Korkuyorum .

Emily19

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
439
403
19 yaşındayım. Üni sınavına hazırlanıyorum. Bugün 2 tane hemcinsimiz katledildi .Ben zaten ansiyete sahibi bir insanım. Böyle olayları duyunca daha da artıyor. Ankara istiyordum şehir olarak .şimdi de büyük şehir ya başıma birsey gelirse ya da bende ö*dürülürsem diye içim içimi yiyor. Evimde tıkılıp kalmak istiyorum ama bir yandan da istemiyorum.. Ne yapacagim bilmiyorum. Çok korkuyorum. Hiç bilmediğim şehirde tek başıma ne yapacağım diye içim içimi yiyor. Afyonda yaşıyorum...

19 yaşındayım. Üni sınavına hazırlanıyorum. Bugün 2 tane hemcinsimiz katledildi .Ben zaten ansiyete sahibi bir insanım. Böyle olayları duyunca daha da artıyor. Ankara istiyordum şehir olarak .şimdi de büyük şehir ya başıma birsey gelirse ya da bende ö*dürülürsem diye içim içimi yiyor. Evimde tıkılıp kalmak istiyorum ama bir yandan da istemiyorum.. Ne yapacagim bilmiyorum. Çok korkuyorum. Hiç bilmediğim şehirde tek başıma ne yapacağım diye içim içimi yiyor. Afyonda yaşıyorum...
Üzülüyorum gerçekten ya gençlerin psikolojisi resmen bozuldu. Bütün gençler bende dahil panik atak anksiyete hastası olduk

Hayatının en güzel çağları. Benim üniversitem biteli bir sene oldu ve çok özlüyorum. Tadını çıkar diyeceğim tek şey bu tabi ülkemizde bu ne kadar mümkün olursa..

19 yaşındayım. Üni sınavına hazırlanıyorum. Bugün 2 tane hemcinsimiz katledildi .Ben zaten ansiyete sahibi bir insanım. Böyle olayları duyunca daha da artıyor. Ankara istiyordum şehir olarak .şimdi de büyük şehir ya başıma birsey gelirse ya da bende ö*dürülürsem diye içim içimi yiyor. Evimde tıkılıp kalmak istiyorum ama bir yandan da istemiyorum.. Ne yapacagim bilmiyorum. Çok korkuyorum. Hiç bilmediğim şehirde tek başıma ne yapacağım diye içim içimi yiyor. Afyonda yaşıyorum..
Moral verecek cümle kuramadim.

Ne diyeyim ki? Yakın savunma teknikleri öğrenmemiz gerektiğini düşünüyorum. Tekinsiz yerde durmamak, kimseyle göz teması kurmamak, kimseye gülümsememek, internetten kimseyle buluşmamak… Bunlar zaten yıllardır Türk kadınlarının çok iyi bildiği ve aldığı önlemler.

Çok üzgünüm yere bakarak yürüdüğüm için. Metroda kalçama dokunan birine sesimi çıkaramamıştım, uzaklaşmakla yetindim. Benimle iner de başıma bela olur diye. Ses bile çıkaramıyoruz

Allah iyilerle karşılaştırsın. Önlemlerimizi almaya devam edelim sözün bittiği yerdeyiz.

Normalde olsa çıkın biz niye saklaniyoruz derdim ama şuan öyle diyemiyorum.bugun kizlarimla markete gittik akşam ezanı olmadan hızlı hızlı eve döndük.yakinda gündüz çıkmaya bile korkarız ortalık psikopat dolu.
Evet normalde inadına çıkın derdim ama artık diyemiyorum ne adalet var ne kanun ne koruyan ne kollayan kendimi çocuklarımı fanusa koyup yasayasim var,kusura bakmayın moral veremiyorum,bebeklerin ,çocukların kadınların ,gencecik oğlanların öldürüldüğü bir ulkede benim hiç ümidim kalmadı

Evimde tıkılıp kalmak istiyorum ama bir yandan da istemiyorum.. Ne yapacagim bilmiyorum. Çok korkuyorum. Hiç bilmediğim şehirde tek başıma ne yapacağım diye içim içimi yiyor. Afyonda yaşıyorum...
Umarım istediğiniz okulun istediğiniz bölümünü kazanırsınız, amaç kadınların gölgesinden bile korkup eve kapanması zaten.
Evet korkun kimseye güvenmeyin ama eve de tıkılıp kalmayın, erkek -kadın ayırt etmeksizin arkadaş olacağınız insanları iyi seçmeye çalışın, hiç tanımadığımız insanların kurbanı oluyoruz ama çoğunlukla tanıdığımızı sandığımız en yakınlarımızdakilerden kötülük görüyoruz, belli prensipleriniz kriterleriniz olsun, herkesi kendiniz gibi bilmeyin, küfürbaz, öfke kontrolü olmayan, seviyorum adı altında hastalıklı kıskançlıklar yapan, ruh hali değişken, aile yapısı bozuk erkeklerden uzak durun, herkesle her şeyinizi paylaşmayın ve hep kalabalık yerlerde olun.

Ben Almanyada okudum. Ilk sehire geldigimde Seri tecavüzcü ariyorlardi. Bir ara bizim ögrenci yurdunun etrafina dadanmis dediler kizlar panik icinde sadece grup halinde veya yanina erkek ögrencilerden birini alip cikiyordu. Maalesef kadın olarak her zaman her yerde tetikte olmakta fayda var. Üniversitede etrafinizi iyi secin. Heleki erkek arkadaslari. Örnek veriyim: Bizim gruptaki erkekler aksamlari beraber disari ciksak kizlari hep evine kadar birakirdi. Baskalari "ne hali varsa görsün" kafasindaydi. Öyle insanlar acil durumlarda asla yaninizda olmaz. Kendinizi eve kapatmayin, gidecek ortamlari iyi secin.
Kendi hayatiniza odaklanin ve sadece hayatiniza pozitif birseyler katacak insanlari cevrenizde tutun. Yok bunun sorunlari var ama iyi cocukluga baslamayin hic. Biz güvenmek istiyoruz, ama kendi tecrübe ettigim: benim canim acidigi insanlar bana asla acimadi. O yüzden abla tavsiyesi: Hep kendi hayatini ve güvenceni üstün tut

Bir anne olarak bende aynı kaygılardayım.
Büyükşehirdeyiz bizde
Olabildiğince çevreni seçeceksin vicdan sahibi düzgün insanlarla oturup kalkmaya çalışacaksın.
Hal bu evet ama olabildiğimce dikkat edip geleceğimizi kurmaktan başka seçeneğimiz yok

Eve kapanmayacaksın istedikleri aslında bu. Bu durum hepimizi çok etkiledi. Hemen herkesle dost ahbap olmayacaksın. İnsanları tanımadan samimi olmayacaksın. Merkezi yerlerde oturmaya çalışacaksın. Bu psikopatlar nerden çıkar hiçbir kuralı yok ama sen olabildiğince tedbirini almaya bakacaksın. Keşke böyle olmasaydı şimdiki gençler için çok üzülüyorum.

Bunları işe yarar mı bilmiyorum fakat arkadaş olduğumuz erkekleri iyi analiz etmeliyiz yoksa her durumda biz kadınlar suçlanıyoruz.
Suclanmak onemlı degıl ki öldükten sonra.

Ölmememız lazım, hayatta kalmalıyız
Ve nasıl? Bunu 31 yasımfaki halimle bılmıyorum ve Cok korkuyorum

Başına bela almadığın sürece böyle bir ihtimalin de oldukça düşük olacaktır. Hayatına alacağın kişilere dikkat etmen gerekir ve hemen herşeyini paylaşmaman gerekir. Sosyal medya üzeri kimseyle tanışma mesela. 19 yaşında gencecik kızsın tabi ki kendini eve kilitlemeyeceksin. Yanında biber gazı bulundur ona bile zam yaptılar ama inadına alın kızlar stoklarda kalmasın. Gerekirse şok tabancası bile kullanın wallaha da kullanın billaha da kullanın. Karşınızdaki insanlar size saldırmayı göze alabiliyorsa onlarda bunu kaldırabilir hiç affetmeyin sıkın gitsin yüze göze .. kadın olmak zor hiç çile bitmez bizlerde günlerce o haberi ben burda ilk okudum ve asla anlamadım çünkü Narin olayından sonra haberleri izlemeyi kestim ve sonra araştırınca kanım dondu. Yani Allah hepimizin sonunu hayır etsin kötülüklerden korusun. Kimse bişeye el atmıyor dualara sarıldık 🙏🏼

hepimiz bu durumdayız. kendimiz, çocuklarımız kardeşlerimiz için endişeliyiz. gerçekten sokağa çıktığımız anda katledilme olasılığımız yüksek ama bir şekilde hayat devam ediyor.
erkek arkadaş yaparken lütfen seçici olun. ısrarcı insanlardan uzak durun bakın ısrarcı insan sevmiyor takıntı yapmış oluyor ve bu tehlkikeli birşey. asla ısrar eden insanlara şans vermeyin. çok dikkatli olmak gerekiyor görüştüğümüz muhattap olduğumuz erkekler katil psikopat çıkabilir.

Bir sapik pesine takildiktan sonra ondan kurtulmak cok zor çözümü nedir bilemiyorum. Ama bu olaylar üniversite planlarını etkilenmesin. Birini iyice tanımadan arabasına binme, gece bir yere çıkacaksan yanında güvendiğin biri olsun, eski sevgilin ya da reddettiğin biri konuşmak için çağırırsa tenhada görüşme, illa goruseceksen kalabalık yerde bulun. Bir de kimseye yayılırsa seni zora sokacak fotoğraflar atma.
Elimizden gelenler bunlar. Kendimizi korumak için dikkat edip hayatımızı yaşamaya devam edeceğiz. Sürekli bunları düşünüp anksiyeteni artirmamalisin.

X