Kocamla ev arkadaşıymışız ! Boşanıyoruz !

Hamileyken cinsellik olmadi kısmından sonra okumadım
Niye olmadı
Kafanıza göre sağlıksal problem mi uydurdunuz?
Düşük riski bilmemne bile 4.aydan sonra geçmiş oluyor
Eskiden bir probleminiz yok idiyse bence hamilelikte cinsellik olmaması büyük problem. Ya beni eşim 2 hafta istemese küsüyorum kavga ediyorum 9 ay bu aranızda tabiki problem olur. Doğum yaptığım hafta bile ilişkiye girdik zira ilişki normal doğumu kolaylaştırır
18.haftaya kadar düşük riskinden dolayı ilişki yasağı vardı.Sonrasında da "hamile Kadınla mı ıyyy" diyerek beni reddetti.

Eşin sizi yeterince haketmemiş.Umarım herşey her 3 taraf için hayırlı olur.Baze kesin kararlar vermeyip nötr kendi içinize kapandığınızda beklediğinizde daha net karar verebilirsiniz.Acele etmeyin derim eskkiden kocanızı neden sevdiğinizi düşünün ve geleceği düşünün çocugunuzu babasız yetiştirmek onda nasıl bir his uyandırır.Umarım sizi mutlu edecek içinizi ahatlatacak kararı bulursunuz.Allah yanınızda olsun
İşte tam da çocuğumun psikolojisi için aylardır eften püften bir sebepten kavga edip beni evden kovmasına rağmen gitmedim.En sonunda babama aile kadar dil uzattı küfretti.Onu neden sevdim,sectim ? Mutluluk vaat ediyordu dosttu sevecendi güya ! Evlenince o Kışı yok oldu gitti,içinden Başks bir adam çıktı.sorunca da : ben ikna için her şeyi söylerim sen saf mısın inandın dedi her defasında.Suçlu oldum inandığım güvendiğim için.Bir evliliğe en fazka beş yıl katlanırmış sıkılırmış! Bu zihniyetini de son bir yılda öğrendim.

Valla gülüm sen ayrılman gereken zamanda ayrılmış gitmiş ama devamını getirememişsin ...
sen ayrılsan bana bir faydası mı olacak ? Hayır .
Yuvan yıkılsın istememem ama ortada bir yuva Yok .
Ve İnan bana , ayrılacak olan insan ‘şubata kadar - Mart’a kadar vs.’ Demez , derse de karşıdaki onu ciddiye almaz . Kocan tarafından sevilmiyorsun , şubata var 2.5 ay nasıl duracaksın ki aynı evde ? Açıkçası ben ayrılma kararı aldığım bir adam ile değil 2.5 Ay ,2.5 saat bile duramam .
Muhtemelen kocan seni ciddiye almıyor , o yüzden birşey yazmamış :KK66:
Eğer imkanın varsa gereken şeyleri al , ve çık o evden . Misal geri kalan eşyalarını alırsın 2.5 ay sonra . Ha ayrılmayacaksan da diline sürekli ‘boşanma’ lafını dolama. En çok sana zararı olur :KK66: her durumda da kolay gelsin :KK200:
Pat diye çıkamam çünkü.Ev bulunacak,nakliye ayarlanıp evdeki eşyalar toplanacak çünkü bütün koca koca eşyaları ben aldım taksitleri bitmedi daha.Yeni eve doğalgaz başlatılacak.Çamaşır makinem yok çamaşırlar evden çıkmadan yıkanıp kurutulacak.Ev toplamaya yardım edecek arkadaşların müsait zamanı beklenecek.Bebeğim sürekli ağlıyor kucak istiyor onunla çok zor.O Yüzden zaman lazım.Belkide ciddi ciddi gidecek dşye düşünmüyordur olabilir.Şubat Ay'ı dedim diye illa Şubat olacak diye bişey yok gayet ciddiyim yaşayarak öğrenir artık.

Esiniz bosanacaginiza inanmiyor isin asli bende pek inanamadim.. 1 aylik aglayan bebekle toparlanmaya vakit bulamamissiniz ama kardesinize gidebilmissiniz mesela.. ayrica neden subata kadar bekliyorsunuz? Oturup konusun ya evden o ayrilsin ya da siz hemen baska bir ev bulup cikin.. hatta ilk asamada esya masrafi yapmamak icin esyali bir eve cikin, kiyafetleriniz icin de kucuk bir kamyonet tutun tasinin.. siz bu kadar suphenin, kavganin, degersizligin arasinda bile belki yolladigim mesajdan tutusur gelip gonlumu alir diye dusunuyorsunuz ama cok yanlis yapiyorsunuz.. bir an once yolunuzu cizin belli ki bu adamdan bir umut yok..
Hayır asla tutuşsun gelsin diye beklemedim gerçekten çok netim bu konuda.Kardeşime ve anneme bebeği kucağıma aldım götürdüm eşya toplarken ağlamaktan çatlıyordu ikisi farklı şey.onu ağlamaya bırakmam gerekirdi toplamam için ki zaten lohusaydım üzgündüm sinirliydim sütüm azalıyordu.Süt olayı bitmesin diye ara verip gittim iyi de oldu bebeğim için

Canım çok güzel bir söz var okuyunca aklıma o geldi... "yalnız olmak, yanlış kişiyle olmaktan iyidir" ve seninki artık iki kişilik bi yalnızlığa dönüşmüş.. bence boşanmak en doğru karar olmuş.. şuan üzgünsün ama elbet geçecek yaran kabuk tutacak yeniden birini seveceksin biriyle olacaksin hayat bu

Şimdi öğretmensiniz, herşeyi siz alıyorsunuz. Faturalar falan sizde. Bir de 600 eft yapıyorsunuz. Geriye ne kalıyor ki?
Biraz yük olmak kazım erkeklere. Geçim derdine düşecek ki başka şeylere fırsatı kalmasın. Siz ağlarken falan ilgilenmemesi üzücü. Mesajınıza cevap vermemiş, Gönlümü almaya çalışması diyorsunuz.
Biraz bekleyin, ailede sözü geçen birilerinden yardım alabilirsiniz.
Boşanmak kolay, ama keşke dememek için biraz daha sabırlı davranarak hareket edebilirsiniz.
Ama şu başka numara ve farklı saçlar falan buldum demişsiniz. İçinizi kemirecekse net bir şekilde sorun, konuşun.
Aklınıza takılan herşeyi.
Umarım konuşmaya yanaşır da düzelir her şey.

Ya neden bu kadar arabesksin. Ben de öğretmenim ben de bosaniyorum. Adam zaten senle evli değil. Kağıt üzerinde evli olsan ne yazar. Sarıl cocuguna. Boşver gerisini. Yuva yuva demeyin olmayan yuvalara. Hep evim dedim hiç yuvam demedim.
Hayat güzel bu kadar üzme kendini hasta olursun sonra

Eski konularınızı da okudum da adam zaten travmatik bir çocukluk yaşamış, aile kavramı olmadan büyümüş. Zihninde bu durumla ilgili birçok sorun olduğunu düşünüyorum. Yanlış bir evlilik yapmışsınız. Ama kader, kısmet denecek birşey yok.
Ben de 2 küçük çocuğuyla boşanmış bir kadınım. Karar verme, yeni düzen kurma aşamaları biraz güç olabiliyor ancak sonrasında rahat ve huzurlu bir yaşama kavuşacaksınız.
Ben yapı olarak haksızlığa gelemiyorum, gemileri yakıyorum ve bundan pişman da değilim. Mutsuz olduğum evliliğe devam etmedim. Ara sıra gelgitler yaşadığım oluyor, yalnızlık, sevgi ihtiyacı vb.... Ancak sağlıklı düşününce mutsuz ve sonu belirsiz bir evlilik içinde olmaktansa yalnızlığın zorlukları daha başedilebilir. En azından psikolojim daha iyi.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

18.haftaya kadar düşük riskinden dolayı ilişki yasağı vardı.Sonrasında da "hamile Kadınla mı ıyyy" diyerek beni reddetti.
Onu borçla harçla dımdızlak bırak. Asla ama asla beş kuruş verme. Hatta üstüne nafaka talep et çocuk icin. Çünkü sadece paran var diye o evde seninle kalıyor. Çalışmıyor olsaydın adam çoktan giderdi. O kadar karaktersizmiş ki. Nefret ediyorum biz kadınların hayallerini yıkan onları kandıran erkek milletinden.

Canım çok güzel bir söz var okuyunca aklıma o geldi... "yalnız olmak, yanlış kişiyle olmaktan iyidir" ve seninki artık iki kişilik bi yalnızlığa dönüşmüş.. bence boşanmak en doğru karar olmuş.. şuan üzgünsün ama elbet geçecek yaran kabuk tutacak yeniden birini seveceksin biriyle olacaksin hayat bu
Ne kadar güzel ve doğru bir söz.Bunu içimden tekrar edip durucam.İnşallah bundan sonrası güzel olur en çok da kuzum için.Hiç baba eksikliği hissetmesin hissedecekse de babs gibi biri gelsin hayatımıza

Şimdi öğretmensiniz, herşeyi siz alıyorsunuz. Faturalar falan sizde. Bir de 600 eft yapıyorsunuz. Geriye ne kalıyor ki?
Biraz yük olmak kazım erkeklere. Geçim derdine düşecek ki başka şeylere fırsatı kalmasın. Siz ağlarken falan ilgilenmemesi üzücü. Mesajınıza cevap vermemiş, Gönlümü almaya çalışması diyorsunuz.
Biraz bekleyin, ailede sözü geçen birilerinden yardım alabilirsiniz.
Boşanmak kolay, ama keşke dememek için biraz daha sabırlı davranarak hareket edebilirsiniz.
Ama şu başka numara ve farklı saçlar falan buldum demişsiniz. İçinizi kemirecekse net bir şekilde sorun, konuşun.
Aklınıza takılan herşeyi.
Umarım konuşmaya yanaşır da düzelir her şey.
Faturalar ve düşük olan Kira onda.Her gördüğüm şeyi sordum ama daha da üzüldüm.İkns etmeye bile çalışmadı güvenmiyorsan boşanalım dedi tepki gösterdi.Ben de hamile hâlimle o sürece gitmeye korktum bebeğim riskliydi çünkü.Ama artık Şükür'ler olsun benimle.Gidebilirim problem yok artık.Kimseyi saymaz.O ailesinden kimseyle görüşmüyor benim ailemi de beğenmiyor ve zaten birinin verdiği akılla da olmaz içinden gelecek

boşa vakit kaybetmişsiniz.
adamın cüzdanında pre bulduğunuzda kapı dışarı edecektiniz.
madem eşyaları siz aldınız evden çıkıp düzeninizi bozmayın. şimdi gidin açın davayı.
Lojmanda oturuyoruz ve lojman onun üzerine tahsisli dağ gibi de borcu var dışarda kira ödeyemeyeceği için çıkmıyor

Merhaba arkadaşlar,
Daha önce de kötü giden evliliğimle ilgili konular açmıştım.İki yılımız daha dolmadı ama hamilelikle beraber zaten aramızdan eksik olmayan mesafe daha da açıldı lohusalıkta daha da şiddetlendi Büyğk bir kavga ettik ağır laflar etti ve ben burda konu açmıştım.konu açtıktan sonra Eşyalarımı toplamaya koyulmuştum ama 1 aylık sürekli Ağlayan uyumayan bir bebekle Devamını getirememiştim.Toplanma işine ara verip şehir dışına aileme ve kardeşime gidip toplsm 3 hafta sonra geri dönmüştüm.Eşim bu süreçte akıllanmıştır gibiydi sürekli aradı bebeği sordu fln.Döndükten sonraki şu iki haftalık süreçte de bana bulaşmamaya çalıştı ama bunu sadece Çocuktan ayrı kalma korkusuyla yaptı bence çünkü benimle yine herhangi bir sohbeti olmadı,hamilelik ve kohusalıkta cinsellik olamamıştı ve ben gelince de olmadı.Kırgınlığım deva ediyo gönlüm alınmadı ve hamileliğin 3.ayında cüzdanında gördüğüm prezervatif,telinde bir Ksdını erkek adıyla kaydetmiş olması ve evde iki aurı zamanda gördüğüm yabancı saçlar aklıma geldikçe yanaşasım gelmiyor,o da yanaşmıyor gönlümü alma Evliliği toparlama gibi bir derdi yok.

Bakıcı seçimi konusunda bir Tartışma daha yaşadık,çok şiddetli değildi.o gece koltukta yattı.Ben yatak ayırmıştım bir defasında,6 gün..ve hiç gelip ilgilenmemişti,onlar geliyo aklıma.
Tartışmamızda bana ev Arkadaşı olduğumuzu söyledi.bütün masrafları ikiye bölelim dedi,hep diyordu zaten.Normskde evlendiğinizden beri (20 aydır) evin giderleri bende bir de ayda 600 eft yapıyorum ona.Eve be alınacaksa ben aldım hep,Bebeğin tüm ihtiyaçlarını da ben aldım kendisinin iki zıbın üç tulumu var sadece.Bunları inanin ki hiç önemsemedim parası bittiğinde para da verdim.Tek isteğim huzurlu bir yuvam olsun,ama olmadı.sevgi saygı ilgi görmüyorum cinsellik yok arzulanmıyorum galiba ve kırıldığımda kaile alınmıyorum ben odada ağlarken o Mısır patlatıp güldür güldür izliyo maç seyrediyor.Bu evlilikte tutunacak bir dal var mi sizce ? Evet yok !

Ben onunla konuşaçmadığımda o hiç konuşmuyo keyif yapıyo yokmuşum gibi davranıyor.Birksç saat önce yatağıma gelip ona whatsapptan uzunca bir mesak attım boşsnms kararımı ve duygularımı yazdım.Ne cevap yazdı ne geldi kaldı kü gelse de bişey değişmezdi kararım net ! Ve koltukta uyuyor şu an.

Bu kadar kolay vazgeçilen bir insanım ben demekki.Görğyorum ki boşanmak için geç bile kalmışım.Şubat Ay'ı girmeden taşınacağımı yazdım.Annemi bebeğime bakması için çağıracağım.Bu arada öğretmenim,ailemle farklı şehirlerdeyiz boşanınca ailemin yanına gitmem gerekmiyor çocuğa ds kendime de bakabilirim.Bakslım o bir ton borçla benim desteğim de olmadan napıcak !

Bana bişeyler yazın kızlar.36 yıl sonra Evlenip 2 yıl bile dolmadan ayrılıp eski yalnızlığıma geri dönmek koyuyor bana :KK43: ama bebeğim var çok şükür onunla yalnız Değilim.Çok zor olacak mı bu süreç ? Boşananlar yeni duruma nasıl alıştınız ?

Dertleşmek istiyorum
yavrun senin en iyi en vefalı arkadaşın olacak bundan sonra :) üzülme lütfen.. anneler güçlüdür :anne: en doğru kararı verdiğini düşünüyorum..

Hakkında hayırlısı olsun. Kendini nasıl iyi hissedeceksen onu yap. Arada iletişim yok, kurtulacak bir evlilik yoksa ayrilmak gerek diye dusunuyorum.
Anlattıklarini okuyunca bizim iliskimize benzettim. Fark ise ben esin gb davraniyorum, esim ise senin gb. Bir an önce kendimi toparlayıp onunla ilgilenmem lazım.

X