Aile Planlaması korunmak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bende eşimin korunmasından yanayım ama güvenmiyorum çocuk istiyor çıldırtıyor beni.

Kızımda spiralle korundum 3 yıl.hiç bi sorun olmadı.oğlumdan sonra tekrar taktırdım ama vücudum kabul etmedi.kanamam durmadı.çıkarttırdım.sonra Doğum kontrol hapına başladım.ilk adetimden sonra yine kanamam durmadı.onuda bıraktım.şimdi eşim korunuyor.bence dengeni hiç bozma.bana doktor hormonlu spirali önerdi.belki birkaç yıl sonra onu taktırırım.şimdilik istemiyorum hiç bişey iyice dengem bozuldu.

spiral kanama yapti bende hap kilo esim korunamiyo ona guvenmiyorum en iyisi condom ve garantili delik varmi kontrol ediceksin cikarsiktan sorada esin baksin oh mis hem daha hijyenik

Eşiniz kondom kullanmıyor geri çekiliyor galiba, güvenmiyorum dediğiniz için bunu düşündüm. Herkesin, yapısı, hassasiyeti farklı. Hangi yöntemin sizin için uygun olacağını doktor bilir. Kulaktan dolma bilgilerle sağlıklı olmaz o iş.
Spiral deyince hep aklıma elinde spirallle doğan bebek geliyor niyeyse.

Mrb arkadaşlar benim 9 aylık bir kızım var. Şimdi eşim korunuyor bebek olmasın diye ama ben korunmak istiyorum doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum acaba kullanan var mı önerdiğiniz bir ilaç var mı
Benimde 1 yaşında oğlum var eşim korunuyor herhangi bi sıkıntı yasamadik bence en iisi o prezervatif yüksek koruma saglio

Bir arkadaşın da dediği gibi en iyisi spiral artı prezervatif bence.. Bende bu şekil de korunuyorum. Spiral adet düzensizliği dışında başka bir yan etkisi yok bildiğim kadarıyla... Doğum kontrol haplarının yan etkileri daha fazla diye biliyorum bende.

Doğum kontrol hapları sanılanın aksine dengeyi bozmaz dengeyİ sağlar. Evli olmayan bayanlarda adet düzenlerİni sağlamak içİn kullanabilirler. Yasmin isimli hapı öneririm.

Mrb arkadaşlar benim 9 aylık bir kızım var. Şimdi eşim korunuyor bebek olmasın diye ama ben korunmak istiyorum doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum acaba kullanan var mı önerdiğiniz bir ilaç var mı
Emziriyorsaniz cerezatte veriyorlar
Emzirmiyorsaniz Ona göre haplar var
Ben uzun süre yasmin kullandım memnundum

deri altına implant yontemi varmıs kullanan bir tanıdık vardı oda bir yontem ama sanıyorum daha yaygınlasmadı

Doğum kontrol hapları sanılanın aksine dengeyi bozmaz dengeyİ sağlar. Evli olmayan bayanlarda adet düzenlerİni sağlamak içİn kullanabilirler. Yasmin isimli hapı öneririm.
Evet onun icinde kullaniliyor, ama bu hormon oldugu gercegini degistirmez canim. Buarada hap bir iki ayligina kullanilir mi? Deneme amacli baktin olmuyo bi sekilde vaz gecersin geri..?

Spiral rahmimI berbat etti. Şimdi düzeltmek için 3-4 operasyon+ameliyat olmam gerekiyor. Herkes de olmuyor. Ben hassasmisim ama bence en doğrusu prezervatif. Kadına ilaç ve hormon yüklemesi olmamali. Bebegin ardindan,6 sene korunduktan sonra, gunumu gördüm. Şimdi olmuyor. Bundan sonra tedavi ve allah ne verdiyse. İnşallah allah bebek nasip ederse, korunma kısmını kesinlikle eşime bırakacağım.

Evet onun icinde kullaniliyor, ama bu hormon oldugu gercegini degistirmez canim. Buarada hap bir iki ayligina kullanilir mi? Deneme amacli baktin olmuyo bi sekilde vaz gecersin geri..?
Hormon hapları ayrı ve herkese kolay kolay verilmiyor. Doğum kontrol haplarının hormon haplarının yanındaki cürmü okunmaz. mezuniyet balosunda adet olmak istemeyen genç kızlar bir aylığına kullanabiliyorlar.
...

Avrupa'yı örnek gösteren insanları hiç sevmem ama bakın orda erişkinliğe ulaşmış kızlara aileleri bizzat Doğum kontrol hapını veriyor, bilinçlenmek kendini korumak en doğalı. Biz hala yalan yanlış bilgilerle Doğum kontrol hapını ve hormon hapını karıştırıyoruz, Doğum kontrolü hakkında bilgimiz yerlerde. Halbuki bu haplar bilinçsiz üremeyi durdurduğu gibi kist sökücü etkiyede sahiptir ayni kist oluşumunuda engelliyor ve ameliyata gerek olmayan durumlardaki yok ediyor. Herkesin kendi korunmasından kendinin meshul olduğunu düşünüyorum. Karşı tarafa bırakıyorum gibi düşünceler çok saçma geliyor bana, tabi buda benim fikrim katılmayan katılmaz, benide ilgilendirmez.

X