KORONAYI AİLEME BİLEREK BULAŞTIRAN İNSANLARA NE YAPMALI?

:KK43:Yaptıklarıyla kalsınlar istemiyorum. en azından face den,instagramdan ya da twitter dan yazayım diyorum ama bu şekilde anlamak bana göre de değil aslında. Fakat hiçbir şey yapamaz olmak sinirime dokunuyor. şikayet etsem de bir şey çıkacağını zannetmiyorum.

Çok teşekkürler, Evet Bulaşmadı eşime zaten tanı aldıktan sonra boş olan diğer evimize gidip orda kalmıştı karantina boyunca, benimde pazartesi günü bitti karantinam.çok şükür atlattık 🙏

Ya çok sevindim gerçekten Allah beterinden korusun bebeğinizde sizleride 💕

Çok geçmiş olsun, benimde kızım pozitifti 3 yaşında oda belirtisiz atlattı, çocuklarda belirti vermiyor genellikle. Ailenizin erken farkedip test yaptırması iyi olmuş en azından maske ve izolasyonla bulaşmadan atlatırsınız inşallah 🙏
Merhaba kizinizi merak ediyordum. Belirtisiz atlattigina cok sevindim. Tedavi icin ilac verildi mi ona? Siz nasilsiniz simdi?

Neyi kimi kime sikayet edeceksiniz. Corona sebebiyle karantina altina alınan aileler var markete gidip ekmek yemek sebze ne lazimsa alıp geliyorlar mesela bunun bir yasagi kontrolü yardimi mi var sanıyorsunuz ki.Evi kapıyı mi kitliyor devlet? Bireye, bireyin vicdanına bırakılmış her şey. Ülkede cinayet isleyen serbest kalırken corona pozitifini saklayan mi ceza alacak.Oteller akın akin Ruslari alıyor ve hiçbiri corona testi yapıp girmedi ülkeye, her sey bu kadar salınmış durumda belli ki herkes geçirecek geçirsin olan olsun mantığı var sadece uyarılar uyarılar yasaklar yok.

Yerler mi peki? Ceza veriliyor mu??
annemin komsusunun gelini pozitif oldugunu fark edip kimseye bisey soylemeden 10 senedir kus oldugu kaynanasina gidip barisma ayagina kadini sarilip bol bol cuk cuk öpüyor evine gidiyor küs oldugu kim varsa hepsini geziyo bu şekilde.
sonra kadin hastaneye yatti kaynanasina falan karantina yapin dediler ama kadin fellik fellik geziyordu
sikayet ettiler baya bir ceza yediler diye biliyorum gelin kaynana.
sizde aikayet edin belki bir sey cikar

annemin komsusunun gelini pozitif oldugunu fark edip kimseye bisey soylemeden 10 senedir kus oldugu kaynanasina gidip barisma ayagina kadini sarilip bol bol cuk cuk öpüyor evine gidiyor küs oldugu kim varsa hepsini geziyo bu şekilde.
sonra kadin hastaneye yatti kaynanasina falan karantina yapin dediler ama kadin fellik fellik geziyordu
Ne ruh hastası insanlar varmiş 🙄

vallahi bu benim aklıma gelmişti :-)ahirete küs gitmemek yani:KK22:

Veriliyor, kontrol ediliyor ihbarlar üzerine ve para cezası uygulanıyor diye biliyorum.
Sürekli ihlal halinde aylık hapis cezaları da verilmesi konuşuluyordu bir ara ama hapis cezası uygulamaya geçildi mi onu bilmiyorum.
Belli bir hat var mı? Tam olarak süreç nasıl işliyor, bilginiz var mı?

X