Konu çocuk olunca gözüm bir şey görmüyor...

melekberke

Serseri aşığım.....
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
1.303
9
Merhaba arkadaşlar. kendimi okadar kötü hissediyorum ki biraz derdimi sizlerle paylaşırsam rahatlarım belki. Benim sorunum herne olursa olsun konu çocuğum olursa gözüm birşey görmüyor. Dün okulda kavga çıkmış. Yavrum hem de hiç haketmediği halde çocuğumun yüzünü tırmalamışlar. Görünce kendimi kaybettim nerdeyse. Yüzü gözü çizik çizik olmuş. Yapan çocuğu buldum Allahım nasıl dayanabildim bilnmiyorum aynısını ona yapmak geldi içimden. Okul da çok rahat. Rehberlik öğretmenine durumu anlattım, ben olaya şahit olmadığım için bişey yapamam dedi ya..Doktora götürdüm yüzünde iz kalır diye perişan oldum. Keşke benim başıma gelseydi. Bepanten önerdi inşallah izi kalmaz. Şimdi sınıf öğretmenlerinden haber bekliyorum. Hem çokçok sinirliyim hem de harap oldum. Bazı arkadaşlarım çocuk onlar boşver diyor. Ama elimde değil. Boşveremiyorum Nolur yatışmama yardım edecek bişeyler söyleyin.Ben çocuktur deyip geçemiyorum. Nolur belki aranızda benden daha tecrübeliler vardır. Yada akıl akıldan üstündür. Her anne çocuğuna düşkündür ama ben böyle hastalık derecesinde düşkün olunca hiç huzurum olmuyor.

canım oncelıkle gecmış olsun....
tabıkı kımse yavrusuna kıyamaz ama ..cocuklar bazen bır bırlerıne karsı kavyası ve zarar verıcı olabılırler...
sende annesın...tabıkı uzuleceksın...ama cokta uzerıne dusme bence hem ız kalmaz demıs doktor canım gecer uzulme....
bende arkadasla kavga etmıstım...benı ıttı...ve bende kolumun uzuerıne dustum ...kolum kırılmıştı....
annem o cocugun annesıyle tartısmıstı...baya cııdı tartıstı....onlar gunlerce kuz kaldılar....bız o cocuklar oyunlar oynadık...olur sende haklısın...ama bu kadarda..perısan etme canım kendını....

Canım benim. Keşke elimde olsa. Mantıken öyle davranmam gerektiğini biliyorum ama uygulayamıyorum

Insanin evladinin cani yandimi gözü dönüyor haklisin!!:teselli:

Fakat ne olursa olsun onlar cocuk canim, sen bugün kendini bu kadar perisan ediyorsun yarin onlar yine oturup oyun oynacak inan....gamyoncuiremsu

Bugün o cocuk yapti belki yarinda seninki yapicak üzülme hayatim, Büyümek birazda böyle böyle oluyor....:nazar:

Tirmik izi icinde merak etme, bepanten sür allahin izini ile gecer...Şeniz

kardeşim bütün okul hayatı boyunca haftada en az 1 kere agzı yüzü kan içinde gelirdi
annem gaddar bi kadındır
hayatta "ah aman yavrum ne olmuş sana" falan filan dedigini duymadım
üstüne üstlük bi de o döverdi niye bulaştın da dayak yedin diye :roflol:
böyle dövüle dövüle dövmeyi öğrendi
elbette şiddetin tasvip edilir yanı yok
ama cocuktur ve gercekten gelip geciyor
o zaman yedigi dayaklar midir nedir bilmiyorum ama hem bedenen hem ruhen cok saglam bi cocuk oldu çıktı şimdi
hani uzmanlar da der ya
cocuk sandalyeye kapiya kafayi vurdup düştügünde "ahh uhh tüü pis kaka" diyip kapiyi koltugu sandalyeyi dövmeyin ki nasıl düştüyse öyle kalkmayi bilsin
herşeyi anne babaya havale eden pısırık bi tip olmasın

belki alakasız olacak ama bi söz vardır çok severim;
keşke hep cocuk olarak kalsaydım
çünkü hayat; kucukken düşüp dizlerimi parcaladigimdakinden çok daha fazla acitiyor canimi...

annesiniz elbette caniniz yanar
ama siz si olun müdahale etmeyin cocukların dünyasına
bozmayın kimyalarini
onu iyi bir birey olarak yetiştirmeye gayret edin
gerisini boşverin Allah'a emanet edin kafi....

Canım benim. Keşke elimde olsa. Mantıken öyle davranmam gerektiğini biliyorum ama uygulayamıyorum

canım gecer....sen uzuluyorsun ama cocugun okula gıdınce ...o arkadaşıyla yıne oyunlar oynar....yıne duser yıne bır seyler olur....cocuk bu...
kavgayıda...okumayıda okulda ogrendık derler ya buyukler oyle işte....
duse kalka hayata hazırlanacak canım...sende annesın...uzuleceksın ama senın bu davranısın sana zarar verır o yuzden kalbını ve yuregını ferah tut arkadasım...

Seni dolduruşa getirmek istemem ama yüzünde iz kalabilecek olması benide sinirlendirirdi!!!!
Sanırım her anne senin gibi davranırdı:nazar:Şeniz
Ama olan olmuş...Kendini bu kadar harap etme canımŞeniz

MERHABA melekberke bende lısede ıken yuzume kavga sırasında jılet yemıstım okadar kötüydüki anlatamam doktr banada verdi bebepanten kullandım ız miz hiç birşey kalmadı için rahat olsun...

canım geçmiş olsun da... unuttuğun birşey var sanırım. onlar çocuk. bence kendini kaybetmemelisin. çocuk için kavga eden insanlara hayret ediyorum doğrusu. büyükler örnek olmalı çocuklarına. bence senin bu tavırların ileride cocuğunun psikolojisini bozacak belki sen olmadan kendini savunamayacak bile. dikkat etmelisin. hassas bir konudasın...

Canım öncelikle geçmiş olsun. Tabiki her annenin böyle bir durumda içi sızlar tabiki. Ama okul hayatı boyunca daha neler göreceksin. Her defasında böyle tepki verip kendi kendini yemekten başka bir şey yapamazsın. Senin bu panik halin çocuğunuda telaşlandırır ve en önemlisi çocuğun kendi hakkını arayamaz hale gelir. Biz tabiki çocuklarımızı koruyacağız ama her an her şeylerine koşarsak onları nasıl kendi ayakları üzerinde duran bireyler olarak yetiştirebilirizki. Emin ol yüzündeki iz geçecektir ama haksız yere bir darp yemişse bunun hakkını sen değil çocuğun arasın.
Benim oğlumda kaza dayağı yedi, hatta kavga edip yaralı geldi. Bu durumda sadece evinden öğretmenini arayıp olayı sordum. Sonuçta çocuklar arasında malesef böyle şeyler oluyor buna engel olmak mümkün değil. Hatta tam 2 yıl bir çocuktan dayak yedi, önceleri öğretmeniyle müdürüyle görüşmüştüm ama baktım engel olamıyorum bende hakkını ara dedim oğluma. Zaten onunda canına tak etmişti. Sonuçta kendi hakkını aramasını öğrendi.
Bende çocuktur fazla önemseme diyeceğim, çünkü hayat acımasız ve çocuklarımızı her daim koruyamayız. Biraz hayatla yüzleşsinler.

bence siz biraz olayı büyütmüşsünüz.sonuçta küçük onlar.olabilir böyle şeyler
burada bir bayan var.kesinlikle oğluna , oğlunun hiç bir arkadaşının bir şey yapmasına izin vermiyor.kaza oldu ,çocuklar kavga etti diyelim.oğlu annesine söylüyor,anne geliyor ,oğlunu döven yada taş atan çocuğu tutuyor , hadi oğlu vur diyor....bu gerçek yaniiiiiiiiiiiiii...ve bu çocuklar 6-7 yaşlarında falan..hadi olsun 8..

Benimde 2 çocuğum var ve bu konuda bende çok hassasım.. Oğlum kendini koruyabiliyor fakat kızım çok narin kavga etmeyi bilmez.. Bu sene anasınıfına başladı. Geçen ay faaliyet dersinde çocuğun biri makası gözünün yanına batırmış (Allah korumuş çok şükür ya gözüne gelseydi) Akşam bir geldi gözünün yanı şişmiş.. üzerimden kaynar sular döküldü.. Sabaha kadar uyuyamadım.. eşim bu konuda çok soğuk kanlıdır, sabah beraber gidelim okula sen çok sinirlisin dedi.. Öğlen okul saati geldi bizde okula gittik.. Önce öğretmeniyle konuştum öğretmen yanlışlıkla olduğu konusunda beni ikna etti.. o arada çocuğu merak ettim onunlada konuşmak istedim.. Öğretmen eliyle işaret etti çocuk benim kızımın yanında ve kızımın pandiflerini giymesine yardım ediyordu.. Bütün sinirim geçti dün çocuğuma zarar veren çocuk bugün ona yardım ediyordu gittim yanına onunlada konuştum oda özür dilediğini bir daha yapmayacağını söyledi...Çocuk işte canım akıl sır ermiyor.. Başımdan geçen olayı paylaşmak istedim..

Son düzenleme:
canım öncelikle ğeçmiş olsun ilk olarak kimse çocuyunun bu duruma düşmesini istemez ama adı çocuk bunların belki bir kaç ğün sonra oynamaya başlıyıcaklar bir de su sekilde düşün ya kanga esnasında yolan senin çocuyun olsaydı bence yapman ğereken iki cocuyu alıp sakin bir şekilde konusup onları barıstırıp bir daha yapmamalrı ğerektiğini anlatmak tabi sen su an anne içğüdüsüyle yaklasıyorsun olaya ama sakin ol mantıklı yaklaş

Sizin çocuk kaç yaşında yazmamışsınız, yaşa göre yorum yapmak isterdim.
Benim oğlum 8 yaşında. Son zamanlarda sürekli "anne beni oyun esnasında itiyorlar kakıyorlar dövüyorlar, şunun annesiyle konuş bunun annesini ara" falan demeye başlamıştı. İlk başlarda önemsemedim. "Anneler okulda arkadaşlar arasında olan şeylere çok mühim bir durum olmadıkça karışmazlar, kendiniz aranızda çözün, sana kötü davranan arkadaşına tavır koy sen de onlarla oynama" dedim. Ama ertesi gün gelip aynı kişi ile yine oyun oynadığından ama bu sefer kavga çıkmadığından falan bahsediyordu. İlişkilerine karışmak istemedim hiçbir zaman. Çünkü bunlar erkek çocuğu canım hayatta kendilerini korumaları gerektiğini öğrenmeliler ve de anneci olmamalılar. Sonunda yine de okul tarafındaki durumu da görmem gerektiğini bu kadar da uzak kalmaman belki de hata olduğunu düşünerek okula gidip rehber öğretmenle ve öğretmeniyle görüştüm. Rehber öğretmen tavrımın çok doğru olduğunu okulda klasik erkek çocuğu oyun problemleri yaşandığını , bütün erkek çocukların böyle olduğunu, anneye çocukların biraz şımarmaya çalışmaları yüzünden bu şekilde anlattığını söyledi.
Oğlum zaten bana çok çok düşkün, bi de bunlara müdahale edersem ne olur bizim sonumuz. Bazen buradaki gelinlerin kocalarının annelerine olan düşkünlüğünden bahsettikleri durumlar geliyor gözümün önüne.
Böyle bir oğlum olmasını istemiyorum. sevelim tabi hem de çok sevelim ama anneci olmasınlar hiçbiri.
O yüzden çok müdahaleci olma. Tut kendini biraz. Oğlunun geleceği için böyle olmasının daha iyi olacağını düşün hep. İllaki yapmak istiyorsan için içini yiyorsa da oğluna çok çaktırmadan yap. Oğlun bilmeden okula git mesela, oğlun bilmeden öğretmenini ara vs. Erkek çocukları çok fazla annelerinin himayesi altında olmamalılar..

Son düzenleme:
bu kadar koruyucu olma derim ben,ilerde tek başına karar veremeyecek duruma gelir ya da seni çok kontrolcü bulup nefrette edebilir.

bırakın dövüşsünler yoluşsunlar çocukluğun tadı öyle çıkıyor

Sizin çocuk kaç yaşında yazmamışsınız, yaşa göre yorum yapmak isterdim.
Oğlum zaten bana çok çok düşkün, bi de bunlara müdahale edersem ne olur bizim sonumuz. Bazen buradaki gelinlerin kocalarının annelerine olan düşkünlüğünden bahsettikleri durumlar geliyor gözümün önüne.
Böyle bir oğlum olmasını istemiyorum. sevelim tabi hem de çok sevelim ama anneci olmasınlar hiçbiri.
O yüzden çok müdahaleci olma. Tut kendini biraz. Oğlunun geleceği için böyle olmasının daha iyi olacağını düşün hep. İllaki yapmak istiyorsan için içini yiyorsa da oğluna çok çaktırmadan yap. Oğlun bilmeden okula git mesela, oğlun bilmeden öğretmenini ara vs. Erkek çocukları çok fazla annelerinin himayesi altında olmamalılar..

Canım çok korumacı değilim. Yani öyleyimde oğluma belli etmem. Kendini savunmasını bilir zaten. Bu kendi sınıfından biri değildi ve problemli bir çocukmuş. Bugün ailesini okula çağırıyorlar.

X