Korkumu nasıl yenebilirim?

Hah soyle söz dinle. Corona lilari getirdiler serbest bırakacaklar içimize salacaklar dersen işin rengi değişir. Siyasete karismasindan korktuğun ve bunu dile getirdigin olayı aslında tam da siyasilestirdigin ortaya çıkar. Ama virüsün ülke içinde yayılmasından endişe ediyorum korkuyorum dersen o ayrı.

Takintili olduginu söylemissin zaten.
Bence abartiyorsun. Insanalri getirmisler, belli
Incelemelerden sonra gereken yapilir.

bizler ônlemimizi olabildigince almaliyiz,baskada yapacak birsey yok.
Hersey zolacagina varir, Insanlik icin en iyisi olsun insallah

Takintili olduginu söylemissin zaten.
Bence abartiyorsun. Insanalri getirmisler, belli
Incelemelerden sonra gereken yapilir.

bizler ônlemimizi olabildigince almaliyiz,baskada yapacak birsey yok.
Hersey olacagina varir, Insanlik icin en iyisi olsun insallah

İnsanları korkuya itmek mi? güzelce uyarıyorum. Kendim saglıkcıyım zaten burda bos seylerle insanları korkutucak degilim. Kim nasıl istiyosa öyle yasasın arkadaslar tamamm

Pardon da yani korkumu nasıl yenerim abartiyomuyum demişsiniz insanlar size önlemlerin alındığını olumlu yonde ilerlediğinde bahsetmiş. Zaten kendi onlemlerimizi almak dışında da elimizden bişey gelmiyor ee sorun ne??? Siz korkmak paniklemek istiyosaniz kaldığınız yerden devam edin madem.

Bende ankaradayim ama yapacak bisey yok şu saatten sonra tüm dünyaya yayılmış Burayı teğet geçmesi mucize olur Önlem almak bile anlamsız kulaktan gozden geçiyor kanalizasyondan geçiyor :oha: Napsan boş anlayacağın

Bende ankaradayim ama yapacak bisey yok şu saatten sonra tüm dünyaya yayılmış Burayı teğet geçmesi mucize olur Önlem almak bile anlamsız kulaktan gozden geçiyor kanalizasyondan geçiyor :oha: Napsan boş anlayacağın

Bu konuların hepsinde yorumlarınıza denk geldim ne kadar karamsarsiniz. Evet gerçekçi olalaim ve alabildigimiz kadar önlem alalalim o ayrı ama biraz da olumlu olalım mucize olsun girmesin o virüs ülkemize bunu temenni etmek daha hoş daha rahatlatıcı değil mi. Yapamayın kendinize bunu evet herkes tedirgin herkes az çok korkuyor ama olumlu olmak iyidir evham yapmamak sağlam kaynaklardan bilgi almak iyidir deneyin derim.

Bende çok korkuyorum. Avm mağaza gibi yerlere gitmiyoruz. Gündüz markete gitmiyorum. Alışverişimi aylık yapıyorum zaten mecbur kalmayınca çıkmıyoruz. Toplu taşıma bayadır kullanmıyorduk zaten. Kendi arabamızla biyere gidiyoruz kalabalık ortamlara girmiyoruz. Eve gelir gelmez de banyo yapıp eşyaları yıkamaya atıyorum. Bilmiyorum valla kafayı yicem

Bu konuların hepsinde yorumlarınıza denk geldim ne kadar karamsarsiniz. Evet gerçekçi olalaim ve alabildigimiz kadar önlem alalalim o ayrı ama biraz da olumlu olalım mucize olsun girmesin o virüs ülkemize bunu temenni etmek daha hoş daha rahatlatıcı değil mi. Yapamayın kendinize bunu evet herkes tedirgin herkes az çok korkuyor ama olumlu olmak iyidir evham yapmamak sağlam kaynaklardan bilgi almak iyidir deneyin derim.
Umarım dediginiz gibi olsun ancak ozellikle twitter kullanıyorsanız gormussunuzdur wuhandaki insanların durumlari gerçekten çok kötü bende korktum bayaa elimde değil :KK43:

Bende çok korkuyorum. Avm mağaza gibi yerlere gitmiyoruz. Gündüz markete gitmiyorum. Alışverişimi aylık yapıyorum zaten mecbur kalmayınca çıkmıyoruz. Toplu taşıma bayadır kullanmıyorduk zaten. Kendi arabamızla biyere gidiyoruz kalabalık ortamlara girmiyoruz. Eve gelir gelmez de banyo yapıp eşyaları yıkamaya atıyorum. Bilmiyorum valla kafayı yicem
Her gün maaile banyo mu yapıyorsunuz?

Bizde sadece markete gidiyoruz onda bile korku basıyor o paralar kredi kartları herşey viruslu sanki

Yapı olarak belki fazla kaygılı olabilirsiniz ama istatistiklere bakarsanız virüs olduruculugu yüksek bir virus değil şuan dünyayı kaygılandıran bulaşmasının hızlı olması. Şuan %2 ölüm var ve bildiğin kadarı ile normal gripte de bu oran var. Mesela komşumuzun kayınvalidesi 1 ay önce grip olduğu için vefat etti. Çünkü bağışıklığı kaldıramadı 95 yaşında kadın sonuçta. Ve bu virüste de vefat edenlerin çoğu yaşlı veya bağışıklık sorunu olan insanlar.

Ki söyle düşünün yıllar önce domuz gribi diye korkuttular ben 2 sene önce geçmeyen uzun süren bir hastalık geçirdim en son teşhisi domuz gribi dediler öleceğim sandım ama öyle değilmiş işte. Yani bu tarz hastalıklar bağışıklığı zayıf kişiler için tehlikeli, saglikciysaniz bilirsiniz. Mesela yaşlılar, hamileler, bebekler, bağışıklık problemi olanlar.

Bu ülkeye sadece yasal yollarla giriş çıkış olmuyor.Ozellikle Doğu ve Güneydoğu bolgemizde sınırlarımızda ne yazık ki kaçak yollarla giriş çıkış yapan bir sürü insan var .Bence en büyük tehlike burada.Bunlari kontrol altına almamız imkansız ve bu tipler Türkiye'nin her yerine dagiliyorlar onun için tedbiri elden birakmamak ve çok da rahat olmamak lazım.

Eşim eve gelir gelmez
Eşim işten gelir gelmez yıkanır. Bende normalde her sabah yıkanırdım ama şimdi akşamları yıkanıyorum çünkü gün içinde eczaneye veya ekmek almaya çıkarsam gelince yıkanıyorum çocugumu babama bırakıyorum onu pek cıkartmıyorum. Normalde de çok pimpirikliyim şimdi iki katına çıktı nakit para dahi elime almıyorum her şeyi karttan hallediyorum.

Bizde sadece markete gidiyoruz onda bile korku basıyor o paralar kredi kartları herşey viruslu sanki
Para geçmiyor elimize maaş hesaba yatınca ordan telefondan kredi kartını ödüyorum faturalar otomatik oluyor market alışverişinide hep kredi kartımdan yapıyorum. Hastalıktan öncede parayla işim olmuyordu kimlerin ellerine değiyor o paralar kimbilir. En büyük mikrop

X