Köşkün bütçesine %100 zam

Dün dişimi çok sıktım bugün sıra sizde, uyarmayacağım, uyarmak içinde gelmedim, lafım Atatürk için.
Neden hep Atatürk'le kıyas var, Atatürk dönemi savaş dönemiydi, Kurtuluş Savaşı zamanı, o günün şartlarıyla bugünün şartlarını bir tutup ikisini kıyaslayacak kadar ayıp etmeyin lütfen.

İster sevin Atatürk'ü ister sevmeyin ama şunu asla unutmayın, Atatürk Hz. Muhammed'le (SAV) de kıyaslanamaz, günümüz siyasileriyle de.

Biri peygamber milyonlarca ümmetin kabul edip baş tacı ettiği, diğerleriyse ne savaş gördü, ne savaş sonrası hasta adam denen bir ülkeyi ayağa kaldırmak için çabaladılar, hazır bir yönetime hizmet etmek için geldiler(1938'den 2014'e kadar ki dönemdeki tüm siyasiler için lafım)

Her söz Atatürk'le başlıyor, yol deniyor Atatürk yapmadı mı? Bütçe deniyor Atatürk, vergi Atatürk.

Artık bırakın Atatürk'lü söylemleri... Merak etmeyin ölenler dirilemiyor ama sevenler yüreklerinde yaşatabiliyorlar...

bu siyaset ötesi bir şey rte fazlaca poliitik..insanların istediğini verdi ağızlarını kapadı..zamanında abd ile anlaşmayı yapsaylardı..son zamanlardaki olaylar olmayacaktı..komiser,genç oğlan çocuğu ölmeyecekti..ayıptır ayıp..

bana tercüman oldun tesekkür ederim

kullandırmasaydı kobaniyae gidecek abd uçak vs..için türkiyeyi..denedi...insanlar yine sokağa döküldü birbirini yedi kullandırdı bu defa neymiş..abd ye kafa tutamıyormuşuz demekki..
taksime kışla yapımı..halk istemiyor halkı ne diye zorluyorsun..100 de 50 halıkınsa diğer yarısıda halkın..baktı olamayacak kışla yapımını iptal etti..
islam devleti reformlar vs..hepsi hikaye halkın kabul etmediği şeyi yaptıramazsın..berkin vs onları dışla onları ülkeden sürebiliyormusun hayır
ozaman bağrına basmak zorundasın ve çözüm üretmek zorundasın..dışlamakla sadece insanlar birbirine girer..
Atatürk inkılapları yapmak zorundaydı..Türkiye Ortadoğu ülkeleri gibi değilse yüce Mustafa Kemal Atatürk ve onun önderliğinde savaşan insanlar sayesindedir..onlar bizim ve gelecek nesillerimiz için savaştı..kanını canını verdi özgürlüğümüz için..Bu vatan hepimizin bunun için mücadele etmeliyiz..ne gerekiyorsa yapmalıyız..

erdoğan ve yandaşları hoplasa da zıplasa da asla 2. Atattürk olamaz.bunu anlasınlar önce,ne diye sürekli erdoğanla Atatürkü kıyaslıyorlar anlayamıyorum.erdoğan iyi ki yol yapmış 12 senede,başka bir yaptığı yok demek ki yazamıyorsunuz bile,halbuki Atatürk 12 yılda Türkiyeyi yeniden inşaa etmiş

her vicdan kabul etmez yandaşçılığı buna göz yuman vicdansız demektiryeterki benden olsunda ne olursa olsun zihniyeti hangi dine sığar..bu dünyada kandırmak serbest..ister kendini kandır ister karşındakini..

kıyaslamayı neye göre yapıyolar cok merak ediyorum
ATATÜRK herseyi sıfırdan yaptı, rte yapılmış herseyi sattı yedi.
ATATÜRK köylü milletin efendisidir dedi öyle de muamele etti, rte ananı da al git dedi.
ATATÜRK savas içinde topraklarımızı kurtardı bize özgürlük verdi, rte bizi adım adım savasa soktu haysiyetsiz bi millet etti bizi çözüm süreci gibi bi zımbırtıyla şamar oğlanına çevirdi bizi.
ATATÜRK bütün yurdu demirağla ördü,rte yollar kazıp kazıp yenisini yapıyor olanı değiştiriyor.
saymakla bitmez ama kaplanla kedi ikisi de aynı familyadan diye aynı kefeye konmaz.

Yol yapmak candır ki gidip gelmek kolay olsun..
12 yılda kıyaslıyorlar hala,gözlerinde nasıl dev bir kişi olarak görüyorlarsa aertık..

Obama tum Dunya liderleri ile Ebola be isid icin toplanti yapmis.
Bazilarinin sozde Dunya liderini niye cagirmamislar acaba !
valla appleım obama kaybetmiş herkese nasip olmaz bizim dünya lideriyle toplantı

dipnot:bizim uzunu ingilizce bilmiyo basını büküyo tercüman dinliyo diye istememişlerdir. ben olsam ondan istemezdim

Hani, asrın lideri’nin memleketi yöneteceği Ak Saray var ya…
İşte o Ak Saray, Dolmabahçe Sarayı’nın beş katı büyüklüğünde.

*

Nohut oda bakla sofa yani.

*

Bizzat mimarı açıkladı.
Ak Saray 300 bin metrekare… Dolmabahçe Sarayı, rıhtımı, camisi, saat kulesi dahil, 64 bin metrekare.

*

(Gözünüzde biraz daha rahat kıyaslayın diye yazıyorum; hergün 500 bin kişinin girip çıktığı, 66 cadde ve sokağı, 4 bin dükkanı olan Kapalıçarşı, 45 bin metrekare… Ak Saray’a yedi tane Kapalıçarşı sığıyor!)

*

Obama’nın dünyayı yönettiği Beyaz Saray, tenis kortu, bowling salonu, sineması, yüzme havuzu, bahçesi dahil, 55 bin metrekare… Bizim Ak Saray, Beyaz Saray’ın altı misli birader… Türk halkı, Amerikan halkından altı misli daha zengin çünkü!

*

Kremlin Sarayı?
25 bin metrekare.
Kızıl Meydan?
73 bin metrekare.
Kremlin Sarayı’nın yanına Kızıl Meydanı ilave et, Lenin’in mozolesini de koy, bizimkinin arsasında hala 200 bin metrekare boş yer kalıyor.

*

Buckingham Sarayı.
Kraliçe oturuyor.
775 oda, 78 banyo.
Sadece 77 bin metrekare.
Bizim asrın lideri’nin anca sığıştığı yere, dört kraliçe, lordlarıyla kontlarıyla ferah ferah sığıyor. Prens William’la Düşes Kate Middleton’ın yaşadığı Kensington Sarayı desen, alt tarafı 40 oda, bizim Ak Saray’da çaycıların bile daha fazla odası var.

*

Vatikan devleti…
Komple, 44 bin metrekare.

*

Elysee Sarayı, ki, Fransa cumhurbaşkanlarının resmi adresidir, 11 bin metrekare, bizimkinin yanında olsa olsa müştemilat olur!

*

Ve, hala deniyor ki, vay efendim cumhurbaşkanlığının bütçesi yüzde yüz zamlanmış, neymiş efendim 397 milyon lira olmuş filan.

*

Az bile, az… Bu ego’yu doyurabilecek para icat edilmedi henüz.

Yılmaz Özdil-Sözcü Gazetesi

Çok şükür Rabb'im bizi gözü tok yaratmış. düşünsenize bunlar gibi gözünüzün ac olduğunu. doyuramadığın egon. aynı sana cekmiş aç gözlü evlatların. aman aman ben mutluyum bu küçük dünyamda.

Gözü doymuyor,bu ne şaşaaa böyle..
En büyüğü en güzeli bunda olacak ya..
Yazıkk cidden,bu kadar paraya neler yapılırdı..
aksarayı dünya basınından görüntülediklerinde sanacaklarki İngiltere gibi stantartı yüksek bir ülkeyiz..ayranı yok içmeye atla gider çeşmeye hesabı..sokaktan Suriyelileri toplayıp toplu konut gibi bir şeyler yapsaydılar bari hiç olmazsa halkta onlarda givenlik sorunu yaşamazdı..

egosunun yüksek olduğu heryere ismini vermesinden belli..

0lurmu hiç öyle,bu kadar insanın vergisiyle yapıldı o aksaray ..
Bunların gözleri doymuyor ki,seni beni,göçmenleri dşünsün..

Gerçekleri görüp bunları söylemeniz bile çok güzel..
Tebrik ediyorum sizi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…