Kronik vajinal mantar

Sultanburak

Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2022
22
1
29
Merhaba bir yılı aşkındır bu mantar iletiyle uğrasiyorum gecmek bilmiyor tam gcti diyorum antibiyotk kullaniyorum başa sariyor lazer,ozon tedavisini duydum 20 binden kapi acıliyor butcem yetmiyor borik asit duydum onu denemk istiyorum birde candida diyeti varmis ikisi tek yeterli olur mu bilmiyorum anne olmk istiyorum daha önce 18 haftalik bir kaybim var ztn bu enfeksiyon olayini aşmadan gebe klmk istemiyorum
Lazer.ozon disinda bunu aşmis olan istanbulda doktor varsa önerinizi isterim capayi önerdiler blki ypiyo orasi dediler sansimi denicem doktor önerisi varsa bekliyorum. Tesekurler

Antibiyotik kullandığınız için mantar oluyorsunuz
Mixovul fitil vermişti doktorum. O bana çok iyi geldi.
Sonrasında da asla sabun şampuan sürmedim özel bölgeme. Onlar da mantar yapıyor. İntim yıkama jeli aldım onu kullanıyorum oranın ph dengesi için uygun.

Hic bir sey surmuyorum evet antibiyoktkte etkliyo ama kullamadm dönemlrde de oldu esli tedavide yapildi kilotlarimi 90 derecede yikyorum birde ütuluyorum asla ragly disnda ped pecete vs kullanmiyirm disarda tuvalete girmemeye özen gösteriyorum ama iste şasirdim kldim

Ben düzenli olarak vajinal flora düzenleyiciler kullanıyorum. Ancak böyle yenebildim. Standart mantar tedavisini olduktan sonra haftada 2 3 kere kullanmam gereken bir fitil önerdi doktorum. Böylece faydalı bakterileri yüksek tutuyorsun, mantar oluşmamış oluyor. Tabi öte yandan da pamuklu iç çamaşırı giyip, giymeden önce de ütülüyorum. Ve vajinal bölgeye sabun gibi zararlı ürünler değdirmiyorum sadece su ile detaylı temizlik yapıyorum. Bu şekilde kurtuldum

Doktorunuz adi ne önerebilir misnz tesekurler

Merhabalar geçmiş olsun, bende benzer şeyler yaşadım yaşıyorum. Eşimizde taşıyor mu onun testi nasıl yapılıyor acaba bilgi verebilir misiniz bana da
üroleji uzmanina gidicek sperm külturu testi yapiliyor esimin uroloji doktoru anlatmisti bi hastasi kadin surekli oluyormus meğerse esinin sperminde varmis o yuzden tekrarliyomuş ams bnm esimde cikmadi bi üroloji uzmanina gitsn esinz yardimci olurlar

Ara ara ben de hala flora düzenleyiciler kulanıyorum probiyotik ve bağışıklık için beya glukan kullanıyorum. Stresi de azaltıp şekeri minimuma indirin. Hijyen konularını biliyorsunuz zaten. Nerdeyse bitti. Her yolu denedim bir süre sonra zamanla azalıyor daha sonra da bitiyor. Kronik vakalar daha uzun vadeli tedavi istiyor. Borik asit ben de yakma yaptı(eczane hazırlamıştı) kullanamadım lattawin yakma yapmıyor içinde başka vitaminlerde var deneyebilirsiniz. Özellikle tetiklediği zamanlar.

Latavin kullandim daha önce borik asiti denemedim bklm suan reglym bitsin doktor arastryorum

Teşekkür ederim

Durumunuz nedir yenebildiniz mi hastaligi

Durumunuz nedir yenebildiniz mi hastaligi
Capaya gittim antibiyotk kulanim sonrasi idrar yollarin iyice enfeksiyon olmuş yogun bir tedavi surecinden gectim esimede ilac verdiler adet snrasi tekrarlar gibi oldu latawin kullandim suanda vagi flora aldm ama iliskide sknti yasadim yarin tekrar kontrole gidicm bklm diyete girdim birde mumkun olduğunca şekerden uzak duruyorum halen deniyorum anlicaniz :)

Benzeri bir durum bende yaşadım öncelikle hametan krem çok iyi geliyor mantar için değil ama o semptomları azaltır ve mantardan kurtulmak için size tavsiyem yanlış iç çamaşırı kullanmamaniz yani o bölgeye yapışan değil de biraz daha bol beyaz renklerde ve pamuklu olcak bazı kişiler görüntüsünden dolayı pek tercih etmiyor ama en iyisi o iç çamaşırı ben iç çamaşırı cekmecemi degistirerek kurtuldum bence deneyin ve kefir tüketin düzenli olarak

Bende her adetten sonra kaşıntı beni maf ediyordu akıntı afedersin ama akıntıdan gunde en az 3 kere iç çamaşırı degistiriyordum yoğunluğu çoktu sonra bu ilaçları kullandım düzenli aynı saatte özellikle fitili krem günde 3 diyordu galiba ben 4 5 uyguladım artık dayanamıyordum bir yere gitmek istemiyordum kasintidan sonra eşimle beraberlik öncesi ikimizde yıkanıyor temizliğe dikkat ettik daha çok ve doktor bana asla sabunla değil saf tek su ile yika dedi ve çok şükür rahatım o zamandan beri birşey duydum kullanmadım hiç ama orayı yıkamak için eczaneden sabun tarzımı losyon tarzımı ne birşey varmış iyi geliyormuş doktor sabun felan kullanma değince gerek duymadım gectide zaten ve birde iç çamaşırları kaynatma şansın varsa kaynat ütüle

Eklentiler

• Screenshot_2024-01-15-06-53-35-248_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 47
Selamlar bende sizinle aynı şeyleri yaşadım çok korkuyorum geçmek bilmiyor diyette yaptım ama olmuyor benimki biraz fazlaca ilerledi sanırım akıntım artık koyu sarı kahverengiye dönüyor lekelenme oluyor. Hiç böyle değildi artık durduğum yerde içinde acı oluyor bende bebek istiyorum ama geçmiyor bir türlü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…