Kolik bebek anneleri, ne zaman düzelecek

seray57

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2024
3
1
26
Merhabalar benim bebeğim 1ay 3 haftalık ve 2 haftalık olduğundan beri kolik uymadığı zaman hep ağlıyor huzursuz hiç mutlu bir bebek değil hep kucakta bazen kucakta bile ağlıyor ne yapacağım şaşırdım evde tek olunca tuvalete dahil gidemiyorum. Doktorlar 3.ayında düzelicek diyor ama inancım yok her saat ağlayan bebek olur mu ki gazını cıkarsa bile ağlıyor

Kolik bebek annesi değildim ama olursa diye çok araştırmıştım. Kolik durumunun gazla çok alakası yok aslında. Bu tür bebekler dünyaya biraz daha zor alışıyorlar tek iletişim yolları da ağlamak oluyor. Algıları açıldıkta yani 3 4 aylık olduklarında geçmiş olacak. Kolay gelsin uorucu bir süreç ama geçecek merak etmeyin daha çok yeni annesiniz çevrenizden yardım istemekten çekinmeyin 🌸

Merhabalar benim bebeğim 1ay 3 haftalık ve 2 haftalık olduğundan beri kolik uymadığı zaman hep ağlıyor huzursuz hiç mutlu bir bebek değil hep kucakta bazen kucakta bile ağlıyor ne yapacağım şaşırdım evde tek olunca tuvalete dahil gidemiyorum. Doktorlar 3.ayında düzelicek diyor ama inancım yok her saat ağlayan bebek olur mu ki gazını cıkarsa bile ağlıyor
4 ay bitince düzelmişti bizim. O 4 ay zordu gerçekten. Oğluşum o kadar ağlardı ki ne video çekebilmişim ne de fotoğraf, şimdi pişmanım. Siz anı yaşayın. Bugünler geçiyor

4 ay gibi geçmişti. Seni çok iyi anlıyorum kaç defa doktora gittim 2 saat ağlıyor susmuyor diye . Her akşam karın masajı yapip ayaklarını hafifçe karnına ittim. Kaka olmasa gaz çıkardı. Karın üstü egzersizleri yaptırın. Banyo rahatlatır.zor ama geçiyor. Ah o gece ağlamaları gece 3-5 nöbeti tutuyorduk annemle 🤷

2 ay 11 günden sesleniyorum hafifliyor 🌸 yine bırakıp gidemiyorum bir yere ama hep ağlamıyor gülüyor bakıyor ağlamadan 😌

Benim bebegimde kolik ti aslinda kolik gaz değil bir tür karın ağrısı galiba çünkü gazi oldugunda ayaklarini karnına çekip ikiniyor. Bu aglamalar başka. Her gun gece 11 gibi başlayıp 3 4 olunca sakinleyip uykuya anca daliyordu saat 3 olana kadar ağlamaktan mos mor oluyordu çok çok zor bende çok yıprandım o süreçte kendim birlikte ağlıyordum. Artik gece olmasını istemiyordum. Gaz da çok zorladı ama o ayni saatte aglamalar daha yıprattı beni. 3. Ay bitiminde bıçak gibi kesildi . Suan 4 ay 7 günlük. Elbette huzursuzluk var ama benim için ilk 3 ay çok çok zordu . En fazla 4 ayda biter inşallah. Tadını çıkar o küçük halleri hiç gelmicek. Suan senin için hiç buyumucek gibi ama zamanın nasıl geçtiğini bile anlamicaksn.

Düzeliyor merak etmeyin bende öyle diyordum 3. Ayın sonuna doğru düzeldi bi anda kesildi yani

Benim bebeğim de 3 ay 20 günlük artık iyicene yıprandım tabi eskisine göre gayet iyiyiz ama hala kasılarak mosmor olana kade ağlamaları arada geliyo dışarıya hala çıkamıyoruz 🥴

Benim bebeğim de 3 ay 20 günlük artık iyicene yıprandım tabi eskisine göre gayet iyiyiz ama hala kasılarak mosmor olana kade ağlamaları arada geliyo dışarıya hala çıkamıyoruz 🥴
Merhaba benim bebeğim de 54 günlük sürekli ağlıyor kolik bir bebek ne zaman süzeliyor sizlerin bebekleri düzeldi mi

Çoğu annenin geçtiği süreçten geçiyorsunuz. Dört ay gibi geçiyor. Biraz sabır. Bir de youtube’ta bir kanalın sahibi kadın Endonezya’dan çocuklar için gaz giderici yağ getiriyordu. Ne zamandır takip ediyorum olumlu yorumlar vardı hep. Ama burada adını yazmam doğru olmayabilir

İnşallah ben dişarı dahi cıkamıyorum cünki hemen krize giriyor susturamıyorum bile koşa koşa eve dönüyorum 😭
Düzelicek inanın oğlum 15 aylık dışarı çıkarken halen zorlanıyorum dışarıyı ev gibi zannediyor yerde emeklemeye çalışıyor düşüyor pislikleri alıyor 😂 zor yani her dönemi ayrı zor oluyor malesef

X