Aile Planlaması kola konan implantlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
E

EU3

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU3
3 ayda bır yada ayda bır kola yapılan ıgneyle korunan var mı
dısardan bellı oluyo mu ınce uzun bı cubuk seklınde ? hıc bılmıyorum aydınlatabılırmısınız

• Konu Sahibi EU3
bende bu korunma yontemini istemistim,ilk zamanlar ama doktorum bu korunma yonteminin,pek de saglikli olmadigini,bazen vucutta gezebiliyolarmis,,,hatta bikac sene once Amerikada bi kadin doktorunu dava etmisti bu yuzden,takili olduggu halde hamile kalmisti ve yerinden kayip kadinin gogsunden cikarmislardi,,,,bende vazgecmistim zaten doktorumu dinleyince,,,
memnun olanlarda vardir belki ama,ben duyduklarimi yazdim,,,yerimsenibenkaydirigubbakcemile

• Konu Sahibi EU3
senin dedigin ,deri alti kapsulleri oluyo

Kolun iç kısmına yerleştirilen ve kibrit çöpü büyüklüğünde silikon çubuklardır.

Kadında doğal olarak bulunan kadınlık hormonlarından yalnızca birini (progesteron) içerir.

Yumurtlama ve döllenmeyi önler.

Türüne göre üç ya da beş yıl boyunca gebelikten korur.

Çok etkilidir.

Gebelik şüphesi olmayan herhangi bir günde, tercihen adetin ilk yedi günü içinde uygulanır.

Adet kanaması miktarında azalma, ara kanamalar ve lekelenmeye neden olabilir.

Anne sütünü etkilemediği için emziren kadınlar da kullanabilir.

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan (HIV/AIDS, hepatit-B, frengi, bel soğukluğu, klamidya gibi) korumaz.

• Konu Sahibi EU3
çok teşekkürler aslında en ıyısı bu galıba cesaret edıp bunu yaptırmak lazım
tabı 3 - 5 sene cok uzun dugunden 2 sene sonra bebek ıstıyoruz :)

• Konu Sahibi EU3
birde kilo yapıyormuş.doğru mu?kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olursa seviniriz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…