Korkumu nasıl yenebilirim?

blge_03

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2016
822
560
Ankarada yaşıyorum tahrandan corona virüsü taşıyan hastalar geldi bugün. 132 kişi karantina altında. Ablamın çalıştığı yerde sürekli havaalanından gelen kişiler, yabancı öğrenciler vs var düşünmemek elde değil. Evdekilerle konuştuk toplu taşıma aracına binmeyeceğiz taksiye binmeyeceğiz avm ye gitmeyeceğiz. Ama insan içine her türlü karışacağız. Bilmiyorum abartıyor muyum ama çok korkuyorum zaten takıntılı biriyim başım ağrısa noldu diye ağlayacak durumdayım nasıl olcak şimdi:KK43:(

Nasıl yani? Bende Ankarada yaşıyorum, ama ilk kez duydum neden tahrandaki hastalar buraya geldi?

hemde hastanede kresteki cocuklar varken bu insanları almıslar keske önce hastaneyi bosaltsalardı

Eklentiler

• 7CF8B610-8A26-4EAB-BCF8-7AF39192D737.png
    7CF8B610-8A26-4EAB-BCF8-7AF39192D737.png
    368,7 KB · Görüntüleme: 259
Onların hepsi Türk vatandaşı ve hasta oldukları kesin degil. Nasıl Wuhandan getirildiyse şimdi de İran'da olan vatandaşlarımız getirildi ve şüphe nedeniyle karantina altına tutacaklar. Yoksa kesin bir tanı yok. Lütfen haberleri iyi araştırın ya hem kendinizi hem de insanları korkuya itmeyin!

Onların hepsi Türk vatandaşı ve hasta oldukları kesin degil. Nasıl Wuhandan getirildiyse şimdi de İran'da olan vatandaşlarımız getirildi ve şüphe nedeniyle karantina altına tutacaklar. Yoksa kesin bir tanı yok.
öyle oldugu söyleniyor ama gercegi bilemeyiz. İçlerinde yüksek ateşli olanlar varmış. Boşuna alarma geçilmedi bugün Ankarada

İran'daki Türk vatandaşları getirildi. Sanırsam bir kaç kişide ateş olduğu için Ankaraya acil iniş yapıldı ve karantinaya alındı.

hemde hastanede kresteki cocuklar varken bu insanları almıslar keske önce hastaneyi bosaltsalardı

arkadaşım önce okuduklarınızı akıl süzgecinden geçirin sonra kendinizi de başkalarını da paniğe sürükleyin.

korona vakası görünen yerden yani tahrandan geldikleri için 14 gün süreyle karantinada tıtulacaklar. Bu korona virüs taşıyan insanlar oldukları anlamına gelmez. Şüphesiyle diyor zaten.

arkadaşım önce okuduklarınızı akıl süzgecinden geçirin sonra kendinizi de başkalarını da paniğe sürükleyin.

korona vakası görünen yerden yani tahrandan geldikleri için 14 gün süreyle karantinada tıtulacaklar. Bu korona virüs taşıyan insanlar oldukları anlamına gelmez. Şüphesiyle diyor zaten.
bu medyaya yansıtılan kısım. Lütfen azıcık geniş düşünün.

Ama siz corona virüsü hastaları dediniz, kesin teşhis varmış gibi. Haber bu kesinliği içermiyor. Ne olduğu belli değil. Neyse... Yaşayıp göreceğiz bazı şeyleri, kesin bilgi olmadan paniğe gerek yok.

Ama siz corona virüsü hastaları dediniz. Haber bu kesinliği içermiyor. Ne olduğu belli değil. Neyse... Yaşayıp göreceğiz bazı şeyleri, kesin bilgi olmadan paniğe gerek yok.
Öyle oldugunu söylendi sonra süphesiyle karantinaya alındı diye düzeltildi haberleri takip ediyorum ve de oyle olsa bile basit bir olay değil

Aynen öyle oldu..Aynı anda birden fazla kisinin atesli olması basit bir hastalık hissi uyandırmıyor bende ne yazık ki..
Olumsuz şeyler düşünmeyin. Kötüyü düşünerek kendinize çağırmayın. İnşallah hiç bir şey olmaz kimseye

Konuyla ilgili bakan koca açıklama yaptı şimdilik sorun yok gibi görünüyor stres yapmayın önemli olan bağışıklığı güçlendirmek streste düşürür. Temizliğe dikkat özellikle topluma açık wclere.

132 kisi virüslü demedim ayrıca arkadaslar iclerinde virüsü tasıyanlar var 132 kiside karantinada dedim. Kacı saglıklı kacı değil bilemeyiz kimsenin panik olmasını istemem ama her türlü önlemi de alın yani şakası yok.

İlk Testler yapılmış, temiz çıkmış açıklama yapıldı. Şimdilik kaygılanacak bir şey yok gibi görünüyor.

O değil de hatırlayanlar vardır yıllar yıllar önce bir domuz gribi salgını söylentisi yayılmıştı. İnsanlar panik oldular her yerde kapış kapış domuz gribi için sabun, jel, ıslak mendil vs. satılmaya başlandı. Sonradan öğrenildi ki öyle bir salgın yokmuş ticaret için uydurulan bir şeymiş. İnsan bu da böyle bir şey mi diye düşünmüyor değil.

132 kisi virüslü demedim ayrıca arkadaslar iclerinde virüsü tasıyanlar var 132 kiside karantinada dedim. Kacı saglıklı kacı değil bilemeyiz kimsenin panik olmasını istemem ama her türlü önlemi de alın yani şakası yok.

şüpheli kişileri karantinaya almışlar, uçağı hangara çekip dezenfekte ediyorlar. Yani yapılabilecek her şey yapılmış. Hasta varsa dahi karantinada zaten şu an.

X