korunmayı bıraktıktan nekadar sonra doktora başvurmalı

love_honey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2010
729
10
merhaba arkadaşlar
ben korunmayı bırakmadan doktora gittim herşeyim çok güzel çıktı çok şükür.korunmaya bırakalı bu ayla birlikte 5 ay oluyor.tekrar doktora gitmek için 1 yılın dolmasını beklemelimiyim.yoksa gitsemmi bu aralar..

herşeyin normalse neden gidiceksinki
bebek yapma çalışmalarına başladınızmı

ne bileyim işte gitsemmi diye düşündüm.evet çalışmalara başlayalı 4 ay bitti.buayki adet tarihimde yaklaştı bakalım.

canım herşeyin normal demiş zaten korunmayı bıraktıktan belli bi süre sonra hamile kalınabiliceğini duymuştum ama süresini bilmiyorum tabi
endişelenme canım

sağol canım..aslında doktor bana 1 yıl olmaması normal dedi yani olmasa da bişey yapmıyorlarmış.bir yıldan sonra müdahale ediyorlarmış.ama gel de benim gibi sabırsız birine anlat bunu.beklemek çok zor..inş çok fazla beklemeyiz..

canım öyle dediyse endişelenme
devam edin çalışmalara bekle her ay bebeğini ama stres yapmadan
daha 6 ayın var canım benim

sağol canım..haklısın stres yapmadan sabırla beklemeliyim..nekadar çok bekleyenler var..sen hamilemisin

evt canım
16+5haftalık
bugün bende doktora gittim kız olucağını öğrendim çok sevindim
tek isteğim ve dileğim kız olmasıydı
ALLAH a şükür oldu
canım rabbim çok büyük buna bi kere daha şahit oldum bol bol dua et ltfen
muradına ericeğine eminim

çok sevindim canım..inş sağlıklı birşekilde kucağına almak nasip olur..allahım bana ve isteyen herkese hayırlı ve sağlıklı bebek sahibi olmayı nasip etsin..dua ediyorum zaten kendim ve isteyen herkes için..ama birbirimiz için de edelim olurmu canım...

kafam karışık işte biraz..mayıs ayında gittim en son..5 ay bitecek korunmayalı bırakalı..

Bende 3.ay gittim dr iltihap var dedi fitil kullandım geçti birde smear yaptı başka bişey demedi bende dr değiştirdim bu ay aslinda 6.denemem ama ben 6 bitti dedim ve yumurtlama takibine başladık ve yumurtam bugün yani regl 14.günü 31cm olmuş

buarada ben gittiğimde doktorum smear testi yaptı hormon testleri istedi.yumurtamı da görmüştük.hiçbir sorun olmasa da 1 yıl dolmadan müdahale etmiyoruz dedi bana

Bana da ilk dr öyle dedi ama şimdiki drun baktı yumurtama ve sorun çıktı galiba haftaya bi daha gidicem eğer yumurta çatlamazsa kiste dönüşe bilirmiş nette öyle yazıyordu

Bana da ilk dr öyle dedi ama şimdiki drun baktı yumurtama ve sorun çıktı galiba haftaya bi daha gidicem eğer yumurta çatlamazsa kiste dönüşe bilirmiş nette öyle yazıyordu

31 cm yazmıştın yumurta için 20 cm civarında çatlıyor diye biliyordum..inş öyle birşey olmaz..ama bu şekilde bekleyen de çok var onu da düşünüyorum..birde eşin gittimi hiç doktora

kızlar ben korunmayı bıraktıktan hemen sonra gittim bence hemen gidilmeli bi problem varmı yokmu en azından kafası rahat olur insanın 8 aydır olmadı 1 ay sonra tekrar gidicez sperm testi istedi doktor,inşallah hayırlısıyla olur,,allah aratmasın herkese nasib etsin arkadaşlar:))

X