Vücut Kremleri Kollarındaki pütürlerden muzdarip olanlar yardım lütfen :(

Vücut kremleri, losyonlar

Ellifim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2009
36
0
Yıllardır ne yaptıysam düzelmedi.Gitmediğim doktor kalmadı kimi alerjik dedi kimi ise yapısal dedi.Denemediğim kozmetik ve dermatolojik krem kalmadı ama geçmiyor işte.Minik sivilcemsi,yağ bezesine benzer pütürler.Yazın tatilde ya da hamamdan sonra kısa bir nebze geçiyor ama tekrarlıyor.Yumuşacık kolları olan arkadaşlarımı kıskanır oldum :)
Yardım edin lütfen

ahh ahhh genetik bunlar canım dediğin gibi geçmez sürekli kese yapıldığı takdirde azalıyo biraz ama hep var bende çocukluğumdan beri var yani

ahh ahhh genetik bunlar canım dediğin gibi geçmez sürekli kese yapıldığı takdirde azalıyo biraz ama hep var bende çocukluğumdan beri var yani

Belki bilmediğimiz birşey vardır ya da olmalı.Kolun alt tarafı pürüzsüzken neden üzeri pürüzlü olur ki

senin gibi çok uğraştım onları yok etmek için
yok...yok....olmuyo bir türlü
canı çıkasıca pütürler gitmiyo
zamanla alışıyosunguclubacismile

bende de senelerdir var ne denediysem olmadı, galiba alıştık birbirimize:)

Bu ara yüzüm için tca %15 ve 20 bakıyorum ev tipi kimyasal peeling.Ufak tefek sivilce izleri ve renk tonundaki cansızlık için.Forumları ve kullanıcı yorumlarını okuyorum.Kurban bayramı tatilinde 9 gün boyunca evden çıkmamayı göze alıp yapmayı düşünüyorum.Diyorum ki :) hani şuan güneşle temas ettirmesem kollarımı da bu peelingi kollarıma uygulasam.Sonuçta güneşten yanmışcasına soyuluyor.Alttaki deri de tahminimce pütürlü değildir herhalde.(değildir dimi )
Ammaaan bilemedim ben onu :)

Kızlar tam aksine güneşlenmek benim pütürlere bayağı iyi geldi. Zaten kollarımı alıyorum ağda da ölü deriyi temizleyip götürüyor. Bi taşla iki kuş yani

Benim de omuz civarında ve sırtımın üstünde pütürler var. Bunlara sebep televizyonda saç kremini sürdükten sonra kremli saçı yıkarken suyu yukarıdan dökmekmiş. Yani keremli su bunları çıkarırmış. İkbal Gürpınar'da da varmış, doktora gitmiş. Doktor da ona kremli saçı yıkarken başı aşağı eğip yıkamak lazımmış. O da öyle yapmış geçmiş.
Ben de 1 aydır öyle yapıyorum ama geçmedi(gerçi bazen başımı eğmeyi unutup suyu yukarıdan veriyorum)

Şimdi yeni birşey daha öğrendim. Murad'ın akne ile ilgili vücut bakım ürünleri var. Bunlardam sprayli olan ürün bu tür şikayetleri gideriyormuş. Başka bir forumda kullanan iki bayan önermişti. Normalde Murad'ı beğenmemelerine rağmen bununla beraber bir iki ürünündan memnunlarmış. Ben de sipariş verdim. Yarın herhalde elimde olur. Pütürler geçerse yazarım.

Bir de bu pütür ve sivilcelere şimdi adını hatırlamadığım organizmalar sebep oluyormuş. O organizmalar da normal duş jelindeki maddelerle geçmiyormuş.

ben başka bir sebeple cildiyeye gittiğimde doktor kollarımda görünce tıptaki adlarını söyledi ve bana excipial hydro adında bir krem yazdı (çok ucuz bir krem) ama herkesin cildi farklı tabii..doktoruna sormanda fayda var..

kolumun üst tarafında benim de var ama ağda azaltıo gibi onu farkettim

bu sorundan ben de muzdaribim,hatta aynı sorun erkek kardeşimde de var.kolumuzun üst tarafları böyle tavuğun derisi gibi sanki pütürlü ve beyaz yağ bezeleri var.Benim kuzenimde de var.Hatta eskiden yüzümde de vardı,yanak bölgemde ama o kendiliğinden geçti.ama kollarımdakiler geçmiyo.arkadaşalrım soruyolar sürekli kolun neden öyle senin diye,10 saat açıklama yapıyorum bi de babam önceden bi tane değişik bi şey getirmişti,nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum ama böyle krem kutularının içinde kristal taneleri gibi.kollarımı onunla ovuyodu canım babam her gün uygula demişti bunu,bi yerden sormus da getirmişti benim için ama ben düzenli kullanmadım.sadece onunla ovunca böyle kristal taneli oldugu için (sanki sert iri yapılı tuz gibi ama tuz deil) kolum kızarıyodu önce ama acı hissi yok kesinlikle,biraz yumusuyo gibi oluyodu.sonra kullanmayınca attım onu bozulmustur diye. eger bildiğiniz yöntemler varsa paylaşalım burdan.gerçekten yazın çok kötü oluyo.bi de dayanamıyorum ben o yag bezelerini sıkıyorum ya.

kızlar benim kollardada 1-2yıldır olmaya basladı öyle , eskiden yağlı yemezdim yoktu şimdi yağlı ballı seyler çok yiyorum herhalde ondan diyorum ama ben çaresini buldum

GÜL SUYU sürün hem anti bakteriyal etkisi var hemde gözenek sıkılaştırma özelliği, sürekli sürün bi hafta içinde azalıp kayboluyor . günde bir kere yada 2günde bir bile sürseniz etkili. fakat bırakmayın sürmeyi tekrar olur.. öptüm. :))

Bu dert ne yazıkki bende de var kızlar doktora gittim ancak genetik dedi...
üstelik büyük bir profosördü bunu söyleyen yani tam olarak geçmez dedi..bende kendi kendime birşeyler yapmaya çalıştım..
ve bir yolunu buldum.bephantol losyon kullanın kızlar f olanından çok kuru ciltler için..düzenli olarak kullanıldığında benimkileri tamamen geçirdi kışın kullanmadığım için şuan tekrar başladı ..onları düzenli olarak yumuşatmak ve nemlendirmek gerekiyor..
veee önümüz yaz ben bunu denedim ve buldum kızlar tek tedavisi güneeşş...
geçen yaz tatile gittik 3-4 saat güneş altında kaldım ve eve bir geldim (sırtımda da ne yazıkki bunlardan var) sırtım dahil heryerim geçmişti..losyona bile gerek kalmadı..ama kışın güneş olmadığı için o zamanda bephantol kullanıyorum..bende işe yaradı belki sizde de aynı etkiyi gösterir...

bu can sıkıcı dingülük pütürcükler benim de yeni yeni kollarımda çıkmaya başladı ama ben neden olduğunu anladım, normalde sir ağda yaptırıyorum kollarıma mesela, o kadar yukarılara çıkmazdı ağdacı kız, son 2 seferdir omuz başına kadar çıkıyo ve muhabbet etmekten ağda bantlarını tam yukarı doğru değil de dikine dikine çekmeye başladı.. yanlış çektiği için tüylerim içerde kalıyo herhalde ki hepsi döndü gibi oldular böyle pütür pütür oldu kollarımın üstleri..

Ben yine kese yapıp bi güzel tüyleri çıkartayım diyorum sonra da hiç ellemiyim pütürleri , geçer sanırım.. zaten çok kafaya taktıkça daha da artıyor..

bende de var malesef hatta bacaklarımda da var, bi de cımbızla oynadım izler de oluştu şimdi cildiyeye gitmiştim ben de peeling vs vermişti ama bi işe yaramadılar asıl olay düzenli kese yapmakta bi de dediğiniz gibi güneş çok iyi geliyor, güneşlenince gidiyorlar, kuru ciltlerde olurmuş genelde hamilelik sonrasında çıkarmış ama bazen daha önce çıktığı da görülüyormuş tüy yapısı ince ve kıvırcık olanlarda daha sık rastlanıyormuş yani nedenlerini biliyorum iyi güzel de tam kesin bi çözüm bulabilmiş değilim malesef bacaklar için ponzayla ovalayın denmiş forumda onu da denedim ama sanırım biraz fazla abartmışım ufak ufak kabuk bağladılar sonra onları bi güzel soydum anlayacağınız benek benek bi haldeyim daha beter oldular,siz benim gibi yapmayın oynamayın emi kızlar :) düzenli kese yapın hatta üşenmezseniz hergün yapın (ben üşeniyorum) zamanında ben öyle yaparak yumuşacık yapmıştım bi de nemlendirmeyi unutmayın zaten kuruluktan kaynaklanıyormuş ondan bizim daha fazla nemlendirmemiz lazım diğer cilt tipinde olanlara oranla.

bende de var malesef bu pütürlerden sadece kollarımda değil bacaklarımda da var.
doktor genetik senin cildin böyle geçmez dedi. cildim kuru olduğu için excipial lipo verdi banyodan sonra sür dedi. cildin kuru olduğu için fazla terlemiyosun yazın güneşle birlikte terlemeyle hafifler bu görüntü dedi. bir de acnelyse diye soyucu bi krem verdi. bakalım pek umudum kalmadı ama yine devam edicem kullanmaya tabi kremleri...

Son düzenleme:
biz 3 kardeşiz. 3 ümüzdede aynı sorun var. doktor kolları sıkı şeyler giymedi dedi, e zaten giymiyorum
yazın deniz, güneş iyi geliyor. ama çok ilginçmiş yağ bezecikleri gibiler ve onlara nemlendirici sürmek gerekiyormuş

avonun beyaz bi kremi var eskden ufak yaralar gibi olmstu bendede hatta simdi neredeyse prssz görlmck kadar ufaldı :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…