komşuluk,arkadaşlık ölmüş mü sizce?

alemci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2008
342
0
merhaba arkadaşlar sizlere birşey sorum olacak sizcede insanlık arkadaşlık komşuluk öldümü bence ölmüş benim çevremde hiç komşuluk yok yasizlerde varmı .: çok üzgünüm:

bizde komşuluk var içimize girip daha iyi bilgiler alıp orda burda dedikodumuzu daha iyi yapabilmek için tabiki.
tam karşı dairemizde Allah muhafaza cinayet sebebi insanlar var. görüşmeyi kestik kafamız rahat. komşuluk yapsan bi türlü yapmasan bi türlü. apartmanda tanımadığımız komşularımız bile var:)

eskisi güvenebileceğin ne dostluklar kaldı ne de komsuluklar
fazla samimi olmaya gelmiyor artık öyle bir zaman oldu ki
kimin ne zaman ne yapacağı hiç belli olmuyor
mesafeyi korumakta her zaman için yarar var

Benim var Kendi ailem ve Kardeslerim!!kaydirigubbakcemile3

Onlar bana yeterde artar bile!!a.s

Kapim herkeze acik yardima giderim kosarim ihtiyac varsa ama kesinlikle fazla samimi olmam kimseyle...:1closedeyes:

Samimiyetle Yüzsüzlügü birbirine karistiran bircok insan var cünkü

asla samimi olmam insanlara güven kalmadı.Neler görüyoruz neler.

:1no2::1no2:
sizin ayileniz yanınızda şanslısınız yabiz napalım hepsi uzakta napa bilirizki ? bende insan sanıp :1no2:yaklaştım yandım uzaklaştım dondum malesef insanlar kendi çıkarları için dost oluyorlar işleri bitince kimseyi tanımıyorlar. zaman çıkar zamanı olmuş, halbuki dostluk böyle olmamalı.

Evet canim, itiraf etmeliyimki ben ve benim gibi ailesi yaninda olanlar sansli!!:teselli:

Allah iyilerle karsilastirsin hepimizi:Saruboceq:

Komşuluk ilişkilerim gelişmemiş itiraf ediyorum.
Ben böyle mutluyum.
Elbette hatır sorulur,kapımızı çalıp yardım istese koşulur,ama onun dışında gelinip gidilmesinden pek hoşlanmam.

1 tane dostun olsun ama temiz olsun
bu benim kendi kendime söyledigim seydir herzaman
benim birtane arkadasim var oda bende yasca cok büyük ama bilirimki benim ona anlatiklarim onda kalir
birtek onunla dertlesirim
ha arkadaslik farklidir sen bir gidersin bir süre sonra o gelir ve okadar
komsum gerci var ama selam verir gecerim fazla labauli olmam böyle daha huzurluyum acikcasi

Bu zamanda kimseye güvenilmez, neler duyuyoruz, mesafeli olmka daha uygun, bence eski insanlik pek yok.

yanlizlik allaha mahsus birseydir insan insana muhtactir. bosver canim sen yaptigin iyiliklerle kal bir gün mükafatini görürsün. ben fazla icli disli olamam hemen önce tanimam güvenmem lazim. seninde orda ailen olmadigi icin siginacak bir yer aradin bulamayinca da hayel kirikligina ugradin herhalde umudunu yitirme canim allah seninde karsina dogru dostlari cikartir insallah

komşuluk ben de yapmıyorum apartmandakilerle,zaten kalabalık bir yer değil. kafa dengi de yok. bizle aynı dönemde evlenen bir çift vardı, onlarla yakınlaşır gibi olduk, bazı davranılarından kafa dengi olmayacağını anlayıp uzak durdum ben. sonradan kötü olmaktansa mesafeli olmak daha iyi bence.

arkadaşlığın öldüğünü düşünmüyorum ama. çok sevdiğim ve değer verdiğim arkadaşlarım vardır,onlarla bir sorunumuz olmaz.

bizim apartmanda var komşuluk ama laf alıp laf satmak için dedikodularını yapıyolar birbilerinin sonrada yüz yüze bakıyorlar
bende merhaba merhabayım onlarla hatta benim için .... kalkık bile diyolar duydum valla :roflol::roflol::roflol::lepi:aralarına girip onlar gibi olmaktansa bir taraflarım kalkık olsun di mi?

:1no2:
:çok üzgünüm:benimde 8yıldan dahada fazladır görüştügüm arkadaşım var elbet ama arkadaşım benim canım kardeşim hayatımdaki deger verdigim insanlardan birisidir tek gercek çıkarsız dostdur benim için ama malesef yollarımız ayrıldı 1yıldır iş dolayısıyla o mityatta ben oltuda yinede tlf msn görüşüyorum ama yan yana gibi olmuyor burada herkes sahte malesef herkes menfaatci olmuşona çok sıkılıyorum bende.:1no2::çok üzgünüm:

Öyle dedikoducularki hiç biriyle kolay kolay muhattap olmam:1closedeyes:
Sokaktan gecerim hepsi bakar. Hiç yoklarmış gibi davranır evime giderim.şakkıdı
Bi komşumuzla cok iyi anlaşırız. Çok sık birbirimize gider geliriz kızıda benim yaşlarda iyi anlaşırız benide cok severler
Çok sık birbirimize gidip geldiğimiz için sokak dedikoducuları laf cıkarmış. Onların kızını biz alıcakmışız onlarda beni alcakmış(her iki tarafından bekarları var. Ve benim kardeşim o kızdan 2 yaş küçük)
Düşünün işte bir tüyden kıl yapıolar. Gelde mattap ol:1closedeyes:

Zaman öyle zamanki komşuluk kavramı artık insanlarda dedikodu. Al gülüm ver gülüm işi olmuşsengözlerimebaksanab

Ben ailemden baska hıc kımseye güvenmem cünkü ıyı ve kötü günde ınsanın aılesı yanı basında olur her derdını paylasır... ya dost,dost dedıgın kısıler daha cok ınsanın canını yakıyorlar bı anda yok olabılıyorlar ama aılen her zaman yanında kalıo sana yardımcı oluyo! Aılenle bırısınle kavga etsen bıle eskısı gıbı oluyo ama aıle dısından bırısınle kavga etsen hıc bırsey eskısı gıbı olmuyo... benım canım bu konuda cok yandı sız sız olun ne dosta ne komsuya ne hıc kımseye aıle dısından güvenın... :asigim:Aile ailedir:asigim: bı dost ne kadar yanında olabılır kı??

bence ölmedi ama eskisi kadar da iyi değil ilişkiler
apartmanımız çok kalabalık ama sadece bir komşumlan görüşüyoruz
gerçi yetiyor zaten çalışan insanlarız nekadar vaktimiz oluyorki ama diğer komşuları hiç tanımiyorum bile, çoğunlan merhabamız bile yoktur.
biz bu apartmana son taşınan insanlardan biriyiz hiç hoşgeldine gelen olmadı mesela, geçen ön blokta birisi vefat etmiş hiç haberimiz olmadı mesela nasıl bişeydir anlamadım o gün cenaze kalktığında öğrendikde gittik yani
görüştüğüm komşum benden sonra taşındı ama onunla hemen kaynaştık gider geliriz aramızda çok iyi çok şükür

:1hug:sizin adınıza sevindim bir komşunuz var benimde vardı ama malesef birtürlü nasıl bir kişilige sahip oldugunu birtürlü anlamadım başka bir komşumla tanıştırdım ikisi bana işleri bitince yan çizdi artık korkuyorum diyolok kurmaya :çok üzgünüm:

çevremizde komşularımız war elbette .fakat selam verip alırsın halini hatrını sorarsn o kadar.derdini açamazsn iyide olsa kötüde olsa mutlaka dedikodu yapıolar.önlerinden geçsen fısır fısır konuşuolar.iyi olan yokmu oda war ama sayılı parmakla gösterilcek türden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…