Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Kritik soru: Maybelline köpük fondotenmi, affinitone fondötenmi?

rockergirlml

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2011
57
1
Arkadaşlar sizce hangisi neden?
Köpük fondotenin bir avantajı cilde nefes aldırıyor diye aklım onda kaldı. Sizce hangisi?

Arkadaşlar sizce hangisi neden?
Köpük fondotenin bir avantajı cilde nefes aldırıyor diye aklım onda kaldı. Sizce hangisi?

yağlı cilt de köpük fondeten başarılı kapatıcılığı iyi eğer sorunlu sivilceli ve yağlı bi cildin varsa olabilir
üstelik cilde nefes falan aldıracağını sanmam kıvamı pudralı gibi normal su bazlı olanlara göre daha yoğun
burada cevap arayacağına cildine en uygun olanı deneyerek alman daha doğru

yağlı cilt de köpük fondeten başarılı kapatıcılığı iyi eğer sorunlu sivilceli ve yağlı bi cildin varsa olabilir
üstelik cilde nefes falan aldıracağını sanmam kıvamı pudralı gibi normal su bazlı olanlara göre daha yoğun
burada cevap arayacağına cildine en uygun olanı deneyerek alman daha doğru
Tamam teşekkürler sanırım affinote alıcam :)

cildin yağlıysa sakı maybeline alma benim sivilcelerimi daha da arttırmıştı yani cilde hava aldırdığı falan yok..

Benim cildikm karma, ilk çıktığından beri affinitone kullanıyorum. Hiç sivilce olmadı. Çok duru bir görünümü var. Ama mousse olanı denemedim, denemeyi de düşünmem çünkü bana hani şu eskiden annelerimizin kullandığı pata krem föndötenleri hatırlatıyor. Kalıp gibi daha yoğun bir yapısı var. Sıvı fondötenlerin ise bir damlasıyla neredeyse bütün yüzümü renklendiriyorum. Affinitone dan çok ama çok memmunum asla değiştirmem. Zaten blog sahibi kullananlar da hep en pahalı fondötenlerden bile iyi diyorlar. Katılıyorum.

Benim cildikm karma, ilk çıktığından beri affinitone kullanıyorum. Hiç sivilce olmadı. Çok duru bir görünümü var. Ama mousse olanı denemedim, denemeyi de düşünmem çünkü bana hani şu eskiden annelerimizin kullandığı pata krem föndötenleri hatırlatıyor. Kalıp gibi daha yoğun bir yapısı var. Sıvı fondötenlerin ise bir damlasıyla neredeyse bütün yüzümü renklendiriyorum. Affinitone dan çok ama çok memmunum asla değiştirmem. Zaten blog sahibi kullananlar da hep en pahalı fondötenlerden bile iyi diyorlar. Katılıyorum.

Mousse için köpük fondoten diye gözenekleri tıkamıyor diolardı ama bence bu yogun yapısından dolayı artık fikrim değişti :))
Peki sen affinoteyi yüzüne renk vermek için mi kullanıyorsun ? Bende kapatmak için değil güzel ışıltılı bir renk versin istiyorum.
He birde haftada kaç kere kullanıyorsun mesela? Ve her akşam neyle temizliyorsun :)

ben affinitone aldım aslında sevdim fondoteni kullanımı kolay rengide yüzüme uydu ama parlama yapıyor ve elimi yüzüme götürdüğümde bulaşıyor hemen :/ :/ o yüzden köpük fondotenden almayı düşündüm ama kararsız kaldım kimisi hafif diyor kimisi çok yoğun :KK70: ya da pudra mı alsam napsam bilemedim ki :KK70:

X