Tatlı Tarifi Kolay Tiramisu Tarifi

yemek perisi

Yemek Perisi
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2015
7
7
40
Tiramisu Tarifi

Tiramisu Tarifi

blogger-image-1458729878.jpg

Genelde tiramisu denilince aklımıza kedi dili ile yapılan tarif gelir. Ancak; ben kek ile yapılantiramisu tarifini daha çok seviyorum. Bu tarifte tatlının tadını daha yoğun hissediyorum. Eminim sizlerde seviceksiniz..
  • 1 adet hazır pandispanya keki
Keki ıslatmak için sos malzemeleri
  • yarım su bardağı sıcak su
  • 3 bir arada hazır kahve
Krema İçin malzemeler
  • 3 su bardağı süt
  • 1 yemek kaşığı un
  • 2 yemek kaşığı un
  • 6 yemek kaşığı toz şeker
  • 400 gram labne peyniri
  • 1 paket vanilya
Yapılışı
  • Krema için şeker, un,süt ve yumurta tencereye alınır. Yumurtanın karışması için tüm malzeme mikser ile 2-3 dakika çırpılır.
  • Tencere ocağa alınır ve kaynayana kadar sürekli karıştırılır. Kaynadıktan sonra altı kapatılarak ılımaya bırakılır.
  • Yaklaşık 15-20 dk sonra ılıyan kremanın içine labne peyniri koyulup mikser ile pürüzsüz olana dek çırpılır.
  • Kekimizin alt kısmını servis tabağına alalım. Hazırladığımız ve hafif ılıyan kahveli sosumuzun yarısı ile kekimiz ıslatılır. Üzerine kremanın yarısı dökülür.
  • Kalan diğer kekimizde kahveli sos ile ıslatıldıktan sonra kremalı katın üstüne dikkatlice yerleştirilir.
  • Kalan kremayla kekemizin üstü iyice kaplandıktan sonra toz kahve ile süslenip buz dolabına yerleştirilir.
Denenmiş, güvenilir ve resimli daha birçok tarifi bana ait olan http://www.yemekperisi.org/ adresinde bulabilirsiniz..
Afiyet Olsun..

Son düzenleyen: Moderatör:
X