Kekler - Pastalar Köstebek Pasta Kurabiyesi-Resimli

J

Juliet

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Juliet
YAPILIŞI:
Yumurta ve şekeri mikserle en az 10 dakika çırpın.
Su ekleyip hafif karıştırın. Limon kabuğu rendeleyin.
Unu, vanilyayı, kabartma tozunu ve kakaoyu bir tabakta karıştırın. Eleyerek yumurtalı karışıma ilave edin.
Tahta kaşıkla hamuru söndürmeden karıştırın.
Yağladığınız mini fırın tepsisine boşaltın.
150 dereceli fırında pişirin.
Bu arada krema malzemelerini vanilya, margarin, hindistancevizi ve muz hariç karıştırıp pişirin.
Krema soğuyunca vanilya, margarin ve hindistancevizi ekleyip mikserle 3-4 dakika çırpın. 1 tane muzu küçük doğrayıp kremaya ekleyin, hafif karıştırın.
Pişen ve soğuyan keki bir çay bardağı ile yuvarlaklar halinde çıkarın. Kalan kek parçalarını rondodan geçirip geniş bir tabağa boşaltın.
Bir yuvarlak kek parçasını alın. 1 çorba kaşığı dolusu kremadan koyup hemen parçalanmış keklerin üzerine kremalı tarafını atın.
Elinizle yuvarlayarak kek parçalarının her yerine gelmesini ve yuvarlak şekil almasını sağlayın.
Kalan kekler için aynı işlemi uygulayın.
Ağzı kapalı bir kaba alarak köstebeklerinizi bir gece dolapta dinlendirin.
Not:Bu ölçüler mini fırın tepsisi için. Normal fırın tepsisine 1,5 ölçü kullanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi Juliet
ikram edilmesi çok hoş olur.. pastayı pay etmektense bu süper... ilk fırsatta denemek istiyorum ... tşkler... sevgiler...

• Konu Sahibi Juliet
bundan bende yapıyorum ama ben arasına krem şanti koyuyorum
birde böyle deneyim ellerine sağlık

• Konu Sahibi Juliet
rica ederim.................[/B]

• Konu Sahibi Juliet
oyy yerim ben o köstebeğe benzeyen kurabiyeleri
bayılırım bol kakaolu pastalara
eline sağlık cnm en kısa zamanda deniycem

• Konu Sahibi Juliet
çok güzel gözüküyor canım eminim tadıda çok güzledir..i,kram ederken tabakta çok şık durur ..
eline sağlık canım..

• Konu Sahibi Juliet
ay ay ay süper görünüyo ya ellerine saglik mutlaka denicem canim

• Konu Sahibi Juliet
nefissss nefissss deniyeceğimmmmlülülülülülü

ellerine sağlık denedim bile misafirler çok beğendi..paylaştığın için sağoll:dance:

ellerine sağlık canım müthiş görünüyor....

Canım çok güzel gözüküyorlar emeğine sağlık...

denemek istiyorum en yakın zamanda harika görünüyorrr

bugün yaptım :)

görünüşleri harika ama tadı beklediğim gibi olmadı.alt kısmı bildiğimiz pandispanya üstündede yine bildiğimiz muhallebi.çok farklı bişey olmadı yani.

ay görüntüsü bile muhteşem olsada yesem alsam kiloları hani azgeliyoya am dayanamıyorum ellerine saglık

bu malzemelerden kaç adet çıkıyor??bi de keki döktüğümüz tepsinin çapı kaç cm. civarında??acil cevaplarsanız sevinirim,çünkü yapcam:)

harika görünüyor listeme ekledim inşallah en kısa zamanda yapıcam ellerine sağlık canıma.s.

bu malzemelerden kaç adet çıkıyor??bi de keki döktüğümüz tepsinin çapı kaç cm. civarında??acil cevaplarsanız sevinirim,çünkü yapcam:)

normal fırın tepsisinde yaptım,ince bir şekilde yaydım iyice...24 çıktı yanlış hatırlamıyorsam...

normal fırın tepsisinde yaptım,ince bir şekilde yaydım iyice...24 çıktı yanlış hatırlamıyorsam...

teşekkür ederim cevap için..o kadar çıkacağını düşünmedim,baya bereketliymiş...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…