Konu fake değil.Konuyu açan kişi benim.Sadece o anlık çaresiz kaldığım ve başka fikirlere ihtiyaç duyduğum için yeni hesapla üyelik açtım.

Hiç sanmıyorum ne aldın atsana deyip duruyordu beraber internetten ayakkabı linki gönderip bana seciyorduk. Ben ilgili sanıyordum meğer i..b..ynmis
Size nasıl gecelik attı ya , şaşıracağınız biliyordur . Bana değişik geldi . Arkadaşmı olmak istedi sizledicem zaten vardır arkadaşı. Acaba sizinle paravan evlilik mi. Yapmak istedi

Konu sahibi bence benim dediğimi yapmalısın evden domates sosları yap, salamura yaprakları bidonlara bas bas sat. Millet şuan doğal ev yapımı şeylere hasret. Zaten kanser hastasısın bu durumda hastasın diye senden alanlarda çok olur destek amaçlı diye düşündüm. Millet 1 ay sonra sos yapmaya başlar. Pazarlara çık pazarın son saatlerinde domatesler yumuşamaya başlayınca çok uyguna satılıyor halam onları kasa kasa alır sos yapar salça yapar satar. Atıyorum evinin önünde ceviz ağacı olur 1 tane ondan topladıkları cevizleri incir reçeline koyar. Çok güzel cevizli reçeller satar.

Türkiye'nin her yerine gönderiyor. İnternet adresi falan da yok yani bu şekilde çevre edindi. Ve yaşadığımız yer de çok küçük bir ilçe.

Kardeşim ben sizi biraz bencil buldum. Çok çocuk yapmanizdan değil. Üniversite çağına gidecek kızınız var ama siz kendi derdinizin caresindesiniz ise giricem diyorsunuz belli ki evdeki yükü bosaninca büyük kızınıza bırakacaksınız. Onun ne suçu var ki. Siz ona sordunuz mu hastayken kardeş yapayım mı sana diye. Hem olseniz bu kız bu kadar çocukla napacak düşünmedin mi? Bence asla boşanmayın büyük kızınızın hayatını kurtarmadan bunu yapmayın. Ya da küçükleri şimdilik yurda verin büyük kıza odaklanın. Kız üniversite kazanınca kendi hayatını kurarsın ya da onla başka diyara gidersin. Ama önce kızınızı düşünün. Kendinizi değil.
Zaten çocuklarımı düşündüğüm için bu kadar çaresiz kaldım ya.Beni asıl üzen bı iğrençlikleri ilk önce kızımın görüp bana haber vermesi.Boşanmamı kızım benden daha çok istiyor.Anne sen gurursuz musun nasıl hala bu adamla aynı evde kalabiliyorsun diyor ama gittik 1 ay denedik olmadı işte.Kendi yaşadığım yaban hayatını çocuklarıma yaşatmak istemiyorum.Büyük kızım 17 yaşında ve ilk defa sinama gördü kütüphane gördü.En basiti ilk defa kendi kendine alışverişe çıkabildi.Onlara ettiğim haksızlığın farkındayım.Bir an önce şehirden bir ev alıp gitmenin hayaliyle çabaladım hep ama olmadı.Talihim bunları gerçekleştirmeme müsade etmedi.

Konu sahibi bence benim dediğimi yapmalısın evden domates sosları yap, salamura yaprakları bidonlara bas bas sat. Millet şuan doğal ev yapımı şeylere hasret. Zaten kanser hastasısın bu durumda hastasın diye senden alanlarda çok olur destek amaçlı diye düşündüm. Millet 1 ay sonra sos yapmaya başlar. Pazarlara çık pazarın son saatlerinde domatesler yumuşamaya başlayınca çok uyguna satılıyor halam onları kasa kasa alır sos yapar salça yapar satar. Atıyorum evinin önünde ceviz ağacı olur 1 tane ondan topladıkları cevizleri incir reçeline koyar. Çok güzel cevizli reçeller satar.

Türkiye'nin her yerine gönderiyor. İnternet adresi falan da yok yani bu şekilde çevre edindi. Ve yaşadığımız yer de çok küçük bir ilçe.
İşte o dediklerini yapabilmek için becerebilmek lazım.Mesela kriptodan anlarım.İyi kötü kendi evimin yemeğini yapabilirim ama 10 kişiye toplu yemek yap desen yapamam çünkü el becerim yok

Yok konu fake değil de şimdi hanımların bu adamdan neden üst üste ikiz çocuklar doğurdun diyeceğini bildiğim için aslında ard arda ikiz doğan 4 çocuğumun tek gebelikten olduğunu söyledim.Maksat konu oraya odaklanmasın bir çıkış yolu bulayımdı ama gördüm ki hata etmişim.Sonuç değişmedi benim hatamdan kaynaklı olarak
Ablacım konu nasıl oraya odaklanmasın? Asıl konu o 5 çocuk zaten....18 yıldır çalismayan sapik adamdan, dağ başında 5 çocuk yapmışsın, üstelik senin de ağır bir hastalığın varken hiç dusunmemişsin bu çocuklar ne olacak diye, kıyamadim doğurdum diyorsun 😂 şimdi de bizim bu çocuklari hesaba katmadan sana tavsiye vermemizi bekliyorsun he mi? Sen gayet çatur çutur kıymışsin dogurduklarına, anasının bile acimadigi çocuklara hic kimse acımaz kusura bakma, otur evinde idare et sapik kocani, hatta 5 tane daha doğur, büyüyünce birinden biri bakar sana nasılsa ...

Zaten çocuklarımı düşündüğüm için bu kadar çaresiz kaldım ya.Beni asıl üzen bı iğrençlikleri ilk önce kızımın görüp bana haber vermesi.Boşanmamı kızım benden daha çok istiyor.Anne sen gurursuz musun nasıl hala bu adamla aynı evde kalabiliyorsun diyor ama gittik 1 ay denedik olmadı işte.Kendi yaşadığım yaban hayatını çocuklarıma yaşatmak istemiyorum.Büyük kızım 17 yaşında ve ilk defa sinama gördü kütüphane gördü.En basiti ilk defa kendi kendine alışverişe çıkabildi.Onlara ettiğim haksızlığın farkındayım.Bir an önce şehirden bir ev alıp gitmenin hayaliyle çabaladım hep ama olmadı.Talihim bunları gerçekleştirmeme müsade etmedi.

Kızınıza sağlam adımlar atacaginizi onun tek dusunecegi olayın dersleri olduğunu söyleyin. Evden ayrılmayın şu anda kimseyi uyandirmayin. Bari bu hayattan kızınızı çıkarın lütfen.

Ablacım konu nasıl oraya odaklanmasın? Asıl konu o 5 çocuk zaten....18 yıldır çalismayan sapik adamdan, dağ başında 5 çocuk yapmışsın, üstelik senin de ağır bir hastalığın varken hiç dusunmemişsin bu çocuklar ne olacak diye, kıyamadim doğurdum diyorsun 😂 şimdi de bizim bu çocuklari hesaba katmadan sana tavsiye vermemizi bekliyorsun he mi? Sen gayet çatur çutur kıymışsin dogurduklarına, anasının bile acimadigi çocuklara hic kimse acımaz kusura bakma, otur evinde idare et sapik kocani, hatta 5 tane daha doğur, büyüyünce birinden biri bakar sana nasılsa ...
Hatalı da olsam yine de bir çıkar yol bulmaya çalışıcam.Sonuçta hata benim deyip oturduğum yerde oturmaya devam edemem.Bir yerden başlamam lazım yeniden ayağa kalkmaya.

Kızınıza sağlam adımlar atacaginizi onun tek dusunecegi olayın dersleri olduğunu söyleyin. Evden ayrılmayın şu anda kimseyi uyandirmayin. Bari bu hayattan kızınızı çıkarın lütfen.
Yok canım zaten şu durumda evden ayrılamıyorum.Bir kaç iş başvurusunda daha bulundum.Hatta doğalgaz kazanı ateşleme kursuna bile kayıt oldum.Belki bir kapıcılık işi bulurum da çocuklarımla beraber hem yaşarım hem de çocuklarımdan ayrılmadan çalışabilirim.

Hatalı da olsam yine de bir çıkar yol bulmaya çalışıcam.Sonuçta hata benim deyip oturduğum yerde oturmaya devam edemem.Bir yerden başlamam lazım yeniden ayağa kalkmaya.
Daha önce sizi kadınlarla da defalarca aldatmış bu adam, onları hiiiiç onemsememişsin, gaylere yürüyünce gurur yapıp çocuklarını düşünesin tutmuş...Allah ol dedi oldu deyip 5 çocuk dogurmuşsun , şimdi yana yakıla kuldan yardim bekliyorsun...Faiz haram diye ev almadım diyorsun, yeşil kart iptal olmasın diye arabanı kaynina verip devleti dolandiriyorsun....Sen sadece bir-iki hata yapmamişsin , hatanın kendisi olmuşsun ablacım ... Şu anda sana verilebilecek tek tavsiye çocuklari devlete verip, annenin evine dönmek olabilir. O çocukların, nerde yaşarsan yaşa, seninleyken başka hiçbir şekilde kurtulma şansi yok....Ver hepsini yurda, bız ödediğimiz vergilerimizle bakarız, yeşil kartını da yine biz ödüyoruz nasılsa, aman ha sakın korunma Allah ol dedikçe doğurmaya devam et, biz eşşeğiz bakarız hepsine...

Son düzenleme:
Normalde parayı faize koymaya karşıyım inancımdan dolayı ama mecburen faize koyucam.En azından bir yarama merhem olur diye düşünüyorum.
Kriptonun da pek bir farkı yoktu zaten.

Bari paranızı altına yatırın. En azından kazancı doğru yoldan olur.

Daha önce sizi kadınlarla da defalarca aldatmış bu adam, onları hiiiiç onemsememişsin, gaylere yürüyünce gurur yapıp çocuklarını düşünesin tutmuş...Allah ol dedi oldu deyip 5 çocuk dogurmuşsun , şimdi yana yakıla kuldan yardim bekliyorsun...Faiz haram diye ev almadım diyorsun, yeşil kart iptal olmasın diye arabanı kaynina verip devleti dolandiriyorsun....Sen sadece bir-iki hata yapmamişsin , hatanın kendisi olmuşsun ablacım ... Şu anda sana verilebilecek tek tavsiye çocuklari devlete verip, annenin evine dönmek olabilir. O çocukların nerde yaşarsan yaşa, seninleyken başka hiçbir şekilde kurtulma şansi yok....Ver hepsini yurda, bız ödediğimiz vergilerimizle bakarız, yeşil kartını da yine biz ödüyoruz nasılsa, aman ha sakın korunma Allah ol dedikçe doğurmaya devam et, biz eşşeğiz bakarız hepsine...
Sinirini benden değil onca malı mülkü olmasına rağmen hala devletten yardım alanlardan çıkar.Ayrıca devleti dolandırdığım filan yok.Alıyorsam daha önce 5 yıllık sigortalı çalışmamın karşılığını alıyorum devletten eğer olaya vergi ödeme kısmından bakacak olursak.Ve hayır her ne olursa olsun çocuklarımın annelerinden uzakta daha mutlu olabilecekleri konusundaki fikrine katılmıyorum.Belli ki sen çözüm arayışıma ortak olmak yerine zaten yeterince çıkmazda olan aklımı iyice çıkmaza sokmaya devam edeceksin.Değerli fikirlerin için de ayrıca teşekkür ederim.Sonuçta milletin beni pohpohlayacak hali yok.Hatalarımın da söylenilmesine ihtiyacım var.

Kriptonun da pek bir farkı yoktu zaten.

Bari paranızı altına yatırın. En azından kazancı doğru yoldan olur.
Kriptoya başlamadan önce hiç param yoktu ki.Şimdi olanı bile kripto sayesinde kazandım.Altına yatırsam da fayda etmez çünkü bu adam beni çaresiz durumda bırakmaya devam edip altınları da yer.O yüzden sanırım en doğrusu parayı bankaya yatırmak

Yok canım zaten şu durumda evden ayrılamıyorum.Bir kaç iş başvurusunda daha bulundum.Hatta doğalgaz kazanı ateşleme kursuna bile kayıt oldum.Belki bir kapıcılık işi bulurum da çocuklarımla beraber hem yaşarım hem de çocuklarımdan ayrılmadan çalışabilirim.
Bu eğitim sonrası iş bulabilecek misiniz? Neden daha işe yarar yollara başvurmuyorsunuz?

Bir de lafı geçmemiş pek ama kardeş veya sülalede size destek verebilecek başka kimse yok mu?

Bu eğitim sonrası iş bulabilecek misiniz? Neden daha işe yarar yollara başvurmuyorsunuz?

Bir de lafı geçmemiş pek ama kardeş veya sülalede size destek verebilecek başka kimse yok mu?
Bilmiyorum ki Ankaradaki bir kaç kapıcılık işine başvurdum.Hem çoğu erkek çalışan istiyor hem de kalorifer kazanı yakma belgesi istiyorlar.Bir umut belki olur da hem kalacak yerim olur hem de çocuklarım gözümün önünde olur diye aklıma ne gelirse ona el atıyorum işte.İşe yarar yollara başvurmayı çok denedim ama kemoterapinin bedenimde yaptığı tahribat açık ve net görünüyor.Kemoterapi yan etki yaptı göz tansiyonu çıktı gözlerimin görüşü azaldı.Astım çıktı ortaya.Ağzımda diş kalmadı.Doğal olarak iş verenler de benim yerime prezentabl kişileri tercih ediyorlar.Kardeşlerim konusuna gelince herkes kendi hayatıyla meşgul.Ellerinden geleni yaptılar ama olmadı

Kusura bakmayın da büyüğü küçüğü olmaz. Dolandırmaya giriyor bu da.
Ben yazacaktım da polemiğe girmek istemedim. Hırsızlık, dolandırıcılık , vergi kaçırma, zina, fuhuş, bakamayacagin onlarca çocuk doğurup sefil etmek günah değil ama faiz, kürtaj , gaylerle ilişki woovvv çok haram😂

Bazıları da kanser hastasın vs demiş de eskiden kanser olmuş. Erken evrede yakalanıp tedavi edilmiş. Şu anda sağlıklı. Kanser değil. 4 çocuk da sağlıklıyken olmuş, kanserken değil.

Kanser hastasıyım diye para kazanma yoluna girerse de duygu sömürüsü yapmış olur.

Sizler yorum yaparken ve konu sahibi çözüm ararken kanseri unutun kısacası. Olmuş ve bitmiş.

Arabayı satın, onu faizle ya da yine kriptoda değenlendirin. Ama mümkün olduğunca kullanmayın biriksin. Büyük kızınızla konuşun. Şu an sizin iyiliğiniz için burdayım sen derslerine odaklan ve iyi bir yer yakalamaya çalış, kendini kurtar diyin. Burslu bi üniversite kazanıp yurtta kalabilirse bi çocuk sorumluluğu en azından evin içinde azalabilir. Zaten seneye büyük ikizler için okul dönemi. Küçük ikizlerde anaokuluna gidebilir. Siz tamamen kızınız okula gidene kadar para piriktirmeye çalışın. Arabayı sattırın. Sonra isterseniz kızınızın okula gittiği şehir olur Ankara'ya geri dönmek olur daha az maliyetli ev kiraları bulabileceğiniz daha uygun iller olur neyse artık oraya taşınıp boşanabilirsiniz. En iyi ihtimalle 1-2 sene daha çekmekle yükümlüsünüz ne yazık ki. Bu süreçte elinizdeki delilleri kaybetmeyin varsa yenilerini saklayın. Hatta bu sene kızınızın rehberlik öğretmeniyle görüşün psikolojik destek alsın. Onun yararına olur. Üzüldüm ve kızdım ama olmuşla ölmüşe çare yok. Bundan sonra önünüze bakıp çözüm arayacaksınız. Şu noktada hemen yarın işte bulsanız ne yazık ki hemen o evden çıkıp gidemezsiniz.

Bir diğer seçenekte annenize ya da başka yakın akrabanıza yalvarmanızda gerekse kendinizi kabul ettirip taşınmak olabilir. Küçüklere bakıcak biri olursa büyük ikizleri yaz okuluna verebilirsiniz okula hazırlık olur hem. Büyük kızınızda ders çalışabilir bu süreçte, eğer kendi isterse üniversite sürecine hazırlık bakımından part time da olsa çalışıp para biriktirebilir. ( Uç bi seçenek gerçi ders çalışması daha uygun)

Ama bunların öncesinde sizin bi silkelenip çaresizlik duygusundan arınmanız gerek. Gücünüzü tekrar toplamanız lazım. Öbür türlü tek başınıza da kalsanız bir arpa boyu yol gidemezsiniz.

Bilmiyorum ki Ankaradaki bir kaç kapıcılık işine başvurdum.Hem çoğu erkek çalışan istiyor hem de kalorifer kazanı yakma belgesi istiyorlar.Bir umut belki olur da hem kalacak yerim olur hem de çocuklarım gözümün önünde olur diye aklıma ne gelirse ona el atıyorum işte.İşe yarar yollara başvurmayı çok denedim ama kemoterapinin bedenimde yaptığı tahribat açık ve net görünüyor.Kemoterapi yan etki yaptı göz tansiyonu çıktı gözlerimin görüşü azaldı.Astım çıktı ortaya.Ağzımda diş kalmadı.Doğal olarak iş verenler de benim yerime prezentabl kişileri tercih ediyorlar.Kardeşlerim konusuna gelince herkes kendi hayatıyla meşgul.Ellerinden geleni yaptılar ama olmadı
Astım, sobalı evden dolayıdır. Tedavi olursanız sağlıklı şekilde yaşarsınız. Diş için bir şey diyemeyeceğim ama zenginler bile erken yaşta eksik, kaplama veya protez dişlere sahip. Devlette ücretsiz yapılıyor diye biliyorum. Saçınız, üstünüz, başınız düzgün olsa yetebilir. Kendinizle ilgilenemediğiniz için yanaşmıyor olabilirler.

Sağlık sebebiyle engellilik durumunuz varsa bazı kurumlar engelli alımı da yapıyor.

Belediye veya hastanelerde temizlik elemanı olarak girebilirsiniz. Bazı yerlerde çay servisi yapan eleman aranıyor. Bana kapıcı işi çok olmaz gibi geldi. İş garantili kurslardansa olabilir.

Aklıma bir yol daha geldi. Kayın aileye çocukları gündüz bırakıp çalışmaya gidemez misiniz? Çalışmaya kesin kararlı olursanız birileri illa çocuklara bakmaya çalışır. Adım atmanız lazım.

Bırakamam şimdilik diyorsanız da yağınızla kavrulun. Küçükler de okul çağına gelene kadar gidebildiğiniz kadar kurslara gidin. Ufak da olsa iş tecrübesi edinin. Bir ara ŞOK markette ev hanımları için kısmi zamanlı çalışma olanağı vardı. Devam ediyor ise haftanın bir günü bile olsa çalışın. Az para verseler de devam edin. Para paradır. En azından çocukların boğazından helal lokma geçer. İş tecrübeniz de olur.

Gıdada hijyen bilmem ne eğitimi var halk eğitim merkezlerinde. Belki bir yemekhanede vs çalışabilirsiniz de lazım olur. Saç ve makyaja eliniz yatkınsa kuaförlük kursuna gidebilirsiniz. Oralarda çeyiz önemliyse ve eliniz yatkınsa nakış ve dikiş kurslarına gidebilirsiniz. Kaç sene önce el yapımı bir masa örtüsü 800 tlcikti. Basit bir piko bile pahalıydı. Herkes evleniyor ve çeyiz yapıyor.

Bu arada 16 yaş üstü de kurslara katılabiliyor. Kızınızın akademik başarısı nasıl veya bir hedefi var mı? Ne olur ne olmaz diye onun yapabileceği eğitime de katılabilir. Yeme içme branşında kursa gittiğimde lise öğrencileri de olurdu sınıfta. Hem lise bitince o alanda çalıştılar hem de üniversite okudular. Biri eğitimini aşçılıkta ilerletmişti, kursun katkısı olmuştu. Tabii bunun için kızınızı zorlamayın ama eve kapanıp ve dersaneye gitmeyip ders çalışmayacaksa hafta sonunu kursla da değerlendirebilir.

Halk eğitimin e-yaygın sayfasında online kurslar da var bu arada. Bu sene ilk defa gördüm. Aşçılık bile vardı 😅

Çalışmak ve meslek edinmek isteyene yol çok. Doğru kararlar vermenizi dilerim.

Sana göstermesinde ki amacı hala anlamış değilim hdjdjdj
Ben anladım galiba yaa... simeyra simeyra çok kafa , pozitif bir kıza benziyor, zaten belli ki ikisi de nispeten modern, eğitimli bir çevrede büyümüşler, bu abla-abi de "oh beni olduğum halimle kabul eden bı kanka buldum, hem ailelere karşı da yanıma müttefik olur belki" diye dökmüş etegindekileri aman geceligindekileri😂 Kız simeyra simeyra , ben sevdim bu çocuğu, şu aralar kanki sıkıntısı yaşıyorum , 50 yaşında çoluklu çocuklu teyzeyim, cinsellikten emekliyim, birbirimize hiç zararımız da olmaz, yolla instasini, nerde isterse savunurum ben bacımı 😂

Son düzenleme:
X