Kromozom tahlili yaptıranlar YARDIM...

Elif26

@şkısın@ @şık
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
606
11
Bugün kocaeli üniversitesinde doktora gittim.3 düşüğüm oldu bugüne kadar.Bazı tsetler yapılacak eğer testlerde birşey çıkmazsa kromozom tahlilleri yapılacak dedi.Eğer kromozomlarda bozukluk çıkarsa yapılacak bişey kalmaz dedi ve moralim çok bozuldusenağlama
Aranızda kromozom tahlilleri yaptıranlar varmı sonucu öğrenmem nekadar zamanımı alır.
eğer gerçekten hata varsa hiç anne olamıycakmıyımsenağlama senağlama senağlama

canım dur hemen korkma düşüklerinin bir çok sebebi olabilir.hele bir herşey araştırılsın eğer gerçekten sorun kromozonlardan kaynaklanıyorsa tüp bebekle çocuk sahibi olabilirsiniz diye biliyorum.hem sorun eşinin kromozonlarındanda kaynaklanıyor olabilir.dediğim gibi önce detaylı bir araştırma yapılsın.tıp çok ilerledi.sonuçta 3 kez hamile kalabilmişsin demekki bunda bir problem yok.umarım bir sonraki hamileliğinde bebeğini kucağına alırsın canım.

bu arada şüko diye bir arkadaşımız vardı.3 tane düşükten sonra kan pıhtılaşması sorunu olduğu anlaşılmış ve şu anda 4. bebeği kucağında.umarım sana moral olur.

Teşekkür ederim canım.Ben olayın en kötü yönünüde düşünüyorum elimde değil.Eğer sorun varsa tüp bebek yapılabiliyorsa o bile umut benim için....Valla moral oldun canım...

Son düzenleme:
Elif26 mrb, biz de kromozom anomalisi testini yaptıracağız. Ama dr umun dediği, test olumsuz çıksa dahi sağlıklı gebelik yaşama şansın yine var. Aslında o testi de yaptırmanın sanki pek bi anlamı yokmuş gibi, ama en azından nedeninin o olup olmadığını öğrenmiş oluruz. Hayırlısı canım hepimiz için...

elifcim kan pıhtılaşması gebelikde en büyük problem?
sende de bu olmasın..

elifcim kan pıhtılaşması gebelikde en büyük problem?
sende de bu olmasın..

Bunuda tahlilleri yapılıyor canım.Umarım kanpıhtılaşmasıdır.Sende de var sanırım iğne kullanacağını yazmışsın.Doktorum bana damar tıkanıklığı yaşayıp yaşamadığımı ve varislerim olup olmadığını sordu ama bende bunların hiçbiri yok olması şartmı peki...

ewet canım aslında bu testleri yaptırmanın pek anlamı yokmuş kendiside böyle söyledi ama nedenini öğrenmiş oluruz dedi.Bana eğer %20lik şans bile verse ben bu şansımı zorluycam canım.umarım senin tahlillerinde olumlu çıkar...

canım benım oncelıkle gecmıs olsun benımde 3 dusugum oldu tahlıller yapıldı sukur bısey cıkmadı kotu dusunme hemen ben 15 gun ıcınde aldım sonucları pzt dıger tahlılerı yaptıracaz ıste ınsan dusunmeden edemıyo mevlam hayırlısını versın ıns tez zamnda saglıcakla bebıslere kavusuruz senııkı kac haftalıkken dusuyo canım

canım çok geçmiş olsun aynı dertten müzdaribiz benimde iki kürtaj iki düşügüm oldu ne keadar gereken tehlil varsa yaptılar rabbime hamdolsunki temiz çıktı enson kromozon testi istedi doktor kadın oturmalarını bilirsin işte orada bunun konusu açıldı bazı arkadaşlar kulaktan dolma şeyler anlattı ve kafamı karıştırdılar bende kromozon testi yaptırmaktan korktum hemen doktoruma danıştım hayır dedi herşeyin oldugu gibi bununda bir tedavisi var dedi eger degerler düşük çıkarsa dedi içim rahatladı ama şimdi doktorumu degiştirdim o hastnede bagkur felan az geçiyordu vs şimdiki doktorum yapılmış tahlillerime baktı ve kromozon testini gerek görmedigi için yaptırmadım sakın kafana takma önce gerekenleri yaptır sıra ona gelsin bakalım ama herşeyin bir tedavisi çaresi vara.sa.sa.sa.s.

Saol canım sanada çok geçmiş olsun.Benim düşüklerim ilk 5 haftada oldu kürtajı 8. haftada olmuştu...

bende yaptırdım ege üniversitesinde hiçbişiyy çıkmadı canımm sonuç 15 günde belli olmuştuu hemen ümitsizliğe kapılmaa canımm inşallah kötü bişey çıkmaz

bayan merak, kromozom anomalisi çıkarsa tedavisi neymiş ki biliyomusun? paylaşırsan sevinirm..

bayan merak, kromozom anomalisi çıkarsa tedavisi neymiş ki biliyomusun? paylaşırsan sevinirm..

bildigim kadarıyla kromozon testi hormon kontrolu oluyor yani testin sonucunda hormonların düşük çıkarsa hormon dengeleyici düzenleyici ilaçlar var onunla oluyor canım yani tedavisiz degil önce gereken testlerini yaptırdınmı canım:uhm::1hug:

benim hormon ve diğer testlerim hepsi normal,
sadece pıhtılaşma ve kromozom testini daha yaptırmadık...
ama bana söylenen pıhtılaşma için iğne kullanılıyo(ben kullanmıştım),
kromozom anomalisi çıktığında malesef bişey yapılamıyo...sonuçta genetik bişi olmuş oluyo
sadece gebelik deniyosun, ya tutarsa
Umarım kimsede sorun çıkmaz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…