Kekler - Pastalar Kolay yaş pasta

dilegim

artık bambaşka biri
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
1.993
5
39
5 yumurtayla 2 fıncan şeker kopuk kopuk olada dek çırpılır,4,5 fıncan un ıle kabartma tozu eklenıp tekrar çırpılır ve 150 dc fırında pısırılır

krem santı tarıfıne gore hazırlanır dolaba atılır ,pudıng ımız de tarıfıne gore pısırılır

5 yumurta,2 fincan şeker,4,5 fincan un ,1 paket kabartma tozu,1 paket hazır toz pudıng(kakolu)1 paket krem şantı,muz(istege gore kıvı,çılek de konulabılır)

hazırlanısı:pısen kekımızı fırından alalım ve bır ıp yardımıyla ortadan ıkıye bolelım ortasına pudıngı mızı surelım ve muzlarımızı dızelım (ıstege gore kıvı ve çilek de konulabılır)dızdıkten sonra pastamızın uzerıne krem santımızı surelım ve susleyelım
****AFİYET OLSUN****

Son düzenleme:
benim bildiğim pandispanyaya kahve fincanıyla koyulur un
ben bunu
4 yumurta
3kahve fincanı şeker
3 kahve fincanı un
ile yapıyorum
muhteşem oluyor

şu an yapıyorum bakalım nasıl olcak:)çilekli yapıyorum pudingin sogumasını beklemelimiyim?

ben dun yaptım pastayı ınanın suan 1 dılım kaldı benım kızlarım çok sevıyo ben muzlu yaptım pastayı

evet pastam bitti pastada çilek kullandım normal kremşanti yoktu cukulatalı krem şanti kullandım çileklerin üstünede pudra şekeri serptım daha tatlansın diye çok güzel bi pasta saol

sevgili dilğim benim çok güzel bir pandispanya tarifim vardı kaybettim o tarifi ben yarında kayınvalidem gününe tatlı istedi pasta yapim diyorum bu gece bana hemen cvp yazarmısın nasıl borcama koyallım diye bende orta boy yuvarlak borcam var....malzemen ona tam gelirmi...

ben cok yapıyorum bu tarıfı cokta guzel oluyor ama olculerı ben bardakla yapıyorum yanı elım alıstıgı ıcın kendım ayarlıyorum ama guzel bır tarıf deneyın derım

sevgili dilğim benim çok güzel bir pandispanya tarifim vardı kaybettim o tarifi ben yarında kayınvalidem gününe tatlı istedi pasta yapim diyorum bu gece bana hemen cvp yazarmısın nasıl borcama koyallım diye bende orta boy yuvarlak borcam var....malzemen ona tam gelirmi...

canım benım eger borcamın buyukse malzemelerı çogaltabılırsın mesela 6 yumurta,2 fıncan dan bıraz fazla seker ,5,5 fıncan un koyabılırsın a.s.

canım benım eger borcamın buyukse malzemelerı çogaltabılırsın mesela 6 yumurta,2 fıncan dan bıraz fazla seker ,5,5 fıncan un koyabılırsın a.s.

ya ben yaptım ama kabarmadı hiç .....ince mi oluyo yani ortadan kesilicek gibi oldu ama şimdi soğusun bir denicem şantileyip te olur inş.ya...:çok üzgünüm:

ya ben yaptım ama kabarmadı hiç .....ince mi oluyo yani ortadan kesilicek gibi oldu ama şimdi soğusun bir denicem şantileyip te olur inş.ya...:çok üzgünüm:

canım benım kabartma tozu koydun mu kabarması lazım dıCADIARZU

ben bunu marketlerde satılan hazır kek tabanlryla yapıorm daha pratk oluo ve tadıda geyt guzel oluyor tvsye ederm kzlar

X