Koltuk Altı Kılları :(

pllspencer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2013
58
6
Kızlar koltuk altındaki kıllarım çok hızlı çıkıyor yani cumartesi alırsam salı günü çıkmış oluyorlar. Ayrıca hormon testi de yaptırdık doktorun dediğine göre her şey normal görünüyormuş. Nedenini bilen varsa ve aranızda böyle sorun yaşayan varsa ne gibi çözüm yollarını uyguladıklarını paylaşırlarsa sevinirim.

Kızlar koltuk altındaki kıllarım çok hızlı çıkıyor yani cumartesi alırsam salı günü çıkmış oluyorlar. Ayrıca hormon testi de yaptırdık doktorun dediğine göre her şey normal görünüyormuş. Nedenini bilen varsa ve aranızda böyle sorun yaşayan varsa ne gibi çözüm yollarını uyguladıklarını paylaşırlarsa sevinirim.

Neyle alıyorsun. Jiletle alıyorsan normal...

Ağdayla alıyorum

Ağdayla alıyorsan bunda bir gariplik var. Mesela bende ağdayla alıyorum aydan aya çıkıyor. Benim bir arkadaşımın koltuk altındaki ter bezleri çok çalışırdı. En çok koltuk altlarından terlerdi. Terde kıl köklerini beslediği için o da bu durumdan şikayetçi olurdu. Birde koltuk altı için kullandığın rolon varsa onu değiştir. Belki ondan kaynaklıda olabilir.

Son düzenleme:
Ağdayla alıyorsan bunda bir gariplik var. Mesela bende ağdayla alıyorum aydan aya çıkıyor. Benim bir arkadaşımın koltuk altındaki ter bezleri çok çalışırdı. En çok koltuk altlarından terlerdi. Terde kıl köklerini beslediği için o da bu durumdan şikayetçi olurdu. Birde koltuk altı için kullandığın rolon varsa onu değiştir. Belki ondan kaynaklıda olabilir.
Aslında roll-on hiç kullanmadım hayatım boyunca :KK17: Ben de aynı durumdayım, terlediğimde en çok koltuk altımdan terliyorum. Ama o kadar insan var yani herkesin tüyleri geç çıkar benimki erkenden çıkıveriyor moralimi bozuyor :KK43:

Aslında roll-on hiç kullanmadım hayatım boyunca :KK17: Ben de aynı durumdayım, terlediğimde en çok koltuk altımdan terliyorum. Ama o kadar insan var yani herkesin tüyleri geç çıkar benimki erkenden çıkıveriyor moralimi bozuyor :KK43:

Ter bezlerinden kaynaklı olabilir. Cildiyeye görünebilirsin, bunun için krem yazabilir.

En güzeli lazer epilasyon ile kökten kurtulmak:)

kendiniz mi alıyorsunuz yoksa sir ağdaya mı gidiyorsunuz? kendiniz alıyorsanız belki kırıyorsunuz yanlış çekiyorsunuz bu yüzden hemen çıkıyor olabilir

bende de aynı sorun var kız kardeşim kuafördü çok yetenekli bir kuaför hemde... Türkiye deyken ona komple ağdamı yaptırırdım yinede 3 gün sonra hemen ufak ufak minikler fırlıyordu gıcık oluyorum arkadaşş.... şimdide kendim almaya çalışıyorum en son koltuk altımı yaktım sanırım kapkara böcek gibi geziyorum :S lazer epilasyonlara güvenmiyorum heryerde yazanlar aynı "sonradan çıkarlarsa bizim sorunumuz değil" gibilerinden... tekrar çıkmayacak diye duymadığım için o kadar para dökemem... hangi birine para yetişsin yaniii... neyse bir çözüm bulursanız banada söylersiniz kızlar :)

Canım sana bi tavsiye. Menengiç kahvesi al sıvı olarak. Bir tatlı kaşığı kahve bir çay kaşığı karbonatı karıştır. Ağda yaptıktan sonra sür. 10 dakika bekleyip sonra yıka. Azaltıyo tüyleri. 6-7 kez filan yap ciddi oranda azalma göreceksin.

Canım sana bi tavsiye. Menengiç kahvesi al sıvı olarak. Bir tatlı kaşığı kahve bir çay kaşığı karbonatı karıştır. Ağda yaptıktan sonra sür. 10 dakika bekleyip sonra yıka. Azaltıyo tüyleri. 6-7 kez filan yap ciddi oranda azalma göreceksin.
Menengüç kahvesini de pek severim:KK45:

Biyik kismisina da etki eder mi :oops: Benim cok olmaz ama bir kere aldiktan sonra cikmaya basladi bende useniyorum toptan azala azala bitse sunlar.

X