Korkumu nasıl yenebilirim?

Şuan ki kadar panik olmuştu gercekten domuz gribin de de
Oglum kreşe gidiyordu 3 yaşlarindaydi o zaman.bizde çok korkmuştuk
domuz gribi , kuş gribi, sars nasıl panik ortamı yaratmıştı bence şu ankinden daha panikti o ara insanlar.bu sene de daha yakın vakte kadar domuz gribi salgını vardı ki kaç kişi duydu? kaç kişi panikledi? bizim aileye de girdi çoluk çombalak domuz gribinden yattılar , ilacını alıp iyileştiler.
koronada da iyileşenlere şu an hiç odaklanılmıyo, sadece ölenleri doğru yanlış yayıyorlar internette.

domuz gribi , kuş gribi, sars nasıl panik ortamı yaratmıştı bence şu ankinden daha panikti o ara insanlar.bu sene de daha yakın vakte kadar domuz gribi salgını vardı ki kaç kişi duydu? kaç kişi panikledi? bizim aileye de girdi çoluk çombalak domuz gribinden yattılar , ilacını alıp iyileştiler.
koronada da iyileşenlere şu an hiç odaklanılmıyo, sadece ölenleri doğru yanlış yayıyorlar internette.
Internette her gördügü haberi yazıyı gerçekmiş gibi algılamak yok mu 😑
Bunlardan biri de eşim "kesin var ama söylemiyorlar " kafasında
Neyi saklasinlar niye saklasinlar anlamış degilim
Diyelim ki sakladilar bu salgini ve yok deniliyor
Ne geçecek ellerine ?

Bu kış benim de çevremde domuz gribi olup iyileşenler oldu
Oglum zaturre den bir hafta hastanede yatmisti geçmiş yıllar da
Zaten bir çok ölümcül hastalik geçirip iyileşen insanlar var
Hepimiz tedirginiz ama stok yapmakla panik yapmakla ele bişey geçmez

Ne kadar şanslısınız evden dışarı çıkmıyorsunuz ev hanımısınız büyük ihtimalle. Peki biz zavallılar napalım her gün çalışmak için gittiğim yer hastane. Öyle güzel anlatıyorsunuz ki evden çıkmıyorum paraya dokunmuyorum vs. O zaman çalışmak gibi mecburi para kazanmak zorunda olan insanlar ölmüş bitmiş saysın kendilerini dışarı çıkarak.
Yanlış anladınız heralde ben öle demedim. Benim eşimde çalışıyor ama sürekli ellerini yüzünü yıkıyor. Kimseyle temas kurmuyor. Eve gelir gelmezde üstünü başını makinaya atıp duşa giriyor. İşe normalde toplu taşıma kullanırdı ama bu durumda kendi arabamızla gidip geliyor.

oh be sonunda. Sanki uyduruyorum yahu.Hayır ya bir şey yok diyip serbest bırakıcaklar o insanları ya da bizleri panikletmemek icin gercegi söylemiycekler. Ve biz ne olursa olsun risk altında oldugumuzu unutmayıp ona göre hareket etmeliyiz. Onu söylemek istiyorum herkes önlemini alsın diyorum
Şüpheden! dolayı karantinaya alınan insanlardan mı korunalım? Şu felaket tellallığı insanların psikolojisini alt üst ediyor.

Ben inanıyorum kokusu çıkardı çoktan eğer gelseydi. Şu ucaktakilerde yoktur umarım. Varsa da yayilmasin temennisindeyim.
Bu arada İran sağlık bakan yardımcısına Corona bulaşmış. İzlediniz mi bilmiyorum bakan açıklama yaparken ter döküyordu yaninda. Yani hastayken hangi akla hizmet orda durdu anlamıyorum. Bakana da kesin bulaşmıştır. Umarım ülkemize girmez yayilmaz. Ülkeye dış hatlar girişini tamamen kapatsalar ne iyi olur.
Kapatmadıkları sürece enınde sonunda girer,bencede neden kapatmıyorlar anlamıyorum

Ben corana olayının çoookk abartıldığını düşünüyorum. Zamanında da kuş gribi domuz gribi vardı. Ankaradayim toplu tasimaya da biniyorum dershaneye de gidiyorum avmye de gidiyorum. Mesleği gereği sürekli baskalarıyla içiçe olanların endisesini anlayabiliyorum ama diğerleri gereksiz endişe. Bu da grip gibi temas yoluyla bulaşıyormuş kimle temas ettiginize dikkat ederseniz ve temizliginize özen gösterirseniz sorun olacağını sanmıyorum. O zaman araba çarpar diye sokağa da çıkmayalım. Veya kansere sebep olduğunu bile bile insanlad sigara içmesin

O değilde evden çikmayıp değisik bisey yemeyip dısardanda dahil dün bağirsak enfeksiyonuna yakalanmışım yaa evdeyim bi yere gittiğim yok nerden kaptım anlamadım serum ilaçlar fayda etmedi hala kramplar giriyor karnıma yani ne yaparsak yapalım gelecekse geliyor bağısıklığımızı kuvvetlendirip temiz olmaya çalısmalıyız hayati kabusa çevirmeyelım inşallah hıç birinde virüs yoktur da ülkecek rahat ederiz

Hastaligi küçümsemiyorum ama kimi insan hastalik hastası oluyor rahmetli buyuk babaannemde oyleydi nurlar icinde yatsın. Hatta bi tık üstü içten içe hastalanmak istiyor ama bunu itiraf edemiyor kendine. Biz kus gribi, domuz gribi gibi hastalıklarda atlattik turkiyede. Ben yurtdışında yasiyorum burada cok uluslu olduğu ve ozellikle işçi kesimi cok ağır ve kotu sartlarda yaşadığı asla hijyen olmadigi için 'gerçekten' Hastalanmış kesinlesmis vakalar dolu okullar 1 ay kapatıldı mesela. Gectigimiz gün bir lise öğrencisinde çıktı. Ama tedbiri alıp hijyene ozen gösterip maske takıyoruz. Herkesi opup yalamıyoruz elimizden gelen tek şey de bu. Olum geldiğinde illa bir mazereti oluyor sonuçta. Kader.

O değilde evden çikmayıp değisik bisey yemeyip dısardanda dahil dün bağirsak enfeksiyonuna yakalanmışım yaa evdeyim bi yere gittiğim yok nerden kaptım anlamadım serum ilaçlar fayda etmedi hala kramplar giriyor karnıma yani ne yaparsak yapalım gelecekse geliyor bağısıklığımızı kuvvetlendirip temiz olmaya çalısmalıyız hayati kabusa çevirmeyelım inşallah hıç birinde virüs yoktur da ülkecek rahat ederiz
Sizde kendimi gördüm :) Evden dışarı çıkmayıp , sanki soğukta kalmış gibi yazın ortasında grip olmuş insanım hemde öyle böyle değil .. Bağışıklıkla alakalı , benim bağışıklığım düşük zaten :)

Bugüne kadar psikolojik açıdan gayet iyiydim. Eşim görevde ve izolasyon sebebiyle görevde olmayanları da göreve göndermişler. Eşim 1 ay sonra gelecekti. Ama bu durumda düşünüp duruyorum. Ya bir ay sonra da gelemezse? Sıcaklar olunca etkisi geçecek diyorlardı bugün onun yalan olduğunu öğrendim. Sanki virüs hiç geçmeyecek gibi geliyor eşim aylarca hep uzakta kalacak gibi hissediyorum çok üzülüyorum şuan ağlamamak için kendimi zor tutuyorum :KK43:

Bugüne kadar psikolojik açıdan gayet iyiydim. Eşim görevde ve izolasyon sebebiyle görevde olmayanları da göreve göndermişler. Eşim 1 ay sonra gelecekti. Ama bu durumda düşünüp duruyorum. Ya bir ay sonra da gelemezse? Sıcaklar olunca etkisi geçecek diyorlardı bugün onun yalan olduğunu öğrendim. Sanki virüs hiç geçmeyecek gibi geliyor eşim aylarca hep uzakta kalacak gibi hissediyorum çok üzülüyorum şuan ağlamamak için kendimi zor tutuyorum :KK43:
gececek elbet tabi insanlar bilincli davranırsa. Bakın ben ne zaman konuyu açtım haklı oldugum halde linc yedim insanların tedbirsiz umursamaz davranısları yüzünden. Ne oldu? Haklı cıktım ne yazık ki. Bu virüs herkes eve girmeden gecmeyecek.Halkımız biraz daha vicdanlı ve mantıklı davranırsa bu virüsten kurtulacagız insallah

X