Makyaj Ürünleri Kozmetik çalışanları

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

cemre25

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2009
1.681
18
Öncelikle söyleyeyim buna benzer bir konu varsa özür dilerim.

Denerlerken söylüyorum fazla sürmeyin diye palyoçaya çeviriyor bazıları.

Diyelim beğenmediniz almayacaksınız sanki küfür etmişsiniz gibi bakıyorlar.

Bilmiş bilmiş konuşuyorlar ama kendi suratlarını gördükleri yok.İstemediğiniz şeyleri satmaya çalışmalar.

Giyim takı ayakkabı da böyle şeylere pek rastlamıyorum.Beğenmeyip almadığım zaman tip tip bakmıyorlar.Ha bakanlar var ama çok değil.En azından kozmetikte ki gibi fazla değil.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Aynen o yüzden yakınından dahi geçmiyorum artık kozmetikçilerin danışmıyorum sormuyorum.
Kendim araştırıp o kadınlar görmeden muhatap olmadan reyondan alıp doğruca kasaya gidiyorum.

al benden de o kadar. bana demişti ki bende bu rimelden kullandım harika ayırıyor, kıvırıyor, 1 ay boyunca kullandığınız takdirde uzatma etkisi de vr. kirpiklerine baktım, vazgeçtim

kozmetik reyonlarındaki işimi hiç bilgi almadan kendim halledir.. ''şu markanın şu numaralı ürününü istiyorum'' derim ve çıkarım..
o kadar alışveriş yaparım,gördüğüm bilinçli satış temsilcisi 2 yada 3 tür.. benim memnuniyetsizliğim ürünler hakkındaki bilgi yetersizliği..

zorla beğendirmeye çalışıyorlar yok böyle birşey.bu yüzden ne zamandır gidipte bir makyaj malzemesi almadım.denedim baktım ama almadım.sırf gıcıklığına bile beğenmiş bile olsam almadığım oluyor.

birde fazla pahalı.yok neymiş kaliteli olduğu için.ya yürüyün gidin

avonda sağlıksızmış ordan da alamam artık.of puf pöf

ha birde dediğiniz gibi suratı palyoçadan beter baktıkça korkuyorum ama hanfendi makyajı biliyormuş :)

kozmetik reyonlarındaki işimi hiç bilgi almadan kendim halledir.. ''şu markanın şu numaralı ürününü istiyorum'' derim ve çıkarım..
o kadar alışveriş yaparım,gördüğüm bilinçli satış temsilcisi 2 yada 3 tür.. benim memnuniyetsizliğim ürünler hakkındaki bilgi yetersizliği..

aynen yaa bende internetten bakıp iyice araştırıyorum gidip alıyorum,kimseyle çok muhatap olmadan çıkıyorum en iyiside bu heralde.

Bana bir tane gerizekalı bu pudra tam size göre, ne renginizden açık ne de koyu dedi geçen gün. Pudra bariz koyu duruyordu yüzümde oysa. Ya nasıl bir insanlık bu anlamıyorum. Ben onu o kadar para verip alsam ve sonradan kullanamasam hoşuna mı gidecek? Bir de bi sürü beddua yiyorlar sonra. Ne gereği var insanları kandırmaya(!) çalışmanın!

Ve genelde çok ama çok feci oluyor makyajları bu insanların. Sonra makyajdan anlamayan adam gelip öneride buluyor. Ne büyük ironi.

Asla dikkate alınmayacak bilgisiz ve beceriksiz insanlarla dolu kozmetikçiler ne yazık ki. :KK19:

arada iyileri, müşteriyi doğru yönlendirenleri de var elbet, ama çok az maalesef. ben de çok karşılaşıyorum anlattığınız gibi olan satış danışmanlarıyla. en çok dikkatimi çeken de abartı şekilde yapılmış makyajları. 3-4 kat fondötene bulanmış yüzleri, bilmem kaç kat üst üste sürülmüş ve birbirine yapışmış kirpikleri, satmakta oldukları ürünleri ne kadar iyi bildikleri ve uygulama konusunda da ne kadar bilgili olduklarını zaten gösteriyor...bir de deneme yaptırdıkları ürünleri niye çok çok fazla sürerler anlamam. mesela bir allık alacağım. kadın bir sürdü ki yanağıma, heidi gibi oldum valla abartmıyorum:KK9: en iyisi deneme yapınca insanın kendi kendine ürünü sürmesi, hem ürünün dokusunu ve kapatıcılığını anlamak açısından çok daha iyi.

aynen canım ya illa satacaklar istediğim bir üründen yoksa bu da ona benziyor hatta daha iyi deyip zorla satmaya çalışıyorlar kene gibi yapışıyorlar bırakmıyorlar istemiyorum diyorsun laftan da anlamıyorlar:KK20:

Ohh be yalnız değilmişim :)

Mesela bir rimel bir allık almam lazım şimdi netten iyice araştırıp yarın gidip direk onlara denetmeden kendim alacağım :)

Evet geçen gün bende bir kozmetikçiye girdim rimel alacaktım.Neyse bi markanın rimelini istedim bana tuttu başka bir markanın rimelini vermeye çalışıyo birde övv övvv bitiremedi hanımefendi.
Birde ruj alıyım dersin pudrada vermek ister fondetende vemek ister.Bende sinir oluyorum.Bazı kozmetikçilerde rahat rahat dolaşamıyorum bile bunlar yüzünden:KK20:

Bende likit fondöten mağduruyum :KK20: bu tam ten renginize göre diye sürdü sürdü kız resmen iki ton koyulaştırıyor yokkk size öyle geliyor tam oldu ışıktandır şundan bundan o kadar ısrar etti ki aldım kendimden şüphe edecektim az daha ama hala memnun değilim bronz oluyorum onu kullanınca :84:

kendileri yüzünden alıp ten rengime uymadığından kenara attığım pudra sayısının haddi hesabı yoktur.ben beyaz tenliyim mesela,en son bir pudra verdi sağolasıca,bildiğin bronz ya.dediğiniz gibi "hayır bu koyu" derseniz de "sen anlamazsın,bu tam sana uygun,ben işin bileniyim" imalı cümleler kuruyorlar.

ne istediğni bilerek gitceksin yoksa hiç aklında olmayan bir ürünle markayla çıkabilirisn elinde.o markanın fondoteninden kalmadı elimizde ama size şunuda önerebilirim buda çok güzel bir ürün der ve elinzide patlar o ürün sizin:

Kozmetik çalışanlarından nefret ediyorum ya. Girer girmez başına üşüşüyorlar. Rahat rahat bakamıyorsun. Sadece bakıyorum diyincede ters ters bakıyorlar. Mesela birkaç ay önce bir kozmetikçiye girdim.Fondoten alıcaktım ve yazın uzun süre dayanıcak cildime uygun bir ürün tavsiye etmesini söylemiştim. Kadın bana maybelline in bilmem kaç saat kalan yeni çıkan fondotenini tavsiye etti. Aldım bende. ama nerdeee akıpgidiyor hiç memnun kalmamıştım. 1 ay sonra yine aynı yere gittim başkabir kadınvardı. Dedim ben bunu kullanıyordum beğenmedim. İşte sizin cildiniz karma bu ürün size uygun değil almasaydınız keşke falan dediler. E dedim burdan aldım burdaki bir bayan tavsiye etti. Bön bön kaldılar öyle. Geçen günde watsonsda duş jellerine bakıyordum. Hemen üşüştüler başıma.Vucut nemlendiricisi tavsiyesinde bulunabilirmiyiz diyorlar.İhtiyacım yok şuan diyorum yok illa şöle böle. aaaaaaaaaaaaaaaaa :KK4:
Bugüne kadar o reyonlarda dikilen boya küpüne düşüp çıkmış gibi boyanan bayanlardan 1 tanesini bile adam gibi bilgi verirken görmedim. Bir şey sorunca üzerindeki ambalajı okuyup anlatıyorlar. Sanki biz okuma yazma bilmiyoruzda ambalajını okuyamıyoruz.
Çok doluyum çok :KK9::KK9::KK9::KK9:

Bazıları da hiç ilgilenmiyor.Gittim standın başında bakınıyorum onu alıyorum bunu alıyorum bakıyorum işte ya yanda duruyo ama baktığı bile yok başka müşteride yok yanında.Birilerine laf yetiştiriyo.Benimde inadım tuttu ses çıkarmadım sonra da çektim gittim başka standa.

Geçen sene de birisi bana olay kremi verdi sana uyar vesaire dedi.Benimde cahilliğime geldi aldım ama pek kullanmadım.Sonra gittiğim bir yerde de olay kremle ilgili konuşma geçmişti.Kadın dedi ki sen niye olay aldın senin yaşına olmaz ki o..(25 yaşında değilim :) )

Ama son gittiğim yerde iyisine denk geldim.Naptılar burayı mı okudular bilmiyorum ki

bugün oje almaya uğradım, başında duuryolar ve ilgilenmiyolar aynen. bide sanki heran çalabilirmişiz gibi bön bön bakmıyolarmı deli oluyorum peşin sıra geliyolar bari aradığınız bişi varsa yardmıcı olayım de de, hayır derim:KK60:

Kozmetik çalışanlarından nefret ediyorum ya. Girer girmez başına üşüşüyorlar. Rahat rahat bakamıyorsun. Sadece bakıyorum diyincede ters ters bakıyorlar. Mesela birkaç ay önce bir kozmetikçiye girdim.Fondoten alıcaktım ve yazın uzun süre dayanıcak cildime uygun bir ürün tavsiye etmesini söylemiştim. Kadın bana maybelline in bilmem kaç saat kalan yeni çıkan fondotenini tavsiye etti. Aldım bende. ama nerdeee akıpgidiyor hiç memnun kalmamıştım. 1 ay sonra yine aynı yere gittim başkabir kadınvardı. Dedim ben bunu kullanıyordum beğenmedim. İşte sizin cildiniz karma bu ürün size uygun değil almasaydınız keşke falan dediler. E dedim burdan aldım burdaki bir bayan tavsiye etti. Bön bön kaldılar öyle. Geçen günde watsonsda duş jellerine bakıyordum. Hemen üşüştüler başıma.Vucut nemlendiricisi tavsiyesinde bulunabilirmiyiz diyorlar.İhtiyacım yok şuan diyorum yok illa şöle böle. aaaaaaaaaaaaaaaaa :KK4:
Bugüne kadar o reyonlarda dikilen boya küpüne düşüp çıkmış gibi boyanan bayanlardan 1 tanesini bile adam gibi bilgi verirken görmedim. Bir şey sorunca üzerindeki ambalajı okuyup anlatıyorlar. Sanki biz okuma yazma bilmiyoruzda ambalajını okuyamıyoruz.
Çok doluyum çok :KK9::KK9::KK9::KK9:

katılıyorum hepimiz aynı derttn müzdaripiz yalnız değilsin:KK8:

benim de başıma geçenlerde şöyle bir olay geldi.kozmetikçiye girdim golden rose standına gittim,perfect lashes eyelinerini almak için.zaten tek kullandığım bu eyeliner bittikçe alıyorum,diğer markaların fırçası kalın geliyor diye.neyse söyledim çıkarır mısınız diye.çıkardı 12.90 tl dedi.ben de dedim ki ben bu eyelineri hep kullanıyorum 7.80 e alıyordum birdenbire neden bu kadar arttı fiyatı dedim ve standın üzerindeki fiyat listesi gözüme ilişti.bir baktım perfect lashes 8.50 miş.gösterdim burda 8.50 yazıyor dedim,daha önceki fiyat listemiz demeyin çünkü öyle olsa bu liste yerine başka yeni bir liste hazırlanırdı dedim.siz kafanıza göre üzerine fiyat ekliyorsunuz dedim.yok o perfect lashes ile bu aynı değil,yok siz yanlış baktınız diye salak salak bahane uydurdu.çıktım ordan gittim başka yerde yine 8.50'ye aldım.zam gelmiş eyelinere ama hiçbir yerde 12.90 değil.:63:

X