Makyaj Ürünleri Kozmetik Ürünlerimizin Düzeni ve Yerleştirilmesi ?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Sedef1

Benim hala umudum var..!
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2010
595
1
Merhaba arkadaşlar
Bayan oldugumuz için haliyle bir cok kozmetik ürünümüz mevcut oluyor, ve bunların düzeni yerleştirilmesi saklanması konusunda bilgilerinize ihtiyacım var.
Bir cok kozmatik ürünüm mevcut ama evimiz küçük oldugundan ve hem ablamın hem benimkiler derken karman corman bi hal alıyor ve düzen bozuluyor.
Siz kozmetik ürünlerinizin düzenini nasıl sağlıyorsunuz, masadamı cekmedemi yokda banyo dolabinizdami duruyor.
Bu başlıkta kozmetik ürünlerimizin resimli düzen yerleşim paylaşımlarını yapmak istiyorum, sizde katılırsanız bana ve diğer arkadaşlara fikir verirseniz cok sevinirim..
Güzel paylaşımlar dilerim.. (

Son düzenleme:
Benim de küçük bir odam var ve çok fazla kozmetik ürünüm var. Daha doğrusu ürünlere düşkünlüğüm var. :) Öncelikle biraz vakit ayırman gerektiğini bilmen gerekiyor :) Ben 4 çekmeceli bir şifonyer aldım. Her çekmecesine, aynı statüde olan ürünlerimi yerleştirdim. Mesela, en üst çekmeceye farları, bir altındakine rimelleri ve rujları ( rimeller bir kutuda, rujlar bir kutuda), bir altındakine takılarımı ve en son çekmeceye de pamuk ve aplikatör tarzı araçlarımı koydum. Parfümlerim için de 2 katlı, içe gömük sehpa tarzında birşey gördüm mobilyacıda (fazla yer kaplamıyor ve çok eşya topluyor:) ) onu aldım. Parfümlerimi, kolonyalarımı, losyon ve kremlerimi vb. bunun içine düzenlice gruplayıp yerleştirdim. Bu tarz basit ve biraz mantık yürüterek yapılan bir düzenleme de hayatımı çok kolaylaştırdı odamda. (Kıyafetlerim için de aynı gruplama yöntemini kullandım:) ) Sana da bu tarz bir düzenleme tavsiye ederim. :)

Teşekkür ederim :)
Kıyafetlerim ayakkabilarim konusunda cok düzenli ve titizimdir bende, düzene akit ayirmayi severim. Sizin gruplandırmaniz cok mantıklı gözüküyor bende bu şekilde düşünmüştüm zaten. Ama şuan nişanliyim ve bu evde ablamla aynı odada kaldiğimiz için şifonyer alma gibi bi durumum yok, nasipse evlenince :))
Büyük bi kitaplıgım var, 1 rafını parfüm krem kozmetik olarak kullaniyorum, ama dağınık geliyor gözüme hoşuma gitmiyor o görüntü maalesef. 3 çekmeceli minik bi dolabimiZ var 1. Çekmeceyi toka, 2. Çekmeceyi taki, 3. Çekmeceyi ise ped pamuk tarzı şeyleri koydum. Ama evimiz küçük maalesef tıkış tıkış gözüküyor gözüme ve ablam Cook dağıtıyor :))
Tekrar bi düzene sokmam gerekiyor biraz toparlayinca fotosunu çekip yollarım. Sizde foto çekme imkani bulursanız düzeninizi eklermisiniz. :)

Nişanlıysan sana önerim; ablanın ürünleriyle kendi ürünlerini ayır ve kendininkileri bir ya da 2 çekmecede gruplayıp toparla. Kozmetik satan yerlerden ya da büyük marketlerden extra olarak orta boy ya da büyük boy kutular alıp onların içerisinde de toparlayabilirsin. Mesela ablanla ortak olarak kullandığın ürünleri de o kutularda toplayabilirsin. Ablana da; "Evlenirken toplamak sorun olmasın, o heyecanla bir de bununla uğraşmak istemiyorum diye ayırdım ürünleri abla, istediğin zaman alıp kullanabilirsin" dersin, ablanın da kalbi kırılmamış olur ya da alınganlık yapmaz. :) Fotoğrafı şimdi paylaşamıyorum ama ilk fırsatta paylaşırım burada :)

Kendi ürünlerimi ayırdım zaten ortak kullandıklarımız var birsürü onları toparlamak güç
Ablam o konulara takılmaz zaten,
Kutu fikri benimde aklımdan geçti özelikle bölmeli tarzda kurular olursa daha iyişime yarar sanırım..
Bilgilendirdiğin için teşekkürler canım, bekliyorum paylaşımlarını (

Kızlar düzenlerimizi, kozmatik ürünlerimizi paylaşalim lütfen :))

Son düzenleme:
Benim 4 tane makyaj çantam var banyodaki dolabımda duruyorlar. Birinde ojelerim,birinde fondöten pudra allık gibi yüz ürünlerim,birinde ruj, göz kalemi rimellerim diğerinde de fırçalarım var. Hepsini temizleyp düzenlice koyuyorum hiç fazlalık yapmıyolar :)

Çantalarda dağınık olmuyormu canım, yada kolay dağılmıyormu gerçi tüzenleyip koyunca sorun olmaz ama cabuk dağılır gibime geldi (
Fotoraflama imkanın varmı canım bu konuya bu aralar cok taktım, farklı düzenler ariyorum kendime (

canım şöyle altı geniş benim makyaj çantalarımın :

ojeler zaten sorun olmuyo, diğerlerinde düz tabanlıları alta koyuyorum far ,ruj paletleri, pudraları falan yani.. hiç bozulmuyo valla senelerdir böyle yapıyorum , odamda olunca biri orda biri orda ne aradığımı bulamıyorum banyo dolabının nerdeyse hepsi bana ait , makyaj temizleyicilerim peelinglerim toniklerim hepsi orda çok rahatım duştan çıkar çıkmaz her şeyimi halledip üstümü değiştirip çıkıyorum hemen :)

Anladım canım kullanışlı olsa gerek
Dolabım cok yok malesef ve banyomuzda büyük değil, inşallah evlendiğimde kendi evime nasip olur böyle ayrıntılı düzenler (

aslında tamamen yaratıcılığa kalmış, ama ikea'da bu tarz dekorasyonla ilgili aradığın her şeyi bulabilirsin, bir çok farklı makyaj masası veya depolama ürünü var. ben şu tarz bir şey kullanıyorum, daha genişi ve içi bölmelere ayrılmışı, üstü böyle cam.. resmi fikir olsun diye alıntı yaptım.

Eğer büyük makyaj çantaları yeterli olmuyorsa
çekemecelerinden 1-2 tanesını makyaj malzemelerın için
kullanabılırsın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…