Aile Planlaması Korunma yada korunmama konusunda kararsızım..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

tugbamurat

bismillahirrahmanirrahım
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2007
1.524
5
arkadaşlar merhaba ben 2 hafta önce 5 haftalık düşük yaptım kendiliğinden düştü melegim kürtaj falan olmadım ve dr bana gün vermedi 2 ci hamilelik için bekle korun falan demedi şimdi ben korunsammı korunmasammı hamile kalmayıda istiyorum ama acaba biraz beklesemmi kafam çok karışık aynı şeyleri yaşarım korkusu tabi hepsi aynı olacak diye bişey yok ama bana yardımcı olurmusunuz düşükten sonra hemen hamile kalmak nasıl olur tabi allahım nasip ederse teşekkürler

dr korun demediyse korunma bak beekte istiyorsun keske dr a sorsaydn ben 1 yil korunmam gerekiyo canim hamile kalinca icindeki korku gecer saniyorum :emir_bebek: :emir_bebek:

canım biliyorsun benim 6 düşüğüm var... 5 tanesinin arasında 1 yıl var ama son düşüğümde nede olsa tutmuyor diye korunmamıştım ve hemen arkasından adet görmeden hamile kalmıştım malesefki onuda kaybettim.. bu konu benimde kafamı çok kurcalamıştı yani düşükten hemen sonra hamile kalmam diğer bir düşüğede sebeb oluyormu diye dr umla çok konuştum.. gerek anlattıkları gerekse rahimin sağlığı son hamileliğimde bunun bir sebeb olmadığını gösterdi.. yani için rahat olsun yeniden hamile kalırsan düşük olacak diye birşey yok haa birde en büyük şansın kürtaj yaptırmamış olman... bence şansını kullan canım

Canım benim bi arkadaşımın yengesi ard arda 3 tane düşük yaptı ama DR. her seferinde korunması aradan 6 ay geçmesi gerektiğini söylemişti bilemiyorum yani sen yine de iyi bir Dr.ile görüş bence.

canim bak ben de dis gebelik gecirdim biliyorsun. bebisim senin gibi de dusmedi bile. alindi. ilk tri mester oldugu icin 1 ay korun yeter dedi. rahim hormonlar yumurtlama eski haline donsunn diye.
bence korunacaksan da en fazla bir ay yeter cunku daha 5 haftalik. say ki adetin 1 hafta gec geldi.
senin hormonlar da cok artmamaistir.

canim bak ben de dis gebelik gecirdim biliyorsun. bebisim senin gibi de dusmedi bile. alindi. ilk tri mester oldugu icin 1 ay korun yeter dedi. rahim hormonlar yumurtlama eski haline donsunn diye.
bence korunacaksan da en fazla bir ay yeter cunku daha 5 haftalik. say ki adetin 1 hafta gec geldi.
senin hormonlar da cok artmamaistir.
saol canım bide diyorum folık asit kullanmaya başlasam dr hamile olmadan yazıyomu acaba

bence en azından bir regl dönemi korun..
o ay rahim biraz toparlasın kendini..

canım bana doktorum ilk adetini bekle demişti bence sende ilk adetini ol ondan sonra korunmayı bırak çünki vücudun toplanması zaman alıyor bu arada folik asit kullanmaya devam et.

saol canım bide diyorum folık asit kullanmaya başlasam dr hamile olmadan yazıyomu acaba

canım diger sayfalarda hamile oldugunu duymuştum demek kaybettin başın sagolsun allah sana sabır versin canım benim doktorum hamile olmadan yazdı devamlı içiyorum daha hamilelik olmadı ama allahım hayırlısı nezmansa ozaman olsun sabırdan başka yapaçak birşey yok....

canım diger sayfalarda hamile oldugunu duymuştum demek kaybettin başın sagolsun allah sana sabır versin canım benim doktorum hamile olmadan yazdı devamlı içiyorum daha hamilelik olmadı ama allahım hayırlısı nezmansa ozaman olsun sabırdan başka yapaçak birşey yok....
allah razı olsun canım evet canım sabır ve zaman birde dua başka yapacak bişey gelmiyo elden allahım tüm bebek isteyenlere hayırlı ve sorunsuz bi hamilelik nasip etsin benide ayırmasın inş. folık asit için bende dr gidim yazdirim

canım daha çok küçük bir düşük yaptığın için vekürtaj olmadığın için 1 adet dönemi yeterli diyor dr lar.bende 9 haftalıkken kürtaj olmuştum bebeğim öldüğü için bana bile 1 ay yeterli demişti .ara verme bence..

öncelikle başın sağolsun canım. bende çok erken düşük yapmıştım ve düşükten sonra kendi isteğimle hiç korunmadım. ama hemen tekrar hamile kalma isteğim yüzünden daha çok stres oldum ve kalamadım. psikolojim daha beter olmuştu. istersen biraz korun kendine gel ama yinede sen bilirsin tabi.a.s.

öncelikle başın sağolsun canım. bende çok erken düşük yapmıştım ve düşükten sonra kendi isteğimle hiç korunmadım. ama hemen tekrar hamile kalma isteğim yüzünden daha çok stres oldum ve kalamadım. psikolojim daha beter olmuştu. istersen biraz korun kendine gel ama yinede sen bilirsin tabi.a.s.

saol canım inanırmısın tekrar hamile kalmak istiyorum ama içimde önceki kadar hiç heves yok bütün hevesim gitti kafam karma karışık bazende vaz geçiyorum boşver yapma diyorum bazende yok olsun allahım inş. bu seferkini sorunsuz saglıklı bir hamilelik nasip eder inş. diyorum bilmiyorum artık hakkımda hayırlısını nasip etsin yüce rabbim

slm canım gecmıs olsun ılacı alabılmen cın dogum dr yazması gerkıyo hamıle kalmana gelınce ben 3 dusuk yaptım bırısınde 9 ay dıgerınde 6 ay ara verdım ve bosa zamn kaybı oldugunu gordum 1 regl zamnı bekle ve kendını hazır hıssetıgınde korunmayı bırak canım ıns bu sefer bebıslerımızı saglıcakla kucagımıza alırız.....

slm canım gecmıs olsun ılacı alabılmen cın dogum dr yazması gerkıyo hamıle kalmana gelınce ben 3 dusuk yaptım bırısınde 9 ay dıgerınde 6 ay ara verdım ve bosa zamn kaybı oldugunu gordum 1 regl zamnı bekle ve kendını hazır hıssetıgınde korunmayı bırak canım ıns bu sefer bebıslerımızı saglıcakla kucagımıza alırız.....
dün dr gittim folik asit yazdırmak için bana folik plus verdi her ay gel yazdır dedi hamileliğin 4 ayına kadar düşüktensnra adet oldum artık allahım ne zaman nasip ederse allahım herkesin hayırlı gönüllerini nasip etsin benimkinide ayırmasın amiiin

canım bende düşükten sora 2 adet bekledim doktor bana 3 ay bi bekle demişti.bende senin gibi 5 haftalık kürtaj olmadan düşük yaptım. ama sitedeki yazılarıda okuduktan sonra bu görüşün doktordan doktora değiştiğini anladım. bir ayda beklesek 6 ayda beklesek acaba 2. demi düşecek korkusunu içimizden atmamız mümkün değil sadece bebeğe biraz daha fazla özlem duyar oluyo insan zaman geçtikçe. 3 ayımız geçti ve hamile kalamadım hala. bekliyoruz canım allah herkezin gönlüne göre versin.
evet canım haklısın korku illaki oluyo dediğin gibi 1 ayda beklesek 6 ayda beklesek allahım ne zaman nasip ederse allahım hayırlısını nasip etsin inş. hepimize :Saruboceq:

canım bende senin gibi 5 haftalıkken düşürdüm bebeğimi.bana dr 3 ay hamile kalma dedi.ve hamile kalmadan 1.5 ay önce folik aside başlamamı söyledi.benim 3 ay doldu ama daha 1 kere adet oldum.arkadaşında söylediği gibi dr dan dr a görüşler değişebiliyo.neden bilmiyorum ama bende senin gibi tekrar hamile kalmak konusunda çok kararsızım ve ilki kadar istekli değilim bu konuda:KK43:((

canım bende senin gibi 5 haftalıkken düşürdüm bebeğimi.bana dr 3 ay hamile kalma dedi.ve hamile kalmadan 1.5 ay önce folik aside başlamamı söyledi.benim 3 ay doldu ama daha 1 kere adet oldum.arkadaşında söylediği gibi dr dan dr a görüşler değişebiliyo.neden bilmiyorum ama bende senin gibi tekrar hamile kalmak konusunda çok kararsızım ve ilki kadar istekli değilim bu konuda:KK43:((
canım ben düşükten sonra 1 hafta adet oldum artık takmıyorum oluruna bıraktım allahım ne zaman nasip ederse artık hayırlısını ve saglıklısını nasip etsin cümlemize amiiiiiiiiinn:Saruboceq:

X