarıdan dürüm söylemişler bizimkiler için. telefonlarını da kullandırıyorlarmış... dün kendi hattından aradı konuştuk bedava...

bu arada bu ay çok pis girecek bana fatura ya hep ben arıyorum yandık

merakla bekliyoruz

bir de benimki hergün arıyor 2 kere.. uzun dönemler baştan çok gıcıklık yapmışlardı banyoya sokmamışlardı bunları 2 hafta yıkanmamış hiç. şimdi düzeltmişler arayı dün dışarıdan dürüm söylemişler bizimkiler için. telefonlarını da kullandırıyorlarmış... dün kendi hattından aradı konuştuk bedava...

benimde uzun dönem ama şubatta belli olcak ilarzucum senin eşin 331. dönemde mi gitti yoksa daha önce ki dönemmi

merakla bekliyoruz

bizimkide yemin töreninden 2-3 gün sonra belli olcakmış sanırım.
nişanlım 3 hafta bekledi banyo için.tadilattaymış denetim yüzünden sivil birine vermişler ihaleyle tadilatı oda geç tamamlamış oyüzden.uzun dönemler dağda tatbikattaydı o yüzden yeni geldiler bi zorlukları olmadı bizimkilere.walla en az 1 kere enfazla 3 kere ardı günde bu zamana kadar bundan sonra allah kerim.zaten çağrı atıyo ben arıyorum giderken hattını bana bırakmıştı sabit hatlara bedava olan bi hat aylık 55 tl fatura sabit gelio.
gerçi bankamatik kartı bende ordan da yatırabilirim faturaları ama pek para harcamayı sevmediğimden tel faturası sıkıntı olmuyo banakaydirigubbakcemile3

benimki değişmiyo aynı yerde kalıyomuş

benimki çerkezköy yazıyodu açıklandığında çerkezköye teslim oldular acemi birliği için saraya götürdüler usta birliğinde çerkezköye geliceksiniz demişler.ama daha önceki senelerde çorluya gidende olmuş çatalcaya gelende.eğer çatalcaya gelirse 30 dklık yol olcak aramızdazemuszemus

benimki çerkezköy yazıyodu açıklandığında çerkezköye teslim oldular acemi birliği için saraya götürdüler usta birliğinde çerkezköye geliceksiniz demişler.ama daha önceki senelerde çorluya gidende olmuş çatalcaya gelende.eğer çatalcaya gelirse 30 dklık yol olcak aramızdazemuszemus

inşallah çatalca olur canım yaaa.. :) her haftasonu çıkarsınız ne güzel..

ben yimeğe gidiom acıktım .. görüşürüz canlarım..

X