(Korunma yöntemleri) prezervatif ile uzun süre korunmayı başarabilen var mı

corekotlu

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
523
176
24
Selamlar. Öncelik ile 21 yaşındayım. Önceden üyeliğim vardı ancak hesabın bilgilerini unuttum. Bi soru da yeşillenınce aklımda dedim burada ki kadın arkadaşlar ve büyüklerimden yardım veya bilgi alayım isteyim. Şöyle ki Prezervatif ile korunuyorum iliski de partnerim takıyor oyle yapıyoruz ancak prezervatife yaparken hava giriyor galiba prezervf. ucu hava doluyor çıkarınca bakınca öyle görünüyor ucu kabarık içi hava dolu oluyor Öyle olması normal mi? ..koruyuculuk konusunda en yüksek koruma hangi korunma seklidir? Gerçekten bütün korunma stillerini kombo yapsak sanki bazılarımızın içinde ki kurt yinede gitmez o anlarin heyecanı değil de iç de anca kurt kalir. :KK70: yapsak dert yapmasak dert. Fikirlerinizi önerilerinizi beklerim

Selamlar. Öncelik ile 21 yaşındayım. Önceden üyeliğim vardı ancak hesabın bilgilerini unuttum. Bi soru da yeşillenınce aklımda dedim burada ki kadın arkadaşlar ve büyüklerimden yardım veya bilgi alayım isteyim. Şöyle ki Prezervatif ile korunuyorum iliski de partnerim takıyor oyle yapıyoruz ancak prezervatife yaparken hava giriyor galiba prezervf. ucu hava doluyor çıkarınca bakınca öyle görünüyor ucu kabarık içi hava dolu oluyor Öyle olması normal mi? ..koruyuculuk konusunda en yüksek koruma hangi korunma seklidir? Gerçekten bütün korunma stillerini kombo yapsak sanki bazılarımızın içinde ki kurt yinede gitmez o anlarin heyecanı değil de iç de anca kurt kalir. :KK70: yapsak dert yapmasak dert. Fikirlerinizi önerilerinizi beklerim
Öyle oluyordu bizim de korunurken hiç sıkıntı yaşamadım 2 sene boyunca

Öyle oluyordu bizim de korunurken hiç sıkıntı yaşamadım 2 sene boyunca
Aa harbi mi..o zaman biz de doğru yapıyoruz :) çok teşekkür ederim ☺️ yardımcı oldu tecrüben. Gerçekten ufacık şeyden korkabiliyor insan :KK70: aman şöyle aman böyle diye detaya takılıyoruz :)) ucu kabarık olunca eyvah hava giriş çıkısından sperm falan çıkıp bana gelip bulaşmış olmasın diye diye paranoya oldum 😂. Af edersin halen korunuyor musunuz? Çok pardon sordum ama höt diye .. iğneye geçenler de oluyormus aslında onu araştırmaya başlamıştım..

Prezervatif yirtilabilir içeride..Risk tüm korunma yontemlerinde var aslinda ama spiral en saglami diyorum ben👍

Prezervatif yirtilabilir içeride..Risk tüm korunma yontemlerinde var aslinda ama spiral en saglami diyorum ben👍
Cİddi mi ..ya onu da araştırmaya almıstım ama korktum bi akraba taktırdıktan sonra hamile kalmisti..çok af edersin ama siz kullandınız mı spiral ? Ben de aylık iğneyi araştırıyordum ama hormonal olarak hap ve iğne de pek iyi gibi durmuyor galiba :) .

Aa harbi mi..o zaman biz de doğru yapıyoruz :) çok teşekkür ederim ☺️ yardımcı oldu tecrüben. Gerçekten ufacık şeyden korkabiliyor insan :KK70: aman şöyle aman böyle diye detaya takılıyoruz :)) ucu kabarık olunca eyvah hava giriş çıkısından sperm falan çıkıp bana gelip bulaşmış olmasın diye diye paranoya oldum 😂. Af edersin halen korunuyor musunuz? Çok pardon sordum ama höt diye .. iğneye geçenler de oluyormus aslında onu araştırmaya başlamıştım..
Çocuk istediğim için 1 senedir bıraktık korunmayı. Prezervatifte yırtık olmadığı sürece sorun olmaz. 😂

Cİddi mi ..ya onu da araştırmaya almıstım ama korktum bi akraba taktırdıktan sonra hamile kalmisti..çok af edersin ama siz kullandınız mı spiral ? Ben de aylık iğneyi araştırıyordum ama hormonal olarak hap ve iğne de pek iyi gibi durmuyor galiba :) .
Ben de halen spiral var.Doktor cok önemli spiralde.Rahme uygun spiral takilmadiginda sıkıntı olabiliyor evet.Ama ne bileyim spiral+ belki mutlu sonra dogru prezervatif daha korunaklı olur🤪
Ben prezervatifle korunan ana babanin cocugu olarak sicak bakamiyorum iste🤭🤣

Ben de halen spiral var.Doktor cok önemli spiralde.Rahme uygun spiral takilmadiginda sıkıntı olabiliyor evet.Ama ne bileyim spiral+ belki mutlu sonra dogru prezervatif daha korunaklı olur🤪
Ben prezervatifle korunan ana babanin cocugu olarak sicak bakamiyorum iste🤭🤣
Aboooaağ ciddi mi ama sen iyiki olmussun 😂😂bak simdik düşünürken tavana bakarken şimdi yere yere bakmaya başladım 😂bence de kombo yapmalı çok dogru üç de diye dogru didin. Bi de sanki bende bu şans varken kalkıstığım iş iş değil hee 😛 yapsan dert yapmasan dert bizde ki de can yaav

Prezervatifte 8 yılım bitti. Çok şükür hiç kaçak olmadı. Marka olarak farkediyor. O.. ile başlayan pahalı diye Du.. ile başlayan markadan almıştım 5 dk sonra yırtıldı hepsini attık mecbur diğeriyle devam ettik. Bekarsanız spiral + prezevatif kullanın garanti olsun.

Çocuk istediğim için 1 senedir bıraktık korunmayı. Prezervatifte yırtık olmadığı sürece sorun olmaz. 😂
Valla mı ha oh şükür ya 😂 hemcinslerime danışınca içim bi rahatlıyor ki.. iliski sonrası çıkarınca tövbe tövbe suya tutalım dedim .. 😳 yırtılma oldu mu diye ucuna falan baktık su akmıyordu içinde sabit kalıyordu. Her iliski sonunda ki faaliyetim bu 😂 sonradan fark ettim dedim aaa yaparken ucuna hava doluyor len buradan içinden hava girip çıktıysa oradan da bana bir şey bulaştıysa diye düşünüyordum her iliski sonrası 😂 ya hem yaştan dolayı hem tecrübesizliğin getirdiği şey..bi yandan da bu kadar aşırı dikkat ederken gıcık oluyorum ama olsun 😂

Prezervatifte 8 yılım bitti. Çok şükür hiç kaçak olmadı. Marka olarak farkediyor. O.. ile başlayan pahalı diye Du.. ile başlayan markadan almıştım 5 dk sonra yırtıldı hepsini attık mecbur diğeriyle devam ettik. Bekarsanız spiral + prezevatif kullanın garanti olsun.
Aaaaa bu yontem de çok iyi şimdi düşününce 😳 çok teşekkür ederim fikrin için ..evet bekarım :).. bu arada kullandığımız d... idi hatta geciktiricili biseymis. (Normalinden şaşmamalı anlaşıldı ) Tövbe tövbe biz mi yapamadık dedim ama bi araştırdım...normalmiş galiba hissizlik yapması .hissizlestirdi partneri 😂Dedim hoaayyda.. kusura bakmazsan acaba o.... olan da hangi türü kullanıyorsunuz sabit olarak kullandığınız tür var mı? Çok pardon ama ..tecrübesizligin gözü kör olsun

Ah bi sorum daha..iliski sırasında prezervatifin ucuna hava dolar gibi olması normal mi acaba ..hatta geçen ki iliskimde de hissizliği olduğu sırada çok pardon cidden oral istedi prezervatif üstünden yap düzelsin dedi diş değirmedigimi söyledi yırtılmadı görünmüyor dedi çıkaralım yenisini mi takalım dedim şöyle bi bastırdım ucu tekrar haba doldu falan etraftan da bi sızma görünmüyordu. Hala elimiz alışamadı takarken biraz ağzına alıp balon gibi sisirip esnetip sonra üst ucundan tutarak. Ve her iliskide de bitince prezervatifin içini su doldurup sızdırıyor mu diye bakıyorduk..bugun sadece dışına sızmış gibi bi sıvı vardı o da yanlış tanımadıysam bana aitti 😂..prezervatif takılıyken oral riskli yırtık açısından ama sizde böyle yaptınız mı hiç? Destan gibi yazdım affedin 😂 bilinçli bi hemcinsimi bulunca sorayım istedim...

Annem de spiral kullanıyormuş ama ben olmuşum. Sanırım hiçbir yöntem kesin koruma sağlamıyor.

Genelde uç kısmı öyle oluyor zaten. Boşaldığında meni oraya doluyor. 3 yıldır prezervatif kullanıyorum Bi sıkıntı yaşamadık. Ama hepsinde risk var tabi dikkatli olmak gerekiyor.

Takarken prezervatifin ucundaki havayı boşaltmanız gerekiyor.
Prezervatif tek başına yeteri kadar koruyucu ekstra önlem alacaksan doğum kontrol hapı kullanabilirsin

uç kısmı öyle oluyor evet, yapısal açıdan patlamayı önlemesi için o hava boşluğu kalmalı zaten, akan da orda toplanıyo zaten. koruyuculuk olarak ben hap+ prezervatif taraftarıyım. Spiral yazan olmuş ama en güvenmediğim şeydir spiral.Kendi çevremde bile kaç spiral kazasına şahit oldum. hiç önermem.

Takarken prezervatifin ucundaki havayı boşaltmanız gerekiyor.
Prezervatif tek başına yeteri kadar koruyucu ekstra önlem alacaksan doğum kontrol hapı kullanabilirsin
Aa cok tesekkur ederim bilgi verdiğiniz için :) demek öyle olacak. Ama ucunda hava kaldırdı diye sürekli kaydı dısarı galiba. Şimdi anlıyorum. Ucunda hava kaldığı zaman mi problem yaratır mı acaba el alışkanlığımız henüz oluşmadığından henüz takmak da zorlanıyoruz takıyoruz yapıyoruz çıkarınca bakıyorum ucu hava dolmuş gibi ..o bi problem yaratır mı ki? :// en az 1 kutu ile kendi kendine alıştırma yap iyice öğren diyim bari partnere ders olsun 😅 gerçekten hiçbir yöntem yüzde yüz koruma değilken bu kadar aşırı dikkat gerektirmesi yüzümü astırıyor üzüyor :)) iliski sonrası karın sancısı mı tutuyor bide öyle biseyler..diyorum kendi kendime yok et bu içgüdülerini rahat isteksiz hayat yaşayalım..

uç kısmı öyle oluyor evet, yapısal açıdan patlamayı önlemesi için o hava boşluğu kalmalı zaten, akan da orda toplanıyo zaten. koruyuculuk olarak ben hap+ prezervatif taraftarıyım. Spiral yazan olmuş ama en güvenmediğim şeydir spiral.Kendi çevremde bile kaç spiral kazasına şahit oldum. hiç önermem.
Aaa o halde doğru kullanmışız 😅 ..ufak balon gibi sisti uç kısmı iliskiye ara verince incelemistim agrım olunca yarıda kesmistim ondan sonra hep inceledim takınca iyi gibi ama iliski halinde ucuna hava girip baloncuk gibi oluyor. :) Aboooo..spiral konusunda bende örnek olarak akrabalardan duyum aldım taktırdgı gibi hamile kalanı... korkutuyor beni de ...aslında hap için de bedene hormonlara zarar veriyor diyorlar ancak koruması yükseliyordur haliyle tabii prezervatifle..diyorum ki kendime ileride yumurtalıkları dondur bitsin 🤣 çileeeğğ..tecrübesizlik ile daha da zor bazı şeyler ama öğrenmeye çabalıyorum. Burada da böyle anlayışlı ablalarım veya yaşıtlarımı görünce seviniyorum :)

Biz kaç sene oldu hesaplamıyorum artık 10.15 yıl olmuştur condom kullanalı.Sağlık ocağının verdiğinide kullandık d. Ve ok.de hiç birinin yırtıldığını görmedim.istemediğim zamanda hamile kalmadım.istediğim zamanda 1 yıl kalamadım o ayrı:) bence vücudunuza hormon almayın.iğneymiş,hapmış.prezervarif kullanın bir sorunla karşılaşırsanız yırtılma gibi ertesi gün hapı içersiniz hemen

X