Aile Planlaması Kol alt implant

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bi tanidigim kullandi,ama tabi kaydi yerinden ve hamile kaldi,hic farkinda degildi,ben pek guvenmiyorum bu yonteme,hicbi korunma yonteminin %100 guvenilirligi yoktur ama bu daha kotu gibi bence,,,

bi tanidigim kullandi,ama tabi kaydi yerinden ve hamile kaldi,hic farkinda degildi,ben pek guvenmiyorum bu yonteme,hicbi korunma yonteminin %100 guvenilirligi yoktur ama bu daha kotu gibi bence,,,

evet kötüymüş gerçekten,ben de biraz araştırdım da çokta büyükmüş 4 cm uzunluğunda.sanırım 3 aylık iğneler daha iyi.teşekkürler...

onunla ilgili bır sohbet programını dinlemiştim tv de. kol altı korunma yöntemi banada önce uygun gibi geldi ama ne yazıkki bir sürü yan etkileri var haplarda ve iğnelerde olduğu gibi. Doktor yan etkilerinden bahsedince korktum.en güzeli eşiniz kabul ederse prezervatif derim.yerimseniben

o kaysa da korumaya devam ediyor kızlar... kolun içinde kaldığı sürece sorun yok...
%99.3 koruma sağlıyo...
ben çok memnunum... spiral çok itici, haplar hem yan etkili hem emziriyorum...
iğnelerden herkes şikayetçi...
bence en iyisi bu...

o kaysa da korumaya devam ediyor kızlar... kolun içinde kaldığı sürece sorun yok...
%99.3 koruma sağlıyo...
bence en iyisi bu...

maibeyaz merhaba. bu implantlar da hormonal bir korunma yöntemi.o nedenle haplar veya iğneler gibi bir yan etkisi yok mu?sonuçta hotmonlarla oynuyor.progesteron(gebelik) hormonu salgılıyormuş fakat hapların aksine östrojen salgılamıyormuş. yan etki konusunda ne diyorsun?adeti çok azaltıyor mu,kilo,tüylenme,varis ve en önemlisi ileride korunmayı bıraktığımızda doğurganlığı etkiliyor mu?

%99.3 koruma sağlıyo...
bence en iyisi bu...

Canim bende dogumdan sonra bu yöntemle korunmak istiyorum ama emin olamiyorum.

Peki bunun maliyeti nedir??

maibeyaz merhaba. bu implantlar da hormonal bir korunma yöntemi.o nedenle haplar veya iğneler gibi bir yan etkisi yok mu?sonuçta hotmonlarla oynuyor.progesteron(gebelik) hormonu salgılıyormuş fakat hapların aksine östrojen salgılamıyormuş. yan etki konusunda ne diyorsun?adeti çok azaltıyor mu,kilo,tüylenme,varis ve en önemlisi ileride korunmayı bıraktığımızda doğurganlığı etkiliyor mu?

kusura bakma canım yeni gördüm...
ben de sadece biraz lekelenme yaptı ve adetimi uzattı...
başka yan etki görmedim...
diğer yöntemler kadar yanetkisi yok zaten...
bıraktıktan sonra 3 ay içinde hamile kalınıyormuş...
şimdiye kadar kalamayana rastlanmamış...
bu ay adetim gecikti ve bu beni hiç rahatsız etmiyor...
ben zaten adeti kestiği için tercih etmiştim...
Canim bende dogumdan sonra bu yöntemle korunmak istiyorum ama emin olamiyorum.

Peki bunun maliyeti nedir??

şu an için tavsiye ederim gerçekten çok memnunum...
doğumdan sonra tekrar görüşelim istersen şikayetim olacak mı bakalım...
maliyet eczaneden 250 liraya alıyosun bi de taktırırken ücret ödüyosun orası takan dr a kalmış artık...
hayırlı doğumlar...
sağlıcakla kucağına al inşallah....

ben ocak 2010 da herşey dahil muayene de etti dr. 350 tlye taktırdım ilk ay 15 gün az az kanama oldu bakalım sonra nolucak

birşey soracağım bunu devlet hastanelerinde takmıyorlar mı:? o zaman maliyet azalmaz mı :?bende 2, çocuğumu doğum yaptım çok kararsızım hangi yöntemi kullanacağım gerçekten yardıma ihtiyacım var ark bana bi akıl verin:tomato:eek:haoldumsmileohaoldumsmile

%99.3 koruma sağlıyo...
bence en iyisi bu...

slm bende düşünüyorum ama kararsızım sen ne kadara yaptırdın devlet hastaneleri yapıyor mu ben ankdayım şuan eğer ank yaptırmışsan hast adınıda yazarmısın?:uhm::uhm::uhm::uhm::uhm:

bende taktıracam devlet odemıyor 350ye maal oluyor dıye bılıyorum gecen sene eltım taktırdı 1sene az az sureklı kanaması oldu daha 2aydır duzene gırdı dıyor. cok memnun ama kolundakı cubuk benı rahatsız ettı yanı urkutu elıyle tutyor ama hıcrı zararı yok dıyor adetım gelır gelmez 3gunu gıdıp hemen taktırcam bende

ımplantı eczaneden alıp herhangi bir kadın doğum dr una taktırabiliyosunuz benim bildiğim kadarıyla..

X