KPSS için dershaneye gitmek gerekli mi?

Bölümün ne ? Eğer KPSS de alan sınavına gireceksen ve alanın matematikle alakalı ise sadece alana gitmelisin. Yok sözel ile alakalıysa gitmene gerek yok. Şu an internette tonlarca güzel videolar var ben gky ve eğitim bilimlerini internet bitirmiş sadece alan için dershaneye gitmiştim. Ve atandım

DIyetisyenim. Sadece GK ve GY var

Hayır gerek yok ben de dersaneye yazıldım ama pandemi olduğu için gidemedim. Hiç de bir kaybım olmadı 2 tane çocukla her fırsatta soru çözüp tek seferde kazandım, içsel motivasyonunuz sağlayın başarırsınız.

Matematik için neler yapmam lazım var mı farklı yöntem. İşletme mezunuyum şansım az bölüm mezunu çok düz memurluk puan yüksek isteniyor

Matematik için neler yapmam lazım var mı farklı yöntem. İşletme mezunuyum şansım az bölüm mezunu çok düz memurluk puan yüksek isteniyor
Benim de matematik sıkıntılıydı o yüzden yazılmıştım dershaneye. Yapabildiğim konulara odaklanıp soru kaçırmamaya özen gösteriyordum. En çok problemler çıkıyordu ben de bütün problem tiplerini ezberlemiştim. Hangi soru tipi nasıl çözülür ezberlemiştim. Bir de mantık sorularına önem vermiştim. Antrenmanlarla matematik kitabından çalışıp soru çözüm videolarını izlemiştim. Yapabildiğin konulara odaklan kafanın bastığı ünitelere asıl bütün derslerde. Az yanlış yapmaya çalış. Ben önlisans kpss girdim. 30 matematik çıkıyordu, 14 tane işaretledim 1 tane yanlışım vardı.

Çocuk yaştan beri gitmiş biri olarak söylüyorum kesinlikle hayır. Ben gygk+eğitim bilimleri+alan sınavına giriyorum. Sadece alan için gitmiştim hiçbir faydasını göremedim. YouTube videolarinda izleyerek bolca deneme soru çözerek hallettim her şeyi. Bana tek faydası ders çalışabileceğim rahat bir alan saglamasiydi.

Bende girdim 2 çocukla 70 aldım daha çok eksiğim olmasına rağmen bu yıl da üniversite sınavına çalışıyorum evde gayette güzel gidiyor bence dershane para tuzağından başka bir şey değil benim görüşüm çünkü nette YouTube de o kadar güzel anlatan hocalar varki ne ararsan gerisi sana kalıyor çoluk çocuk yoksa bekarsan disiplinli ve gayretli programli olman gerekiyor bence evde çalış çabala daha da arttırırsin puanini inşallah bu arada ne olmak istiyorsun ?

Bölümünüz nedir

Bu tamamen sizin çalışma yöntemlerinizle ilgili.Ben ilk yılımda gitmiştim ama dinleyebilen bir insan olmadığım için pek verim alamadım.Bireysel çalışmayı seven bir insanım,dershane ortamı bana göre olmadı ve atanamadım da zaten.2.yıl dershaneye gitmedim,ama dershanenin çizdiği çerçeveden nelere çalışmam,neye daha önem vermem gerektiğini bilerek çalıştım.Herkes denemeye girmek gerektiğine inanır ama ben denemeden kötü yapınca çalışmayı bırakma eğiliminde olduğum için 1 kere bile denemeye girmedim.2. yıl yüksek bir puanla atandım.
Kendinize en iyi neyin geldiğini siz bilirsiniz.Herkes gidiyor diye gitmenin anlamı yok.

Türkçe öğretmeniyim. Evde disiplinli, düzenli bir şekilde başarırsınız bence. Ben KYK’de rezil bir ortamdayken başardım üstelik. İnternet derya deniz vatandaşlık vb hep video izlerdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…