Korunmak için ne yapılır

dogum kontrol hapi + prezervatif
ama asla asla risk almak istemiyorum dersen kondoma ragmen ice bosalmamasi ve ovulasyon takvimiyle riskli gunlerde birliktelik yaşanmamasi da ek onlemler olabilir 😇
(birkac yillik koruyan koldan takilan implantlar da var. yakin gelecekte evlenmeyi düşünüyorsan bunu dusunebilirsin)

Doğum kontrol hapını doktora mı yazdırmalıyım yoksa eczaneden istesem verirler mi
doktora sorun. reçetesiz alınabiliyor ama doktor kontrolünde başlayın. ve doğum kontrol hapı öyle tek seferlik bir ilaç değil. düzenli olarak kullanmanız gerekiyor. bir kez bile atlanması gebeliğe sebep olabilir. aile hekimine de danısabilirsiniz bu arada ilaç konusunda

Doktorunuzla konuşun bunu daha iyi olur herkes doğum kontrol diyor ama ben önermiyorum hormonları bozuyor ileriye dönük gebe kalmakta zorlanabilirsiniz ben kısırlaştırdığını düşünüyorum. Ama başka alternatif şimdi deri altı ilaçlı bişey çıkmış onları deneyebilirsin yada iğneler var fakat hiç bir korunma yöntemi yüzde yüz değildir. Sevgiliniz korunsun ve yumurtlama günlerine denk getirmeyin böylece en az ihtimale düşürürsünüz gebelik konusunda.

X