Aile Planlaması Korunma yöntemi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Aaa bi sorayim. Vuruluyosa cok makbule gecer prezervatiflere pek guvenmiyorum cunku. 3 aylik ya da aylik igne en iyisi.
Aylık vurulmuyor ama 3aylık vuruluyor diye duymştum ama dediğim gibi kesinlikle danış doktoruna tam hatırlamıyorum bi akrabamdan duymuştum emzirirken vurunuyom demiştim ama emin değilim dediğim gibi sor danış, doğru kullanılırsa hepsi güvenli canım ben sadece sık enfeksiyon yaşıyorum sistit sürekli tekrar ediyor kendini

Ben 1 senedir hap kullaniyorum soylenildigi gibi kilo killanma yapmadi hatta beni zayiflatti mideye hassasiyet veriyor e ozamanda cok yiyemiyorsun cok sukur istenmeyen gebelikde olmadi ben mutluyum hapla tavsiye ederim...esin korunmasi durumlari bana cok riskli geliyor cunku en yakin arkadasim bu yontemle hamile kaldi prezervatif bile guvenli degil yirtiliyo falan en iyisii hap

Bende hapa başlıycağım

Eşim sorun yapmıyor ama ben onun korunması taraftarı değilim. Emzirme döneminde mecburen o korundu Birkaç defa prezervatif yırtıldı o ayları nasıl geçirdim bir ben bilirim.
Gebelik öncesi dönemde olduğu gibi şimdi yine yasmin le korunuyorum. Çok memnunum. Yan etkisini görmedim. Spiral yanlısı değilim. Memnun olmayanlarım sayısı olanlardan daha çok. İğneler konusunda fikrim yok. Sanırım korunma yöntemlerinin hepsi şans işi. Kimine iyi gelen diğerini perişan ediyor.

Aynen canım bende başlıycağım korunması yüksekmi sence?

Ben doğum kontrol hapı kullanıyorum ve gayet memnunum. Yazz kullanıyorum piyasanın en düşük hormonlu ilacı ilk iki üç ay ara kanama yaptı sadece. Bunun dışında hiç bir yan etkisini görmedim.
Ama yazz ı bana doktor önerdi bence siz de bir gidin doktor size uygun yöntemi belirler.

Gidip danışacağım canım sanırım şuan doğum kontrol hapı üstüne ilerleyceğim

Her yontemi deneyen biri olarak bence en guvenlisi igne olmak hic yan etki gormeden rahatca saglik ocaginda oluyorum cok memnunum hap ta yan etkileri azda olsa hissediyosun kilo alma filan yapiyordu

İğne yi aylık mı yaptırıyorsunuz ? Bir de kilo aldırdı mı size ? Ben 6aydır iğne kullanıyorum ve kilo aldım

Yıllardır Yazz kullanıyorum ve hiçbir yan etkisini görmedim. Yalnız ben korunmak amaçlı kullanmıyorum.

Konuyla ilgili değil ama sistit için günde bir çorba kaşığı yaban mersini kurusu yeyin. Doktor tavsiyesidir. Siz iltihap icin antibiyotik kullandikca yararlı bakterileri de yok ettigi için o bölge daha korunmasız oluyor daha kolay iltihap oluyor sonrasında ve sistit sayısı artıyor haliyle.

Kız çocuklarıniz için de kullanabilirsiniz güvenle.

hapları unutuyorum
prezervatif denen naylondan nefret ediyorum (vajinal kuruluk sorunum da var zaten)
iğne de olmam
benim kullandığım nuvaring'ti. çok da memnundum. haptan daha az hormonlu. bi de unutma derdi yok

hapları unutuyorum
prezervatif denen naylondan nefret ediyorum (vajinal kuruluk sorunum da var zaten)
iğne de olmam
benim kullandığım nuvaring'ti. çok da memnundum. haptan daha az hormonlu. bi de unutma derdi yok
İlk defa duydum şöyle bir baktım da çok zor bir şeye benziyor ya..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…