Kocanızın aldatması mı yoksa ölmesi mi kötü?

Beni aldatan adam aldattığını öğrendiğim an benim için ölmüştür zaten canı cehenneme pisliğin Kötü Kazen öldü mü kaldı mı beni hiç alakadar etmez ama benim gözümün önünde can çekişiyorsa ben buna tanık olduysam ve hiçbişey yapmadıysam ömür boyu kendimi affetmem onu kurtarırım ama o yine benim için bi ölü olur

ben bu konuda katı olamıycam ya
göz göre göre bi insanı ölüme terk edemem ki onu kurtarabilicek tek kişi bensem
nerde kaldı benim insanlığım yada ondan farkım?hani onca yaşanmışlık?
elimde onu onu kurtarabilmek için bi şans varken kurtarırım
ayrıca o çocukların annesi dahi olsam onları babasız bırakmak gibi bi lüksüm yok:1closedeyes:
yazdıklarımın ihaneti kabullenmekle alakası yok yanlış anlaşılmak istemem
yaşama geri döndükten sonra tamamiyle çıkarırım hayatımdan
o vicdan azabı ve terkedilmişlik duygusu ölümden beter olur zaten onun için

Bu konuyu okuyunca teyzemin bir lafını hatırladım...
32 yaşında eşini kaybetti maalesef,
Aldatmayla ilgili bir konu geçmişti bir ara,
''Keşke yaşasaydı da beni aldatsaydı'' demişti.
Gerçekten çok üzülmüş ve düşünmeme sebep olmuştu.
Ölüm acısını hiç bir acıyla kıyaslamamak gerekir bence..

Allah kocama uzun ömür versin, beraber ya da aldatmadan dolayı ayrılmış olalım...
Ama yine de o şekilde ölmesin.

yasayacaksa sagligina kavusana kadar unuturum ölecekse ölene kadar ses etmem egerki ölmezde yasarsa o zaman vay haline

öncelikle inşallah hiç kimse böyle bir karar vermek zorunda kalmaz inşallah bunlar sadece filmlerde kalır.

ben sağlığına kavuşması için elimden geleni yaparım
beni aldatmış olsada onu o haliyle bırakıp gidemem
iyileşene kadar uğraşırım iyileştiğinde de bırakırım
dönüp arkama bakmam bile.Kötü Kazen

yıllarımı verdiğim aynı yastığa baş koyduğum
iyi kötü günde bana destek olan kişiye bu borcumdur
düşene birde benim vurmam yakışmaz bana

yıllar geçince öğrendimki herkez yaptığının cezasını er yada geç buluyor :dilcikar:

AÇELYA AKKOYUN: Ölüm ceza olamaz
"Ölüme göndermez, hayatımdan gönderirdim. İhanete uğramak çok kötü belki ama cezası ölüm olamaz. Ölüm Allah'ın işi. En yüce değer insanın yaşama hakkıdır."

KESİNLİKLE KATILIYORUM.

filmi sanirim bir cogunuz henuz izlemediniz ama ben su kadarini soyleyeyim..filmdeki senaryoya gore kadinin doktor olmasina gerek yok esini kurtarabilmek icin..cunku esi kaza yapiyor ve kadin kazayi onlemek icin esini yoldan geri dondermeye calisiyor..

simdi asil konuya gelelim..ben aldatilan bir es olmayi kabullenemem, sineye cekemem bu bir gercek..ama hicbir sey insan hayatinin uzerinde degil..kaldi ki o insan bana yillarini vermis, birseyler paylasmisiz, yanlis da yapmis ama insan en nihayetinde..sadece esim degil, dusmanim da olsa kurtarma sansim varsa kurtaririm..cunku sahsi nefretim, kinim ya da gururum bi insanin hayatini kaybetmesine beni seyirci biraktiracak kadar ustun olamaz.. :dilcikar:

Böyle bir olay yaşamadan cevap vermesi çok zor . O anda bütün duygular birbirine karışır . Yani bazı soruların cevabı için sanırım olayı yaşamak gerekli .a.s

ölsün daha iyi o kin ve nefretle o hayattayken yaşayamam hem niye kurtarcamki sonucta o başkasını seçmiş iyileşirse belki isteyerek gidecek yine kadınlara ölsün ölsün:)

Bende hiç uğraşamayacak olanlardanım.
Kurtulursa nasılsa öldüreceğim adamı neden yaşatmak için uğraşayım.
Allahın işine karışılmaz hem.
Delimiyim ben ya!
Kimse bu kadar fedakarlığı haketmez.

eşimin öleceği gün yaniiii bu adamm ogünn gidecekk o tarafaa kaçışı yokkk ölecekkk.
eee bendee aldatılıyorumm ne yaparım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
o öleceksee bendee başkasıylaa evlenirimmm aldatılmışımm adamda ölmüşş elimden ne gelirkiii bi tarafımıı yırtmakla uğraşamammm hayatımınn geri kalanınıı yaşamaya devam ederimmm
ev le ni rimmmmmmmmmm

ben çok katı olamayacağım bu durumda..

kim olursa olsun her ne sebeple olursa olsun can çekişmekte olan bir insanı o an ölüme terk edemem bu beni aldatan eşimse bile..öncelikle insani ,vicdani duygularım buna izin vermez..(Allah böyle bir durumda bırakmasın kimseyi) aldattığını o anda öğrenmiş olsam bile bunu yapamam sanmıyorum..
tabiki tıbbi bilgim yok ama kurtuluşu için bana düşen neyse onu yaparım.sonuçta iyi veya kötü hayatımı paylaştığım insan aldatmış olsa bile bir insan olarak ölüme terk edilmeyi hak etmiyor

valla çok iyi bir insan değilim heralde, yada anlayışlı mükemmel eş deilim galiba artık ne düşünülürse.... ölsün bana ne derim heralde. zaten Allah korusun böyle bişeyi öğrensem ben öldürmek isterim. kendi kendine de ölüyoken ne engelliycem.

ölürken itiraf etse. bak onu bilemiyorum işte yukarıdakileri filmi izledim filme göre yadım.
ama ölürken söylese heralde insanoğlu der affetmesem bile affediyomuş gibi davranırım hani ölürken rahat ölsün diye. neyse kafam karıştı aklım durdu, yorgunum zaten ben bilmiyorum, o an önemli

Şimdi bu adamcağız (yani eşim ) beni aldatıyormuş...
Kendisi zaten aldattığını öğrendiğim esnada benim için
ölmüştür. Ekstra bir kalp durmasına, tabuta v.s. ye gerek yok...

Kurtarmak için çabalar mıydım ? E sevgilisine söylerdim...
Bak bu akşam adam ölüyor, benden geçti, beni ilgilendirmez...
Sen kurtar, yeni bulmuşken yalnız kalma derdim..
Ben ne çabalıyacağım, diğer kadın kurtarsın...
Mercimeği fırına vermeyi biliyorlar, birbirlerinide kollasınlar...

Not : Arkadaşlar ben bu filmi izledim.Sinemaya yeni geldiğinden emin misiniz ? Çok güzel film kaçırmayın derim...

Ya Songülll...Vicdan yaptı bende Üğğğğ...
Onun yazdıklarını okuyunca çok mu zalimim dedim kendime...

Sonra birden rahatladım... Len saçmalama Elendra...
Senden zalim Laale var dedim...:roflol:

Öptüm Lalişim seni...Şeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…