Aile Planlaması korunmak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bhrhvn

Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2016
107
56
28
Mrb arkadaşlar benim 9 aylık bir kızım var. Şimdi eşim korunuyor bebek olmasın diye ama ben korunmak istiyorum doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum acaba kullanan var mı önerdiğiniz bir ilaç var mı

Size en uygun yöntemi kadın doğum doktorunuz söyleyecektir bence doktoruna basvurmalisin bacım.. Eğer emziriyorsan hap kullanamassin bildiğim kadarıyla... Erkeğe korunma konusunda da güven olmuyor maalesef o yüzden bnde bayanlarin korunması taraftariyim açıkçası..

Spral taktir o zaman kafa rahat. Bende 3 yikdr var vok sukur bi sikinti yok.

Kelin ilaci olsa... evlendigimizde 4 ay iliskiye giremedik ondan sonra da korunmayi beceremedik,sevmiyoruz, sonuç ikizlere hamileyim :)) bebisler dogduktan sonra ne yapacagiz bilmiyorum :KK17:
Bence esiniz korunsun bosu bosuna vucudunuza ilac almayin yine de doktor esliginde uygun bir korunma yontemi bulmak en mantiklisi.

Emzirme dönemi ilk 6 ay hap kullanılmasi yasak 6. Aydan sonra ise hormon sayisi az olan ilaçlar kullanilabiliyor. Size en uygununu doktorunuz belirler

X