Aile Planlaması korunmak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Hormon olmasa icinde adeti duzene sokmazlar. Bunu bana diyen doktor zaten. Birde ilerde gogus kanseri riskini arttiriyor bu haplar. Yani dediklerin dogru olabilir, fakat iyi bir yani varsa kotu yanida vardir. Ama korunmayi karsi tarafa birakiyorum demek banada yanlis geliyor tabii, heleki kadinsan.. cunku tasoyacak doguracak sensin. Buarada bir ayligina adet olmuyorsun ama hamile kalma ihtimalide yok dimi?

Maşallah allah bağışlasın geri çeklme ile mi korunuyor du eşin ?

bir konuda kondomla korunuyorduk ama pek dikkat etmedik ondan hamile kaldım demiş.

demek ki iyi korunmuyormuş.
bu konuya iyi korunuyorum yazıp ardından başka konuda dikkat etmiyorduk yazmış.

düşünmeden fikir beyan edince böyle çelişkiler oluyor. insanlar ne garip. bi öyle bi böyle. amaç dikkat çekmek herhalde.

Emzirme dönemi ilk 6 ay hap kullanılmasi yasak 6. Aydan sonra ise hormon sayisi az olan ilaçlar kullanilabiliyor. Size en uygununu doktorunuz belirler
yasak degil. östrogensiz özelikle emziren bayablaf icin dogum kontrol haplari var. ben kullandim ve 16 ay emzirdim

neden cift korunuyoesunuz. normal condomla korunuyoruz ve hamile kalmiyorum. burdaki bayanlar yok kordundumda hamile kaldimda cogu yalan...

yasak degil. östrogensiz özelikle emziren bayablaf icin dogum kontrol haplari var. ben kullandim ve 16 ay emzirdim
O zaman şöyle diyeyim önermiyoruz ilk alti ay aktif emzirme ve prezervatif eger illa kullanilacaksa 6. Aydan sonra kullanmasi gerektiğini söylüyoruz. Bir ebe olarak aldığım egitimler hep bu yönde oldu
Tek fazli hormon ilaclari kullanilabilir ama anne sutune ilk 6 ay etkisi fazla olabilir diye kullanmak istenilirse tercih serbesttir. Cogu insan tek fazli yada çift fazli oks leri bilmez bu yuzden kullanmayin deniyor.6. Aydan sonrada tek fazli olanlardan veriliyor zaten

ben almanyada yasiyorum burda hususi östrogensiz dogum kontrol haplari var sorun olsa vermez. ayrica konu korunma burda 3 aylik igne yaptiranlar da var. yani hap veya spiral kulanmak istemiyenlere. 3 ayda bir igne yaptirabilirsiniz.

neden cift korunuyoesunuz. normal condomla korunuyoruz ve hamile kalmiyorum. burdaki bayanlar yok kordundumda hamile kaldimda cogu yalan...
Ben biraz garantici bir insanım sanırım ve bu şekilde ikisi bir arada daha garantili oluyor gibi geliyor bana . Prezarvatif olunca daha hijyenik hissediyorum bu yüzden kullanıyoruz ama tek başına o da yeterli değil bence...

yeterli aslinda. ben dönem dönem hapla dönem dönemde sif prezavatifle korunduk. hamile felanda kalmadim.

O spiral çocuk doğduktan sonra espri olsun diye eline verilmiş.
Spiralle doğmamış.
Anne spiralle hamile kalmış ama o ayrı.

ben almanyada yasiyorum burda hususi östrogensiz dogum kontrol haplari var sorun olsa vermez. ayrica konu korunma burda 3 aylik igne yaptiranlar da var. yani hap veya spiral kulanmak istemiyenlere. 3 ayda bir igne yaptirabilirsiniz.
Burasi Turkiye bi cok ilac ayni degil ne yazik ki... burdaki haplarin cogu 6. Aydan sonrasi icin uygun. Tabi ben kitabi bilgilerin yalancisiyim. Bu 3 aylik igneler depo yani bir anda size 3 aylik hormon yukleniyor kadin dogum uzmani arkadaslarim asla kullanmayin 3 aylik depolari cok zor durumdaysaniz aylik igneleri yaptirin diyorlardi.

yeterli aslinda. ben dönem dönem hapla dönem dönemde sif prezavatifle korunduk. hamile felanda kalmadim.
Evlendikten sonra bir süre ve yine bebeğim doğduktan sonra bir süre 7 8 ay falan bizde prezervatif le korunduk bende hamile kalmadım. Eşim ikinci çocuğu çok istiyor aralarında fazla yaş farkı olsun istemiyor ama ben daha çok erken olduğunu düşünüyorum ikinci bebek için... Hatta ikinciyi düşünmüyorum esasen ama eşim çok istiyor Beni bir şekilde ikna eder kıramam onu belki diye spiral taktırmak istedim.
Adetlerim çok düzenliydi daha önce şimdi düzensiz tek sorunum bu başka bir şikayetim yok spiral den...

Doktorun dediği hormonla, insanların kafasında canlandırdığı hormon çok başka. Meme kanseri riskini arttıran ilaçlar sentetik östrojen hormonları, ben tedavim için kullanmak istemiştim ama doktorum izinsiz vermedi. Piyasada serbestçe dolaşmayan herkesin kullanamadığı şeyler onlar. Kullandığın süre içinde hamile kalma ihtimali yok, zaten bir aylık değil 21 günlük kullanılıyor 7 günde adet olmak için süre veriliyor, bu sürede kesin adet olunuyor zaten.

igne hic kulanmadim ama arkdas kulandi ve memnun kaldi. yani dogum kontrol hapini saattinde almiyan veya unutan bayanlar icin uygun olabilir

Aynen öyle yorum konuya cuk oturmuş

En iyisi kesinlikle erkeğin korunması, hapı çok doğru bulmuyorum. Ancak erkekler bu konuda pek anlayışlı değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…