Konu yine abim, bıktık artık :(

Esoskirec

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2021
457
474
29
Herkese merhaba, içimi dökmek istiyorum ağlamaktan mahvolmuş durumdayım.
Eski konumu bilenler bilir abimin yüklü miktar borcu var neye kime olduğunu bilmiyoruz para isteyip duruyor. Yarım saat kadar önce annem aradı sesi bir garipti dün meğer babam ve büyük amcam aramış annemi evini ipotek et 60 bin oğluna ver çok kötü durumda diye. Annem de ben evi vereyim sokakta mı kalayım demiş.
Bu arada annem şu an çocuk bakıcılığı yapmaya başladı iki çocuk için 1700 TL para alıyor sigorta falan da yok tabi sırf kardeşim ve kendini geçindirmek için :KK43: ben yeni bir işe başlayıp onlara yardımcı olacaktım fakat hamileyim malesef bu halde kimse beni ise almıyor. Eşimden aldığım harçlıklarla faturalarını ödüyorum halen. Bu geliyor elimden sadece.
Şimdi ablamla konuştum o da dün babamla konuşmuş ve çok fena tartışmış ağzına geleni söylemiş ben hamileyim diye bana söylemişler bugün annem dayanamadı söyledi.
Bende amcami arayıp annemi de bizi de artık rahat bırakmalarını söyleyeceğim cümlelerimi nasıl seçmeliyim sert mi konuşayım güzellikle mi hanımlar? Tabi ağlamadan konuşmayı başarabilirsem :KK43:

Eski konumu bilenler bilir abimin yüklü miktar borcu var neye kime olduğunu bilmiyoruz para isteyip duruyor. Yarım saat kadar önce annem aradı sesi bir garipti dün meğer babam ve büyük amcam aramış annemi evini ipotek et 60 bin oğluna ver çok kötü durumda diye. Annem de ben evi vereyim sokakta mı kalayım demiş.
Bu arada annem şu an çocuk bakıcılığı yapmaya başladı iki çocuk için 1700 TL para alıyor sigorta falan da yok tabi sırf kardeşim ve kendini geçindirmek için :KK43: ben yeni bir işe başlayıp onlara yardımcı olacaktım fakat hamileyim malesef bu halde kimse beni ise almıyor. Eşimden aldığım harçlıklarla faturalarını ödüyorum halen. Bu geliyor elimden sadece.
Şimdi ablamla konuştum o da dün babamla konuşmuş ve çok fena tartışmış ağzına geleni söylemiş ben hamileyim diye bana söylemişler bugün annem dayanamadı söyledi.
Bende amcami arayıp annemi de bizi de artık rahat bırakmalarını söyleyeceğim cümlelerimi nasıl seçmeliyim sert mi konuşayım güzellikle mi hanımlar? Tabi ağlamadan konuşmayı başarabilirsem :KK43:
Ailemde olsa sorumsuz kimsenin yükü altına girmezdim, aileniz şu abimi bir salsın kendi başının çaresine baksın, sizde sakın onun borçlarını ödemeyin, ağlayacak bişey yok , aileniz mesafe koymayı bilsin...

Anneniz ablanız ve siz, hepiniz numaralarını engelleyin, gerekirse sizler numaranızı değiştirin. İrtibat tamamen kesilsin. Abinizin yanı sıra babanız ve amcanız da o borç işinin içinde olmalı ki, annenize evini ipotek ettirmesi için baskı uyguluyorlar. Sizler için borca giren olmadığına göre herkes kendi borcunu kendi ödesin.

Ailemde olsa sorumsuz kimsenin yükü altına girmezdim, aileniz şu abimi bir salsın kendi başının çaresine baksın, sizde sakın onun borçlarını ödemeyin, ağlayacak bişey yok , aileniz mesafe koymayı bilsin...
İnanın anneme aynı şeyleri söyleyip duruyorum sanırım evlat olduğu için annemin hissettiklerini anlamayacağım. Hayır babam amcam nasıl annemi arayıp da evi isteyebilir ben buna deliriyorum işte.

Ne borcu bu?
Hep mi böyle?
İlk defa mi battı?
Hep böyle ise annemizin yerinde olsam evimi ipotek ettirmem.
Şuan çocuğum var büyük konuşmak istemem ama ben böyle boş işlere çocuğum da olsa kendimi feda etmem.
Ben belki gaddar anneyim ama keyfi kimsenin borcunu ödeyemem çocuğum da olsa .
Benim emeğimi yıllarımı evimi kimseye hiç edemem.

Anneniz ablanız ve siz, hepiniz numaralarını engelleyin, gerekirse sizler numaranızı değiştirin. İrtibat tamamen kesilsin. Abinizin yanı sıra babanız ve amcanız da o borç işinin içinde olmalı ki, annenize evini ipotek ettirmesi için baskı uyguluyorlar. Sizler için borca giren olmadığına göre herkes kendi borcunu kendi ödesin.
Şimdi ağlamayı kesebilirsem amcamı arayıp bir daha para için annemi rahatsız etmemesini soyleyecegim. Ki yıllardır annemle konuşmaz etmez

Ben öyle anne herşeyi feda etmeli kafasına da karşıyım bekarken bir yatirim yaptım küçük çaplı daha elime gecmedi ama bunu yapma amacım çocuğumu ilerde rahat okutmak.
Çocuğum okumasın serserilik yapsın mesela zırnık vermem.
Gider paşa paşa eşek gibi çalışır.

Ne borcu bu?
Hep mi böyle?
İlk defa mi battı?
Hep böyle ise annemizin yerinde olsam evimi ipotek ettirmem.
Şuan çocuğum var büyük konuşmak istemem ama ben böyle boş işlere çocuğum da olsa kendimi feda etmem.
Ben belki gaddar anneyim ama keyfi kimsenin borcunu ödeyemem çocuğum da olsa .
Benim emeğimi yıllarımı evimi kimseye hiç edemem.
Ne borcu kime borcu olduğunu hickimse bilmiyor. Beyefendi söylemiyor. Son bir buçuk senedir sürekli para istiyor. En son benden iki bin lira istedi kartımda 500 TL den fazla para yok çalışmıyorum dedim o 500ü bile istedi. Kendisi iş yapıp battığını söylüyor.

Cümlelerini falan seçme, içinden ne geliyorsa söyle.
"Gücünüz yaşlı başlı kadına mı yetiyor, işinize gelince erkekliğinizle övünürsünüz. Destek olmayı çok istiyorsanız kendiniz olun bizi rahat bırakın" diye de ekle.
Babanız madem oğlunu çok düşünüyorsa kendisi çeksin krediyi.
Annenizin evini ipotek etmesine asla izin vermeyin.

Ne borcu kime borcu olduğunu hickimse bilmiyor. Beyefendi söylemiyor. Son bir buçuk senedir sürekli para istiyor. En son benden iki bin lira istedi kartımda 500 TL den fazla para yok çalışmıyorum dedim o 500ü bile istedi. Kendisi iş yapıp battığını söylüyor.
Ozaman gitsin calissin odesin.
Başka kapıya de.

Ben galiba sizin konularınızı hatırladım. Abiniz memurdu eşi yabancıydı bankta yatıyordu falan. Anneniz herkesin numarasını engellesin. Daha reşit bile olmamış kardeşiniz var, annenizde para yok. Evi ipotek ettirirler de sonra ellerinden giderse ne olacak? Abinizin günahını almak istemiyorum ama sanki sürekli sebepsiz borçları olan biriydi. Daha önce de yardım etmiştiniz. Sizin de elinizden gelecek bir şey kalmamış maalesef.

amcanıza ne oluyor ya ne munasebet ne hakla ve ne hadle annenıze evı ipotek et ogluna ver dıyor delı mı ne haddını bılsın
annenız asla asla asla oyle bır ıse kalkısmasın abınıze ıyılık yapmıs olmazsınız sureklı arkasını toplayarak... bu sekılde olgunlasamaz buyuyemez bırakın burnu surtsun bıraz

Amcana de ki bu kadar meraklıysan gel de sen bir el at.
Ben diğer konuda da söyledim, annen verecek o evi er ya da geç ama sen kimsenin borcuna girme.
Kocana , çocuğuna yazık.
Annen kos koca kadın. Oğluna yok demeyi bilmek zorunda. Yapmıyorsa da sonucuna katlanacak. Hamile halinizle bebeğe yaşattıkları strese yazık !

Amcana de ki bu kadar meraklıysan gel de sen bir el at.
Ben diğer konuda da söyledim, annen verecek o evi er ya da geç ama sen kimsenin borcuna girme.
Kocana , çocuğuna yazık.
Annen kos koca kadın. Oğluna yok demeyi bilmek zorunda. Yapmıyorsa da sonucuna katlanacak. Hamile halinizle bebeğe yaşattıkları strese yazık !
Amcam da bayağı para verdi abime ama ardı arkası kesilmiyor. Aradım şimdi konuşmak için abim yanındaymış pek konuşamadık görsen diyo için acır en az 20 kg vermiş. Ben annene evi ipotek et 60 bin ver ben 3 ayda kapatacağım dedim diyor. Sormayın inanki zavallı eşim bizim eve zor yetişiyor tek maaşla ve maaşı 5 bin. Üstüne annemin faturalarını ödüyoruz. Kiradayiz. Allah'ın gücüne gitmesin karnımdaki çocuktan pişman olacağım neredeyse.

Eski konunuzu hatırladım abiniz tek başına istediği olmayınca amca ve babadan mı destek almış yazıklar olsun onlara da annenizi arayıp oğluna para ver demek ne demek. Tutmayın içinizde düşünmeden aklınıza geleni söyleyin bu ne ya ailenin erkekleri bir olmuş annenizin başını soktuğu eve göz dikmiş 😠 Önceki konunuza yazmış mıydım hatırlamıyorum ama o zaman da abinizin tavırlarına sinir olmuştum şimdi babanız ve amcanızda utanmadan annenizin evine mi göz dikmiş onlar versin para çok derdine düştülerse sadece annenin oğlu değil babanın da oğlu o para ver dedikleri kişi

Ben galiba sizin konularınızı hatırladım. Abiniz memurdu eşi yabancıydı bankta yatıyordu falan. Anneniz herkesin numarasını engellesin. Daha reşit bile olmamış kardeşiniz var, annenizde para yok. Evi ipotek ettirirler de sonra ellerinden giderse ne olacak? Abinizin günahını almak istemiyorum ama sanki sürekli sebepsiz borçları olan biriydi. Daha önce de yardım etmiştiniz. Sizin de elinizden gelecek bir şey kalmamış maalesef.
Evet doğru hatırladınız. Babam, amcam, annem üçü de abime fazlasiyla yardım etti verilen parayı toplarsam 1 milyonu geçer öyle diyim. Kardeşimin dersleri berbat durumda şu an geçen hafta öğretmeni çağırdı biz daha onu nereden tutup toparlayacağız düşünürken yine abim belası çıktı ortaya.

Eski konunuzu hatırladım abiniz tek başına istediği olmayınca amca ve babadan mı destek almış yazıklar olsun onlara da annenizi arayıp oğluna para ver demek ne demek. Tutmayın içinizde düşünmeden aklınıza geleni söyleyin bu ne ya ailenin erkekleri bir olmuş annenizin başını soktuğu eve göz dikmiş 😠 Önceki konunuza yazmış mıydım hatırlamıyorum ama o zaman da abinizin tavırlarına sinir olmuştum şimdi babanız ve amcanızda utanmadan annenizin evine mi göz dikmiş onlar versin para çok derdine düştülerse sadece annenin oğlu değil babanın da oğlu o para ver dedikleri kişi
Verdiklerini söylüyorlar bizde de para kalmadı demişler anneme. Yok oğlunu görsen 20 kg vermiş yüzüne bakamazsin bilmem ne birsuru acitasyon. Anne yüreği zavallıya birşey olacak hastalanacak diye korkuyorum. İnanın kendimi bebeğimi düşünmeyi bıraktım annemle kardeşimi düşünüyorum bu ızdırap ne zaman biter Allahım hiç mi duymuyor sesimizi yıllardır bu adamlardan çektiğimiz yetmedi mi

X